Skocz do zawartości

PlayStation VR - komentarze i inne rozmowy


Lipa

Rekomendowane odpowiedzi

Na stronach Saturna i Media Markt właśnie aktualizują się ceny :)

 

https://saturn.pl/konsole-i-gry/gogle-wirtualnej-rzeczywistosci-sony-playstation-vr

 

https://mediamarkt.pl/konsole-i-gry/gogle-wirtualnej-rzeczywistosci-sony-playstation-vr

Edytowane przez Ins
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

https://www.mediaexpert.pl/zestaw/C5052P1005726A701988/okulary-vr/gogle-sony-playstation-vr-kamera-gra-vr-worlds,id-1005726

 

na allegro janusze już zaatakowały (1349zł za ten sam bundle na razie) także uwaga na nich :]

 

shopto.net brytyjski też dał dobry bundle ten GT Sportowy + Farpoint za 250 pounds, badass deal tylko że uk kabelki :/

Edytowane przez nero2082
Odnośnik do komentarza

https://www.vrfocus.com/2017/11/playstation-vr-takes-amazons-top-seller-spot-in-black-friday-sale/

 

schodzi jak ciepłe buły ;) ofc w polszy polaki cebulaki nie zauważą dobrego dealu nawet jakby przyszedł i im wywalił z baranka w łeb

 

reddit/r/psvr też już płonie ale przez Skyrim VR ;p wygląda że to killer app #2 po RE7

 

ja swój GTSportowy bundle będę testował wieczorem, zdam raport obszerny ;)

Edytowane przez nero2082
Odnośnik do komentarza

JA PJEEERDOLE , nie spodziewałem się takiego efektu jaki otrzymałem :D po kalibarcji i odpaleniu menu czułem że będzie słabo i że hajs poszedł w błoto ale moment jak odpaliłem until dawn i ukazało się same menu gdzie na wózku rozglądałem się po pokojach WOOOW!  Po 5 sekundach tak się japa cieszyła że musiałem ściągnać VR by ochłonąć . Naprawdę robi to wrażenie , żadne 3d nigdy tak nie robiło jak te VR , pograłem w kilka giereczek i nie odczułem większych mdłości , jedynie podczas jazdy w until dawn jak mocno wózek  skręcał pochylony to jednak ciało same z siebie też chodziło na boki co powodowało strasznie dziwne uczucie.Ograłem kilka demówek i obecnie nie wiem jeszcze na co się skusić , czekam na więcej opinii i jak będą pozytywne to w poniedziałek lece po  skyrim-a  no i będę szukał w fajnej cenie PSVR World , myślałem o eagle flight ale z braku dema i możliwości sprawdzenia odpuszczam obecnie no i jeszcze raz ukończe RE7 . Grafika jest znacząco gorsza niż to co widać na ps4 ale kompletnie w VR mi ona nie przeszkadza i nie razi po oczach. Jak ktoś wcześniej napisał VR to bardziej przeżycie niż granie więc nawet nie podchodzę do tego jak do zwykłych gier a po prostu jako dodatek by raz na jakiś czas sprawdzić sobie coś nowego.Oglądałem kilka materiałów na Youtube i nie robi kompletnie to na mnie wrażenia , w grach jest świetnie ale filmiki wyglądają słabo i mało czytelnie. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Sprawdzał ktoś już Skyrima? Do tego mam problem zauważyłem że na prawej gałce mam jakby czarną kropkę w kształcie łezki . Nie wiem czy to zadrapanie czy dead pixel i czy gwarancja mi to obejmie (nawet chyba odpuszczę bo nie chce mi się odsyłać sprzętu).

