Skocz do zawartości

FIFA 15


Rekomendowane odpowiedzi

Faule to też kpina - liczba żółtych i czerwonych kartek to samo - piłkarze bez kontroli gracza wpadają na siebie i czasem sędzia potrafi wyciągnąć kartonik od czapy. Bramkarze wpadają z całym impetem w napastnika i co? I NIC! Nie ma faulu! Piłka czasem potrafi przelecieć nienaturalnie całe boisko, jakby dostała jakiegoś idiotycznego przyspieszenia i... mój piłkarz ją bez problemu przyjmuje, bo niemal przykleja mu się do nogi. Innym razem z kolei zaraz po przyjęciu odskoczy mu tak daleko, że do niej nawet nie dojdzie. Nie da się tutaj niczego przewidzieć, bo ta gra jest kompletnie losowa.

 

Akcje w sezonie z utratą punktów to chyba norma - wiele, wiele osób ma ten błąd.

Odnośnik do komentarza

Kilka slow na dobranoc bo jeszcze pare meczy i moja nadkonsola z cala moja sila wleci w telewizor.

 

Obrona w tej grze nie ma znaczenia zadnego. Tak samo bramkarze. No i gdyby nie szybkosc ofensywniakow to ich statsy tez sa o chuya rozbic xd Kazdy cb czy to ramos czy pietrasiak jest tak samo drewniany, po prostu oni sa nienormalni, odebrac pilke bez faulu to jest w online prawie nie realne. Bramkarze czy overall maja 60 czy 80 bronia tak samo. Potrafia wpuscic z polowy, potrawia obronic z 2m bombe od ronaldo, potrafia wpyerdolic sobie pilke do bramki przy rogu. Z przodu to wlasciwie tylko szybkosc sie liczy, byle objechac obrone co wyczynem nie jest z tym ze ogarnac co tym razem odpyerdoli bramkarz to juz sztuka wielka bo ich zachowanie przewidziec nie sposob.

 

DOBITKI. jak juz jestesmy w polu karnym to polecam strzelac. Kolkiem, kwadratem czy X, obojetnie. Te debile prawie zawsze wypluwaja pilke wystarczy dobic do pustej (chociaz nie raz czy to ja czy przeciwnik online potrafil przeniesc pilke na bramka nawet przy pustej - strzaly z powietrza).

 

No i te karne. Za wszystko. Raz mi gwizdnal karnego jak nawet kolka nie dusilem. Minimalny kontakt - gwizdek. Karne sa tak z dupy ze koniec. Ale jak lecimy oczywiscie sam na sam i wycinka od bramera to nic nie ma. Ktos pisal ze ludzie maja problem i nie wiedza co zrobic jak bramkarz dostanie czerwo. No ale jak nie znaja jak podstaw podstawy podstawowych zasad to niech wypyerdalaja. Jak ja nie mam pojecia o kur wa skokach koni przez przeszkody to tez sie nie pcham.

 

Punkty to tez o tym pisalem. Zalicza jak chce. Glownie za wygrane nie zalicza i traktuje jako porazke czasami jako no contest. Ilosc bledow i jakis kompletnie niezrozumialych rzeczy w tej grze przeraza. Podania z wysunieciem sie na pozycje bron zabojcza. Obrona jest tak ulomna ze powstrzymac to ciezko. Pilka sie klei do nogi i bez przyjecia mozna przejsc cale boisko podaniami. Strzaly zza pola karnego nie wchodza nawet w swiatlo bramki. Za to jak oddalimy sie tak z 30-40m to juz mozna brame zasadzic.

 

Najbardziej randomowa i niedopracowana fifa EVER. Mam nadzieje ze niedopracowana bo czesc rzeczy moze jakos zalataja, ale te niektore kwiatki z gameplayu to moga nam towarzyszyc dlugo bo tam jest kur wa do wymiany z 70-80%. Online to jest wg mnie prawie niegrywalny bo nie ma zadnej frajdy z gry. Jest jeszcze niz w 14 jesli chodzi o taktyke wszyscy do przodu na pale.

 

Bledow jest od zayebania tak jak mowilem. Wczoraj ziomek mi podeslal

10599711_782350571808027_645306310137461

 

po wykonaniu rogu pilka odbila sie od bandy i wypadla w miejsce ktorego nie dalo sie dojsc ani nic. Pilka lezala, nic sie nie dzialo, czas lecial i tak o to dowiozl zwyciestwo do konca  :teehee:

 

PARODIA GRY

 

 

edit; aha, w offline jest nawet ok, tryb menedzerski dziala dosc dobrze, tak samo gameplay - duzo wolniejszy niz w online, mozna grac z jakims pomyslem. granie 1v1 z ziomkiem na kanapie tez jest ok no ale czy to o to tylko chodzi? te smiecie powinny wyplacac odszkodowania kazdemu kto kupil

Edytowane przez schabek
Odnośnik do komentarza

15 to czysty arcade. Tylko animacje są elementem symulacji.

