Skocz do zawartości

Alien Isolation


MaZZeo

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli jak pojde do salonu i beda mieli na stanie to tylko w takiej cenie. Perfekt. Jak za 160 moge kupic uzywke (spodziewalem sie szybszego spadku ceny) a za 180 nowke to nie ma sie nad czym zastanawiac.

 

Acha, jak bylem kiedys w empiku to byly w 2och wersjach. Wersja Nostromo z jedna misja z DLC z ekipa z filmu i wersja Ripley z druga misja z DLC. Dalej tak jest?

Odnośnik do komentarza

Zastanawiam sie. W poniedzialek ruszam z kampania i chcialbym rzucic sobie wyzwanie i zagrac od razu na hardzie. Jak oceniacie ten poziom? Wyzwanie czy sztucznie wydluza rozgrywke?

 

Acha, spotkalem sie z opinia ze warto DLC z ekipa z Nostromo rozegrac przed podstawka, ale szczerze to mam tylko kod na jedna z tych misji a film odswiezalem sobie niedawno. Dzisiaj odswiezam sobie dwojke bo jestem z tych co uznaja tylko pierwsze 2 czesci ;)

 

I jeszcze o Season Passie. To prawda ze wszystkie dodatki z niego maja byc mapami do trybu przetrwania? Zadnego singlowego DLC?

Odnośnik do komentarza

Ej wiedzieliscie ze w wersji na xbona kinect ogarnia halas w pokoju i jak zaczniemy sie drzec albo pies zacznie szzekac to obcy nas namierzy? Xd

Grałem tak na ps4 fajny bajer przez 2-3 minuty a potem wkurza :)  Za to dobrym bajerem jest poruszanie głowy w grze imitujące nasze poruszanie przed tv :)

Odnośnik do komentarza

właśnie skończyłem, zajęło mi dokładnie 11dni (ofc nie grając codziennie), mimo iż gra czasami potrafi być irytująca, to chyba najlepszy tytuł zaraz po TLOU w jaki grałem na PS4

świetny klimat przeniesiony z filmu i zwiedzanie samego statku Nostromo, 9 misja gdy chodzimy tym typem we mgle i zwiedzamy statek - goty

 

jedynie same zakończenie troche mi sie nie podobało, myślałem że będzie jakieś dłuższe i bardziej treściwe, ale mimo wszystko 8+/10 :)

swoją drogą tak pisaliście o zmianie pieluch i w ogóle, nie wiem o co wam chodziło, mi pikawa przy DriveClub jak śpiesze sie aby zdarzyć do mety szybciej biła niż przy Alienie :)

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

Dobra, gra ma  poważną wadę, jest whooj niekonsekwentna, darowałem sobie już gre na dziś, o mało nie rozyebałem pada o sciane ze złości. mam do otwarcia dzwi czy to hackowanie czy młotokluczem (ło matko bosko) używam detektoru ruchu by sprawdzić czy ktoś mi nie wyskoczy, czysto, zaczynam dzialac jest animacja i hooj 2 sekundy później obcy wbija mi kutasa w czoło, animacji nie da przerwać i gameplayu 30 minut w plecy, to samo z androidem, czy oni spawnuja się z dupy zawsze za naszymi plecami? ta sama historia idziesz sobie korytarzem, coś yebło oddali, kucasz, detektor, nic nie ma, wstajesz i dostajesz w czape od working joe za plecami. system save tez źle rozmieszczony przez co zgony są mega irytujące w szczególności te z doopy. klimat i oswitlenie mega, ale te babole z ai to fuszera, lips sync postaci jak w filmie karate z lat 60-tych, postać kłapie ustami, dialog swoje i tłumaczenie w napisach swoje xd co za żenada.

Odnośnik do komentarza

Jak obcy lub android stają w miejscu znikają z ekranu detektora, jeśli obcy zatrzymał się 5 metrów od ciebie w wentylacji i zaczynasz hałasować młotokluczem to logiczne że zaraz cię zje. 