Odnośnik do komentarza

PSVR to jest miazga totalna, nie mam słów :beksa: na początku wrażenie było "meh" bo odpalałem demka i gry które znałem z prezentacji na standach czyli VR Worlds i Until Dawn RoB, obie są przyjemne i jest fajna wczuwka gdy 2x ps move zamieniają się w grze w guny, można się poczuć gangolem, nic tylko założyć jeszcze złote łańcuchy i puścić w tle gucci gang :x podoba mi się też sposób przeładowania broni w obu gierkach, w London Heist jest nabijanie uzi od dołu (fajnym gestem jakbym nabijał ps move magazynkiem lol) a w Untilu można robić to gestem machnięcia w dół jak Arnold w Terminatorze 2 hehesz...to jest bardzo spoko - w ogóle wszystkie gry z dobrym wykorzystaniem ps move to sztosy w VR

do tego momentu nie byłem zachwycony ale zacząłem odpalać odpowiednie gierki i szczęka zaczęła opadać ;p

Moss - z demo disc 2, prześwietnie zrobiona gierka, jest fixed kamerka którą sterujemy ruchami głowy no a w międzyczasie latamy myszką po ślicznych levelach i rozwiązujemy proste puzzle, super sprawa że do niektórych budowli i konstrukcji zaglądałem dosłownie przez okno, nachylałem się i patrzyłem czy jest przejście, dobreee to było :] chcę tę gierkę asap

Thumper i Rez - tu już dostałem 2 strzały po pysku, szczególnie przy Thumperze, grałem w to jak zahipnotyzowany tym co się pojawia w tle, mega futuro faza z ekstra stylem, wariującymi kolorkami i złowieszczo wybijanym rytmem, wybitnie się w to gra. natomiast Rez to już kwas po całości, nie wiem czy nie lepszy nawet, ze świetną muzą do tego. muszę mieć obie, bo podpaliły mnie do czerwoności

Job Simulator - nie spodziewałem się ze absurd sim ma takie pokłady funu w VR, nie ma to jak udawać pracę w korpo przez nawalanie w klawiaturke albo podnoszenie telefonu i mówienie YES THIS IS DOG, sogooood, można się pośmiać przy tym

Headmaster - grafika właściwie żadna ale fun ze strzelania z główki jest, jeszcze jak! :p

Eve Valkyrie - nie ruszyło mnie, niby czuć skalę ale strzelanie iest takie bez jaj i sterowanie dziwne :/ do tego demo się kończy zanim się w ogóle zacznie, słabo

no i tutaj wjechał killer app który rzeczywiście mnie zniszczył, nawet bardziej niż się spodziewałem, mianowicie Resident Evil 7 :>

wyłączyłem gierkę po 20min. ogólnie koment był taki "W CO JA SIĘ WJE.BAŁEM", RE7 VR to jest ultra przegięcie :< i specjalnie nie grałem w to wcześniej bo odstawiłem na specjalną okazję czyli PSVR no i wjechałem w to ciemno i..ciężko wytrzymać nerwowo ;)

w to się nie gra, to się chłonie. czujesz że jesteś aktorem w horrorze, jesteś tam na serio i to jest przerażające :/ ten początek gdzie podjeżdżasz autem pod to za(pipi)e i oglądasz zdezelowane auto na boku - to rzeczywiście zaglądasz głową do środka i oglądasz co tam jest...te mokradła co się rozciągają przez jakiś spory kawałek - wiesz i widzisz dokładnie jaki to jest teren, czuć tę skalę. no i potem zachodzisz pod bramę ogrooomnej rezydencji i czujesz się właśnie tak jakbyś stał ekhm, pod ogrooomną rezydencją? ale tak naprawdę? "no gurwa przecież ja stoję PRZED REZYDENCJĄ!" mózg jest totalnie wkręcony, tylko że potem trzeba iść to zwiedzać...szukam przejścia bokiem tam gdzie jakieś menele pewnie zaszczały wszystko...oglądam jakieś brudne naczynia i następują jakieś stuki i puki w innym pokoju, zjeżyło mnie nie na żarty :/ bo wiedziałem dokładnie z którego miejsca dochodzą dźwięki przez ten sound kierunkowy...JEST TO STRASZNE i tu był quit na dzisiaj :] nic się specjalnego nie wydarzyło, a gierka napina nerwy fenomenalnie, no dzięki Capcom, podobno gra na 15h? nie wytrzymałem 30min lolz

