Skocz do zawartości

Wrzuć screena


Gość mate5

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi o to że każdy element gamepalyu jest zaprojektowany tak żeby robić to w coopie. Jeden przykład:  w innych grach masz znacznik lub minimape która pokazuje ci gdzie zmierzać. W SoT nie ma znaczników, a jedyna mapa jest w formie fizycznej pod pokładem statku, po to aby druga musiała powiedzieć w którym kierunku trzeba płynąć. Wszystko tutaj opiera się na współpracy, dlatego w pojedynkę gra się w to bardzo ciężko i nudno.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Kmiot napisał:

A optymalna załoga to ilu? 3? 4? W dwóch da się już sensowniej grać?

Mówisz, że też nie grałeś jeszcze? :problem:

4 minuty temu, 20inchDT napisał:

Co za problem z kims grac? Gracze z forum mają fobię i boją się odezwać?

No chyba żaden problem? Ja nie lubię za bardzo. Nawet nie wiem czy w moich słuchawkach headset działa. Zdecydowanie wole kontakty live. Thats all.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, 20inchDT napisał:

Co za problem z kims grac? Gracze z forum mają fobię i boją się odezwać?

To jest ogólnie szerszy temat do analizy i powody pewnie byłyby różne w zależności od gracza. I tak, niektórzy pewnie mają jakąś fobię, albo społeczną nieśmiałość, tylko nie wiem czy należałoby ich w tej sytuacji zmuszać, czy raczej pozwolić im grać tak, jak sprawia im przyjemność, czyli solo.

 

6 minut temu, balon napisał:

Mówisz, że też nie grałeś jeszcze? :problem:

No nie grałem, ale nie mam też Xboxa/PC (póki co), więc pytam raczej z czystej ciekawości i tak na bliżej nieokreśloną przyszłość.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Kmiot napisał:

To jest ogólnie szerszy temat do analizy i powody pewnie byłyby różne w zależności od gracza. I tak, niektórzy pewnie mają jakąś fobię, albo społeczną nieśmiałość, tylko nie wiem czy należałoby ich w tej sytuacji zmuszać, czy raczej pozwolić im grać tak, jak sprawia im przyjemność, czyli solo.

U mnie raczej bierze się to stąd, że nie lubię być uwiązany i grać kiedy innym pasuje.

Co do fobii społecznych to przeprowadziłem ze 400h szkoleń handlowych, więc to chyba nie to.

6 minut temu, Kmiot napisał:

No nie grałem, ale nie mam też Xboxa/PC (póki co), więc pytam raczej z czystej ciekawości i tak na bliżej nieokreśloną przyszłość.

Uaaa szkoda. Myślałem że spróbujemy.

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, 20inchDT napisał:

O tak, wszystko dostosowac do wszystkich. Można po prostu nie grac solo w gry zrobione pod co-op.

Teraz szydzisz, ale nie możesz też zabronić nikomu pytać czy jest możliwość i sens grania solo (co czyni tutaj Balon). Dostanie odpowiedź i zadecyduje czy chce zagrać co-op, czy wróci do swoich zabaw solo.

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Kmiot napisał:

To jest ogólnie szerszy temat do analizy i powody pewnie byłyby różne w zależności od gracza. I tak, niektórzy pewnie mają jakąś fobię, albo społeczną nieśmiałość, tylko nie wiem czy należałoby ich w tej sytuacji zmuszać, czy raczej pozwolić im grać tak, jak sprawia im przyjemność, czyli solo.

Myśle że jeżeli twórcy mają jakąś wizję na swoją grę to należy im pozwolić tę wizję realizować. A nie  wymagać żeby koniecznie robili w swojej grze tryb offline/tryb singlowy bo ja tak chcę (nie piszę o Tobie czy o kimś konkretnym, ale to zjawisko dosyć powszechne w internecie). Są gry opierające się na społecznych interakcjach takie jak SoT, czy Among Us które gdyby dostosować je do rozgrywki solo, straciłyby to na czym są zbudowane i co czyni je wyjątkowymi

Odnośnik do komentarza

 

2 minuty temu, ASX napisał:

Myśle że jeżeli twórcy mają jakąś wizję na swoją grę to należy im pozwolić tę wizję realizować. A nie  wymagać żeby koniecznie robili w swojej grze tryb offline/tryb singlowy bo ja tak chcę (nie piszę o Tobie czy o kimś konkretnym, ale to zjawisko dosyć powszechne w internecie). Są gry opierające się na społecznych interakcjach takie jak SoT, czy Among Us które gdyby dostosować je do rozgrywki solo, straciłyby to na czym są zbudowane i co czyni je wyjątkowymi

Oczywiście, to tak jak tworzyć grę battleroyale offline z udziałem wyłącznie botów. Pewne koncepcje są stworzone do interakcji z innymi. A pisząc "pozwolić im grać solo" miałem na myśli presję ze strony innych graczy. Takie "dawaj, gramy w co-opie, co się wstydzisz fobie masz jakąś?", które poniekąd wymusza na kimś grę, na jaką nie ma z rożnych powodów ochoty. Drobna zachęta może pomóc i raczej nie zaszkodzi, ale jak typ się upiera, to należy go zostawić i pozwolić grać tak, jak ma ochotę. I nie miałem na myśli zmieniania koncepcji gry pod jego dyktando, raczej zmienianie gry na po prostu inny tytuł.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...