Skocz do zawartości

Platinum Club


Square

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem jakiś czas temu to się pochwale :

 

 

Dead Cells

S5435b1.png

 

Jedna z moich trudniejszych platyn w kolekcji. Gdyby nie randomowość wypadania equip'a to platynka pękła by i może w tydzień, a tak to zeszło gdzieś prawie 3 tygodnie. Pro tipem jest posiadania włożonego usb i kopiowanie sobie sejwa co nową lokację. Ułatwia to życie gdy ma się już dobry equip, ale jak umrzesz to lipa i od nowa, a tak to sejw z usb ratuje pupcię :nosacz3:

Sama gra to absolutne 10/10 w swojej dziedzinie indykowej 2d

Trudność platynki to 9/10 (płakałem jak umierałem).

Edytowane przez oFi
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Shadow Complex Remastered - hit z X360 podrasowany i wydany parę lat później na PS4. Gra nawet OK, taka naiwna historyjka, niezłe bronie i paru bossów. Mapa też spora, łatwo sie pogubić. Szału jednak nie ma, ale jak dostaniecie w dobrej cenie, zagrać można.

Trofea dość wymagające. Przejdź grę parę razy na różnych poziomach trudności, znajdź wszystko, przejdź grę poniżej wymaganego czasu i reszta innych za postępy w fabule i znajdźki. Najtrudniejsze jest przejście na 100% z limitem czasowym. Problem w tym, że gra nadpisuje automatycznie jeden sejw i jak coś spieprzymy, przegramy długą walkę z bossem np., etc. gra cofa do ostaniego sejwa (są to specjalne miejscówki, po wejściu do których następuje zapis stanu gry) i wszystko powtarzaj od nowa. Aha, czas nie jest cofany, czyli minuty spędzone na przegranej walce z bossem będą doliczone, nawet jak wczytasz sejwa.

Rozwiązaniem jest sejwowanie w chmurze albo USB i w przypadku porażki wyjście z gry, skopiowanie starego sejwa, ponowne uruchomienie gry. Rozwiązanie podobne do serii XCOM, gdzie gra też nadpisywała sejwa po każdej akcji i trzeba było wychodzić z gry i kopiować starego sejwa z zewnętrzengo nośnika. Boli jak cholera i znacznie wydłuża rozgrywkę.

Sama gra 7/10, bo jak na indora bardzo OK. Trofea oceniłbym tylko na 5/10, bo choć denerwujące i męczące, to gra długa specjalnie nie jest i można je przeboleć.

 

1S79ddcd.png   Achieve All Trophies  Unlock all Trophies

 

 

Sama ikonka platyny nieciekawe, opis jeszcze gorszy:(

 

PS Moja 100 platyna, tak się jakoś złożyło. Miało być coś lepszego (np. moja ulubiona Valkyria Chronicles, czekająca grzecznie na półce), ale trudno:( Kolejna platyna już, już za rogiem. Zboczony i perwersyjny tytuł z PS3, nad którym już tyle siedzę, a którego ukończenie znowu się odwlekło, bo mój stary DualShock3 wyzionął ducha.

 

 

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Evil Within 2 [platyna]

 

Ach, cóż to jest za wspaniała gra! Must have. Każdy musi w to zagrać. Jedynka była moim GOTY 2014, dwójka choć imo ciut gorsza i tak jest znakomita.

Kupiłem na premierę, natrzaskałem sporo dzbanków i tryb classic skończyłem na 4-tym rozdziale, licząc na to, że znowu się z nim kiedyś zmierzę. I w końcu wyszedł patch, który.... dodał nieśmiertelność (ale czasami można zginąć i tak więc uwaga!) oraz uśmiercanie przeciwników jednym strzałem :yao:  Także classic z wyzwania stał się banałem.

Trochę trzeba pogrindować, by ulepszyć wszystkie bronie, w tym zebrać ulepszenia, do odblokowania kolejnych "ścieżek" ulepszeń broni.

 

Polecam tę grę, koniecznie trzeba zagrać.

 

Ocena gry 9/10.

 

Trudność platyny (obecnie) to 3/10. Z tym trybem classic w pierwotnym wydaniu dałbym nawet 8/10.

 

 

 

  • Plusik 4
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza

Platyna 99 + 100 - Shenmue 1 + Shenmue 2.

