Skocz do zawartości

Platinum Club


Square

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie to już nie wiem... Co z tego, jak uda mi się podnieść tę skrzynkę, skoro może nie zaliczyć mi czegoś innego - to sprawa zwyczajnie losowa jest, u każdego coś innego się z tych znajdziek pierdzieliło. Coś mają nayebane w tym wewnętrznym systemie zliczania tych pierdół. Dobra, kończmy ten offtop, bo ludzie myślą, że tu się coś platynuje :)

EDIT:
Usunąłem wczoraj instalkę, odstawiłem grę na półkę, przed chwilą ją ponownie zainstalowałem, sprawdzam miejscówkę, a tam elegancko 1/1 i 100% odkrycia lokacji... :reggie:
Chyba trzeba backup zrobić w tym momencie :)

Edytowane przez Wredny
Odnośnik do komentarza

SPIDER-MAN

Platyna wbita, gra świetna. Misje główne trzymają poziom przez całą grę. Końcówka nawet mnie zaskoczyła :

Spoiler

Harry z symbiotem?!

Misje poboczne różnie, tj. skradanki z MJ trochę dawały mi raka.

Jeżeli chodzi o samą platynę to nie było w sumie nic trudnego do zdobycia. Trochę meczyły mnie pod koniec gry przestępstwa Sable/Bandytów. Na raz praktycznie pojawiło się po 10 na dzielnice i zostawiłem to sobie na koniec.

Gra 10-/10
Platyna 3/10


Całkowicie zgadzam się z @Wredny z jego opinią. Co do fotki, to też zrobiłem w tym miejscu, ale stanąłem za grobami :)

W temacie gry oceniłem ją na 10. Tutaj ten minus z powodu kilku glitchy pod rząd. Najlepsze, że przez całą grę nic się nie działo, a jak zacząłem czyścić przestępstwa to pojawiały się błedy typu brak możliwości uwolnienia poszkodowanego w wypadku, koledzy z Sable umiejscowieni w połowie budynku połową ciała i raz miałem sytuację, że wskaźnik ostrzegawczy (błyskawice nad głową) świecił się cały czas, nawet po za walką.

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Spider - Man

 

44245521_2111359392247754_46392871704885

 

W końcu pękła :platinum:  Pierwsza od dość dawna i bardzo przyjemna. Osobiście nie przepadam, za sandbox'ami, dlatego rzadko je platynuje. Tutaj wszystko wpadło w locie bez spiny. Zasługą może byc tutaj moje pierwsze spotkanie ze człowiekiem pająkiem i jego wachlarzem umiejętności do opanowania, który w skrócie jest fenomenalny. Mechanika gry, walki to bajka, która możemy sobie dostosować do własnych potrzeb. Jest tak ogromna, ze z czasem musiałem sobie odświeżać pamieć, wracając na listę dostępnych ataków i umiejętności. Dorzućmy do tego ulepszenia kostiumów, którymi możemy żąglować dowolnie, a poczujemy sie, jak Hulk w przebraniu. Serio.. gra wcale nie jest trudna. Nawet na wymagającym poziomie, wrogowie nie stanowią żadnego zagrożenia. Lepkość prowadzenia pająka sprawia, ze kombinacje wciskają sie same w locie, bez większego wysiłku. Wystarczy dobrze sie rozglądać, po terenie - prawdziwy pokaz umiejętności dla kreatywnych.

 

Pisząc to nie mam wszystkich wyzwań ukończonych na złoto,  bowiem nie były wymagane do trofeum. Myślę, ze wrócę do nich przy okazji ogrywając inne dodatki.  

Platynę oceniam na +3 /10.

  • Plusik 8
Odnośnik do komentarza

Dziwię się tym waszym 3-kom dla Spidermana. 
Przecież poza przelotem za dronem i nastawianiem anten (udało mi się za pierwszym razem, ale ślizgałem się od anteny do anteny z zapasem 0:01, więc czułem, ze jak mi nie siądzie za 1 razem to będą kłopoty) ta gra nie ma nic co mogłoby się nie udać o ile nie zagalopujemy się z wydawaniem zasobów na ulepszenia. 

Zlepić 2 kolesi siecią chyba 5 razy? 5 minut i we free roam gotowe. Jeśli giniemy to głównie dlatego, że się zagapiliśmy bo ktoś pewnie wszedł do pokoju lub zapomnieliśmy jak poradzić sobie z grubasami lub tarczownikami/pałkarzmi.

