Skocz do zawartości

Alien Isolation


MaZZeo

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie mam dylemat, bo posiadam PS3 i PS4 - nie wiem więc czy skusić się na promocję czy poczekać aż wersja na PS4 stanieje. Tak czy siak wielkie dzięki za opinię. Z zakupem wersji na PS3 wstrzymuję się głównie dlatego, że czuję w kościach że niedługo gra albo wyląduje w plusie, albo wyjdzie na ps4 ze wszystkimi dodatkami. Chcę sobie sprawić jakiś dobry horror i waham się właśnie między Obcym a Evil Within - ta druga niebawem ma w sumie podobno wyjść w wersji GOTY.

Edytowane przez columbo
Odnośnik do komentarza

Wersje na ps4 kupiłem za 71 PLN z 3 miechy temu. Wcześniej promocja była ok 80 PLN. Jestem pewien że za niedługo znowu będzie można AI kupić na ps4 za dobrą kasę (ok 70 PLN) albo po prostu kup pudełko bo chodzi po 70-80 pln.

 

I jesli masz dwie konsole to bierz na czwórke. Bo chociaż jest jak Wredny napisał że wersja nie odstaje zbytnio (ja pierwszy raz grałem ma x360) to przy zadymach chrupie strasznie. Na ps4 jest niemalże idealnie.

Edytowane przez ListuniO
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

The Evil Within też bierz, a co! :)

Ja akurat w pierwszej kolejności wybrałem przygody Sebastiana, ponieważ miałem straszny głód na coś "residentowego" (gry wyszły w podobnym czasie), a Aliena dokupiłem po niecałym miesiącu.

 

W przypadku TEW to na bank bierz wersję PS4. Co prawda ja grałem na PS3 i mimo wszystkich niedociągnięć, oraz wyraźnej niekompatybilności tej konsoli i silnika idTech, który napędza ten tytuł, bawiłem się wyśmienicie, to jednak wersja na PS4 jest dużo ładniejsza, tekstury nie wyskakują aż tak chamsko (choć również) no i animacja jest płynniejsza (choć ogólnie nawet na PS3 trzyma lepszy poziom niż Alien).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Gierka skończona. Szału nie robi ale bardzo solidny tytuł. Momentami zbyt monotonna i ciągnąca się jak flaki z olejem więc pomyślałem że przydałoby się trochę więcej skryptu, niemniej robienie z tego kol ow djuti unicestwiło by klimat. Nazywanie tej gry symulatorem chowania się w szafie jest niezwykle krzywdzące, przez całą grę skorzystałem z tego może z pięć razy xD

 

 

 

 

- pierwsze kilka misji strasznie wieje sandałem i pierdami ale jak już się ogarniemy z obcym to dość sprawnie można się przemieszczać bez spiny, więcej krwi napsują androidy, zwłaszcza dalej te niebieskie

 

- później niby się robi ciekawiej ale jak dostaniemy miotacz płomieni to już nie dygamy przed pokraką w ogóle i śmigamy na wesoło przypiekając skur.wiela

 

- całkiem spory backtrack

 

- miło że autorzy dają też możliwość użycia wszystkich dostępnych broni, są miejsca gdzie bez stresu można walić do droidow i ludzi jak do kaczek

 

- świetne patenty z wyjsciem poza statek i lądowaniem na tym samym księżycu co nostromo POTĘŻNY KLIMAT

 

- ostatnie 3-4 misje wyrywają z butów konkretnie, połowa gry mogłaby być wyładowana takim kontentem, bardziej intensywną rozgrywką [dajmy na to pół na pół], zamiast rozwleczonego pierdzenia [xbox pokazuje 22h spędzone z grą choć mi się wydaje że dłużej]

 

- kur.wa misje w gnieździe japierdl :obama: i TEN MOMENT jak już wracamy na Torrensa :daddy: aż podskoczyłem na krześle z okrzykiem 'okurwa!'

takie tam przemyślenia po skończenie co nie

 

 

 

 

Są dwie dodatkowe misje, Spisani na straty i Ostatnia Ocalała. Można kupić za 15zł sztuka na marketplace. Warto?

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

A ja właśnie wczoraj skończyłem kampanię i pozostaje mi tylko żałować że się tak ociągałem od premiery. Gry nie włączałem przed 22 i tylko na słuchawkach. Zresztą podejrzewam że dużo się traci grając nawet na kinie domowym, dźwięk w Izolacji dostaje ode mnie 11/10, no cudo! Ogólnie tytuł kozak: nie raz się "zląkłem", dobry survival (narazie normal a i tak brakło mi ognia na koniec:), troche się dłużył przez backtracking, ale niektóre akcje to mistrzostwo świata. Przy okazji przypomniałem sobie wszystkie filmy w uniwersum + drugi raz Prometeusz 3D w domu i jestem podjarany. Końcówka gry otwiera furtkę na kontynuację, więc czekam na zapowiedź :D

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Może sprecyzuje, gra sprzedała sie z wynikiem niezadowalającym, 2mln sztuk na całym świecie na wszystkie platformy (PS4, PS3, Xbox, X360, PC), na samo PS4 nawet 1miliona nie przekroczyła. Okazało sie, że tytuł bardziej tylko dla fanów, a nie jako rozrywkowa multiplatforma.

