Skocz do zawartości

PlayStation VR - komentarze i inne rozmowy


Lipa

Rekomendowane odpowiedzi

Z zasady tego nie robię ale podzielę się moimi wrażeniami z innego forum bo normalnie jestem zafascynowany tymi goglami i chcę się też z Wami podzielić wrażeniami gdy mam Move'y.

 

Pograłem znowu trochę w kolejne produkcje bo mi się Move pojawiło w domu i dalej twierdzę że PlayStation VR to moje osobiste odkrycie roku 2018.
Teraz to jeszcze bardziej. Żona to mnie chyba wystawi za drzwi z tymi goglami...

No nic - pod Move pograłem najpierw w London Heist z kompilacji VR Worlds. Gierka, a raczej minigierka robi bardzo dobre wrażenie swoim wykonaniem zarówno w sferze audio jak i wideo. Jest spolonizowana i to na wysokim poziomie. Niby jakaś fabuła jest i dzięki temu możemy powoli wdrażać się co dają Movy - widzimy po prostu swoje ręce. W pierwszej części możemy coś wziąć do ręki, odpalić cygaro, ale zabawa zaczyna się gdy jakiś tam włam robimy, przeszukujemy jakieś biurko i chwytamy za broń. Wówczas nasz poziom debilizmu w oczach postronnych (pozdrawiam małżonkę) wzrasta kilkukrotnie. W grze chowamy się za osłoną a w rękach trzymamy broń i usiłujemy ubić przeciwników, w dodatku gdy skończy się amunicja sięgamy po magazynek i sprawnym ruchem ręki go zmieniamy. MIAZGA!
Wczuwa jest niesamowita - jesteśmy w samym środku walki, z każdej strony do nas strzelają. Jeśli ktoś lubił Virtua Cop albo coś podobnego będzie zachwycony bo tutaj po prostu trzymamy te guny w ręku! Później jest jeszcze etap pościgu (za nami) autostradą gdzie również odbywa się strzelanina.
Całość skończymy w pół godziny, więc pozostaje spory niedosyt. Nadciąga jakaś gra na bazie tego ala demka więc imo warto mieć na uwadze, bo sam klimat produkcji ciekawy.

Dalej zaliczyłem Dooma VFR. Skoro mam Move i tak dobrze sprawdziły się w ww. produkcji postanowiłem, mimo doświadczeń Nyjacza, pograć na pałkach a nie na Dualu. 
Tutaj tutorial jest bardziej rozbudowany bo w grze musimy się poruszać i to sporo. W London Heist praktycznie rozglądamy się do 180 stopni. W Doomie w kółeczko i jeszcze trzeba spierdzielać przed potworami.
Oryginał ukończyłem na Ultraprzemoc i było to sycące doświadczenie (Eternal wpadnie na pewno), tu dałem oczko niżej obawiając się mojego skilla i trochę dygając widząc jakieś krótkie wrażenia z neta.
Strachu jednak tu nie ma. Może to przez to że podstawowa wersja już za mną, a Doom jest przecież tańcem (copyright by quaz). I tu jest trochę problem - obeznani z tematem wiedzą, że Doom to bardzo dynamiczna gra, gdzie stojąc w miejscu umierasz. W VFR sterując Movami jedną rękę używa się do teleportacji (i rzucania granatów - super sprawa, bo od siły wymachu zależy jak daleko i dokładnie rzucimy - ile razy sobie rzuciłem granat pod nogi zamiast się teleportnąć  ), drugą trzymasz guna i siejesz śmierć.
I w ten sposób mimo utraty biegania gra się nieźle. Na razie pograłem z godzinę i do tej pory wykorzystano stare miejscówki. Jednak jak sie opanuje ten system to gra się super. Trochę szkoda że nie ma tego swobodnego chodzenia, ale mogłoby to być w takim tempie nieźle żygogenne. Może przetestuje jeszcze duala ale doświadczenie z przeniesieniem prawie 1:1 rąk jest niepowtarzalne. Nie chciałem drugi raz przechodzić SuperHota ale teraz się zastanawiam.
Aha potestowałem jeszcze Thumpera dokładnie i załapałem o co chodzi. Gra chyba też działa bez VR jednak uczucie bycia w środku jest zupełnie innym doswiadczeniem. Troche psychodelicznym, więc jak ktoś coś wciąga będzie w 7 niebie 

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Zainteresuj się demem Raw Data, powinno być na którymś z zestawów dem. To w zasadzie cztery gry w jednym, bo rozgrywka zmienia się w zależności jaką postać wybierzesz (choć demo pokrywa akurat wyłącznie strzelanie z dwóch gunów). No i powtórzę się, ale przede wszystkim dwa tytuły możesz brać w ciemno - Superhot VR (bo jest też zwykły) i Beat Saber.

