Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

Rodzinka pojechała do brata do Tajlandii. Kazałem im pochodzić po salonach i pozbierać prospekty oraz podpytać kiedy wersje Global będą. Kurde nakręciłem się na BYD Seagull. Małe 3700mm elektryczne autko z zasięgiem 400 km w cenie do 15k $? Poproszę. Do jazdy do pracy i wokół komina więcej mi nie potrzeba. I to chyba będzie przyszłość elektryków. małe auto do miasta. w jeden dzień sprzedano 10k szt w chinach.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
6 minutes ago, Mani said:

Rodzinka pojechała do brata do Tajlandii. Kazałem im pochodzić po salonach i pozbierać prospekty oraz podpytać kiedy wersje Global będą. Kurde nakręciłem się na BYD Seagull. Małe 3700mm elektryczne autko z zasięgiem 400 km w cenie do 15k $? Poproszę. Do jazdy do pracy i wokół komina więcej mi nie potrzeba. I to chyba będzie przyszłość elektryków. małe auto do miasta. w jeden dzień sprzedano 10k szt w chinach.

 

 

 

$15k to u nas pewnie byłoby 140 tysięcy.

Odnośnik do komentarza

Kombi Active benzyna 1.0 125 km. Za chwilę stuknie 60k km, sprawdza się w mieście i w trasie, komfortowo mi się jeździ, bo wykonanie w środku i wyciszenie na duży plus w tej klasie, mocy mi nie brakuje, ale jeżdżę raczej spokojnie prędkościami zbliżonymi do dopuszczalnych. Do 160 na autostradzie dynamicznie przyspiesza, potem już muł, więc nie jest to silnik dla zapierdalaczy. Miałem 2 usterki do tej pory - coś tam przy kole i kolumna kierownicy, naprawili na gwarancji bez problemu i twierdzili, że wada fabryczna. Denerwowały mnie multimedia i Android Auto, bo się krzaczyły, ale jak wyszedł Android 13 to wszystko zaczęło działać jak należy.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 21.04.2023 o 11:46, Shago napisał:

 

Bo w środku to jest Fiesta :). Tyle że no właśnie, ja uwielbiam wnętrze Fiesty, uwielbiam jej długość (parkowanie w mieście nie jest tak bolesne z racji gabarytów) a Puma jest tylko kilka cm dłuższa i właśnie te dodatkowe cm przeznaczono na bagażnik (plus ta wnęka którą wspomniałeś).

 

Prawdę mówiąc 1.0 155 bardzo mnie przekonuje, bo i OC będzie tanie, jak i również spalanie. Ja nie potrzebuje się ścigać. Ta wersja Vivid Ruby ma 155KM + miękką hybrydę, w sam raz.



Mam od prawie 2 lat wersje ST-X, pomijając kwestię osiągów, auto po tym czasie dalej mi się nie opatrzyło, nie miałem z nim żadnych problemów, do jazdy po mieście jest super, a do bagażnika wbrew pozorom wejdzie całkiem sporo ;)

Btw. kolor super, ile się teraz czeka?

Odnośnik do komentarza

Mój ojciec sobie wziął do XCeeda nawigację Kia, chociaż mu mówiłem, że to niepotrzebne skoro jest Android Auto. Zrobiłem mu aktualizację systemu i navi plikiem 40GB z programu Kia, więc nawigacja jest aktualna. Wczoraj jechałem z nim w trasie i okazuje się, że nawigacja jest tak w chuj aktualna, że nie ma trasy S5, które jest oddana do użytku od prawie roku :reggie: Zajebista nawigacja, taka nie za użyteczna.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

ja tam na te mapy w kia nie narzekam, całkiem fajnie się sprawdzają w trasach, i raczej dość świeże są, ale wiadomo że w kwestii aktualności do guglowskich to się nie umywa. ale fajnie że jest ta mapa, przynajmniej mam cały czas podgląd na ograniczenia prędkości.

 

w ogóle przez prawie 3 lata myślałem że nie działa mi android auto, ale raz poprosiłem dziecko żeby podłączył mi ładowanie telefonu i zrobił to do drugiego gniazda usb i okazało się że z androidem łączy się tylko właśnie na tym drugim porcie ;) 

Edytowane przez gtfan
Odnośnik do komentarza

Zona się uparła na Nissan Qashqai II, masakra na rynku wtórnym, mega popularne auto, w dodatku tylko polifta chce :/

 

praktycznie do 80k znika w jeden dzień te wersje lepiej wyposażone, bo golasy to stoją 

Sportage nie bo przód brzydki, T-Roc nie bo niemiec to szajs teraz i no chyba już wszystkie obadałem w okolicy

 

najgorsze że nie chce jakieś mniej popularnej przeciwwagi 

Odnośnik do komentarza

Qashanqai II bardzo fajne auto i faktycznie stylowe, ale te późniejsze roczniki jak odświeżyli design i środek. Swoją drogą, takie crossovery/suvy to chyba teraz najgorsze auto do kupowania ze względu na popularność, ceny i ogólny szał na ten segment. Niesamowite, ile tego jeździ teraz po naszych drogach.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Alpha Trion napisał:

Zona się uparła na Nissan Qashqai II, masakra na rynku wtórnym, mega popularne auto, w dodatku tylko polifta chce :/

 

praktycznie do 80k znika w jeden dzień te wersje lepiej wyposażone, bo golasy to stoją 

Sportage nie bo przód brzydki, T-Roc nie bo niemiec to szajs teraz i no chyba już wszystkie obadałem w okolicy

 

najgorsze że nie chce jakieś mniej popularnej przeciwwagi 

A jeżdziliście nim ? Auta z zewnątrz jako tako wygląda ale w środku jedno wielkie xD, układ kierowniczy słaby, zawieszenie niby coś wyżej osadzone a kupa straszna.

Systemy czytania znaków i inne pierdy mocno upośledzone no i mało miejsca w środku i bagażniku.

  • This 1
Odnośnik do komentarza
4 hours ago, Wojtas1986 said:

A jeżdziliście nim ? Auta z zewnątrz jako tako wygląda ale w środku jedno wielkie xD, układ kierowniczy słaby, zawieszenie niby coś wyżej osadzone a kupa straszna.

Systemy czytania znaków i inne pierdy mocno upośledzone no i mało miejsca w środku i bagażniku.

No dokładnie jest jak piszesz, auto wygląda i podoba się kobietom. Natomiast walory jezdne to nic specjalnego a bagażnik taki jak w C3 aircross.

 

Niestety bardzo cięźko jest coś znaleźć do 80k z małym przebiegiem i 2017+

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...