Skocz do zawartości

PlayStation VR - komentarze i inne rozmowy


Lipa

Rekomendowane odpowiedzi

W sensie?


Podobają mi się te platformery Moss i star child. Ten drugi ma fajne kolorki i mega klimacik. Całkowicie inne podejście, niby gra się identycznie jak na tv, ale uczestniczymy w tych wydarzeniach co jest niesamowite. Wiem, że to niemożliwe, ale przeszło by się tak kiedyś Ori :)

Odnośnik do komentarza

Też się skusiłem bo cena niezła i wrażenia pozytywne, ale dwie rzeczy mnie denerwują:

 

1. Jakość obrazu 

 

Ta wszędobylska ziarnistość doprowadza mnie do wymiotów. Okropnie to wygląda i bardzo wpływa na doznania wizualne. Myślałem, że to może po prostu przypadłość 3D, ale odpaliłem w 2D sobie Rocket League i wygląda to gorzej niż na Switchu ... Porażka. 

 

2. Okablowanie

 

No przecież to jest dramat większy niż lineup exów na X1. Ten kto zatwierdził coś takiego powinien wziąć te wszystkie kable i się na nich powiesić.

 

PS. Da się gdzieś regulować obraz np. kolory albo kontrast ? Czy jedyna opcja to jasność ?


 

 

 

 

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Znaczy mi bardziej chodzi o kamere w sensie fizycznym , w raw data muszę grać na siedząco bo stojąc za bardzo się nakręcam i obracam 180 stopni i kamera przestaje łapać move . Fajnie jakby wprowadzili możliwość dodatkowego dokupienia drugiej kamerki by odczyt był 360stopni.

Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, .:marioo:. napisał:

Wie ktoś czy w sieciach jak MM czy Saturn mają Skyrima VR w pudełku? Na ich stronach nic nie widzę.

 

 byłem dzisiaj w obu i na półkach mają tylko special edition nie-vr

 

natomiast w x-kom jest do wzięcią za 219zł, wzięte już oczywiście bo już zwariować idzie od tych spustów na reddit

 

 

jak ludzie robią pure mage i rzucają spelle gestami ps move :o niepokojące tylko to co pisali o giant spiderach, że to co wcześniej było śmieszne i zabite w sekundę (non-vr) to teraz boją się podchodzić i walą z łuku z bezpiecznej odległości żeby przypadkiem nie zrobiły ataku ze skokiem ;)

 

wszystko w VR nie jest na żarty bo mózgownica traktuje "to co przed oczami = prawda", złapałem się już parę razy na tym jak zawadziłem ps movem o kanapę i poczułem zdziwienie "ej przecie tam nie ma żadnego obiektu"

 

wsiadam na Residenta, zdam raport później czy było przyjemnie no chyba że umrę na zawał to wtedy nie :]

Edytowane przez nero2082
Odnośnik do komentarza
41 minut temu, Dobos napisał:

OK dzięki :)

 

A jak się kieruje postacią grając move'ami skoro nie mają one gałki analogowej ani krzyżaka?

Zależy od gry,zazwyczaj jest to trzymanie króregoś z guzików i ruch move'm w kierunku w którym chcemy iść.Tak jest w Skyrim,Paranormal Activity na przykład.W Dont Knock Twice obracamy sie za pomocą kwadratu i trójkąta chyba z tego co pamiętam.

Odnośnik do komentarza

No to słabo bo liczyłem, że jutro sobie wymienię na coś bez tej "wady", która skutecznie przypomina, że człowiek ma na oczach gogle, a nie jest w tym świecie. Ogólnie technicznie te okularki to mała spyerdolina jak dla mnie.

