Skocz do zawartości

Halo: The Master Chief Collection


MaZZeo

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Sven Froost napisał:

Widze ze jest niezly ruch w temacie. Przeszedlem MCC na Xboxie 360, teraz mam Xboxa One X. Sa jakies duze zmiany graficzne i jakies inne oprocz dodania Reach? Przeszedlem kazde HALO wielokrotnie nie liczac H5, nie wiem czy sciagnac i pograc

W zasadzie jedynka i dwójka została zremasterowana, trójka, reach, odst i czwórka podciągnięte do 4k. Zwłaszcza 3 i reach robią wrażenie jeśli ostatnio grałeś w nie na X360. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Texz napisał:

Ktoś mi powie czy multi w tej grze jeszcze żyje? Próbowałem połączyć się z kimkolwiek na XSX w różnych trybach, w tym z Firefight w którym zawsze kogoś znajdowałem gdy grałem na PC i nic. 

Wszyscy przeszli na H5? 

Żyje 

Na samym Steamie gra w tym momencie ponad 10 tysięcy ludzi

https://steamcharts.com/app/976730

a to tylko mały ułamek całej puli graczy bo większość gra na konsoli.

 

To raczej Halo 5 dogorywa bo większość przerzuciła się na MCC

Odnośnik do komentarza

Halo CE widać ze stara gra. Ale coś zaczyna w sobie mieć w drugim rozdziale Kilkanaście lat temu musiała robić wrażenie, zwłaszcza te polaczenie zielonych terenów z jakimiś nowoczesnymi instalacjami. Ciekawa zabawa z przełączaniem remastera z oryginałem. Na razie nie mogę się wczuć w to strzelanie ale może będzie lepiej. 

 

Dobrze założyłem ze to spójna historia i wszystko trzeba ogrywać od Halo CE?

Odnośnik do komentarza
31 minut temu, LiŚciu napisał:

Dobrze założyłem ze to spójna historia i wszystko trzeba ogrywać od Halo CE?

Tak, numerowane odsłony kontynuują historię w ciągu. ODST i Reach to dodatki, oba wyszły w przerwie pomiędzy H3 i H4.

Odnośnik do komentarza

Ja bym tam się za bardzo nie trudził w zrozumienie całej historii, czy ogrywanie jej od początku do końca. Sam siedzę w serii od pierwszej części gdy jeszcze nie było kolejnych i będzie prawdą jeżeli napiszę, że gdzieś po Halo 3 zacząłem się gubić w tych wszystkich politycznych gierkach Covenantów, Pretorianów i Brutusów. Dlatego wg. mnie jeżeli ktoś chce się przekonać do serii, niech ogrywa najbardziej aktualną gameplayowo część. Skok od razu na głęboką wodę i próba zmierzenia się z pierwszymi odsłonami może się źle skończyć. 

  • WTF 2
Odnośnik do komentarza

Czy ja wiem? Obecnie jestem na etapie ODST i choć faktycznie czuć, że jedynka to starszy tytuł to jednak bawi nadal całkiem nieźle. Na premierę to musiało kosić jak kosiarka, skoro 20 lat później nadal da się grać bez większych skrzywień.

Odnośnik do komentarza

Skończyłem niedawno MCC i każdą odsłonę po kolei. Nie takie rzeczy w życiu przerabiałem, kiedyś miałem maraton z Kingdom Hearts tam to dopiero mózg wypływał przy fabule. Jak dla mnie od Reach do trójki da się spokojnie wszystko poskładać do kupy bez problemu. W czwórce trochę się rzeczy odwaliło ale czuć od razu, że inni ludzie odpowiadają za całość to też przymykam na to oko i myślę, że każdy nowy zachowa się podobnie. Ot doczytam sobie w książce choć uważam, że konieczność sięgnięcia po inne medium by zrozumieć fabułe gry komputerowej jest słabe.

Odnośnik do komentarza

Nie no daje rade. Nawet się wkręciłem. Co prawda archaizmy dają o sobie znac lub inne zastosowania przycisków. Np. w CE nie ma zbliżania i pierwsze godziny rzucałem granatami chcąć zbliżyć celownik. Wiem że w piatce już jest bardziej "pospolicie" pod kątem funkcji przycisków czy ogólnie rozgrywki. Jednak jedynka na razie ma to coś i sobie chętnie strzelam. Polece po kolei. 

 

Inna sprawa że częśto z ciekawości przełączam w tryb przed remasterem i powiem szczerze - straznie to kiedyś wyglądało ale widać że grafika nie miała znaczenia skoro seria ma tylu zwolenników. 

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, LiŚciu napisał:

Nie no daje rade. Nawet się wkręciłem. Co prawda archaizmy dają o sobie znac lub inne zastosowania przycisków. Np. w CE nie ma zbliżania i pierwsze godziny rzucałem granatami chcąć zbliżyć celownik. Wiem że w piatce już jest bardziej "pospolicie" pod kątem funkcji przycisków czy ogólnie rozgrywki. Jednak jedynka na razie ma to coś i sobie chętnie strzelam. Polece po kolei. 

 

Inna sprawa że częśto z ciekawości przełączam w tryb przed remasterem i powiem szczerze - straznie to kiedyś wyglądało ale widać że grafika nie miała znaczenia skoro seria ma tylu zwolenników. 

Co ty opowiadasz. Ta gra robiła mocno na og boxie. Może nie zrywała kapci ale na tych starych tv gry wyglądały lepiej tj. tam przyjemnie rozmazane te tekstury były i nie waliło to po gałach jak teraz. 

Odnośnik do komentarza

Jestem w trakcie ogrywania MCC. Za mną pierwsze trzy części. Ja jestem zaskoczony jek dobrze wypadają te gry po latach. Ok, na jedno podejście nie wyobrażam sobie przechodzenia całej kolekcji. Teraz zacząłem ODST (chyba 3 rozdziały) i mam dosyć. Ale po przerwie, wrócę i będę się pewnie dobrze bawił - jak w poprzednich częściach.

Edytowane przez Aleks
Odnośnik do komentarza

ODST przerushowałem aczkolwiek ostatnie misje wg mnie trochę wynagradzają no i ten fenomenalny soundtrack czuć trochę Blade Runnerem.

@LiŚciuZ pewnością na takim porównaniu Killzone z ps2 wyglądałby dzisiaj lepiej:kaz: Tak swoją drogą w wielu momentach ten remaster jedynki właśnie wygląda gorzej od oryginału np parę miejsc zostało ocenzurowanych. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...