Skocz do zawartości

Metal Gear Solid Collection HD


Rekomendowane odpowiedzi

eh przeszedłem dwójke, mocno mnie wkurzała, wiele razy rzucałem bluzgami na lewo i prawo gdy kolejny raz z zdychałem lub byłem zauważony przez głupią kamere która starała się jak najmniej pokazać (a prawnie nigdy nie bluzgam grając) -juz sama ta kamera powoduje że grze można odjąć 3 oczka.

 

na końcu liczba zwrotów akcji na minute była porażająca, w sumie nadal zastanawiam sie o co chodziło

 

 

całe zamieszanie to było jakaś głupa zabawa w symulacje? naprawde głupi pomysł na fabułę.

w ogole w jedynce mnie wkurzało że to co robił snake było ukartowane i oczekiwane przez "złych" - niby próbują go zabić na każdym kroku ale tak naprawde chcą żeby im odblokował mgsa..

w dwójce jeszcze gorzej bo niby cała misja raidena i walka z "przeciwnikami" to był pic na wode i przedstawienie które wszyscy odgrywali, jedni świadomie inni nie - no naprawde sporo pieprzenia

 

 

 

tą część oceniam na 6+/10

Odnośnik do komentarza

po wczorajszym zmęczeniu dwójki dziś rozpocząłem mgs4 - to moje drugie przejście, pierwsze było dobre pare lat temu więc pamiętam jedynie fragmenty.

ale kurde pograłem dosuyć powolii ze 2 godzinki, doszedłem dopiero do momentu z beczką i dupą (lol), ale kurde już mi sie świetnie gra, grafa fajna (chociaż troche sie zestarzała ale i tak lepsza niż reszta maratonu), sterowanie 100 razy lepsze niż w mgs2 więc tutaj przyjemność z grania skoczyła w kosmos. chociaż w sterowaniu nadal jest kilka drobnych archaizmów (w GZ jest jeszcze lepsze) ale i tak jest fajnie.

gram wolno, czytam sobie opisy, słucham filmików, przeglądam sklep drebina itp - no świetna gra :D (za pierwszym razem też mi sie podobała ale teraz chyba z powodu tego maratonu jeszcze lepiej ją doceniam mając na świeżo w pamięci wady poprzedników)

 

jedyne co mnie w tej części mocno drażni to zdziadziały snejk z głupim wąsem, musze jakąś maske dorwać i w niej biegać ;p (w sumie dobrze że w PP kojima poszedł po rozum i dał nam świetnego BB który zachowuje sie i wygląda tak że aż przyjemnie sie gra, a nie robi kolejnych eksperymentów po (nene)ce raidenie i snejku dziadku z januszowym wąsem)

Odnośnik do komentarza

Ja bym powiedzial ze wlasnie ciagle sie zmienia i wyglada starzej, to jest 20 lat roznicy, wiec z 29 letniego faceta nie zrobi sie nagle jakas chodzaca kostnica jak w 4ce, tymbardziej ze to "legendarny" zolnierz, jeden z najlepszych wiec w formie tez pewnie byl (jest? - semantyka :P).

 

280px-MGS3BigBoss.png

 

3e0nenpr.jpg

Edytowane przez Bansai
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

gdyby snake w 4 wyglądał chociaż odrobine podobnie do BB z GZ to bym złego słowa nie powiedział, sama starość mi nie przeszkadzała zbytnio, tylko ten dziadkowy styl/wygląd, te debilne wąsy! gdyby miał siwiejący zarost w stylu BB w GZ to by było spoko, ale te głupie wąsy poprostu są nie do zniesienia

 

tutaj mała przeróbka w fotoszopie, powstała w okolicy premiery czwórki gdy inni gracze też wkurzali się na wąsy

oldsnake.jpg

 

lekki zarost broda+wąsy = 100 razy lepszy wygląd niż same wąsy, tak niewielka zmiana a odrazu lepiej się patrzy na starego snejka

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Bansai : jasne, postarzyli go i tutaj nie ma dyskusji, ale poza zmarszczkami i "zmęczeniem" ? Ta sama (w PP śmieszny kucyk), nie skalana siwizną fryzurka i niemal identyczny (piąta gra z kolei) zarost. Wrzuciłeś screen z GZ, na którym efekt jest trochę przekłamany przez oświetlenie, tak to wygląda w PP :

 

metal_gear_solid_5_phantom_pain.jpg

 

 

 

Chodzi mi o to, że najwyższy czas, żeby, oprócz zmiany głosu, jakoś mocniej pokazać, że gramy starszym Big Bossem, ot, prezencja ala Solidus byłaby w sam raz. Fajnie się to zapowiadało po artworkach :

 

 

 

Scan-MGSV-Character-Design-7.jpg

 

Odnośnik do komentarza

Trochę przesadzasz bo Solidus także był klonem, oni mieli się starzeć znacznie szybciej niż normalny człowiek a raczej Big Boss. Tak jak jeden z kolegów tutaj wspomniał tutaj mamy doczynienia z Big Bossem, człowiekiem który ćwiczył i trenował przez praktycznie całe życie.

