Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, MaZZeo napisał:

@kislawa a czemu Astra a nie 308? 

Głównie to z zewnątrz mi się bardziej podoba no i fizyczne przyciski do obsługi infotaimentu. No i kierownica w 308 była dla mnie zdecydowanie na nie. 

 

 

Jedyna wada astry to ta konsola z piano black przy biegach ale do oklejenia :).

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Obecne auto mi zdechło, w poniedziałek daje do mechanika żeby doprowadził auto do stanu żeby jeździło i będę chciał dać w rozliczeniu. Na oku mam https://m.aaaauto.pl/chevrolet/orlando/car.html?sort=27&page=14&priceMax=20000&fuel=diesel&id=586302596 

 

Ktoś miał do czynienia? Prócz tego co piszą w necie coś jeszcze można o nim powiedzieć. Szkoda tylko że słabszy silnik ale i tak w porównaniu z moim obecnym to niebo a ziemia.  

Odnośnik do komentarza

Zapewne sporo więcej byś wziął za swoje obecne auto sprzedając je komuś prywatnie, bo tam pewnie przy rozliczeniu zaoferują połowę ceny rynkowej. :)

 

Co do tego silnika, to chyba jest ten sam diesel VM Motori który był montowany w Insigniach też, więc możesz sobie opinie poczytać zamiennie między tymi modelami. Z tego co pamiętam to on jest tak średnio polecamy, ale w uzywce za takie pieniądze chyba nie ma co wybrzydzac, jeśli jest w przyzwoitym stanie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
5 hours ago, mitra said:

Obecne auto mi zdechło, w poniedziałek daje do mechanika żeby doprowadził auto do stanu żeby jeździło i będę chciał dać w rozliczeniu. Na oku mam https://m.aaaauto.pl/chevrolet/orlando/car.html?sort=27&page=14&priceMax=20000&fuel=diesel&id=586302596 

 

Ktoś miał do czynienia? Prócz tego co piszą w necie coś jeszcze można o nim powiedzieć. Szkoda tylko że słabszy silnik ale i tak w porównaniu z moim obecnym to niebo a ziemia.  

 

Dokładnie nigdy AAA auto, znajoma niedawno poszla tam zamienić Mazde 6 na Nissana Qasqhaia, po miesiącu urwal sie wiatrak chłodnicy i cudem uniknela przegrania silnika w pizdu. Oczywiście ta ich pseudo vi gwarancja obejmuje chyba tylko dywaniki i wycieraczki. 

Odnośnik do komentarza
19 minutes ago, LeifErikson said:

Masz gwarancję ceny chociaż? :)

Tak mam, ale była gadka, że max 6 miesięcy czekania tym bardziej na ten słaby silnik a minęły już ponad 4 miesiące i nie mam nawet zapowiedzianego terminu produkcji :whyyy:

Nie wiem jak oni to produkują, chyba losowo bo na forum cupry ludzie się chwalą, że dostali już zamawiając nawet w marcu. 

Odnośnik do komentarza
Tak mam, ale była gadka, że max 6 miesięcy czekania tym bardziej na ten słaby silnik a minęły już ponad 4 miesiące i nie mam nawet zapowiedzianego terminu produkcji :whyyy:
Nie wiem jak oni to produkują, chyba losowo bo na forum cupry ludzie się chwalą, że dostali już zamawiając nawet w marcu. 
No ale jak masz 6 Miechów to masz 6 Miechów. Ach ta roszczeniowość dzisiejszych klientów co mają powiedzieć ludzie co na octavie czekają po 13 Miechów? Chcesz nowa corolle? Panie 2025.
Odnośnik do komentarza
13 minutes ago, Mani said:

No ale jak masz 6 Miechów to masz 6 Miechów. Ach ta roszczeniowość dzisiejszych klientów emoji14.png co mają powiedzieć ludzie co na octavie czekają po 13 Miechów? Chcesz nowa corolle? Panie 2025.

Niby 6 miechów ale termin produkcji to zazwyczaj miesiąc czasu + miesiąc transport.

Odnośnik do komentarza

Rozumiem emocje, ale obiektywnie patrząc nie jest na razie źle. I tak termin dostałeś przyzwoity. Też miałem mieć samochód trochę wcześniej, potem drobna obsuwa, pytałem przed wakacjami, diler nic nie wiedział, pojechałem starym autem (ostatecznie nawet lepiej, bo przynajmniej przebieg poszedł na nie), wróciłem z wakacji i samochód już czekał. 

Odnośnik do komentarza
On 6/26/2023 at 1:12 PM, Mustang said:

Rozumiem emocje, ale obiektywnie patrząc nie jest na razie źle. I tak termin dostałeś przyzwoity. Też miałem mieć samochód trochę wcześniej, potem drobna obsuwa, pytałem przed wakacjami, diler nic nie wiedział, pojechałem starym autem (ostatecznie nawet lepiej, bo przynajmniej przebieg poszedł na nie), wróciłem z wakacji i samochód już czekał. 

 

no tylko na tę chwilę nie mam żadnego samochodu (nie liczę Aygo od żony bo na trasę się nie nadaje) i to trochę kiepska sytuacja. Dzisiaj mi dealer odpisał że nadal nie ma go w planach produkcyjnych i zakładają najwcześniej wrzesień...

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dealer mi w końcu napisał, że przecież mówili mi, że 6 miesięcy ale może to zostać wydłużone ze względu na losowe wydarzenia na świecie i w swoich notatkach ma najwcześniej WRZESIEŃ. No jak dla mnie najpóźniej 6 miesięcy to połowa sierpnia tymczasem na miesiąc przed terminem nie mam nawet wyznaczonej daty produkcji. Jeszcze mi powiedziała, że przecież mam gwarancję ceny. Ale mi to argument, gdyby nie dali gwarancji ceny to bym poszedł do innego producenta, który taką gwarancję daje, łaski bez. 

Słabo, na koniec sierpnia potrzebuję auto i będę musiał coś wypożyczyć. 

  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza

A ja czekając na samochód w ramach co rocznego przeglądu i serwisu zrobiłem sobie tournee po pobliskich salonach Mazda, Toyota, Citroën, Peugeot i Ford rzecz jasna.

Jestem pod ogromnym wrażeniem Pumy. Niby w środku podobnie do mojej Fiesty, za to podwójny bagażnik, kompaktowe wymiary, podwyższone podwozie i ten środek, który uwielbiam za schludność, stonowanie i komfort sprawia, że auto jest dla mnie numerem 1, dalej jest Focus, którego ostatnie zamówienia są do kwietnia 2025.

No i w dalszym ciągu nie mogę pojąć skąd taka popularność Toyoty..

Odnośnik do komentarza
55 minutes ago, Shago said:

A ja czekając na samochód w ramach co rocznego przeglądu i serwisu zrobiłem sobie tournee po pobliskich salonach Mazda, Toyota, Citroën, Peugeot i Ford rzecz jasna.

Jestem pod ogromnym wrażeniem Pumy. Niby w środku podobnie do mojej Fiesty, za to podwójny bagażnik, kompaktowe wymiary, podwyższone podwozie i ten środek, który uwielbiam za schludność, stonowanie i komfort sprawia, że auto jest dla mnie numerem 1, dalej jest Focus, którego ostatnie zamówienia są do kwietnia 2025.

No i w dalszym ciągu nie mogę pojąć skąd taka popularność Toyoty..

 

Są jakieś inne silniki niż 1.0 Ecoboost? Trochę słabe się wydają i spalanie 6.2/100.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...