Skocz do zawartości

Life is strange


Shen

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie skonczylem - miazga. Chociaz wybory rzeczywiscie daja zludne poczucie ksztaltowania historii, to jednak fabulka, napiecie i ostati epizod robia robote. Zdecydowanie pod wzgledem emolszyns cage ma sie z czego uczyc. Nasuwa mi sie skojarzenie z nba od ea i 2k - jedna seria wyglaskana, dopasiona z zewnatrz, druga niszczy ja glebia i fachowym ujeciem klimatu. Taka roznice widze wlasnie miedzy grami quantic dream a life is strange. Naprawde warto zagrac, tyle osob z forumka nie moze sie mylic

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

 

 

Na muve już się pojawiła możliwość zamówienia wersji na płycie. Już zamówiłem.

Jaka zamówiłeś, zwykła, czy limitke ?

Limitka oczywiście :)

 

https://muve.pl/sklep/playstation-4/przygodowe/life-is-strange-limited-edition-ps4,186126

Mam nadzieje, ze gra będzie w specjalnym opakowaniu np. Książeczce, czy cos w ten desent. Zwykły plastik jakos do mnie nie przemawia. Daj znac.

Odnośnik do komentarza

 

 

 

Na muve już się pojawiła możliwość zamówienia wersji na płycie. Już zamówiłem.

Jaka zamówiłeś, zwykła, czy limitke ?
Limitka oczywiście :)

 

https://muve.pl/sklep/playstation-4/przygodowe/life-is-strange-limited-edition-ps4,186126

Mam nadzieje, ze gra będzie w specjalnym opakowaniu np. Książeczce, czy cos w ten desent. Zwykły plastik jakos do mnie nie przemawia. Daj znac.

 

Podejrzewam po obrazkach, że będziemy mieli do czynienia z czymś podobnym jak w dodatku do wiedźmina. Osobna kartonowa nakładka na pudełko i ten artbook, ale dam znać jak już przyjdzie w przyszłym roku :P

Edytowane przez McDrive
Odnośnik do komentarza

Wspaniała gra.

 

Spokojnie wyczekałem na premierę całości, wiedząc że na pewno będę zadowolony i oczywiście się nie zawiodłem. Nawet wydarzenia fabularne okazały się bardziej poważne i zagmatwane niż się spodziewałem. Chciałem poczuć się jak przechodząc The Walking Dead wspomniane na poprzedniej stronie i znowu się poczułem.

 

Co do zakończenia:

 

Teoretycznie wybór jest trudny, co potwierdzają statystyki wyborów dokonanych przez graczy. Sam "poświęciłem" Chloe i moim zdaniem to zakończenie lepiej pasuje do całości, szczególnie po porównaniu z drugim endingiem i nawet pomijając fakt, że ratować jedną osobę kosztem wielu innych byłoby trochę nie fair. Wytłumaczenie z przeznaczeniem pasuje dość dobrze i potwierdza je fakt, że Chloe w kółko i tak spotykało coś złego. Poza tym końcówka po zniszczeniu miasta jest trochę bez sensu - wszystko rozdupcone, Max widać już od razu ma wyrzuty sumienia, no ale odjeżdżają gruchotem w siną dal bez pożegnania. Max w domyśle rzuca szkołę, Chloe zostawia matkę i co, żyją długo i szczęśliwie? To ze śmiercią Chloe jest natomiast emocjonalne, na swój sposób piękne i po prostu wpisuje się w charakter całej reszty gry.

 

 

Na koniec gratulacje dla twórców z paru powodów. Po pierwsze moim zdaniem cały gameplay wypada lepiej niż w grach od Telltale. Czy w sekwencjach chodzonych, czy w dialogach moim zdaniem steruje się przyjemniej. Do tego pomysł z cofaniem czasu pasuje jak ulał do tego typu gry i pozawala na zabawę konsekwencjami wyborów, przynajmniej tymi natychmiastowymi, bez uciekania się do wczytywania gry. Rewelacja.

 

Dalej - byłem pod wrażeniem jak dużo elementów znajduje się w lokacjach. Samych lokacji nie ma tak dużo i do tego wracamy regularnie do już odwiedzonych, ale pozytywnie zaskakuje ilość szczegółów - różnych przedmiotów, ulotek, malunków, które można obejrzeć dokładniej i na których temat Max wygasza krótki, często zabawny, zawsze sensowny komentarz.

 

I jeszcze świetny pomysł na znajdźki w postaci zdjęć do zrobienia. Z wiadomych względów pasuje do postaci jak ulał, motywuje do lizania ścian, ale najlepsze, że w pamiętniku Max można przejrzeć szkice brakujących zdjęć, które czasem dosłownie oddają co będzie przedstawiało, a czasem są czymś w rodzaju rebusu. W żadnym stopniu nie są to spoilery, więc miałem nawet frajdę z przeglądania tych szkiców i szukania samemu miejsca do zrobienia zdjęcia. Innowacyjne podejście, które powinno być wzorem dla innych gier.

 

Absolutnie warto zakupić dla fabuły, muzyki i klimatu. Dla mnie jedna z najlepszych gier w jakie kiedykolwiek grałem.

Edytowane przez Mustang
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...