 

Myśląc o Shenmue zawsze cofam się do magicznej przeszłości, kiedy to w '99, widząc w prasie growej screenshoty z Shemmue wielkości znaczka pocztowego, zaś potem czytając fabularyzowany opis przejścia w bodajże NEO wyobrażałem sobie, jak ta gra może wyglądać w ruchu... Te koślawe zlepki słów wydrukowane na tanim papierze robiły na mnie olbrzymie wrażenie, oj pracowała wyobraźnia, pracowała...

 

Niestety ze względu na chudziutkie lata nie było absolutnie żadnej szansy, bym mógł posiąść Dreamcasta. Aż w końcu kilka lat później, bodaj w 2004 roku, udało się kupić używaną konsolę. Miałem już wtedy PS2 i widać było, że ludzie pozbywają się makaronów na rzecz lepiej supportowanego sprzętu. Z kasą nadal było krucho, nie mówiąc już o dostępności gier, dlatego cieszyła mnie reklamówka nagrywanych płyt dorzuconych do konsoli.

 

A wśród płytek? Gry, o których przez wiele lat marzyłem z wypiekami na twarzy oglądając materiały w polskiej prasie growej - Soul Calibur, Sonic Adventure 1+2, Jet Set Radio (!!!), Crazy Taxi 1+2 i w końcu dwie części Shenmue, wypalone łącznie na siedmiu płytach. Żadnej z nich nie dałem rady wtedy skończyć. Troszkę później kupiłem S2 na Xboksa (oryginał, mam do dziś). Doszedłem do Kowloon, po czym włamano mi się na chatę i straciłem sprzęt ze wszystkimi sejwami.

 

W zeszłym roku zacząłem ogrywać na swoim Dreamcaście jedynkę, z późniejszym zamiarem skończenia dwójki - przestałem pod koniec drugiej płyty w momencie gdy usłyszałem o remasterze HD. Tak się złożyło, że czas na remastera znalazłem dopiero teraz i nawet RDR2 nie powstrzymywał mnie przed graniem. Seria jest MEGA archaiczna i zdecydowanie nie dla każdego, ale koneser dostrzeże (mając na względzie wiek gry), jak ambitnym projektem były obie części Shenmue. Fakt - jest masa przeciągniętych momentów (jeżdżenie widlakiem, wietrzenie książek...), zaś sam gameplay jest mocno upośledzony, ale jaka to musiała być petarda w 99-01... O ile wiele patentów (żyjące miasto, zmieniające się pory dnia) nie było niczym nowatorskim (w co wiele osób wierzy, polecam im sprawdzić Mizzurna Falls na PSXa), tak widać, że była to bardzo droga produkcja. Na dzień dzisiejszy wolę ogrywać kolejne Yakuzy wychodzące na rynek z częstotliwością FIFA, ale o Shenmue zawsze będę myślał ciepło. Sam remaster fajowo zrobiony - 16:9, dwie gry w jednym pudełku, niska cena (płaciłem 99 zetta). Pewnie, można na emulatorze, ale chcę mieć ten kawałek historii na półce, nawet jeśli mam wersje na DC i XBoxa :).

  • Plusik 6
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, rodi84 napisał:

Ping a jak oceniasz trudność platyny?

1/10. Nic nie wymaga skilla, jedynie trzeba uważać na kilka missabli.

 

Myślałem, że będzie przypał, bo w grze jest np. sporo capsule toys i już oczami wyobraźni miałem konieczność zebrania wszystkich, co może nie byłoby trudne, ale czasochłonne i frustrujące na pewno. Natomiast unikalnych trzeba zebrać raptem 50, więc udział bozi RNG w mojej platynie nie był duży. Tyczy się to tylko części pierwszej - w drugiej należy wymasterować 15 ciosów. Część dostaje się w związku ze story, część trzeba zdobyć będąc w odpowiednim miejscu i czasie, natomiast masę można po prostu kupić w sklepie, więc również jest spory margines błędu. Zerknąłem prewencyjnie trophy guide celem wyłuskania rzeczy, które da się przegapić - wiele tego nie ma, jednak polecam, bo drugi raz z rzędu iść którąkolwiek z części Shenmue bym  nie dał rady :). 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Weekend wleciał, to i dwie gierki dało radę ogarnąć.

