Skocz do zawartości

Platinum Club


Square

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, devilbot napisał:

Panowie platyniarze, a zdarza wam się wbić wymagającą platynę? Np. Monster Hunter, Street Fighter V, Pillars of Eternity? Czy tylko w samograjach potraficie?


Nie gram w samograje. Jedynie pierwszy sezon The Walking Dead od Telltale mam z tego typu gierek.

Oczywiście wyczuwam tu sarkazm i zdają sobie sprawę, że pijesz np do gier UBI, ale to sa normalne gierki, jak każde inne - tu trzeba grać, żeby coś ugrać. Oczywiście większość z nich to pewnie przedział 3-4/10, jeśli chodzi o "trudność zdobycia platyny", ale przecież nie każda gra musi stanowić wyzwanie - od tego mam życie codzienne.

Na koncie mam Demon's Souls, Dark Souls, Dark Souls II, Ghost Recon Future Soldier, Medal of Honor, Just Cause 2, Spec Ops The Line czy chociażby Call of Duty World at War (dwukrotnie), więc czasem zdarza mi się zmierzyć z czymś bardziej wymagającym. W większości przypadków zwyczajnie mi się nie chce męczyć, czy psuć sobie wrażeń z gierki, więc nie mam oporów przed zwyczajnym przejściem i sięgnięciem po coś innego. Oczywiście chciałbym platynować wszystko co odpalę, bo ślicznie to wygląda na profilu, ale szkoda życia i nerwów. 


A z tytułów, które wymieniłeś Monster Hunter jest czasochłonny i zależny od RNG, w Pillars of Eternity główna trudność to bugi i również czasochłonna - jedyne SFV pewnie jakiegoś skilla wymaga, ale w bijatyki jestem d#pa, więc nawet nie tykam (zresztą miałem z konsolą, ale szybko wymieniłem na MGSV) :)

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Mejm napisał:

Najtrudniejsza to chyba WipeOut. Tzn nie platyna jako cala ale trof za Zeusa.

 

Vanquish nie trudniejszy mejm?

 

U mnie z najtrudniejszych (ale kolejność nie ma znaczenia, bo za długo czasu od ich zrobienia minęło) to Dead Space 2, Wipeout HD, obie części Evil Within, Mirror's Edge, Vanquish, Hotline Miami 2, Spec Ops The Line i na siłę CoD Black Ops. 

 

Za małolata to się wbijało platynki, teraz już palce nie w formie :nosacz2:

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, c0ŕ napisał:

Vanquish nie trudniejszy mejm?

Biore pod uwage dwie rzeczy. Po pierwsze, ostatni challenge w V zrobilem w pare godzin lub jak kto woli jednego dnia. Po drugie, jak ktos potrzebuje to na necie znajdzie strategie i filmiki co, kiedy i jak robic.

 

W wipeout zrobienie Zeusa zajelo mi rowny tydzien poniewaz kazdego dnia cwiczylem i przyzwyczajalem sie do predkosci. Dopiero po 7 dniach udalo mi sie to wbic i jeszcze pamietam, ze rozje.balem sie zaraz za meta 70 okrazenia i zastanawialem sie czy zaliczy. No i punkt drugi - mozna sobie ogladac 500h filmikow na yt a wszystko na koncu i tak zalezy tylko od (wyuczonego w moim przypadku) skila.

Odnośnik do komentarza

#103 - Spyro 3

Tutaj nawet nie trzeba było robić w grze wszystkiego, by platyna wpadła. Ot taka na odyeb się. Najgorsza część trylogii według mnie. Czekam teraz na MEDIEVILA.

 

A co do trudnych platyn, to chyba takich nie mam. Cieniutki gracz ze mnie to raz, dwa, często brak mi cierpliwości do tego żeby iść grę dwa-trzy razy (za duży backlog na takie męczenie buły). Z najbardziej wymagających wedle zdania graczy mam 2x zrobione Catherine (+ 1x na X360, więc w sumie trzy razy), jednak to była czysta przyjemność. No More Heroes w pierwszym wydaniu (nie Red Zone/wersja EU) trochę mnie początkowo wymęczył, więc jestem z niego dumny. Mam też kilka Yakuz, ale to wymagało tylko czasu, no może oprócz jedynki HD na PS3, bo tam baseball faktycznie przez pewien czas był sporą barierą...

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Square napisał:

 

 

@devilbot A ty masz jakieś trudne platyny? Profil ukryty to ciężko sprawdzić :P

 

Kupiłem konsolę PS4 tylko dla jednej gry czyli Monster Hunter World i w nim mam platynę. W sumie nie jest trudna ale za(pipi)iście czasochłonna wbiłem tylko dlatego, że po 700h gry zostało mi tylko kilka koron to dobiłem. Na siłę bym nie robił. Więcej gram na PC i mam tam tylko 3 calaki a gier z 400 - DS 1,2,3.

Na Xboxie mam w Super Street Fighter 2 turbo HD Remix calaka. Całe 200 gamerscore. Czyli mam calaka/platynę w każdej grze którą lubię.

 

W Niohu calak z DLC jest imo bardzo trudny.

Odnośnik do komentarza

Najtrudniejsza w moim profilu to: G.Turismo 5, M.Payne 3, D.Space 2, Killzone 2, CoD:WW2, Rayman Legend (PSV), Outlast, U:Golden Abyss, LBP 1, MGS 4  i inne..

 

P.S

ping'a szanuje, dlatego darowalem mu swoich wypocin na temat schematu oceniania platyn. 

Jak powbija troche trudniejszych to sam przejrzy na oczy. 