Jak można do takiego stopnia osłabić obronę.

Zaraz ktoś mi napisze żebym się nauczył grać w obronie...

Ale jednak w 14 grałem regularnie w 2 i 1 lidze.

Tutaj nawet jak przeciwnik zrobi błąd i wpadnie na obrońcę i juz myślimy ze mamy piłkę a tu przechodzi jakos jak gdyby nasz obrońca mówił "idź strzel piękna bramkę"

 

A cała reszta tak jak pisaliscie.

Masa błędów!

 

Powiedzcie jak to było w poprzednich fifach bo w 14 zacząłem grać od grudnia czyli już po poprawkach.

Czy EA naprawia błędy po premierze?

Edytowane przez Mariu
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Zagrałem dzisiaj wieczorem 4 mecze, 4 wygrane. w FUT mam teraz 19-4-3 wynik.

 

Gra ma swoje plusy ale tez wielkie minusy, bramkarz wszystko obroni w zasięgu ileś tam metrow, trzeba być albo przed polem karnym i nad nim trafić albo tuz przed nim i szmatę puścić.

Obrona, poprostu trzeba sie cofac i cofac, i uzywac drugiego obronce zeby robil pressing na zawodnika z pilka, a samemu ustawiac sie tak zeby przechwycic pilke jak bedzie podawal do tego nastepnego (a to latwo widac bo zazwyczaj mysla "aby do przodu") wiec patrzcie sie na obrone, jesli widzicie jakiegos striker-a przebiegającego do przodu to napewno na niego będzie podanie, jesli nie udaje sie przechwytac podania  to poprostu zmiana na najblizszego obronce i nie probujemy odrazu zabrac pilke tylko biegniemy do tyly zeby sie ustawic przedniego albo zeby razem znim biegnac i poprostu mu w pilke biec

Edytowane przez Labtec
Odnośnik do komentarza

Zagrałem dzisiaj wieczorem 4 mecze, 4 wygrane. w FUT mam teraz 19-4-3 wynik.

 

Gra ma swoje plusy ale tez wielkie minusy, bramkarz wszystko obroni w zasięgu ileś tam metrow, trzeba być albo przed polem karnym i nad nim trafić albo tuz przed nim i szmatę puścić.

Obrona, poprostu trzeba sie cofac i cofac, i uzywac drugiego obronce zeby robil pressing na zawodnika z pilka, a samemu ustawiac sie tak zeby przechwycic pilke jak bedzie podawal do tego nastepnego (a to latwo widac bo zazwyczaj mysla "aby do przodu") wiec patrzcie sie na obrone, jesli widzicie jakiegos striker-a przebiegającego do przodu to napewno na niego będzie podanie, jesli nie udaje sie przechwytac podania  to poprostu zmiana na najblizszego obronce i nie probujemy odrazu zabrac pilke tylko biegniemy do tyly zeby sie ustawic przedniego albo zeby razem znim biegnac i poprostu mu w pilke biec

 

Wbiegam w piłkę, wciskam kwadrat, obrońca przekłada nogę nad piłką, piłka leci dalej, a napastnik wyskakuje przed obrońcę, sytuacja sam na sam i zaczynamy od środeczka. I tak niemal za każdym razem.

Odnośnik do komentarza

No właśnie to jest najgorsze.

Zrobisz wszystko dobrze w obronie. A o tak to nie wiele daje.

Jak się zalaczy skrypt ze trzeba strzelić gola to dzieją się cuda. I wszystko na boisku sprzyja żeby ta bramka padła.

Strasznie to wkurza. Ale działa też w druga stronę :-)

Tylko jaka to później satysfakcja strzelić gola po skrypcie

Odnośnik do komentarza

Spróbuj zrobić podanie wtedy kiedy masz ten jedyny kontakt obrońcy z piłką, trzeba od razu pozbywać się jej bo jak mówicie, leci dalej, albo napastnik od razu zabiera, także pamiętajcie o tym drugim obroncu (LT/L1) żeby zawsze był już wciśnięty w takich sytuacjach, bo wtedy można zmienić na niego a on powinien być blisko juz

Odnośnik do komentarza

E no dobra. Gdzie znajde jakies porady jak sie bronic? Tego tactical defending nie czaje za grosz. Co daje wcisniecie L2? Ktos tu pisal zeby tym niby odbierac pilke, ale jak sie w ogole zblizyc do atakujacego? No musi byc jakis sposob, bo mi akurat jakos wszyscy spokojnie zabieraja.

