Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

34 minutes ago, Mustang said:

Czyli przynajmniej mimo wydania więcej, miałbyś więcej gadżetów (chociaż pytanie czy wartych dopłaty, no ale zawsze). Skoro oczekiwanie jest takim problemem i w sumie nic nie wiadomo, może warto? 

Pójdę go zobaczyć w poniedziałek. Navi mi w sumie nie potrzebne, te kamery 360 też nie skoro jest kamera cofania i asystent parkowania z parkowaniem autonomicznym.  Felgi mi się podobają bardziej ale do 19stek opony też droższe. 7k dopłaty a w ratach różnica będzie około 200-300 zł więc sporo.

 

Najbardziej mnie denerwuje że nie ma żadnych konkretów co do zamówienia mojego a to już 5 miesięcy odkąd złożyłem zamówienie. Gdybym chociaż wiedział czy będzie za miesiąc (w co wątpię) albo dwa czy dopiero za 3 albo 4 to bym mógł podjąć decyzję o kupnie droższego ale niestety nie wiem nic.

Odnośnik do komentarza

500 jakimś cudem jeszcze nie jeździłem, chociaż pełno tego w wypożyczalniach. Moje Punto było z tym 1.2. Spalanie ok, awaryjność ok, ale silnik ze skrzynią 5 oczywiście do miasta albo spokojnej jazdy szosą. Na autostradach mizeria, pojedzie 150-160, ale w praktyce wszystko powyżej 110 męczy, dynamiki brak, na wzniesieniach nie utrzymasz 130, a na wjazdach niekoniecznie zmieścisz się przed ciężarówką. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
4 hours ago, krupek said:

Znajoma szuka auta tak do 17-18k, ma być małe i oszczędne. Na oku jest Fiat 500, ale cenowo wychodzi słabo, bo to takie bardziej fancy auto i za 15-letnie egzemplarze ludzie sobie wołają ponad 15k. Co jeszcze jest wartego uwagi? Myślałem o Aygo, Picanto, Spark, Ka.

Żona ma Aygo z 2006 roku, jeździ nim ponad 7 lat i nie miała żadnej usterki. Tani w eksploatacji tylko mało dynamiczny, na autostradę nim nie wjeżdża. Na mieście dziennie sprawdza się dobrze.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, krupek napisał:

Znajoma szuka auta tak do 17-18k, ma być małe i oszczędne. Na oku jest Fiat 500, ale cenowo wychodzi słabo, bo to takie bardziej fancy auto i za 15-letnie egzemplarze ludzie sobie wołają ponad 15k. Co jeszcze jest wartego uwagi? Myślałem o Aygo, Picanto, Spark, Ka.

 

A nie myślałeś o czymś oczko większym, w sensie segment B? Bo te autka segmentu A są ogólnie spoko, ale to maleństwa. Za podobne pieniądze można by chyba dorwać jakieś Punto albo Corse, które będą już bardziej praktyczne i wygodne. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, krupek napisał:

Znajoma szuka auta tak do 17-18k, ma być małe i oszczędne. Na oku jest Fiat 500, ale cenowo wychodzi słabo, bo to takie bardziej fancy auto i za 15-letnie egzemplarze ludzie sobie wołają ponad 15k. Co jeszcze jest wartego uwagi? Myślałem o Aygo, Picanto, Spark, Ka.

Można trafić Alfę Mito z polskiego salonu .Moja mama sobie kupiła w tej cenie.Auto absolutnie bezproblemowe, tanie w utrzymaniu i w swojej klasie bardzo fajnie jeżdzące.No i ładna jest po prostu ;)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
W (pipi) żenująco to wygląda, obsuwa o kilka miesięcy i zwodzenie brakiem pewnego info. Nie tak powinno wyglądać kupowanie nowego auta, bo człowiek zamiast się cieszyć takim wydarzeniem to tylko stresu i w(pipi)ienia dużo.
Zwodzenie....ciekawe czym jak pewnie oni sami żadnych informacji nie mają. Ja jak gadam z klientem o np EV6 to informuje że czas oczekiwania na furę wynosi "Bóg jeden wie". XD jest dramat nadal na rynku Moto.
Odnośnik do komentarza
9 hours ago, krupek said:

W chuj żenująco to wygląda, obsuwa o kilka miesięcy i zwodzenie brakiem pewnego info. Nie tak powinno wyglądać kupowanie nowego auta, bo człowiek zamiast się cieszyć takim wydarzeniem to tylko stresu i wkurwienia dużo.

Ale tak to wygląda zwykle ostatnio. Taka samo obsuwa Fiesty w rodzinie czy Hyundaia kolegi z pracy, takie czasy. 
 

A jak ktoś zamówił np. Octavię kombi albo Civica to dopiero sobie poczeka. 

Odnośnik do komentarza

Ja mam BMW nowe, natrzaskane niecałe 30 tysięcy km. Od dwóch miechów nie chłodzi klima. Auto na gwarancji było do 30 kwietnia. Pojechałem do ASO, orzekli rozszczelnienie klimatyzacji :yao:

Jak zrobili wycenę naprawy to wyszło ponad 10.000,00 zł brutto :DDDD W samochodzie jak w piecu w takie upaly, nie da się jeździć. Ja nic nie zepsulem, klimatyzacja chodzi nawet w zimę, więc dla mnie to jest wada auta i nie zamierzam za to płacić. Samochod oddaję w kwietniu przyszłego roku, więc jakoś się przemęczę. 

Przesiadłem się na Harleya i jest gitara :ragus:

 

 

IMG20230718223835.jpg

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
26 minutes ago, Shago said:

 

Mi gość w salonie Forda powiedział, że czas oczekiwania na nową Pumę to jakieś 5 miesięcy. Jakoś średnio mu wierzyłem widząc chociażby po tym temacie co się dzieje :notsure:

Akurat w przypadku Pumy rodzicom też podawali niezłe terminy, być może miała  priorytet nad Fiestą albo zamówienia poniżej możliwości fabryki albo coś innego. U VW na T-roca też się czeka krócej niż na Golfa. 

Odnośnik do komentarza

Za dużo myślę o tym aucie i kombinuję to jeszcze raz spytałem czy można coś zmienić w zamówieniu, niestety nie można. No nic trudno, jak zamawiałem auto to zależało mi tylko na monitorowaniu martwej strefy, Android Auto i ambient, więc wziąłem tylko to aby było najtaniej (pakiet L dla Media+), nawet nie wiedziałem, że jest coś takiego jak pełny travel assist z prawie autonomiczną jazdą w XL i czytanie znaków do których wymagane jest Navi. Teraz bym juz to wziął, ale i tak będę zadowolony.

Mam nadzieję, że termin się już nie przesunie, a po cichu liczę nawet na przyśpieszenie produkcji :)

 

Ostatecznie będę miał takie wyposażenie: 

Spoiler

image.png.119444cda7ef8d98a97c612a8b3b6b1e.png

 

image.png.8b0b98a81e507722372c9468351201a6.png

image.thumb.png.b4bd77fdc1f3c079479a0f7701985c0e.png

image.thumb.png.5b436758f2266595c0e637e4e730d8bf.png

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...