i taki jest cały VR, chłonie się to wszystkimi zmysłami, które są przy okazji bardzo podkręcone i wyczulone ;) jak ma być zabawnie to jest, jak strasznie - to omajgad ja chcę do mamy. zdziwiło mnie że nawet najgorsza popierdóła daje tryliard razy więcej funu, głównie przez controlsy na move i rozglądanie się i oglądanie do tyłu, a killer appy typu Resident 7 po prostu mordują, wrażeń jest aż za dużo ;) teraz rozumiem tez co mówią ludzie przy okazji Skyrim VR że tam czuć skalę wszystkiego tzn góry to są GÓRY itd. w Residencie też to odczułem dobitnie, i jestem mega ciekaw openworldowej gierki

mam jeszcze masę gier i demek do ogrania także będzie sporo tłuczenia przede mną, tylko ten Resident...nie wiem jak się za niego zabrać, na razie boję się to odpalać w ogóle :blush:

to był zaje.bisty pomysł że sobie sprawić PSVR  =D

 

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

A są jakieś fajne cenowo zestawy z konsolą? Na Pro chyba grafa znacznie lepsza?

A to wystarczy sam hełm? Bo wydaje mi się że jeszcze musi być kamera i kontrolery Move. Wystarczą te z PS3?

Z chęcią bym wypróbował te VR. I jest to jakiś argument by zainwestować w PS4. Tylko mniej jak 2 klocki nie wyjdzie na pewno. Ale czy nie 3??

Edit.

Znalazłem na ppe:

  • Sony PlayStation VR – 949 zł 
  • Sony PlayStation VR + PlayStation 4 Camera v2 + Gran Turismo Sport + VR Worlds – 1299 zł
  • Sony PlayStation 4 Slim 1TB + PlayStation VR + Star Wars: Battlefront II + Gran Turismo Sport + VR Worlds – 2798 zł
  • Sony PlayStation 4 Slim 1TB + PlayStation VR + Call of Duty: WWII + Gran Turismo Sport + VR Worlds – 2798 zł

Mam wrażenie że zestawy z konsolą nie przecenione. Ile samo PS4 1TB będzie kosztowac? 1200 zł?

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, nero2082 napisał:

PSVR to jest miazga totalna, nie mam słów :beksa: na początku wrażenie było "meh" bo odpalałem demka i gry które znałem z prezentacji na standach czyli VR Worlds i Until Dawn RoB, obie są przyjemne i jest fajna wczuwka gdy 2x ps move zamieniają się w grze w guny, można się poczuć gangolem, nic tylko założyć jeszcze złote łańcuchy i puścić w tle gucci gang :x podoba mi się też sposób przeładowania broni w obu gierkach, w London Heist jest nabijanie uzi od dołu (fajnym gestem jakbym nabijał ps move magazynkiem lol) a w Untilu można robić to gestem machnięcia w dół jak Arnold w Terminatorze 2 hehesz...to jest bardzo spoko - w ogóle wszystkie gry z dobrym wykorzystaniem ps move to sztosy w VR

do tego momentu nie byłem zachwycony ale zacząłem odpalać odpowiednie gierki i szczęka zaczęła opadać ;p

Moss - z demo disc 2, prześwietnie zrobiona gierka, jest fixed kamerka którą sterujemy ruchami głowy no a w międzyczasie latamy myszką po ślicznych levelach i rozwiązujemy proste puzzle, super sprawa że do niektórych budowli i konstrukcji zaglądałem dosłownie przez okno, nachylałem się i patrzyłem czy jest przejście, dobreee to było :] chcę tę gierkę asap

Thumper i Rez - tu już dostałem 2 strzały po pysku, szczególnie przy Thumperze, grałem w to jak zahipnotyzowany tym co się pojawia w tle, mega futuro faza z ekstra stylem, wariującymi kolorkami i złowieszczo wybijanym rytmem, wybitnie się w to gra. natomiast Rez to już kwas po całości, nie wiem czy nie lepszy nawet, ze świetną muzą do tego. muszę mieć obie, bo podpaliły mnie do czerwoności

Job Simulator - nie spodziewałem się ze absurd sim ma takie pokłady funu w VR, nie ma to jak udawać pracę w korpo przez nawalanie w klawiaturke albo podnoszenie telefonu i mówienie YES THIS IS DOG, sogooood, można się pośmiać przy tym

