Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

Opis bannego czytam z ciareczkami. Tak wlasnie kupuje sie poklejonego cieknącego sztrucla za kilkadziesiat tysi, ktory za chwile pochlonie przynajmniej 10+ tysięcy u mechanika, z mozliwoscia wychodzenia co chwile nowych usterek i regularnych wizyt w warsztacie.
 
Ja bym bal sie nawet tej probnej jazdy xD
Ja bym nawet się nie zainteresował.
Odnośnik do komentarza

Sprawdźcie jeszcze raz ogłoszenie - nic na to nie wskazywało.

Jak znajdę czas dzis to dopiszę resztę.

 

https://www.otomoto.pl/oferta/infiniti-fx-45-v8-320-km-4x4-xenon-skora-navi-kamera-bose-alu-20-ID6CrET1.html

 

 

Klocki i hamulce OK (2 miesiące temu wymienione tył, przód nie trzeba było), Podwozie to nie wiem nie zaglądam, nie wiem jak ocenia się podwozie. Ja generalnie nie znam się na samochidach, mniej więcej raz na pół roku oddaje samochód do warsztatu (ul. Bokserka 1A) i mówię "zróbcie przegląd i co trzeba wymieńcie". Nic nie jest do zrobienia. jedyne co miałem "zrobić" to kupić zimowe opony bo poprzednie już słabe. Wycieków nie ma na 100%, stoi w jednym miejscu w garażu i nie ma śladów żadnych. Żadnych kolizji. To był samochód rodzinny więc musiał być 100% sprawny.

 

V8 chyba wymaga więcej opieki niż raz na pół roku serwis? :}

Odnośnik do komentarza

Banny no raczej im większy silnik to więcej potencjalnie problemów. Pajda Ci opisal historie z v6 z USA to teraz masz podobnie tyle że v8. U nas takie silniki to totalna egzotyka (wogole w Europie) więc polecam poszukać po forach i necie jakie może to stwarzać problemy. 

Jeśli nie jesteś typem z opisu (place i wymagam a mam dużo kasy) to raczej ryzyko jest duże że coś pójdzie nie tak. Jak wygląda rozrząd w takim aucie? Czy się go wymienia? Co jaki przebieg? Czy ktoś to wogole robi u nas? Jak zawieszenie? To nie Fiat Panda że jak padnie silnik to kupisz drugi w warzywniaku.

Plus jest taki że to pierwszy infinity tutaj xd

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Mani napisał:

Już bym wolał rozejrzeć się za okazja z nowsza wersja.

https://www.otomoto.pl/oferta/infiniti-fx-infiniti-fx-37-s-ID6C6oMB.html

 

W poznaniu jest za 57 biały, ładny chyba.

No ale to juz za wysoka półka chyba ;)

 

https://www.otomoto.pl/oferta/infiniti-fx-fx35-suv-3-5-v6-benzyna-303km-awd-4x4-kamery360-skora-bose-ID6C2dwn.html

 

pewnie GT musiałbym puścić.

Edytowane przez Banny
Odnośnik do komentarza
W dniu 29.08.2019 o 13:03, _Red_ napisał:

A jezdziles, czy tylko tak gadasz jak typowy manualny andrzej? Bo jak slysze takie argumenty to od razu widzę wasatego wujka, co pierniczy przy stole  Kazdy z moich znajomych, ktory przesiadl sie na automat wiecej manuala nie chce widzieć do codziennej jazdy, czy to 10 czy 500km.

 

Jeździłem. :lapka:  Nie chcę się przesiadać na automat. Od zawsze kręciła mnie zmiana biegów i wyczuwanie autka tak by płynnie jeździć. :cool: Z drugiej strony gdybym był typowym Januszem jazdy automatem pewnie by mi się podobało. Albo handlowcem co robi +200 km dziennie.

Odnośnik do komentarza
23 godziny temu, Pajda napisał:

W sumie będzie identyczny jak na zdjęciu czyli biały. Chciałem niebieski,ale po lifcie nie ma już tego fajnego odcienia (podobnego do fordowskiego). Jak mi się znudzi to dam do oklejenia ;)

Felgi paskudne, pójdą na zimówki, a na następny sezon wrzucę coś ładniejszego

 

No już nie przesadzaj z tymi felami. Wrzucaj foty jak przyjdzie. Rdzą się nie przejmuj.

Odnośnik do komentarza
W dniu 31.08.2019 o 19:20, Jotrazydwa napisał:

 

Jeździłem. :lapka:  Nie chcę się przesiadać na automat. Od zawsze kręciła mnie zmiana biegów i wyczuwanie autka tak by płynnie jeździć. :cool: Z drugiej strony gdybym był typowym Januszem jazdy automatem pewnie by mi się podobało. Albo handlowcem co robi +200 km dziennie.

jeszcze brakuje typowego januszowego "bo ja chce miec kontrole nad samochodem" :wujaszek:

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Niby trzeba, chociaż to zależy od instytucji udzielającej nam leasingu. Teoretycznie mozna olać ASO, ale pod warunkiem, że wykupujesz auto, bo jak zostawisz je w rozliczeniu i wyjdzie, że utraciło wartość przez brak serwisu to zwrócą się o wyrównanie do Ciebie.

 

 

Elantry jednak nie będzie xD Tzn będzie, ale nie ta sztuka, która płynie, ponieważ okazało się, że to automat i zrezygnowałem. Po pierwsze musiałbym dopłacić do automatu 4500, a po drugie to skrzynia starego typu hydrokinetyczna, więc 10% mocy i momentu zabiera obsługa samej przekładni. Jakby tam siedział 7DCT to bym łykał jak pelikan.

 

Teraz szukam po całej Polsce bialej sztuki z ręczną skrzynią, oczywiscie 99% ofert na otomoto to sciema i nie mają aut na stanie, nawet jak jest napisane "Auto od ręki"

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Wiedziałem, to salon źle sprawdził co płynie na statku. W sumie mam wplaconą zaliczkę i wstępną umowę podpisaną, jakbym był świnią to bym mógł robić sajgon w salonie.

Na miejscu od ręki proponują mi to samo wyposażenie, ale w innym kolorze. Jakoś nie podoba mi się tak jak biała

 

1a21a

Edytowane przez Pajda
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

W ogóle to właśnie doczytałem, że jest jakaś unijna dyrektywa i to od 2010 roku, że nie trzeba serwisować auta w ASO w okresie gwarancji. 

 

https://www.google.com/amp/s/www.auto-swiat.pl/porady/eksploatacja/czy-auto-na-gwarancji-mozna-serwisowac-poza-aso/7vprkhq.amp

 

Ja też +1 na niebieski Pajda. 

Edytowane przez Wooyek
Odnośnik do komentarza
W dniu 28.08.2019 o 21:36, Banny napisał:

Kia Sportage III gen.

tylko PL salon chcę.

2.0 benzyna // 2.0 diesel // 1.7 diesel

mile widziana najwyższa opcja z LEDami.

 

@BannyLEDy w 3gen były w standardzie z tego co pamiętam. Od 5 lat jeżdżę, póki co 80kkm zrobione i złego słowa o tym samochodzie nie mogę powiedzieć. Jest mocno przestronny, super wyposażenie nawet w standardzie (sam mam jakąś limitowaną edycję, która plasuje się w okolicach L), a przede wszystkim niesamowicie wygodny, jak na to, że to żadna klasa premium.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...