Nawet w w szarym zwykłym świecie osoba pozostająca aktywna fizycznie starzeje się wolniej i te oznaki starości są znacznie mniej widoczne. Mnie wygląd Big Bossa z GZ i PP jak najbardziej pasuje, jest na miejscu, nie przesadzili bo w PP jest jakoś po 50-tce a Snake z MGS'a 4 przypomina 70-letniego dziadka. Zauważ że sam Big Boss ukazany w 4-rce również już jest siwy ale swój charakterystyczny zarost dalej posiada.

 

P.S. I fakt faktem Snake z MGS'a 4 prezentowałby się znacznie okazalej gdyby miał takowy zarost jak ten przerobiony w photoshopie ;-]

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

pisze tu bo tu gadałem o całym maratonie wiec już tu zakończe

 

wczoraj go skończyłem, przedzedłem mgs4.

 

czwórka była bardzo fajna, gameplay znacznie wygodniejszy mimo że kilka archaizmów nadal było, ale zarówno gameplay jak i klimat mi sie bardzo podobały. fabularnie sporo rzeczy wyjasniono, chociaż oczywiście nadal było sporo kombinacji

jedna rzecz na samym końcu mnie wkurzyła -spoiler z samej końcówki!! uwaga!!

 

 

wkurzyło mnie to co już mnie w poprzednich częściach wkurzało - czyli nagły "zwrot" gdy ocelot mowi "przecież daliśmy wam wygrać" - no kurde kolejny raz sie okazuje że cala gra i próby zabicia snejka to ściema i "źli" chcieli by snejk wygrał.. no wtf?

no i to że patrioci też pomagali.. też wtf..

no ale trudno

 

 

 

co do zarzutu że za mało gameplayu a za dużo scenek - no jest w tym sporo prawdy, chociaż mi to nie przeszkadzało zbytnio, chociaż na upartego grając biegiem na pałe i przewijając wszystkie scenki to pewnie można by przejść gra poniżej godziny (mi zajeło 18h).

 

 

podsumowanie w 2 słowach jednak bez ocen liczbowych, w kolejności przechodzenia

 

MGS3 - świetny i cudowny, jeden z najlepszych, praktycznie każdy element jest cudowny, jedynie sterowanie już starodawne, ale to jedyny minus

MGS PW - bardzo fajny, znacznie lepszy niż sie spodziewałem, rozbicie na misje uważam za fajne rozwiązanie, a misje poboczne i rozwój bazy pozwalają wycisnąć z gry znacznie więcej i dłużej sie nią cieszyć. niewielkie minusy - grafa z PSP i komiskowe scenki - wole jednak zwykłe.

MGS GZ - było krótko ale mega za(pipi)iście, klimat podobny do MGS3 czyli świetny, ale gameplay 100 razy lepszy, CUDO! czekam na PP

MGS1 - klasyk, po tylu latach nadal świetnie sie grało, klimat i muzyka super. oczywiście grafa i sterowanie starodawne ale dało sie grać i nie przeszkadzało to zbytnio

MGS2 - heh gówno obesrane :/ nie no przesadzam, było troche fajnych elementów, ale niestety było ich niewiele, za to było dużo wielkich wad - płaczliwy raiden, okropne sterowanie połączone z całkowicie beznadziejną kamerą, monotonna lokacja, przekombinowana fabuła.. niestety było słabo

MGS4 - tu świetnie, sterowanie bardzo dobre (chociaż w GZ jeszcze lepsze), gafa fajna, klimat fajny, fabuła też spoko (mimo kilku drobiazgów) podsumowanie całości i wzruszające zakończenie - ogolnie bardzo fajnie, jednak drobny minus to zbyt dużo scenek, jednak ogolnie bardzo fajnie

 

 

uf

ciesze sie że zrobiłem ten maraton, w miare ogarniam fabułe teraz, na tyle ile to możliwe. z chęcią czekam na PP bo klimat i gameplay to poeiwnno być mistrzostwo świata, ale też bardzo mnie ciekawi fabuła PP - mam na świeżo całość ograną i ciekaw jestem co sie działo z big bossem pomiędzy PW a jedynką.