 Piona, jesteśmy w tym samym gównie. Trzeba się nauczyć grać od nowa. Odkąd przegrałem 6:2 z jakimś randomem nie ruszam nawet sezonów online, po prostu szkoda nerwów. Moja gra w FIFĘ wygląda obecnie tak, że śrubuję nowe rekordy w grach treningowych, zarówno obrona zaawansowana i podstawowa i się uczę, a potem gram meczyk w karierze. I dopóki nie dojdę do choć podobnego poziomu jakim broniłem starym sposobem, to nie odpalam meczów online.

 

 

Zadam to pytanie ponownie- czy to siara grać na krzyżaku, czy znacie jakichś wyjadaczy, którzy grają nim w najwyższych dywizjach?

 

EDIT: może to ci się przyda

 

 http://www.reddit.com/r/FIFA/comments/2hgc0z/fifa_15_defending_tips_my_comprehensive_version/

Edytowane przez Mordechay
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

 

E no dobra. Gdzie znajde jakies porady jak sie bronic? Tego tactical defending nie czaje za grosz. Co daje wcisniecie L2? Ktos tu pisal zeby tym niby odbierac pilke, ale jak sie w ogole zblizyc do atakujacego? No musi byc jakis sposob, bo mi akurat jakos wszyscy spokojnie zabieraja.

Piona, jesteśmy w tym samym gównie. Trzeba się nauczyć grać od nowa. Odkąd przegrałem 6:2 z jakimś randomem nie ruszam nawet sezonów online, po prostu szkoda nerwów. Moja gra w FIFĘ wygląda obecnie tak, że śrubuję nowe rekordy w grach treningowych, zarówno obrona zaawansowana i podstawowa i się uczę, a potem gram meczyk w karierze. I dopóki nie dojdę do choć podobnego poziomu jakim broniłem starym sposobem, to nie odpalam meczów online.

 

 

Zadam to pytanie ponownie- czy to siara grać na krzyżaku, czy znacie jakichś wyjadaczy, którzy grają nim w najwyższych dywizjach?

 

EDIT: może to ci się przyda

 

http://www.reddit.com/r/FIFA/comments/2hgc0z/fifa_15_defending_tips_my_comprehensive_version/

mam was obu na origin to pogramy zwlaczonym skype po weekendzie

Odnośnik do komentarza

Chłopie, marudzenie że musisz nauczyć się "nowego" systemu obrony jest poza kontrollo. Przecież ten system jest od paru lat, chyba każdy ogarnięty człowiek gra już na nim od jakiegoś czasu. Przy tym systemie trzeba myśleć, a nie bezmyślnie na(pipi)iać w guzik. Sposób jest prosty. Nie podbiegasz prosze ja Ciebie jak po(pipi)any do piłkarzyny w środku pola, tylko spokojnie czekasz w linii defensywnej. Naciskasz i przytrzymujesz LT w przypadku xbota i w odpowiednim momencie naciskasz B, ot cała filozofia. Podstawową zasadą jest trzymanie linii, nie możesz się wyłamywać i biec do środka pola obrońcą, żeby zabrać piłe.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

nie wiem czy było bo, ale dobre porównanie

 

Fifa vs PES

https://pbs.twimg.com/media/ByeBkjEIUAAAGgn.jpg:large

 

Robben i Tevez w fifie to jakieś ogry xD

Chłopie, marudzenie że musisz nauczyć się "nowego" systemu obrony jest poza kontrollo. Przecież ten system jest od paru lat, chyba każdy ogarnięty człowiek gra już na nim od jakiegoś czasu. Przy tym systemie trzeba myśleć, a nie bezmyślnie na(pipi)iać w guzik. Sposób jest prosty. Nie podbiegasz prosze ja Ciebie jak po(pipi)any do piłkarzyny w środku pola, tylko spokojnie czekasz w linii defensywnej. Naciskasz i przytrzymujesz LT w przypadku xbota i w odpowiednim momencie naciskasz B, ot cała filozofia. Podstawową zasadą jest trzymanie linii, nie możesz się wyłamywać i biec do środka pola obrońcą, żeby zabrać piłe.

 

Dokładnie, granie na starym trybie obrony to jak granie w Forze z włączonym absem i automatycznym hamowaniem na zakrętach. 

Odnośnik do komentarza

 

nie wiem czy było bo, ale dobre porównanie

 

Fifa vs PES

https://pbs.twimg.com/media/ByeBkjEIUAAAGgn.jpg:large

 

Robben i Tevez w fifie to jakieś ogry xD

Chłopie, marudzenie że musisz nauczyć się "nowego" systemu obrony jest poza kontrollo. Przecież ten system jest od paru lat, chyba każdy ogarnięty człowiek gra już na nim od jakiegoś czasu. Przy tym systemie trzeba myśleć, a nie bezmyślnie na(pipi)iać w guzik. Sposób jest prosty. Nie podbiegasz prosze ja Ciebie jak po(pipi)any do piłkarzyny w środku pola, tylko spokojnie czekasz w linii defensywnej. Naciskasz i przytrzymujesz LT w przypadku xbota i w odpowiednim momencie naciskasz B, ot cała filozofia. Podstawową zasadą jest trzymanie linii, nie możesz się wyłamywać i biec do środka pola obrońcą, żeby zabrać piłe.

