Skocz do zawartości

Alien Isolation


MaZZeo

Rekomendowane odpowiedzi

Obcy nie jest wcale lepszy w tej kwestii, w momencie kiedy pojawia się w okolicy wystarczy ukryc się za rogiem i czekać aż schowa się w wentylacji. Używając sporadycznie radaru poruszając się bez sprintu często z przykucnieciem można praktycznie bez zwracania uwagi na obcego przejść większość lokacji. W drugiej części gry więcej problemów miałem z androidami, którzy nie chowają się i cały czas trzeba być czujnym żeby nas nie wysledzili.

Odnośnik do komentarza

Mam już sporą cześć gry za sobą i muszę przyznać, że jak już przyzwyczaimy się do jej wad(kiepskiej płynności na past-genach, backtrackingu, niekonsekwentnej AI obcego), to wychodzi nam jedna z lepszych gier tego roku, jak i kilku lat oraz w mojej opini najlepsza gra na podstawie filmu "Obcy". Na pewno najwierniejsza oryginałowi. Design tej gry jest nieziemski i wszystkie te Bajoszoki i inne cuda z gier FPP nie mają do niej startu. Klimat tej gry mocno kojarzy mi się z grami " Riddick"( bardzo chciałbym kontynuację). Mechaniką chyba tylko System Shocki są do niej zbliżone. Co ciekawe, od połowy gry właśnie nabiera ona rumieńców. Obcy staje się mniej upierdliwy, dalej jest go pełno ale już nie chodzi za nami krok po kroku, jak z początku gry. Sam backtracking, ciężko uznać za wadę, bo jest usprawiedliwiony fabularnie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dopiero w zasadzie przed sama koncowka czuje zmeczenie gra. Dokladnie to pochodzilbym jeszcze troche po Sewastopolu, ale zmeczyl mnie Obcy. Mam dosc tego skur.vysyna bo nie potrafie sobie poradzic ze skonczeniem 17 chapteru. Jestem przed samym jego koncem i niewazne co zrobie, gdzie sie skryje i tak mnie dopada, a nie mam juz paliwa w miotaczu. A nie chce sie zlamac i obnizac poziom trudnosci do normala. :/

Odnośnik do komentarza

Też miałem wrażenie, że w końcówce obcy zrobił sie jakby bardziej nerwowy :P częściej wyskakuje z ukrycia, jest bardziej czujny do tego pomieszczenia po których sie porusza są mniejsze przez co łatwiej o wykrycie. Bardzo często uzywalem w tych fragmentach miotacza bo juz nie miałem nerwów do tego sk(pipi)syna ;)

Edytowane przez kes
Odnośnik do komentarza

Dorwalem sie wczoraj do gry i mimo zmeczenia po pracy nie moglem sie oderwac do 2giej. Podoba mi sie w jak dokladny sposob oddany klimat (glownie pierwszego) filmu. Zwiedzam kazdy zakamarek i czytam wszystkie dostepne wiadomosci. W sumie ciesze sie, ze pogoda sie z(pipi)ala - slonce nie swieci w ekran i moge "spokojnie" chowac sie przed obcym. Tak wlasciwie to nie moge sie chwilowo chowac bo rozladowalem pada a nie bede gral na kablu (oczy mi chyba wyplyna przy takiej odleglosci od tv).

Odnośnik do komentarza

 

Najbardziej rozwaliło mnie, gdy gdzieś na początku gry miałem 2 obcych. Pół biedy jak na początku łazili za sobą krok w krok. Gorzej, że później się rozdzielili i cały plan dojścia do wyjścia wziął w łeb :/

:0 nie masz przypadkiem nagranego gameplayu? Brzmi epicko ;)

 

No właśnie nie mam. Może i wyglądało to ciekawie ale dla mnie, chcącego przejść wreszcie ten poziom, nie było to zbyt wesołe. Jeszcze z bugów razi słaba detekcja kolizji - widać to zwłaszcza jak się zostanie złapanym przez obcego i podczas animacji nierzadko wnika on w pobliską ścianę. Pomijając te niedociągnięcia to "A:I" jest dla mnie tytułem roku. Takich emocji podczas gry nie odczuwałem od czasu pierwszego przejścia "Resident Evil" na szaraku :)

Odnośnik do komentarza

Wczoraj, kiedy na ekranie pojawiło się więcej niż 5 rywali, do tego poszły w ruch koktajle mołotowa i strzelba, animacja gry spadła grubo poniżej 20 klatek. Aż mi się stare czasy, grania na PC przypomniały. Jak już wspomniałem wcześniej, omijać wersje na stare konsole. Główne zarzuty dotyczą płynniści działania, w wielu miejscach, jest po prostu niegrywalna.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...