Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

Puma całkiem ok auto, na pewno ciekawe, ale dla mnie ten sam problem gabarytowy co np w XCeed - dach jest zbyt nisko. U siebie w Focusie mam dużo przestrzeni nad głową, a w XCeed i Pumie dotykam włosami sufitu. No i cenowo też mało atrakcyjnie, bo to jednak mniej pakowne auto to nawet mniejszych kombi, a dla mnie to istotne aspekt.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Czoperrr napisał:

Dealer mi w końcu napisał, że przecież mówili mi, że 6 miesięcy ale może to zostać wydłużone ze względu na losowe wydarzenia na świecie i w swoich notatkach ma najwcześniej WRZESIEŃ. No jak dla mnie najpóźniej 6 miesięcy to połowa sierpnia tymczasem na miesiąc przed terminem nie mam nawet wyznaczonej daty produkcji. Jeszcze mi powiedziała, że przecież mam gwarancję ceny. Ale mi to argument, gdyby nie dali gwarancji ceny to bym poszedł do innego producenta, który taką gwarancję daje, łaski bez. 

Słabo, na koniec sierpnia potrzebuję auto i będę musiał coś wypożyczyć. 

 

a który to producent dziś daje gwarancję ceny? U mnie masz gwarancje na game CEED oraz Sportage. Na resztę niestety nie ma. W VW też nie masz.  Z ciekawości co i gdzie zamawiałeś? Bo nie śledziłem tematu.

Odnośnik do komentarza
1 minute ago, Mani said:

Śledź może otomoto. Czasami jakiś dealer wrzuci jakiegoś Formentora bo klient zrezygnował. Ja za chwile będę szukac kupca na sorento bo mi typ zrezygnował a auto już do mnie jedzie. 7 osobówka wiec biały kruk w bogatym wyposażeniu i panoramce. 

 

Nie ma sensu bo teraz ceny poszły znów w górę i jeszcze stracę zaliczkę

Odnośnik do komentarza
16 minutes ago, Mani said:

Śledź może otomoto. Czasami jakiś dealer wrzuci jakiegoś Formentora bo klient zrezygnował. Ja za chwile będę szukac kupca na sorento bo mi typ zrezygnował a auto już do mnie jedzie. 7 osobówka wiec biały kruk w bogatym wyposażeniu i panoramce. 

Sportage fajne, chciałbym w wersji GT i hybrydzie ale 190 tysięcy to sporo ponad mój budżet, za duże raty.

Odnośnik do komentarza

Dostałem dziś odpowiedź od dealera:

 

Screenshot_20230711_171753.jpg

 

Czyli robią je losowo :reggie:

Ciekawe co tam mają na placu bo w lutym nie mieli nic. No i cenowo też pewnie lipa bo bazowo poszedł 10 tysięcy do góry, dodatki też podrożały o kilka stówek każdy więc się robi niezła sumka. Wtedy dali mi łaskawie 2 procent upustu a teraz pewnie nic bym nie dostał skoro tak kombinuje.

Odnośnik do komentarza
18 hours ago, Mustang said:

Urok zamawiania nówek. 
 

Kolega z pracy czeka na ioniq 5. Miał być w maju, aktualnie wrzesień. Też jest niezadowolny, bo żona uszkodziła jego służbowe A4 dawno temu, firma leasingowa nie chciała naprawiać i dostał tymczasowo jakieś wolne akurat BMW 1, z manualem na daily w korkach. 

 

Ktoś pisał, że mu w salonie powiedzieli teraz, że mają większe marże z zamówień robionych po podwyżkach cen i te idą szybciej, a te sprzed podwyżki czekają niewiadomo na co na końcu listy. Zamawiałem tydzień przed podwyżką katalogową o 10 tysięcy.

Odnośnik do komentarza
5 minutes ago, Sedrak said:

A może to znak, że nie masz brać tego auta? :) Mi dzięki temu, że anulowali zamówienie nie popełniłem ogromnego błędu tj. kupienie nowego samochodu

 

Mi nie anulowali, anulować sam nie będę bo stracę kasę i czas. Auto potrzebuję bo obecnie nie mam żadnego, żona ma Aygo, a w przyszłym roku nam się rodzina powiększy więc dobrze, że ten samochód zamówiłem.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Czoperrr napisał:

 

Ktoś pisał, że mu w salonie powiedzieli teraz, że mają większe marże z zamówień robionych po podwyżkach cen i te idą szybciej, a te sprzed podwyżki czekają niewiadomo na co na końcu listy. Zamawiałem tydzień przed podwyżką katalogową o 10 tysięcy.

 

Chuja marże większe. są tak samo gówniane jak były. Tylko cena w góre idzie. Stąd mozesz więcej zarobić.

Zaliczka co do zasady powinna być zwrotna chyba, że w umowie jest jakiś zapis. Ja biore zawszze 500,1000 zł zaliczki co by później sie nie kopać z klientami o takie drobniaki.

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, Mani said:

 

Chuja marże większe. są tak samo gówniane jak były. Tylko cena w góre idzie. Stąd mozesz więcej zarobić.

Zaliczka co do zasady powinna być zwrotna chyba, że w umowie jest jakiś zapis. Ja biore zawszze 500,1000 zł zaliczki co by później sie nie kopać z klientami o takie drobniaki.

Ja dałem 5k żeby później sobie ulżyć przy wpłacie pozostałej kwoty. Ciekawe czy by dało się coś zmienić jeszcze w konfigu ale po starych cenach bo wypadnięcie z kolejki mi nie robi róznicy skoro i tak jestem gdzieś na szarym końcu. Czekam na info.

 

OK dostałem info, że nie da się nic zmienić w zamówieniu a mają od ręki jeden samochód w lepszej konfiguracji bo z Copper+ czyli felgi 19 miedziane i nawigacja systemowa, za 7 tysięcy więcej niz mój config ale żona mówi, że za dużo :whyyy: Niby już w tym jest rabat 4%

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Czoperrr napisał:

Ja dałem 5k żeby później sobie ulżyć przy wpłacie pozostałej kwoty. Ciekawe czy by dało się coś zmienić jeszcze w konfigu ale po starych cenach bo wypadnięcie z kolejki mi nie robi róznicy skoro i tak jestem gdzieś na szarym końcu. Czekam na info.

 

OK dostałem info, że nie da się nic zmienić w zamówieniu a mają od ręki jeden samochód w lepszej konfiguracji bo z Copper+ czyli felgi 19 miedziane i nawigacja systemowa, za 7 tysięcy więcej niz mój config ale żona mówi, że za dużo :whyyy: Niby już w tym jest rabat 4%

 

7 k za lepszy konfig i fura od ręki?

Panie ja bym się nawet nie zastanawiał.

Odnośnik do komentarza
21 minutes ago, Mustang said:

A ile katalogowo warte te opcje? 

16 tysięcy łącznie z lakierem i kamera 360 o której zapomniałem. Ja mam dodatków za 10k. Ciekawi mnie, że teraz oprocentowanie 1% a jak zamawiałem moje to było 2.5%. w obu przypadkach jest zmienne, czyli moje też będzie teraz 1%?

 

 

W poniedziałek pójdę zobaczyć ten samochód.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...