 

"Sega opublikowała właśnie raport finansowy za rok fiskalny 2014. Koncern sprzedał na całym świecie ponad 12,3 miliona gier. Pomimo przekroczenia zakładanego progu o ponad milion sztuk, japońska firma uważa ubiegły rok za "słaby", a wyniki Alien: Isolation za niezadowalające."

 

 

 


2.1 miliona sprzedanych kopii? To nie powala. Czy jestem z tego zadowolony? Oczywiście, że nie jestem. Myślę, że temu gatunkowi brakowało odbiorów.

Tworzenie konsolowej gry AAA jest cholernie trudne. Strasznie namęczyliśmy się tworząc tę grę. Po jej ukończeniu odetchnęliśmy z ulgą.

Obcy: Izolacja 2 w ogóle nie podlega dyskusji. Jesteśmy dumni z tego co stworzyliśmy. W tym temacie można jeszcze wiele powiedzieć. Jednak czy chcemy wydawać określoną ilość pieniędzy żeby wyniki sprzedaży znowu były podobne? Myślę, że nie tego chce SEGA.

 

http://www.pssite.com/news/44760/kontynuacja-obcy-izolacja-moze-nigdy-nie-powstac.html

 

Imo marne szanse na kontynuacje, szkoda :/

Odnośnik do komentarza

Gram od 6 godzin na XO i żadnych spadków nie zauważyłem. Gra trzyma mocno w napięciu przez to, że obcy może wyskoczyć w każdej chwili. Jak dla mnie to trochę przesadzili, nie można nawet spokojnie poczytać terminali. Itemy które tworzymy są kiedykolwiek przydatne? Jestem chyba w 9chapterze i oprócz latarki nie używałem niczego. Nawet nie ma sensu używać broni, bo alien przyleci i tylko utrudni grę.

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie to trochę przesadzili, nie można nawet spokojnie poczytać terminali. 

 

Ale to właśnie przecież o to chodzi! Pamiętam jak kilka razy chciałem poczytać te wiadomości, a w tle słyszę stompanie Aliena tuż nad moją głową i zacząłem czytać po łebkach i szybko się ukryłem w szafie :D

Teraz jadę na hard bez killi w ludziach i powinna być platyna.

Odnośnik do komentarza

I o to chodzi - to ma być survival, a Ty masz robić w majtki na każdy głośniejszy dźwięk.

Chcesz postrzelać do Aliena, odpalaj Colonial Marines :P

Zdecydowanie się zgadzam. Przez pierwsze dwie, trzy godziny, przeciwników można na palcach jednej ręki zliczyć, ale kompletnie to nie przeszkadza. To nie Dead Space, pomimo podobnej stylistyki i klimatu. Tutaj autorzy operują na niesamowitym zaszczuciu i pomimo braku akcji rodem AvsP gra się wspaniale.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Najlepsza gra z Obcym, w którą grałem. Bez dwóch zdań. Idealny klimat. Mimo że jestem w 15. misji i doskonale wiem na co stać Obcego i tak za każdym razem się boję kiedy go widzę, nawet posiadając miotacz ognia. A to znaczy, że twórcy gry wykonali kawał świetnej roboty. Grafika, udźwiękowienie czy sporadyczne motywy muzyczne - to wszystko jest niesamowicie skomponowane. Grywalność stoi na wysokim poziomie. A już byłem bliski odrzucenia tego tytułu i to już w 3. misji, bo skradanek nie lubię. Całe szczęście się wtedy przemogłem i wróciłem po dwóch tygodniach. I te odniesienia do pierwszej części filmu (logi Nostromo albo android biegnący w miejscu niczym Bishop), miodzio. W żadnym innym tytule z tego uniwersum nie czułem takiego przerażenia, nawet na sam dźwięk... Powtarzanie misji mnie absolutnie nie nudzi. Raz mnie dopadł jak szperałem w komputerku a myślałem, że gra na to nie pozwoli. Genialne!

Odnośnik do komentarza

Jak to jest z zapisem w tej grze? Oglądam na yt filmy tzw nrgeeka i on cos wspominał ze mimo iż zasejwowal sekundę wcześniej i ze moze zrobić to w kazdej chwili to cały czas panikuje na wszystkie dźwięki. A z innych źródeł widzę ze zapis jest tylko przy tych skrzynkach.. Ogólnie zastanawiam sie nad ta gra w biedrze można wyrwać za dobre pieniądze ale strasznie mnie irytują sytuacje w grach gdzie zapisy sa np co 20 min, ja ginę i musze powtarzać to samo ponownie. No i nie wiem czy jestem gotowy psychicznie na ta grę ;0 filmy alien uwielbiam, ale w nich raczej juz strachu nie odczuwam bo jednak zna sie je prawie na pamięć ;p

Edytowane przez kacprzak1991
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...