Skocz do zawartości

Alien Isolation


MaZZeo

Rekomendowane odpowiedzi

No ja aktualnie jadę z Obcym od nowa (już chyba 6 czy 7 chapter), bo skasowałem sobie wszystkie save'y ma PS3 (nie pytajcie) i mój progres z chaptera 10 poszedł się je...

Nie, nie miałem save'ów w chmurze, bo wtedy jeszcze nawet nie myślałem o PS Plus :)

Zajefajna gierka w każdym razie, ostatnio tylko w nią tak naprawdę chce mi się grać :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Chyba sporo osób odrzuciła powszechna opinia, że gra "straszy", co w było mocno wyolbrzymione.

 

 

Też ogrywam teraz i z tym straszeniem to tak że przez pierwsze kilka misji rzeczywiście jest mega klimat zaszczucia i bezradności, panika, ciągłe łażenie w kuckach z zielonym ekranem przy mordzie. Później jak już odkryjemy możliwości i sprzęt to układ sił trochę zmienia i śmielej działamy.

 

 

btw trochę wkurzające jest że zrobimy trochę hałasu a obcy pojawia się w pięć sekund choć nie było go na radarze

 

i jeszcze pytanie o acziwmenta

 

 

jak aczik z zabicie sztuczniaka kluczem, próbowałem dwa razy na zasadzie dostaje pałką ogłuszającą i trzaskam kluczem, nic nie wpadło. Trzeba go zatłuc samym kluczem? Tzn. pocisnąć serię, uciec i spróbować ponownie czy jest jakiś inny patent?

 

 

Odnośnik do komentarza

Szkoda bardzo, że nie będzie pewnie kontynuacji, gra sprzedała sie troche w ponad 2mln egzemplarzy, co po takim czasie jest słabym wynikiem.

Chyba sporo osób odrzuciła powszechna opinia, że gra "straszy", co w było mocno wyolbrzymione.

Dla mnie GOTY 2014

 

Myśle że będzie kontynuacja. 2 mln egz. to nie najgorszy wynik. Uśredniając do 100 pln za sztuke (na początku gra ok 200 kosztowała a teraz poniżej 100 pln można wyrwać więc 100 średnio jest OK) to daje ok 200 mln PLN przychodów przy budżecie/kosztach chyba z 30 mln PLN plus pewnie z 10 mln PLN na marketing to i tak jest wynik dochodowy jako nowe IP. Pamiętajcie że gra cały czas się sprzedaje. Sam niedawno kupiłem za 80 pln na psstore i pewnie jeszcze kilka okazji do nabycia będzie.

 

A twórcy sami powiedzieli że już nad dwójką pracują.

Odnośnik do komentarza

 

Szkoda bardzo, że nie będzie pewnie kontynuacji, gra sprzedała sie troche w ponad 2mln egzemplarzy, co po takim czasie jest słabym wynikiem.

Chyba sporo osób odrzuciła powszechna opinia, że gra "straszy", co w było mocno wyolbrzymione.

Dla mnie GOTY 2014

 

Myśle że będzie kontynuacja. 2 mln egz. to nie najgorszy wynik. Uśredniając do 100 pln za sztuke (na początku gra ok 200 kosztowała a teraz poniżej 100 pln można wyrwać więc 100 średnio jest OK) to daje ok 200 mln PLN przychodów przy budżecie/kosztach chyba z 30 mln PLN plus pewnie z 10 mln PLN na marketing to i tak jest wynik dochodowy jako nowe IP. Pamiętajcie że gra cały czas się sprzedaje. Sam niedawno kupiłem za 80 pln na psstore i pewnie jeszcze kilka okazji do nabycia będzie.

 

A twórcy sami powiedzieli że już nad dwójką pracują.