Protip : W lewym dolnym rogu detektora masz odległość od najbliższego wroga.

I w jakim miejscu w grze joe spawnują się za plecami ? jak już to właśnie stoją w miejscu lub wychodzą z tych swoich budek koło generatorów jak je włączysz.

Odnośnik do komentarza

Wczoraj rozpoczalem przygode z Alienem i jak na razie bardzo mi sie podoba. To co gra ma najlepsze to klimat, ktory fantastycznie oddaje uniwersum 8 pasażera Nostromo.

 

Ale od razu nasunelo mi sie pytanie, ktore nie daje mi spokoju. Gramy Amanda Ripley. Na poczatku Aliens, kiedy przechwytuja Ellen, Burke rozmawia z nia na temat jej corki. Mowi, ze niedawno umarla i pokazuje jej zdjecie jako starszej osoby. Ellen nie chca uwierzyc, kiedy opowiada o Obcym. Ale skoro postanowili zglebic watek Amandy to bez sensu wydaje sie to, ze kiedy ona tez przezyla koszmar z ksenomorfem to postanowila to zachowac dla siebie? Nikomu o tym nie powiedziala? Czy fabularnie bedzie to jakos wyjasnione czy zakopia watek Sewastopola, zeby zgadzalo sie z tym, ze w filmie nic o nim nie bylo nigdy mowy?

Odnośnik do komentarza

Obcy nie ma żadnego AI. To co jest, to najbardziej irytujący i oszukujący system w grach już od bardzo dawna. Zapisałem gre, mając Aliena za plecami. Wczytałem, jego nigdzie nie ma, chodzi po wentylacjach na górze. Powtarzałem ten fragment wiele razy i zawsze układało sie tak samo:

1. Obcy wyskawiwał od razu z wentylacji na górze.

2. Czekał, aż wpiszę kod do drzwi, wejdę do środka, wyskakiwał z nowego pomieszczenia, też z wentylacji.

3. Wchodził za mną do pomieszczenia, po wpisani kodu.

Gdzie tu nieprzewidywalne AI? Dlaczego grając, tym samym stylem, raz mamy gada cały czas na plecach, drugi raz łazi gdzieś po wentylacjach? To jest czyta loteria. Zero konsekwencji w tym jak gramy. To, czy obcy wyskoczy nam przed punktem zapisu, zależy tylko i wyłącznie od szczęścia a nie od umiejętności. Druga sprawa, właśnie przez taki mechanizm, gra traci wszystko z klimatu.(pipi)y w gacie tylko przed tym, żeby 40 minut gry nie poszło się yebać.

 

Jeszcze jedno. Omijać szerokim łukiem wersje na PS3/X360. Takiej żenady w działaniu nie widziałem już dawno. Nie ma tej kapitalnej animacji ognia i dymu. The Evil Within to gra znacznie lepsza w tym aspekcie na starszych konsolach.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie przesadzaj. Fenomen tej gry nie ma nic wspólnego z kapitalną animacją ognia i dymu, a na PS3 bawiłem się wyjątkowo dobrze, jak na grę, którą kupiłem przez przypadek. Oczywiście, że pod względem graficznym nie ma startu do PS4/XO, ale IMO nie warto 'omijać szerokim łukiem' tego tytułu, bo jest fenomenalny bez względu na platformę.

Odnośnik do komentarza

O animacji ognia i dymu, pisałem tylko i wyłącznie w kwestii grafiki. A gra nie jest fenomenem. To, że gra się w to dobrze( grałem wczoraj bite 5h) jest spowodowane tym, że takich gier, jak wspomniane TEW czy Alien na rynku po prostu już nie ma. Poza tym, nawet jeśli w ogóle nie starszy, to fanie się w to gra. Ale jest w ch.uj niekonsekwentna i nie tylko ja o tym pisałem w tym temacie. CA są daleko w tyle za Frictioanl Games w kwestii budowaniu atmosfery grozy. Konsolowcy się o tym niedługo dowiedzą, wraz z premierą SOM-y.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...