Headmaster - grafika właściwie żadna ale fun ze strzelania z główki jest, jeszcze jak! :P

Eve Valkyrie - nie ruszyło mnie, niby czuć skalę ale strzelanie iest takie bez jaj i sterowanie dziwne :/ do tego demo się kończy zanim się w ogóle zacznie, słabo

no i tutaj wjechał killer app który rzeczywiście mnie zniszczył, nawet bardziej niż się spodziewałem, mianowicie Resident Evil 7 :>

wyłączyłem gierkę po 20min. ogólnie koment był taki "W CO JA SIĘ WJE.BAŁEM", RE7 VR to jest ultra przegięcie :< i specjalnie nie grałem w to wcześniej bo odstawiłem na specjalną okazję czyli PSVR no i wjechałem w to ciemno i..ciężko wytrzymać nerwowo ;)

w to się nie gra, to się chłonie. czujesz że jesteś aktorem w horrorze, jesteś tam na serio i to jest przerażające :/ ten początek gdzie podjeżdżasz autem pod to za(pipi)e i oglądasz zdezelowane auto na boku - to rzeczywiście zaglądasz głową do środka i oglądasz co tam jest...te mokradła co się rozciągają przez jakiś spory kawałek - wiesz i widzisz dokładnie jaki to jest teren, czuć tę skalę. no i potem zachodzisz pod bramę ogrooomnej rezydencji i czujesz się właśnie tak jakbyś stał ekhm, pod ogrooomną rezydencją? ale tak naprawdę? "no gurwa przecież ja stoję PRZED REZYDENCJĄ!" mózg jest totalnie wkręcony, tylko że potem trzeba iść to zwiedzać...szukam przejścia bokiem tam gdzie jakieś menele pewnie zaszczały wszystko...oglądam jakieś brudne naczynia i następują jakieś stuki i puki w innym pokoju, zjeżyło mnie nie na żarty :/ bo wiedziałem dokładnie z którego miejsca dochodzą dźwięki przez ten sound kierunkowy...JEST TO STRASZNE i tu był quit na dzisiaj :] nic się specjalnego nie wydarzyło, a gierka napina nerwy fenomenalnie, no dzięki Capcom, podobno gra na 15h? nie wytrzymałem 30min lolz

i taki jest cały VR, chłonie się to wszystkimi zmysłami, które są przy okazji bardzo podkręcone i wyczulone ;) jak ma być zabawnie to jest, jak strasznie - to omajgad ja chcę do mamy. zdziwiło mnie że nawet najgorsza popierdóła daje tryliard razy więcej funu, głównie przez controlsy na move i rozglądanie się i oglądanie do tyłu, a killer appy typu Resident 7 po prostu mordują, wrażeń jest aż za dużo ;) teraz rozumiem tez co mówią ludzie przy okazji Skyrim VR że tam czuć skalę wszystkiego tzn góry to są GÓRY itd. w Residencie też to odczułem dobitnie, i jestem mega ciekaw openworldowej gierki

mam jeszcze masę gier i demek do ogrania także będzie sporo tłuczenia przede mną, tylko ten Resident...nie wiem jak się za niego zabrać, na razie boję się to odpalać w ogóle :blush:

to był zaje.bisty pomysł że sobie sprawić PSVR  =D

 

Lepiej nie ująłbym wrażeń jak sam jakiś czas temu założyłem VR a warto odnotować, że nowe dema typu Muse to druga generacja i grafika oraz technikalia robią wrażenie. Ja mam jeszcze do ogrania Farpointa na liście gier vr, sprzęt faktycznie daje radę i efekt wow.

Edytowane przez Wesker
Odnośnik do komentarza
29 minut temu, Schranz1985 napisał:

Cena obecnie jest bardzo zjadliwa a możliwość przejścia RE7 na VR jara mnie niemiłosiernie chociaż już ograłem na ps4 .

Ciekawe czy trofea są te same?

W sensie, do platyny został mi tylko madhouse, choć to pewnie na padzie łatwiej było by przejść.

Trofea w RE7 są te same.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...