 

 

Nie masz zupelnie zadnego pojecia o tym ile wydawca zarabia na kazdej wydanej grze i te twoje wyliczenia to taki poziom umyslowy podstawowki, kiedy jeszcze nie wiesz co sie sklada na cene wypuszczonej gry i kazdy liczy w stylu "mkay sprzedali 2 000 000 gier wiec mnozymy razy 100 złotych"

 

1311763499070.jpg

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Fanek 2 mln to jest dobry wynik jak na ten gatunek ale mimo wszystko pewnie budżet był większy bo to raczej była gra AAA a nie jak Amensia czy inny Outlast indie stworzony przez 10 osób, ale twórcy cieszyli się na twitterze jak po 3 miesiącach pekł 1 mln więc nie jest źle chociaż nie wiem jak SEGA się zapatruje na sequel ale twórcy zapowiadali, że szukają ludzi do kolejnego dużego projektu AAA więc jest szansa na sequel.

 

 

Nadal nie mogę z tych 30 mln na stworzenie gry hahah za tyle to teraz sobie pasjansa nie zrobisz xD

Odnośnik do komentarza

http://www.gry-online.pl/S012_tag.asp?TEM=16798

 

Proszę, pierwszy link z brzegu (np. Lords of the Fallen - budżet ok 32 mln PLN). Jeśli grasz chłopcze w pasjansa za 30 mln PLN to znaczy że zbyt często schylasz się po mydło.

Pamiętam że budżet gry Dead Island wyniósł ok. 40 mln z reklamami (oficjalne info) a to było kilka lat temu. Oszacowałem podobnie AI jak DI ze względu na wg. mnie zbliżoną jakoś.

 

I jeszcze słówko na koniec do Bizona (ten brzydki no-life w każdym temacie sieje ferment) - skończ z takimi uwagami jak wyżej.

Odnośnik do komentarza

Ok, posypuje głowę popiołem.

 

Dam jednak radę - nawet jak ktoś się myli (nawet tak mocno jak ja) to należą się argumenty a nie "pojazd z typa", głupie uwagi, czterdzieści emotikonek naraz, iksde na końću każdego wyrazu. Troche szacunku proszę, mam 33 lata i było by miło gdybym czytałm na forum tematy z wypowiedziami na poziomie. To nie szkolny korytarz.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza

misja 10  kawał grania :obama:

 

 

 

 

od kiedy dostajemy flame thrower obcy już nie taki straszny, ew. molotovy załatwiają sprawę

 

ktoś mi powie czy np. jak jestem schowany pod stołem i mam wyciągnięty miotacz ognia, przygotowany do użycia to obcy może to wyczaić?

 

 

 

Edytowane przez koval
Odnośnik do komentarza

Ja gram na PS3 i jest to jeden z ostatnich tytułów cross-genowych, który nie odstaje jakoś strasznie od wersji na nowsze maszynki. Grafiką idzie sie zachwycić, choć niższej rozdziałki czy ząbkowanych krawędzi nie da się nie zauważyć. Dźwięk jest cudny niezależnie od wersji, jedynie do płynności animacji miałbym zastrzeżenia, bo często lubi chrupnąć, przyciąć, freezować (szczególnie przy zmianie lokacji). Podczas starć z androidami możliwa jest całkowita desynchronizacja obrazu z dźwiękiem, gdyż animacja spada wtedy do jakichś 10 klatek na sekundę (jeśli mamy dwóch lub więcej Joe w pobliżu).

Ba! Wersja na PS3 jest tą, która bardziej trzyma w napięciu, bo z powodu loadingów "w tle", czas oczekiwania na otwarcie niektórych drzwi znacząco się wydłuża :D

 

W każdym razie ja brałem gierkę w okolicach premiery i absolutnie polecam - jeśli do grania masz tylko PS3 to nie masz się co zastanawiać - to nie odrębny, crapiasty port typu Shadows of Mordor, tylko normalna, pełnoprawna wersja, w niższej rozdzielczości, z mniej stabilnym framerate'm.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...