Skocz do zawartości

Metal Gear Solid Collection HD


Rekomendowane odpowiedzi

jak są nagie i tancza to oszukali Cie w aptece ;]

niestety nie uczęszczam - wręcz przeciwnie ;)

 

 

' timestamp='1348000362' post='2689071']

Stary, masz YT, masz xboxachievements ;) Ja podczas gry nie zauważyłem żadnego buga, także nie wiem co się dzieje.

nawet jak by i była tam poprawna odpowiedz i do tego jeszcze płacili za odwiedzanie jej to i tak bym tam nie wszedł ni razu. :bad: ot co.

poza tym przeczesałem całego neta i na nic, czego nie wiem sie nie natknąłem w tej sprawie, ale to juz i tak nieaktualne

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

znow gadam do siebie ;)

 

tym razem MGS3:

jestem w trakcie przechodzenia gry bez udzialu zabujstw(o kill) i mam taki zgryzl. Wpadl mi koles do wody i sie utopil przy przenoszeniu go. Podobnie z siatka, gdy go puscilem wpadl pieta na siatke pod napieciem i sie spalij.

To ma jakies znaczenie? Bo w takim MGS4 juz nie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ostateczne rozwiązanie kwestii VR’a.

 

Artur Syn Rumuna, troll który pisał kiedyś na waszym foro i obrażał innych, od września udziela się także na zanzibarze pod swoją kolejna postacią o imieniu Johan. Wcześniej udzielał się tam również jako VR, Colonel AI i Coldman. Jako VR jest najbardziej znany. Miał na koncie kilka forumowych występków. Umiejętnie się maskował, korespondował sam ze sobą z dwóch kont dla niepoznaki. Zdradzał się nieskończoną ilość razy w swoich postach operując znanymi schematami i językiem, udając głupa. Slowpoki z zanzi, do tej pory nie są pewni, że to ta sama osoba, a już tyle razy mieli z nim do czynienia. Ostatnio pier*** taką głupotę az mnie krew zalała. Ten troll kompromituje się na każdym kroku, jego działania są prymitywne i nie maja większego sensu. Nie mogę patrzeć na jego obłudę i hipokryzję. Pod każdym swoim nickiem głosi inne poglądy. Jeden z największych przykładów mgiesowego gówna jakie wydaliła ta seria. Uwaga na takich trolli. Prawdopodobnie nadal udziela się tutaj pod innym nickiem. Niech wszyscy wiedzą o tym osobniku.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Chce sie zabrac za ta serie bo czekam juz z tym zbyt dlugo. Mam HD Collection na Vicie, ale nie zawiera ona jedynki. Zastanawiam ie czy ja ograc (bo Vita ma emu PS One) czy przeczytac dokladne streszczenie fabuly bo boje sie ze gra postarzala sie juz na tyle ze grafika i archaizmami bedzie zbyt ciezkostrawna pomimo ponoc genialnej fabuly. A do tego stoi po 4 dychy na PSS, co jest zdecydowanie zbyt wysoka cena. Co sadzicie?

Odnośnik do komentarza
Gość Kasias

Trójka w kwestii sterowania także baaardzo się postarzała. Obecnie w pełni grywalna bez chodzenia na kompromisy jest tylko wersja na 3DS-a, która jest remake'iem i posiada sterowanie z MGS4 i Peace Walkera, czyli "współczesne". Fabułę jedynki i dwójki w fajny sposób można sobie przyswoić za sprawą Digital Graphic Novel 1 i 2, które znalazły się w wydaniu Legacy Collection na PS3.

 

Dziś trochę ciężko poznawać się z całą serią za sprawą sterowania w częściach 1-3, którym deweloper postanowił utrudnić graczom życie jak tylko się da. Ale jeśli się skusisz i przełamiesz pierwsze lody, jest szansa, że w świecie MGS przepadniesz bez reszty.

 

PS. W sumie w jedynkę z części 1-3 i tak gra się dziś najwygodniej :)

Edytowane przez Kasias
Odnośnik do komentarza

Ja tam był brał jedynkę nawet za te 4 dychy. Do sterowania idzie się przyzwyczaić, niektóre rozwiązania są celowe bo Hideo lubi pogrywać z graczami i łamać pewne schematy. I nic nie zastąpi ci poznawania tej historii od samego początku aż do końca ogrywając ją samemu od części pierwszej.