Najwięcej problemu sprawiła mi pierwsza walka z Fiskiem (chyba z 15 zgonów :( ). W 2 czy 3 pierwszych przestępstwach dałem się grubym zagonić w kozi róg, a potem nauczyłem się sterowania i stałem się praktycznie nieśmiertelny ( z wyjątkiem chwilowej irytacji Jetpackami). 
Biorąc pod uwagę, że grę można grać na Easy to jest spokojnie 2/10. Oczywiście nie uwzględniam tu czasu potrzebnego do platyny.
Nie ma ani jednego trofeum, którego zdobywanie byłoby w jakis sposób nieprzyjemne lub wymagałoby od nas jakiegoś specjalnego przygotowania (mapy z netu czy pomocy youtube’a). 
 

Odnośnik do komentarza
51 minut temu, szczudel napisał:

Dziwię się tym waszym 3-kom dla Spidermana.

A ja dałem 5, bo w moim odczuciu na tyle zasługuje i co? Masz do dyspozycji całe 10 punktów, a pomiędzy grami na 1 (np od Telltale), a Spider-Manem jest przepaść. Jak więc niby twoją oceną 2 dla SM chcesz tu wyjaśnić? Nikt Ci oczywiście nie broni tak jej ocenić, ale warto trzymać się jakiejś sensownej skali.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Square napisał:

A ja dałem 5, bo w moim odczuciu na tyle zasługuje i co? Masz do dyspozycji całe 10 punktów, a pomiędzy grami na 1 (np od Telltale), a Spider-Manem jest przepaść. Jak więc niby twoją oceną 2 dla SM chcesz tu wyjaśnić? Nikt Ci oczywiście nie broni tak jej ocenić, ale warto trzymać się jakiejś sensownej skali.

Ja to widzę tak, że do 3 są gry, które przechodzi się praktycznie bez polowania na trofea. Od 4 trzeba na pewne trofea szczególnie polować, ale wszystko jest w zasięgu (mogą pojawiać się frustracje przy pojedyńczych trofeach, tutaj zazwyczaj wrzucam gry, które mają chalanges mode w których trzeba zrobić coś głupiego w odpowoednim czasie). 7 w górę to już jakieś poważne missing trophies, żeźnickie trofea, speedruny, ustawki online i przejścia na najwyzszym poziomie trudności. Czas nie jest brany pod uwagę przy mojej ocenie. Chyba, że jakieś trofeum wymaga max poziomu do ktorego po wysprzątaniu wszystkiego trzeba specjalnie grindować.  

 

I żeby była jasność, ja platynek z 3ciej kategorii,zasadniczo nie wbijam, bo mi szkda na nie czasu i nerwów. 

Edytowane przez szczudel
Odnośnik do komentarza

Spider Man

 

 

Mocny spoiler z końcówki gry z easter eggiem :

 

Spoiler

tumblr_pgt3ecZEBK1vrcbv0o1_1280.png

 

 

Spajdi wjechał z pełną pompą. Platyna wpadła bez większych trudności. Jednak z moich przyjemniejszych platyn. Trochę bieganie za przestępcami mnie pod koniec trochę już wkurzało, że trzeba je triggerować w specjalny sposób, ale ogólnie to bardzo miło mi się podróżowało pająkiem. 

Ogólna trudność platyny to jakieś 1,5/10. Nawet specjalnie się nie gimnastykowałem. Jak dla mnie to każdy szanowany się gracz powinien mieć tą platynkę w swojej kolekcji, bo warto mieć do czynienia z panem Parkerem.

 

 

Na koniec fajny bonus ode mnie z nutką nostalgi

 

 

Edytowane przez oFi
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

No grubym spoilerem żeś pojechał - ja też mam w tym miejscu platynę, planowane to było, ale miałem nadzieję, że zasłonię Peterem drugą tablicę. Prawie się udało, ale pod pachą mu lekko prześwitywało, więc do wrzucenia tutaj odpowiednio screena przyciąłem. Ty widzę się w tańcu nie pyerdolisz :)
Napisz chociaż, że chodzi o POWAŻNY, wręcz UBER-spoiler z końca fabuły, bo napisałeś "na początku" i ktoś może pomyśleć, że to jakaś wczesna sprawa i kliknąć.

Edytowane przez Wredny
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, szczudel napisał:

I żeby była jasność, ja platynek z 3ciej kategorii,zasadniczo nie wbijam, bo mi szkoda na nie czasu i nerwów. 

