Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze tak czytam teraz o opcjach i trochę żałuję że nie doplacile te około 2k do pakietu XL zamiast L w Cuprze. W tym pakiecie jeszcze jest asystent jazdy w korku, czytanie znaków i asystent jazdy co nawet skręca. Chociaż trochę bał bym się tak oddać władzę autu. W pakiecie L jest Line Assist standardowy i aktywny tempomat.  Fajnie, że w standardzie jest asystent parkowania, nawet nie wiedziałem, że teraz takie rzeczy są w samochodach :D

Odnośnik do komentarza
53 minuty temu, Czoperrr napisał:

a jak szybko zapjerdala po drogach krajowych i wyprzedza trzy inne auta na podwójnej ciągłej :obama:

 

koniecznie 1.9 TDI

 

Sam mając 18 lat miałem takie audi w tdi i potwierdzam, że takie manewry były grane. A dlaczego to zawsze jest audi albo bmw? Proste, te auta zapierdalają do dziś, hondy w większości wyzłomowane, duże grono aut ma warzywne silniki a te stare niemieckie czołgi są po prostu nie do zajebania.

Odnośnik do komentarza

Tak sobie przeglądam na luzie różne ogłoszenia pod kątem ewentualnej zmiany auta za jakiś czas i może jakaś 1/10 opisów jest sensowna i w ogóle coś z nich wynika. No i niezłe kwiatki można znaleźć

 

SmartSelect_20230516-175356_OLXpl.thumb.jpg.b672004a91913ab993fdfc503a45e55f.jpg

 

No ostatnim zdaniem mnie przekonał, nie powiem :shieeet:

Edytowane przez second
Odnośnik do komentarza
9 hours ago, Czoperrr said:

Kurcze tak czytam teraz o opcjach i trochę żałuję że nie doplacile te około 2k do pakietu XL zamiast L w Cuprze. W tym pakiecie jeszcze jest asystent jazdy w korku, czytanie znaków i asystent jazdy co nawet skręca. Chociaż trochę bał bym się tak oddać władzę autu. W pakiecie L jest Line Assist standardowy i aktywny tempomat.  Fajnie, że w standardzie jest asystent parkowania, nawet nie wiedziałem, że teraz takie rzeczy są w samochodach :D

W większości sytuacji aktywny tempomat wystarczy. Używam asystenta jazdy głównie w dwóch przypadkach - na chwilę, żeby coś zrobić w stylu zdjęcia kurtki albo odkręcenia butelki, oraz na dłuższych trasach pustą ekspresówką i przy rozsądnych prędkościach - wtedy działa jak ultimate wspomaganie, gdzie trzymam lekko kierownicę, która kręci się sama. System nie działa przy zbyt ostrych zakrętach i potrafi zgubić linie jeśli akurat nie są dobrze namalowane. Przez konieczność trzymania ręki bardziej nice to have niż must have.

Odnośnik do komentarza

Czasem pierdoła, jakieś element wyposażenia albo kolor. Fiesta rodziców też była opóźniona, aż diler zadzwonił, że chodzi o kolor. W ogóle beka z tym faceliftem Fiesty. Zrobili lift we wrześniu 21, dodali nowy niebieski co był na połowie zdjęć prasowych, samochód zamówiony w grudniu 21 w tym niebieskim, jakoś rok temu dzwonią, że nie będzie tego koloru, zmiana na szaroniebieski, samochód przychodzi we wrześniu 22 i generalnie Fiesta w 23 się kończy. Chyba Ford zmienił plany, bo raczej nie planowali robić liftingu na jeden rok modelowy. Przynajmniej będzie rzadki samochód, za 50 lat kolekcjonerzy się będą bić o Fiesty polifty ostaniej generacji klepane tylko przez jakieś 1,5 roku :kaz:

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, Mustang said:

Czasem pierdoła, jakieś element wyposażenia albo kolor. Fiesta rodziców też była opóźniona, aż diler zadzwonił, że chodzi o kolor. W ogóle beka z tym faceliftem Fiesty. Zrobili lift we wrześniu 21, dodali nowy niebieski co był na połowie zdjęć prasowych, samochód zamówiony w grudniu 21 w tym niebieskim, jakoś rok temu dzwonią, że nie będzie tego koloru, zmiana na szaroniebieski, samochód przychodzi we wrześniu 22 i generalnie Fiesta w 23 się kończy. Chyba Ford zmienił plany, bo raczej nie planowali robić liftingu na jeden rok modelowy. Przynajmniej będzie rzadki samochód, za 50 lat kolekcjonerzy się będą bić o Fiesty polifty ostaniej generacji klepane tylko przez jakieś 1,5 roku :kaz:

 

Podobno na czas zamówienia wpływ ma dach panoramiczny, mocny silnik 4x4 albo kamery 360. Ja brałem 1.5 DSG bez tych dodatków. Dzwoniłem właśnie do salonu i na mój nie ma jeszcze terminu produkcji, a teraz odebrali auta z grudnia. Niestety w lipcu i sierpniu fabryka jest zamknięta :( 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
1 hour ago, krupek said:

Zakładając, że dzisiejsze auto mają trwałość na 50 lat :leo:

No wiadomo, raczej żartuję, tylko garstka przetrwa. Ale z drugiej strony dzisiejsze auta są trwalsze niż 50 lat temu, bo nie rdzewieją jak wtedy. Mnóstwo 30 letnich aut nadal jest używanych jako daily, chociaż nikt o nie przesadnie nie dbał. Bez rdzy auto może jeździć tak długo jak chce się komuś naprawiać mechanikę i elektrykę. 
 

Kup nowego Golfa z manualem i 2.0 TDI, trzymaj w garażu i zmywaj sól, rób 10k rocznie zmieniając raz w roku olej, a będziesz mógł jeździć nim dalej na emeryturze. Pewnie niemało osób zostawi sobie spalinowe kombi na wyjazdy, po przyjściu na sprzedaż tylko elektryków.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Czoperrr napisał:

 

Podobno na czas zamówienia wpływ ma dach panoramiczny, mocny silnik 4x4 albo kamery 360. Ja brałem 1.5 DSG bez tych dodatków. Dzwoniłem właśnie do salonu i na mój nie ma jeszcze terminu produkcji, a teraz odebrali auta z grudnia. Niestety w lipcu i sierpniu fabryka jest zamknięta :( 

Akurat biorę pod uwagę Leona Sportstourer w najmocniejszej wersji z 4x4 i panoramicznym dachem jako must have, tylko samochod muszę mieć jeszcze w tym roku. Więc chyba nic z tego :/

Odnośnik do komentarza
45 minutes ago, second said:

Akurat biorę pod uwagę Leona Sportstourer w najmocniejszej wersji z 4x4 i panoramicznym dachem jako must have, tylko samochod muszę mieć jeszcze w tym roku. Więc chyba nic z tego :/

Na 100% na ten rok by nie zdążyli, musisz patrzeć czy nie mają czegoś na stanie bo często auta dochodzą a klient się rozmyśla. Najczęściej to są te dojebane konfiguracje.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...