Edytowane przez MEVEK
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 29.12.2013 o 14:04, Square napisał:

 

Gra - średnia ocena

FPE (PSN ID) - ocena

============================

Top 10 najtrudniejszych platyn:

Max Payne 3 - 10

Super Street Fighter 4 - 9,9

Ninja Gaiden 3 - 9,8

Gran Turismo 5 - 9,6

Ninja Gaiden Sigma 2 - 9,6

Metal Gear Rising: Revengeance - 9,3

VANQUISH - 9,1

WipEout HD - 9,1

Dead or Alive 5 - 9

Devil May Cry HD - 8,8

Devil May Cry 3 HD - 8,8

============================

Top 10 najczęściej wbijanych platyn:

Uncharted 2: Among Thieves - 30

Uncharted: Drake's Fortune - 29

inFamous 2 - 25

Uncharted 3: Drake's Deception - 24

God of War - 22

God of War III - 22

inFamous - 20

The Walking Dead - 19

Trine 2 - 19

Assassin's Creed II - 17

God of War II - 17

============================

Top 5 najłatwiejszych platyn:

The Walking Dead - 1

Terminator Salvation - 2

The Order 1886 - 2,1

Sly Cooper and the Thievius Raccoonus - 2,2

Trine 2 - 2,3

Szkoda, ze nikt juz tego nie prowadzi :sapek:

To, co pozostalo to zasluga @Square

:hi:

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Ja mam 3 z 10 tych najtrudniejszych (Vanquish, Ninja Gaiden 2 i DoA5), ale dla mnie chyba Disgaea 4 była największym wyzwaniem. Nie dośc, że długie ja cholera, to trzeba czytać sporo poradników na necie, żeby w ogóle zgłębić się w ten system. Grind jest w (pipi)ec duży i ci bossowie po grze właściwej, którzy zjadają cie na śniadanie. Ech...

Próbowałem też Max Payne'a, ale to przejście całej gry bez kontynuacji mnie zabiło. Dotarłem do 10 czy 11 planszy, ale zawsze jakaś zabłąkana kula mnie wykończyła. I to uczucie, gdy grasz ze 2-3 godziny i jakis leszcz cię zabija, choć przechodziłeś te planszę wcześniej wielokrotnie i leszcza zabijałeś od razu. Poza tym tu NIE MOŻNA przewijać cut scenek. Ileż razy można do (pipi) nędzy oglądać to samo. Sorry dla mojej PS3, że tak ja tym katowałem. W końcu grę sprzedałem za jakieś grosze i spokój.

I jeszcze bezplatynowe, ale krwi teź napsuło sporo - Shank 2. No te ostatnie plansze z zombie to też katorga.

Edytowane przez Ken Marinaris
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ninja Gaiden to moja niespełnione ambicja jeśli chodzi o platyny ale chyba nie do końca mi po drodze ze slasherami, Vanquish jako strzelanka bardziej trafił w mój gust, a chyba tak samo trudny i skillowy.

 

A mevka zawsze będę szanował za te platyne w MP3 xD Ja mimo że mam w dead Space 2 i TEW2 gdzie również są trofea za przejście gry z kolejno 3 i 7 sejwami, to jednak przejście bez zgonu całej gry, w dodatku tak dynamicznej i szybkiej mnie przerasta, jak grałem to nawet nie myślałem żeby splatynowac ;/.

Odnośnik do komentarza

Każdy kto wyMAXował Pejna to dla mnie kozak - ja chyba jestem już na to zbyt syty/za stary, bo cztery lata jechałem ostro, także z wymagającymi gierkami. Niestety Maxa skosztowałem zbyt późno.

 

Też chciałbym chcieć Ninja Gaiden, ale dawna pasja/choroba gdzieś się ulotniła.

Edytowane przez ciwa22
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pamietam, jak do mnie zadzwonil na wyspe, spytac czy ta platyne w GT5 zrobilem na padzie, bo jemu cos nie idzie. Szybko go wyjasnilem. Spoko ziomal. Na ktoryms tam turnieju go wylosowalem. Spytal sie, czy chce zmienic grupe, bo nie chce mi dokopac.Odmowilem, bo chcialem sie sprawdzic. Swego czasu duzo z nim gralem. Mial swietnego Law'a.

 

Ten to byl wyznacznikiem oceniaia platyn. Z nim ping moglby podyskutowac 

Odnośnik do komentarza

Spyro The Dragon (Spyro Reignited Trilogy)

 

46641740_2168057593244600_12022233998378

 

Spyro 1 - trofea nie sa wymagające. Właściwie to wpadają w biegu, jezeli czyścimy areny krok, po kroku. Czasami tylko musimy wykazać sie minimalnym sprytem, by dostać sie w dość trudne (na pierwszy rzut oka) miejsca. Jeżeli nas pamieć zawodzi to trzeba chwilę,  po główkować i to by było na tyle. Całą reszta to proste trofea na raz. Jeżeli masz z czymś problem to tylko dlatego, że sa źle sformułowane, przez co wprowadzają w błąd. Ocena -  2+/10.

Edytowane przez MEVEK
  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

#104 - South Park: Fractured But Whole

 

Fajna gierka, taka nie za łatwa, nie za trudna. Grałem na poziomie trudności mastermind, żeby zdobyć trofeum potrzebne do platynki, no i po części zwiększyć wyzwanie - Kijek Prawdy nie należał do gier trudnych, a tutaj na początku się trochę spociłem. Po rozkminieniu banalnego systemu przeleciałem przez grę jak przecinak. Końcówka się trochę dłużyła, ale wrażenia jak najbardziej na plus. Gra dostarczyła mi 24 godziny dobrej zabawy i mam nadzieję, że Ubi będzie doić markę, w efekcie tworząc część trzecią.

 

Poziom trudności platyny: :yao:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...