Skocz do zawartości

Konsolowa Tęcza


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, Mejm napisał:

Ty tez nie jezdzisz na wozku a masz do powiedzenia o sytuacji tych osob jeszcze wiecej.

 

Tak samo jak nie jestes czarny, homo, trans ani nie posiadasz waginy. 

 

No ja nie miałem nic do powiedzenia w tej sprawie. To wy wkleiliście tego "newsa". Ja jedynie mam do powiedzenia coś o was, triggerujących się tą grą.

 

14 minut temu, Figuś napisał:

nikomu czarnoskóry bohaterowie nie przeszkadzają jeżeli są dobrze napisani, jak tego nie rozumiesz to jesteś niepełnosprawny umysłowo

 

tak, tak, wmawiaj to sobie. Wcale nie starczy TRAILER z wyraźniejszą rolą czarnego aktora (bonus points jak to fantasy) aby zaczęły się komentarze i anty-woke youtubowe filmiki (pomijam już atakowanie aktora w social media). Bądźmy rozsądni. Ja mogę zauważyć, że hollywood patologicznie i bez krzty refleksji stara się w produkcjach ostatnich lat przedstawić narrację odważnej kobiety, która nie posiada wad, tak i wy możecie zauważyć okropny trend w mediach/forach/YT przeciwko jakiejkolwiek reprezentacji mniejszości w filmach. Nagle komuś przeszkadza, że syrenkę gra czarna aktorka, choć lata białych aktorów grających Jezusa czy księcia persji były w porzo. Jest miejsce na dyskusję o przesadzających progresywnych, jak i jest miejsce na dyskusje o was, którzy również przesadzają z jadem i toksycznością - mamy idealny przykład z grą podaną w tym temacie. 

 

Cytat

No typowy lewak tylko on wie jak się czują ludzie i czego chcą

 

To chyba najbardziej boli, Pupcio to taka gąbka chłonąca to co mówią jego starsi koledzy na forumku. Szkoda tego fajnego chłopaka :/ 

  • Minusik 5
Odnośnik do komentarza

Mam znajomego z porażeniem mózgowym i porusza się na wózku. Generalnie rzyga takimi "inicjatywami" i uważa, że granie taką postacią ok, pod warunkiem że jest to jakoś sensownie uzasadnione a nie wsadzone na siłę w "imię idei". Tak samo z wątkami LGBT w książkach/filmach/grach.

Odnośnik do komentarza
Teraz, Pupcio napisał:

Tak figaro, dokładnie tak robie jako 27 letni mężczyzna. powtarzam to co mówią starsi goście z internetu żeby im się przypodobać jak zwykle mnie rozgryzłeś :wujaszek:

 

nom, tak to czasem wygląda. 

 

1 minutę temu, Dr.Czekolada napisał:

Mam znajomego z porażeniem mózgowym i porusza się na wózku. Generalnie rzyga takimi "inicjatywami" i uważa, że granie taką postacią ok, pod warunkiem że jest to jakoś sensownie uzasadnione a nie wsadzone na siłę w "imię idei". 

 

argument typu "nie jestem rasistą, mam czarnego kolegę". Opinia Twojego jednego kolegi nie ma tu nic do rzeczy.

 

2 minuty temu, Dr.Czekolada napisał:

Tak samo z wątkami LGBT w książkach/filmach/grach.

 

A to ten kolega na wózku jest też LGBT? 

  • Minusik 3
Odnośnik do komentarza

A opinia murzyna, ktory otwarcie mowi, ze wciskanie czarnych aktorow do filmow to tylko po to zeby odhaczac koleine podpunkty na liscie poprawnie politycznych produkcji? Albo mowiacego, ze dziela mocno azjtyckie i europejskie gdzie nie ma murzynow sa rownie dla nich wartosciowe i lubia je ogladac?

 

Ten murzyn nie jest moim kolega i jest z ameryki.

Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, Plugawy napisał:

Opinia Figaro jest najważniejsza.

 

dzięki Plugawy za wsparcie, choć jak dla mnie to znaczenie mojej opinii w tym forumkowym echo chamber (trochę jak resetera, ale w drugą stronę) jest na poziomie opinii cirexa 

 

15 minut temu, Mejm napisał:

A opinia murzyna, ktory otwarcie mowi, ze wciskanie czarnych aktorow do filmow to tylko po to zeby odhaczac koleine podpunkty na liscie poprawnie politycznych produkcji?

 

chętnie pogadam z tym wymyślonym murzynem. Jak odczytać który murzyn został "wciśnięty" do filmu, a który nie. Wygląda to trochę tak, że każdy.

 

15 minut temu, Mejm napisał:

Albo mowiacego, ze dziela mocno azjtyckie i europejskie gdzie nie ma murzynow sa rownie dla nich wartosciowe i lubia je ogladac?