Ja wbijam tylko te tytuły, przy których dobrze sie bawię. Nic na sile.

 

Godzinę temu, oFi napisał:

Ogólna trudność platyny to jakieś 1,5/10.

W sumie, gdybym nie grał na trudnym to mógłbym sie z Tobą zgodzić. W grze nie ma trudnych rzeczy do zrobienia, a nawet jeśli sa to nie wymagane do platyny.

 

Godzinę temu, Wredny napisał:

 Ja też mam w tym miejscu platynę, planowane to było, ale miałem nadzieję, że zasłonię Peterem drugą tablicę. Prawie się udało, ale pod pachą mu lekko prześwitywało, więc do wrzucenia tutaj odpowiednio screena przyciąłem.

Zaraz napisze Ci ten bajer na opóźnienie wyskakujących trofeów to będziesz mógł sobie lepsze foty trzaskać - będzie jak znalazł. 

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, MEVEK napisał:

Zaraz napisze Ci ten bajer na opóźnienie wyskakujących trofeów to będziesz mógł sobie lepsze foty trzaskać - będzie jak znalazł. 


Nie pisz - wolę przypadek, serio :)
Jak wyjdzie jakaś fajna fotka to jest większa satysfakcja, niż jak się ją w ten sposób preparuje. Coś kiedyś czytałem, pamiętam, ale było to dla mnie tak skomplikowane, że wymiękłem chyba po pierwszym zdaniu :)

Odnośnik do komentarza

@Wredny poprawiłem troszkę opis.

 

Ja mam wyłączone robienie screenów podczas trofików. Jak wiem, że zbliża się platyna to trzymam share podczas trofika. Tak jak tutaj miało to miejsce. Nie zawalają mi przynajmniej fotki miejsca bez ładu i składu, a że robię dużo screenshotów podczas dobrych gier to muszę mieć porządek :sir:

Odnośnik do komentarza

Było kilka... W sumie żadnych denerwujących, choć ta sekwencja ucieczki przed kataklizmem (pierwsza) parę razy mi nie wyszła. 

Ze dwa razy dałem się zabić przeciwnikom,  raz przed rafinerią, a raz w San Juan, gdzie musiałem powtarzać całą lokację od ogniska - to był najgorszy fragment dla mnie. 

Piranie całe szczęście ani razu mnie nie dopadły, bo bym się nieźle wrukwił - przecież tam ognisko było chyba z godzinę wcześniej :)

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Wredny napisał:

Było kilka... W sumie żadnych denerwujących, choć ta sekwencja ucieczki przed kataklizmem (pierwsza) parę razy mi nie wyszła. 

Ze dwa razy dałem się zabić przeciwnikom,  raz przed rafinerią, a raz w San Juan, gdzie musiałem powtarzać całą lokację od ogniska - to był najgorszy fragment dla mnie. 

Piranie całe szczęście ani razu mnie nie dopadły, bo bym się nieźle wrukwił - przecież tam ognisko było chyba z godzinę wcześniej :)

Te dwa momenty na szczęście mi się udało przebrnąć bez zgona :obama: ale Cenote powtarzałem trzy razy, dwa razy zgon na końcu(raz mi się nie złapała podczas wspinaczki, drugi raz piranie) i podczas ucieczki  też w Cenote nie dała rady przeskoczyć przed siebie :[ 

Odnośnik do komentarza

#10000 

Witam, na dzień dzisiejszy padła fajna liczba trofeów z której jestem mega dumny i zadowolony. Pierwszy pucharek wpadł przy grze Uncharted na PS3 wtedy kiedy trofea zagościły na sprzęcie Sony. Lecimy dalej i pomimo iż nie gram wyłącznie dla pucharków to wypadałoby poświętować. Pozdrawiam wszystkich trophy hunterów i życzę samych platyn ;)

 

 

11jwwm8.jpg

 

  • Plusik 4
  • Lubię! 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Wesker napisał:

#10000 

Witam, na dzień dzisiejszy padła fajna liczba trofeów z której jestem mega dumny i zadowolony. Pierwszy pucharek wpadł przy grze Uncharted na PS3 wtedy kiedy trofea zagościły na sprzęcie Sony. Lecimy dalej i pomimo iż nie gram wyłącznie dla pucharków to wypadałoby poświętować. Pozdrawiam wszystkich trophy hunterów i życzę samych platyn ;)

 

 

Gratuluję!
Co to jest My name is Mayo?! I czemu dwie platyny? Wersja EU i US?

  • Plusik 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...