Skocz do zawartości

PlayStation VR - komentarze i inne rozmowy


Lipa

Rekomendowane odpowiedzi

Testerzy są zachwyceni lepszym trybem kinowym i filmami 3D na PlayStation VR

 

Trwają testy nowej aktualizacji systemu PS4, która wprowadza m. in. usprawnienia dla PlayStation VR. Wygląda na to, że idą lepsze czasy dla posiadaczy gogli wirtualnej rzeczywistości Sony.

Ruszył betatesty aktualizacji 4.50 (nazwa kodowa Sasuke), której częścią jest update 2,40 dla gogli PlayStation VR. Od teraz sprzęt ma wspierać filmy w 3D oraz polepszyć sam tryb kinowy.

Aktualizacja 4.50 - zewnętrzne dyski, zmiana tapet, tryb Turbo w PS4 Pro

Na Reddicie pojawiły się wpisy osób, które miały możliwość testować nową aktualizację. Tak wyglądają ich wrażenia:

Chrislawrance

Wypróbowałem Avatara w 3D i obraz był naprawdę wyraźny. Nie jest to poziom telewizora, ale jest znacznie lepiej. Można spokojnie korzystać z tego jak z drugiego ekranu i nie poczujecie, że cokolwiek tracicie.

Ciężko opisać, co się zmieniło. Chyba krawędzie są wyraźniejsze.

RedSpecialFX

Wypróbowałem Przebudzenie mocy, Park Jurajski i Pacific Rim. Na razie jestem zadowolony z rezultatów. Uwielbiam oglądać filmy na moim telewizorze 3D, a tutaj jest znacznie lepiej, czego szczerze się nie spodziewałem.

Jest tu bardzo blisko do doświadczenia 3D, jakie znamy z kina. Szczególnie w kwestii Przebudzenia mocy, które było bliskie temu, co pamiętam, że oglądałem na sali kinowej w IMAX-ie. Być może jakość obrazu nie jest tak ostra, ale zdecydowanie wiele zmieniło się na lepsze po aktualizacji.

Takoman64

3D w PlayStation VR sprawiło, że uwierzyłem w tę technologię. Po 10 minutach filmu 3D jest tak idealnie, że zapomina się o wszystkim innymi. Mogę zapewnić, że od teraz będę kupował filmy w trójwymiarze tylko po to, by obejrzeć je na PS VR.

http://www.pssite.com/news/54899/testerzy-sa-zachwyceni-lepszym-trybem-kinowym-i-filmami-3d-na-playstation-vr.html

Odnośnik do komentarza

Sprawdziłem też 3d w goglach i jest dobrze i niedobrze. Dobrze, bo 3d w końcu dobrze się ogląda, żadnych duchów nie ma, jest po prostu idealnie pod tym względem.

 

Niedobrze, bo obraz ciągle jest gorszy niż na tv, ale da się spokojnie oglądać i szybko o tym zapomnieć. Ja się wyłączyłem po 5 minutach i pół hobbita obejrzałem. Do tego miałem wrażenie, że efekt 3d jest gorszy niż na tv ( w sensie jakby mniej rzeczy z ekranu wychodziło), ale nie mam już jak porównać, bo nie mam już okularów do tv. Mogę się oczywiście mylić, bo po efekcie vr, zwykle 3d po prostu robi znacznie mniejsze wrażenie.

Odnośnik do komentarza

Można wypożyczyć. Sam tak zrobiłem. Na allegro i olx są ogłoszenia - znalazłem Kraków, Wrocław, Warszawa, Katowice i chyba Trójmiasto no i okolice tych miast. Z mojej strony mogę polecić firmę z usług której sam skorzystałem (Karków - Katowice).

W sklepach to nie to samo.

 

Odnośnie filmów 3D. Hobbit akurat miał słaby efekt 3D. Już znacznie lepiej wyglądał "remaster" Predatora :)

Odnośnik do komentarza

Nie siedzę w temacie i nie wiem, czy z dostępnością gogli jest już wszytko dobrze, w co wątpię. Bylem dziś w mediamarkcie i była jedna sztuka za 1769zł. Otworzyłem i wszystko było na swoim miejscu, także jak ktoś jest z okolic to śmiało  :D

 

16650458_1213680342061462_1326142875_n.j

Edytowane przez K_Mazur
Odnośnik do komentarza

Nie siedzę w temacie i nie wiem, czy z dostępnością gogli jest już wszytko dobrze, w co wątpię. Bylem dziś w mediamarkcie i była jedna sztuka za 1769zł. Otwierałem i wszytko było na swoim miejscu, także jak ktoś jest z okolic to śmiało  :D

 

16650458_1213680342061462_1326142875_n.j

 

:oh_you:

Odnośnik do komentarza

Grałem w RE7 na VR. Pomijając fakt, że po 20 minutach gry było mi tak niedobrze, że chyba kolejna minuta spowodowałaby soczystego pawia na podłogę, jestem rozczarowany. Poziom grafiki jest akceptowalny, chociaż niewyraźny obraz, doczytujące się przed nosem tekstury nie są za fajne. Ale to coś czego należało się spodziewać. Rozczarowało mnie coś innego. Brak immersji, która chyba jest kluczem do VR. Kable do hełmu ograniczały ruchy. Jeżeli zabawa ma mieć sens to tylko bezprzewodowo. Hełm nie przylega dokładnie do twarzy więc patrząc w dół widziałem swoje kolana i pada, a patrząc do góry światło. Bez sensu. Do tego cholerstwo jest ciężkie i niewygodne. Fajnie się chodziło, ale rzeczy IMO dyskwalifikują obecne VR. Nie wyobrażam sobie grać na obecnym VR dłużej niż godzinkę. Oczywiście jeżeli ktoś nie rzyga po kilku minutach jak ja :)

Odnośnik do komentarza

pod goglami z prawej strony jest też taki biały guzik który wciskasz i przesuwasz je w kierunku twarzy po takiej suwnicy.  Niestety byłem zmuszony sprzedać moje vr bo rzygać mi się chciało w większości gier i tylko london heist i batman to był pełen komfort a reszta to szybciej czy później było źle na żołądku i niestety chyba ta zabawka nie jest mi pisana.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...