 

Nie wiem czy zrozumiałem, co oznacza "dzieła mocno azjatyckie" (i które są umiarkowanie azjatyckie)? Nie wiem kto ma problem z tym faktem, ze ktoś lubi azjatyckie filmy bez murzynów. 

 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że nie odpowiada ale na pewno ma więcej do powiedzenia w tym temacie od Ciebie, ode mnie czy kogokolwiek innego sprawnego i zdrowego na tym forumku i innych bojowych częściach internetów. Liczę że wyjaśniłem nieporozumienie. 

Odnośnik do komentarza

Dobrze, to ja przyprowadzę mojego sparaliżowanego kolegę, który uważa, że to fajny pomysł i będziemy nimi walczyć jak w Pokemonach o to, kto ma rację.

 

Albo zgodzimy się, że głupia gierka video, która nikomu nie robi krzywdy i która może poprawi paru niepełnosprawnym/neurotypowym dzień, nie jest czymś o co warto się kłócić i walczyć (czy też wyśmiewać).

 

I jak uważasz inaczej, to w sumie żyjemy w demokracji, także masz prawo do swojej zjebanej opinii :vegeta_smile:

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Hamuj piętą, bo nawet swojej opinii jeszcze nie wygłosiłem :gigabeta:   

Napisałem tylko co mój konkretny znajomy nt temat myśli, a czy w niego wierzysz to mi akurat już powiewa. Wspomniałem o tym bo uznałem, że jego krytyka jest ciekawa w tym temacie. Niech sobie i robią gierki i o niepełnosprawnych grubaskach w zbroi Aloy ale żeby to było jakoś uzasadnione i spójne a nie "bo tak, uszcześliwmy Anitę dla samego uszczęśliwienia a świat jest piękny i nic od niej nie powinniśmy wymagać" 

Nawet komiksy z Batgirl potrafiły zrobić dla scenariusza trochę więcej niż wprowadzić kobiecą postać w pelerynie, okładającą dwa razy większych oprychów.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Dr.Czekolada napisał:

Niech sobie i robią gierki i o niepełnosprawnych grubaskach w zbroi Aloy ale żeby to było jakoś uzasadnione i spójne a nie "bo tak, uszcześliwmy Anitę dla samego uszczęśliwienia a świat jest piękny i nic od niej nie powinniśmy wymagać" 

 

Czemu? 

Jak już wspomniałem, mamy gry o koszeniu trawnika, strzelaniu we fioletowe skrzaty czy symulatory pyłku kurzu, czemu nie możemy mieć gry o gościu na wózku bez jakiegoś głębokiego motywu i przesłania? Czemu akurat do tego tematu oczekujesz takiego standardu od gierki video? To jest medium, gdzie dla wielu apogeum jakości to hydraulik uderzający głową w cegły.

 

 

  • Plusik 1
  • Haha 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Figaro napisał:

Czemu? 

A czemu nie? Bo mogą aspirować do bycia czymś ambitniejszym niż kolejnym gamepassowym symulatorem koszenia trawnika, o którym każdy zaraz zapomni. 

Mario akurat wypracował sobie renomę gameplayem a nie otoczką lore.

 

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, drozdu7 napisał:

Ale James Harden się stoczył xd

NBA malo mu placila (oczywiscie dlatego, ze jest czarny) wiec wzial sprawy w swoje rece i zostal rysownikiem komiksow. Z jakiegos tez dziwnie poku.rwionego powodu stworzyl od zera wlasna postac superbohatera, zamiast wybrac sobie jakas juz istniejaca (najlepiej biala) i przemalowac ja na czarno.

Odnośnik do komentarza

W sumie jest gra o gościu na wózku.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Last_Day_of_June

 

Nawet dobrze przyjęta.

 

Abstrahując od tej ideolodebaty tutaj, to wydaje mi się, że ciekawie do tematu podchodzą Japończycy, którzy potrafią przemycić do gier postacie LGBT i nikt się tego specjalnie nie czepia. Już nawet w Super Mario Bros. 2 wydanej w 1987 roku pojawia się transgenderowa postać Birdo. Transgenderowa postać opiekująca się dziećmi? Shock Troopers z 1997:

 

shockbig-2.png

 

Nawet jak oglądam anime robione dla Netflix, to naprawdę wątki te są tak umiejętnie wplecione, że wyglądają bardzo naturalnie. Np. w Komi Can't Communicate postać Najimi jest tak dobrze napisana i zagrana, że w zasadzie czujemy i rozumiemy jej orientację. Nawet w takim lekkim, komediowym Isekai Ojisan jest moment gdy

 

Spoiler

wujek zamienia się w kobietę, by jako udawana ciotka posłużyć się fortelem aby pomóc w relacjach Takafumiego i Sumiki, a na końcu stwierdza, że dziwnie się zachowuje i że być może przyjęta płeć decyduje o tym jak myślimy.

 

Generalnie jak na uznawany za mocno konserwatywny naród, to potrafią do tematu podejść z wyczuciem i naturalnością ;)

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...