 

#101 + 102

Spyro 1 + Spyro 2 z trylogii remastered

 

Bardzo czekałem na tego remasterka, ale też bardzo bałem się tego, jaki będzie efekt tykania jednego z moich najulubieńszych platformerów z końcówki lat '90. Werdykt? Jest idealnie. Fizyka smoczka taka jaką zapamiętałem, layout leveli niezmieniony, wizualnie petarda. Obie platyny banalne, wystarczy wymaxować obie giery, co nie sprawia wyzwania. Pamiętam, że za czasów PSXa kilka rzeczy w Spyro 2 sprawiło mi problem i nie zrobiłem 100%, teraz poszło wszystko od kopa. Po latach bawiłem się fenomenalnie, naprawdę chciałbym żeby Acti wzięło się za remaster innych swoich marek, jeśli mają robić to tak dobrze (Crash był elegancki, Spyrak też).

 

Teraz jeszcze tylko trójeczka i czekam mocno na Medievila. Square-Enix mogliby też wypuścić składaka pierwszych pięciu Tomb Raiderów, bez zmienionej geometrii leveli i przerabiania na strzelankę (Anniversary, który miał być remake jedynki był porażkowy na maxa - zupełnie nie ten klimat).

  • Plusik 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Gość Xehanort

Nie wiem czy w dobrym miejscu ale mam problem. Gram właśnie w zone of the enders the 2nd runner mars i mam problem z trofeum w którym trzeba zebrac 20 ex mission icons. Mam 19 i 20 powinno mi być przyznane po przejsciu gry drugi raz. Przeszedłem trzy razy i nic. W extra mission mam 98%. Brakuje mi Battle > Close Combat > Stage 2. Znalazłem tylko rozwiazanie z clear save do wersji hd na ps3 ale w mars nie robi się na końcu clear save. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 15.11.2018 o 11:39, rodi84 napisał:

Ping a jak oceniasz trudność platyny?

 

W dniu 15.11.2018 o 13:30, ping napisał:

1/10. Nic nie wymaga skilla, jedynie trzeba uważać na kilka missabli.

 

Już samo to zdanie wyklucza 1/10.

Zastanawia mnie, po ch#j ludzie oceniają coś w dziesięciostopniowej skali, skoro nie potrafią jej stosować? 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Wredny napisał:

 

 

Już samo to zdanie wyklucza 1/10.

Zastanawia mnie, po ch#j ludzie oceniają coś w dziesięciostopniowej skali, skoro nie potrafią jej stosować? 

Ja tam drogi Wredny zawsze myślałem, że ocena jest subiektywna. Gdybym miał oceniać patrząc przez pryzmat forume i polskich graczy, dałbym pewnie 5/10 za sam fakt, że gra jest po angielsku i można się zakorkować nie znając języka :yao:

 

Dla mnie by wystarczyło 'trudna'/'łatwa'. Wszak trudno mi określić różnicę pomiędzy 1/10 a 2/10. Tak samo jak nie mam pojęcia, jaki czynnik miałby wpłynąć na podniesienie poziomu trudności platyny z 5/10 do 6/10 :D.

 

Nie trzeba grać z Youtube, ani nie trzeba mieć poradnika na kolanach. Wystarczy nie iść na pałę, zatem podtrzymuję ocenę 1/10 - trudność ŻADNA.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Oczywiście, ze trudność jest subiektywna, ale można przyjąć jakieś kryterium początkowe i końcowe.

1/10 - to trudność, którą chyba najlepiej opisać dając przykład. Gdyby ktoś Ci dał pada w ręce, wyłączył notyfikacje, nie powiedział, ze jest coś takiego jak trofea i okazałoby się, że po grze wpadł platynowy dzban. Sama obecność znajdziek i trofika za nie wyklucza przyznanie oceny 1/10.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Hmmm okay, czyli jak mamy grę, w której znajdźki to 50 różnych itemów, które zdobywasz podchodząc do maszyny z tymi itemami (i kupujesz aż pyknie Ci trofi), to będzie to poziom trudności 2/10 czy może 3/10?

 

No i co z angielskim? Bo patrząc po postach na PlayStation Polska, ale i tym forum, część graczy zdecydowanie będzie musiała grać z opisem na kolanach, bo nie będzie wiedziała co robić, gdzie iść...

 

Hmm...