A jeżeli pierwsza część cię odstraszy to myślę że nie ma sensu brnąć dalej bo w 2 i 3 jest wprowadzonych więcej mechanik co czyni sterowanie nieco zagmatwanym, a MGS4 nie ma nawet co dotykać nie znając fabuły całości.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

kurde zastanawaim sie czy nie kupic cyfrowej kolekcji hd za 44zł. od dawna chciałem to kupić ale trudno dostać pudełkową wersje

https://store.sonyentertainmentnetwork.com/#!/pl-pl/gry/metal-gear-solid-hd-collection/cid=EP0101-NPEJ00007_00-B000000000000014

 

z drugiej strony tego typu kolekcja fajniejsza by była w pudełku

 

z trzeciej strony kusi legacy collection ale jego jeszcze trudniej dorwać a jak jest to ok 220zł :/

Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy temu...

widze że gadałem o tym już w kwietniu, ale w końcu kupiłem kolekcje i zaczynam dziś maraton mgsa idąc w kolejności czasowej czyli: 3 > PW > 1 > 2 > 4

z czego PW to bedzie pierwszy kontakt, reszte już kiedyś przeszedłem i to nie raz

 

bedzie sporo zabawy ze sterowaniem, dawno nie grałem w stare mgsy, sterowanie w 3 troche wkurza (zwłaszcza strzelanie), jak narazie doszedłem do The Pain'a i niestety musze iść spać bo jutro rano samochód do warsztatu. gdyby nie to to grał bym do rana xD

 

super gierka, ok 5h gry za mną i już na nowo mnie zassało

Odnośnik do komentarza

chronologia w MGS jest na tyle wyraźne oddzielona, że nie ma sensu na siłe grać chronologicznie a potem nie mieć połowy funkcji i patentów w MGS1. Lepiej grać od najsłabszej technicznie gry do najnowszej, bez względu na kolejności wydarzeń. Tak jest wygodniej po prostu gdy gadzetów i funkcji przybywa, niż raz ubywa, raz przybywa.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

to bym musiał PW zrobić na końcu a to jedyna w jaką nie grałem i nie chce aż tyle czekać ;)

 

zdaje sobie świetnie sprawe że przeskok nagle do jedynki będzie bolesny ale jakoś to przeboleje, gram dla fabuły którą próbuje w końcu chodziaż troche ogarnąć i sie na niej skupić, bo do tej pory zwykle troche mniej sie na niej skupiałem (nie przewijałem filmików i rozmów ale poprostu słuchałem ich dosyć pobieżnie)

 

mgs1 przeszedłem chyba z 6 razy ale bardzo dawno temu i już niewiele pamiętam z fabuły.

zresztą mgs1 na ponad 40 calowym TV wygląda tragicznie i już samo to będzie bolesne, niezależnie od tego w jakiej kolejności zagram w jedynke.. musze sie poważnie zastanowić nad starym TV CTR któy mam na strychu, może na nim ogram jedynke

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Ogólnie to mq dobrze Ci to opisał. Graj po kolei, bo to trójka ma odniesienia do jedynki, a nie na odwrót. Znieść archaizmy zniesiesz, ale pewne negatywne wrażenie spowodowane cofnięciem się w czasie pod względem grafiki i gameplayu odniesiesz, czy Ci się to podoba czy nie. Na dodatek mimo, że rok w produkcjach Kojimy skacze do przodu i do tyłu, to wizja uniwersum ewoluuje konsekwentnie wraz z każdym numerkiem.

 

Przede wszystkim powinieneś zacząć od jedynki, no bo cholera, od tego się zaczęło. Legendary hero Solid Snake, Gray Fox, bracia Snake'a, Ocelot, Shadow Moses, wszystko tutaj się zaczyna. Później jest moc, kiedy w trójce dostajesz pod kontrolę legendarnego papę, dawcę genów pod idealnego żołnierza i razem z nim doświadczasz przemiany z oddanego żółnierza w renegata z MG i MG2. Moc, kiedy możesz zobaczyć co Ocelot wyczyniał za młodu. Kiedy oglądasz protoplastę Metal Geara itd. MGS3 był tworzony jako prequel i znanie MGS1 i MGS2 tylko dodaje do tego doświadczenia.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...