Odnośnik do komentarza
Gość aphromo

@marbel007 niezwykle merytoryczny post, leci plusik. U mnie VR bylo krolem 2giego dnia swiat, kazdy testowal.

Z racji tego, ze mamy juz 2019, wrzucam gierke ktora najbardziej jestem zainteresowany z obecnie zapowiedzianych na VR. Mozna powiedziec, ze gracz w grze wciela sie w tzw. istote wyzsza ( gralem kiedys w Black/White i widze nieco podobienstw ) i bedzie pomagal swojemu kotowatemu koledze.

 

Odnośnik do komentarza

@marbel007 musze potwierdzić. Po dobrych pixach Thumper roz(pipi)al mi palnik. :dafuq:

 

Jutro dojdzie mi druga pała to tez bede testowł. 

Kobitka wczoraj przeszła sama London Heist. Jej wczuwka w sekcjach strzelanych to jakis kosmos. Juz myslalem ze bedzie chowac sie za kanape :ragus:

Last Guardian i demka tez ja pozamiataly. A nie ma pojęcia o grach w ogole. 

Odnośnik do komentarza

Moss, Doom, Statik zakupione, Move wreszcie jadą do domu, ja pier,dolę ale będzie grane :banderas:

 

Teraz jeszcze upolować PS Aim myślę i będę spełniony pod względem sprawdzania co ten sprzęt ma do zaoferowania. Ktoś już ma, jakieś wrażenia?

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Schranz1985 napisał:

Beat saber bardzo żałuję że nie ma na płytce.

Niby tak, ale póki co takie wydanie mija się z celem, bo musiałoby zawierać wyłącznie podstawową playlistę 16 kawałków. Ale kiedy już wyjdą obiecane 2-3 paczki dodatkowych wałków to sam chętnie przytuliłbym taką Complete Edition na płytce. Po prostu w obecnej formie ta gra jest niekompletna, podstawa, która dopiero będzie rozszerzana. To tak jakby RE7 albo AstroBot na płytce zawierało wyłącznie połowę gry.

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, raven_raven napisał:

Moss, Doom, Statik zakupione, Move wreszcie jadą do domu, ja pier,dolę ale będzie grane :banderas:

 

Teraz jeszcze upolować PS Aim myślę i będę spełniony pod względem sprawdzania co ten sprzęt ma do zaoferowania. Ktoś już ma, jakieś wrażenia?

 

Firewall + Aim = coś pięknego. Szkoda tylko, że stoi na P2P i jak host dostaje w dupsko na starcie to odpala rage quita i cały mecz wpisdu się rozsypuje.  Najlepiej startować w squadzie z kumplami bo wtedy matchmaking trwa znacznie szybciej niż solo i jak trafisz na równych zawodników to gracie w opór z tymi samymi, czekając tylko minutę na start meczu. Solo jest frustrujące bo matchmaking trwa zbyt długo i więcej jest czekania/siedzenia niż samej gry.

Sama gra jest genialna na VR, wczuwasz się jak jakiś yebany komandos na misji. IMO to jest absolutny must play z aimem.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
Gość aphromo
10 godzin temu, YETI napisał:

Firewall, podobno multiplayer jest świetny i dla tej gry głównie warto kupić aim.

Owszem, ale wciaz jest to tylko jedna gra. Jesli mialbym polecac akcesoria do Vr, to Move zdecydowanie maja pierwszenstwo. Osobiscie posiadam Aim i nie  oszukujmy sie, poza strzelankami nie ma jakies duzego uzytku z nich.

Odnośnik do komentarza

Jakich słuchawek używacie z goglami? Bo te dokanalowki co były w zestawie są bardzo wygodne, ale dźwiękowo tragiczne. Szukam czegoś co będzie możliwe do używania z vr, prezentować dźwięk przestrzenny i raczej na przewodzie, bo pod USB mam gogle i dysk, tak więc nic więcej nie podłącze. 

Odnośnik do komentarza

Pchelki graja dobrze. Czasem podlacze swoje Hypery. Mnie i tak rozqurwia najbardziej immersja. 

Najlepszy drag jaki testowalem. Marzy mi sie po prostu więcej gier z klasycznych wydan pod VR nawet kosztem grafy. :ragus: 

Kiedy ja bym pomyslal ze tak mnie wessie. Ostatnio tak za(pipi)iscie czulem sie przy Amisi z Sensiblem, PSX z MGSem, PS2 Ico, Xbox 360 Gears of War. Przy obecnej generacji, Bloodborne. Mocno jeszcze licze na RE2 i Sekiro. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, second napisał:

 

No fajne one są, jak z wygodą? Można je po kablu podłączyć do gogli? Daje radę to 7.1 w tym modelu, bo słyszałem że w niektórych słuchawkach różnie z tym bywa?

Najwygodniejsze i najlepsze słuchawy jakie miałem. Normalnie po kablu podłączasz do gogli :lapka:  Jakość dźwięku super.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...