W takim razie ze względu na język obcy dałbym 5/10. Ale gra ma jeszcze dość trudne 50 znjadziek, które trzeba sobie kupić w maszynie, więc to dodatkowe punkty...

 

Niniejszym mocno Panowie przepraszam za wprowadzanie w błąd i chciałbym skorygować moją pierwotną ocenę platynki w Shenmue HD z 1/10 na 8/10. Była naprawdę wymagająca i jestem dumny będąc w gronie tych, którzy dali radę ją odblokować.

 

:dynia:

Odnośnik do komentarza

Sorry Ping, ale pieprzysz głupoty. Napisałeś, że są trofea do pominięcia, a takie z reguły wymagają przechodzenia drugi raz gry. Teraz znowu piszesz, że wystarczy stać przy maszynie aż wpadnie, to jak to w końcu jest? A zasłanianie się przy tym znajomością angielskiego jest trochę słabe.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wszystko zależy od tego jakie kto przyjmie standardy. Na PSNProfiles pewnie przyjmują takie z poradnikami, bo kto by tam przechodził dwa razy - nie ma na to czasu. Osobiście jestem zdania, że każdy powinien oceniać jak chce, ponieważ żadnych odgórnych standardów nigdy tu nie przyjmowano, co najwyżej niepisane zasady dotyczące not. Co do systemu to bliżej mi do zdania Wrednego czyli 1/10 to gierki TT, ilość czasu poświęcona na zdobycie platki to też poziom trudności, itp, ale rozumiem wątpliwości co do tego, czym różni się 2/10 od 3/10.

 

Może po prostu powinno się przyjąć jakieś standardy lub zmniejszyć skalę ocen, lub nic nie robić, ale pogadać zawsze można?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No generalnie sytuacja jest dla mnie mega zabawna, bo kolega Rodi zapytał mnie jak oceniam trudność platyny - a dla mnie była ona trudna na dokładnie 1/10. Subiektywne 1/10, gdyż nie sprawiła mi żadnej trudności, nie było w niej dla mnie absolutnie żadnego wyzwania.

 

Takiemu samograjowi od Telltale dałbym spokojnie 2/10, albo nawet 3/10, bo subiektywnie trudno było wysiedzieć przy konsoli grając w te tytuły.

 

Ja myślę, że powinniśmy na forume powołać specjalną komisję oceniającą poziom trudności platyny, z którą w razie wątpliwości można by było się skonsultować, żeby przypadkiem subiektywna opinia nie stała się opinią kontrowersyjną.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Subiektywizm

 

 

Odnośnik do komentarza

Subiektywne oceny wystawiaj, nie używając skali od 1 do 10 - tak jak napisałeś - nie rozróżniasz, więc zdecydowanie powinieneś pozostać przy swoim "łatwa/trudna" i tyle.

Jak już się bierzesz za bary z dziesięciostopniową rozpiętością to wypadałoby stosować się do pewnych zasad.
1/10 to gry, w które wystarczy bezmyślnie przeklikać do samego końca - napisów czy platyny (albo jednego i drugiego na raz).
Wszelkiego rodzaju My Name is Mayo, Mr Massagy, SLYDE czy właśnie samograje od Telltale to dokładnie ten przedział i zdecydowany dół skali.

No i od tego później odmierzasz - wraz z ilością wbitych platyn powinna rosnąć Twoja świadomość oraz doświadczenie i poprzez porównywanie jednej z drugą powinna Ci się wyklarować jakaś osobista skala. Widzę jednak, że nie w każdym przypadku to działa, bo masz praktycznie tyle samo platyn, co ja, a piszesz takie farmazony, jak ja niegdyś, kiedy posiadałem jednocyfrową ilość najcenniejszych pucharków i takiemu inFamous 2 wystawiłem 1/10, bo na tamtą chwilę była to najprostsza platyna, z jaka miałem do czynienia.

Edytowane przez Wredny
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
26 minut temu, devilbot napisał:

Panowie platyniarze, a zdarza wam się wbić wymagającą platynę? Np. Monster Hunter, Street Fighter V, Pillars of Eternity? Czy tylko w samograjach potraficie?

Moja najtrudniejsza platyna to WipeOut HD (Collection też), potem chyba Nex Machina/Dead Nation i reszta raczej średnich. Jakbym nie był cienki w bitkach to SF 4/5 czy DBFZ byłyby na górze listy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...