 

Dokładnie, granie na starym trybie obrony to jak granie w Forze z włączonym absem i automatycznym hamowaniem na zakrętach. 

 

Hmm, w sumie tak tego nigdy nie odbieralem. Gralem od 3 lat tylko z jednym ziomkiem na kanapie i nam zawsze tak pasilo. Teraz okazuje sie ze niezle z nas lamy hehe.

Odnośnik do komentarza

O jaki hejt, co Wy piszecie o tych błędach, ja jeszcze żadnego nie miałem (poza podnoszonym tyłem bramki po każdym golu :) )

Jaki blad z podnoszonym sie tylem bramki? Przecie to jest nowy ficzer od EA, a jak Ci to przeszkadza to zmien ustawienia napiecia siatki w opcjach. :)

 

Ale widze, ze trzeba cos napisac, bo to co czytam na ostatnich stronach przechodzi pojecie i wlos sie jezy na glowie.

 

Po pierwsze, gra w obronie, na ktora spada tutaj tak duzy hejt. Czy z wami jest wszystko dobrze? W koncu EA zrobilo krok do przodu, wprowadzili gre w obronie przy ktorej liczy sie timing i myslenie i pierwsza reakcja to wylac wiadro zolci na tworcow. Caly okres z demem do premiery poswiecilem na to, zeby nauczyc sie grac we wszystkich elementach. Obrona jest najtrudniejsza, ale za to najbardziej satysfakcjonujaca. Przede wszystkim radze wam zdjac palec z R2 i sledzic poczynanie przeciwnika. To zmusza go do rozgrywania pilki i mozliwosci ustawienia sie w szyku obronnym. Kiedy ten zblizy sie w rejony pola karnego, waszym sprzymierzencem jest L2, ale trzeba uzywac go bardzo uwaznie, bo zawodnik znacznie zwalnia i blad w interwencji to albo faul albo pozostanie za napastnikiem i odkrycie obrony. Pozostaje na koncu O, przy ktorym o blad jest jeszcze latwiej. Sa oczywiscie odbiory wslizgiem, ktore daja najwiecej satysfakcji. W pastgenowych wersjach wystarczylo biec chwile przy napastniku by odpalic wslizg i 90% przypadkow do odbior pilki, pozostale faul. Tutaj jest zupelnie inaczej. Gra sie duzo trudniej, szczegolnie z kims wymagajacym. A ten placz ze nie da sie trafic w pilke, napastnicy leca dalej. Blablabla, (pipi)a jak baby. Mnie gra zmusila do tego, zeby sie szkolic, doskonalic, a nie plakac, ze wczesniej bylo latwiej i lepiej. Potem tacy ludzie oceniaja modele jazdy w Forzie i GT ze wszystkimi asystami wlaczonymi.

 

A co do gry z komputerem to mimo iz na Legendarnym gra sie ciezej niz na pastgenie to sporo rzeczy zaczyna mnie irytowac. Fajnie, ze AI gra madrzej, rozgrywa pilke i szuka bledu. Bezlitoscie wykorzystuje bledy jak stoperem minie sie napastnika, blednie interweniujac, ale do diaska zaczelo mi naprawde przeszkadzac, ze w polu karnym ciagnie za koszulke jak poje.bany. To mile, ze wprowadzili taka ciekawostke (swoja droga koszulka zachowuje sie jak ektoplazma a nie material) i ze chca pokazac, ze jest obecna. Ale do licha, w ciagu 5 pierwszych meczow w sezonie mialem 3 gole Hazardem z karnych, 2 za ciagniecie za szmate. Do tego komp fauluje nieziemsko. Odpalam sezon, mecz z Evertonem i jeszcze w pierwszej polowie Howard fauluje totalnie z dvpy i dostaje czerwien. Tego samego dnia, wczesniej, grajac z Arsenalem czerwona kartke dostal Szczesny. ZA DUZO KARNYCH! Juz w demie na to zwracalem uwage, ale nie poprawili tego. Mysle, jednak ze doczekamy sie poprawki, ktora to wyeliminuje.

 

Ze stabilnoscia online przyjdzie jednak jeszcze troche poczekac, ale jak mam byc szczery to nie martwi mnie to zbytnio. Nigdy nie zagrzewalem tam zbyt dlugo miejsca. FIFA to dla mnie chwilowe granie z kompem od biedy, a tak naprawde to gra na kanapie we 2-och. Tutaj dopiero zaczyna sie prawdziwa gra.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...