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

trochę jeszcze o wrażeniach z PSVR :turned:

 

Resident 7 to jest pokaz mocy tego sprzętu, generalnie u mnie to działą tak, że im bardziej sugestywna realistyczna grafika tym bardziej w to wsiąkam, w sumie to jestem przekonany że wczoraj 2godziny biegałem po farmie w Lujzjanie, tak było prawda? :D 

 

No i te pierwsze 2 godziny w RE7 VR to jest taka sieczka z mózgu...i się zastanawiam czy dalej też jest tak intensywnie :] wszystkie moje fobie z goglami na głowie wzmocnione o 500%, nienawidzę ciemnych pomieszczeń, a tam pierwsze drzwi to ciemnica i początek biegania z latarką...a dalej tylko gorzej :[] eksploracja tej rudery z ciekawymi znaleziskami typu usmażona wrona w mikrofalówce, albo jakieś krowie łajno w szafkach...musiałem się podtrzymywać na duchu "no pięknie tu jest, niezłe poje.by tu mieszkają" bo brać to na serio to głowa by mi się usmażyła...idźcie sobie do jakiegoś zapuszczonego schroniska dla bezdomnych o północy i chodźcie po piwnicach z latarką, myślę że efekt podobny :[

 

Zauważyłem kilka rzeczy : zachowuję się tak jakbym się zachował w prawdziwym życiu (jak to brzmi heh), reakcje są bardzo naturalne, jak coś na mnie się rzuca to cofam głowę do tyłu, jak słyszę jakieś stuki puki to idę to sprawdzić ale bardzo ostrożnie :> jak goni mnie jakaś wariatka to chowam się za rogiem i wyglądam zza rogu (oczywiście robi się taki ruch głową co jest komiczne patrząc z boku) czy aby nie idzie w moją stronę, nerwowo się rozglądając i patrząc na różne wejścia do pokoju czy sucz przypadkiem nie idzie

 

Patrzyłem też przez jakieś okno zabite deskami czy ktoś jest w pomieszczeniu, robiąc to tak jakbym to robił irl, tzn szukając wolnej przestrzeni do luknięcia...zarąbiste patenty tu są...albo chodzenie po zalanej piwnicy po szyję w wodzie...czujesz się dokładnie tak - że jesteś po szyję w wodzie i że jest to nieciekawe położenie :> ale koment miałem "ale za(pipi)iście to zrobili" także fun z tyłu głowy jest ale przeważają inne uczucia, głównie zaszczucie i chęć zwijania się z tego miejsca jak najszybciej :beksa:

 

o tej pro sekwencji co jest w pierwszych 2 godzinach nie będę spoilerował chociaż ci co grali to znają - myślę że na zwykłym RE bez VR by mnie to nie ruszyło w ogóle, natomiast tutaj zostanie mi to w pamięci jeszcze na jakiś czas :> zostaje pod skórą długo po zdjęciu gogli, i właśnie takich niepłaskich wrażeń szukałem

 

co jeszcze - jeśli pojawia się jakiś npc to jest to wrażenie obecności tej osóbki, tak jakby stała obok i coś ci tam robiła :] i nie ma w głowie myśli typu "to się nie dzieje naprawdę" tylko zamiast tego jest "jak nie jak tak, chodzę po rezydencji i ch"

 

jedyne co mnie wyciąga trochę z gry to fakt ze gra się w to na padzie, jeśli dałoby się grać na move'ach to resi dostałby jeszcze większego kopa, bo  "im więcej kończyn w środku gry tym lepiej", ale to co jest i tak kopie dupę 24/7 i jest totalnym system-sellerem

 

ogólnie jestem zadowolony, że nie robię quitów ze strachu :] chociaż jak byłyby jakieś bardzo ciemne miejsca albo pająki to tego bym już nie zdzierżył :>

 

dla samego RE7 warto sprawdzić PSVR, bo to kompletnie inna bajka niż zwykłe "płaskie" gierki, którymi na chwilę obecną gardzę, bo nie mają takiego pier.dolnięcia jak Resi, który jest wybitny w tym temacie

 

:drinks:

 

PS. no a jutro czeka na mnie Skyrim, w x-kom okazało się że nie mają na stanie (i sprzedają rzeczy których nie posiadają, weak) ale w EURO będzie za 239, jak się domyślacie to jest killer #2 a powtarzająca się opinia na reddit to taka, że "to najlepsza rzecz w jaką grałem w swoim życiu"...chciałbym to móc napisać jutro hehesz, hype jest :cool:

 

 

 

 

Edytowane przez nero2082
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...