 

 

uwaga spekulacje co do PP - lekkie spoilery z co do ogolnej fabuły serii

swoją drogą - grając w czwórkę która starała sie podsumować i przypomnieć wiele wątków fabulanych miałem przeczucie a może nadzieje że kojima może dowalić do pieca w PP i na przykład pod koniec gry zafundować nam powrót do czasów MG1 i 2 i pokazać nam te wydarzenia od drugiej strony - gdy musimy big bossem odpierać ataki młodego solid snejka (w końcu w mgs4 wracamy do lokacji z mgs1 i uważam że to całkiem fajnie wypadło, w PP mogło by to mieć znacznie lepszy efekt bo MG1i2 są bardzo stare i bardzo umowne - zobaczyć tamte wydarzenia w nowej oprawie i to od strony BB to by było ciekawe doznanie, a zarazem zazębiło by to całą fabułę - mgs4 zakończył nowe wątki i podsumował całość, a PP mógłby podsumować wątek BB i scalić go z początkami serii i wątkiem solida, tworząc jedną wielką całość.

oczywiście pewnie żeby to pogodzić w czasie gra musiała by w trakcie zrobić przeskok czasowy żeby snejk dorósł ale myślę że da sie to zrobić.

oczywiście to tylko jedna wielka spekulacja ale w sumie bym sie ucieszył widząc przynajmniej skrócony wątek z MG1i2. a takie wyjście może wyjaśnić sprawe davida hatera który jednak mógłby wystąpić w grze własnie jako młody snejk z czasów MG1i2 :>

 

wielkie gdybanie ale myśle że brzmi całkiem ciekawie, sensownie i prawdopodobnie :D

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

gdyby snake w 4 wyglądał chociaż odrobine podobnie do BB z GZ to bym złego słowa nie powiedział, sama starość mi nie przeszkadzała zbytnio, tylko ten dziadkowy styl/wygląd, te debilne wąsy! gdyby miał siwiejący zarost w stylu BB w GZ to by było spoko, ale te głupie wąsy poprostu są nie do zniesienia

 

tutaj mała przeróbka w fotoszopie, powstała w okolicy premiery czwórki gdy inni gracze też wkurzali się na wąsy

oldsnake.jpg

 

lekki zarost broda+wąsy = 100 razy lepszy wygląd niż same wąsy, tak niewielka zmiana a odrazu lepiej się patrzy na starego snejka

 

Potwierdzam, tu wygląda za(pipi)iście, te wąsy to straszny żal, SNAKE zasłużył na więcej. 

Odnośnik do komentarza

Sam nie wiem. Remake moze by byl spoko chociaż mam wątpliwości jak ogromna roznica w starej grze i w dzisiejszych standardach. Jak by remake byl w miare wiernie oddany moglo by sie okazac ze jest zbyt prostacki i odbiega od standardów. Za to gdyby zrobili full wypas to by sie moglo okazac ze nie ma nic wspólnego z oryginałem.

Z kolei gdyby to bylo jakies lekkie nawiazaniew pp do klasykow i to jeszcze ukazane z drugiej strony to by moglo byc bardzo fajne. Troche by pokazali gameplayem reszte wytlumaczyli scenkami i itp

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Właśnie jedyne, co ten remake powinien mieć wspólnego z oryginałem, to fabuła i postacie, i to też z grubsza (większości fanów do szczęścia wystarczy, obok Snake'a i BB, obecność Gray Foxa, doktorków i du.p, reszta to tło do wymyślenia na nowo), więc nie widzę problemu. Ba, na upartego można by połączyć obydwa MG w jedną dużą część, choć z narracyjnego punktu widzenia byłoby to takie sobie.

 

Wierne odświeżenie odpada. Jak dla mnie to przez te duże różnice między tamtymi a dzisiejszymi standardami sens rimejku jest duży, większy, niż odświeżanie nadal zjadliwego MGSa.

Odnośnik do komentarza

btw jeszcze jedna rzecz po maratonie - czas przejścia gier

GZ - ok 3-4h

mgs1 - ok 9-10h

mgs2 - ok 10h

mgs3 - ok 15h

mgs4 - ok 19h

mgs PW - 26h

 

zobaczcie kto wygrał - popierdółka na psp, okazuje sie że ten nowy system z misjami pobocznymi i rozwojem bazy sierio może przedłużyć gre i dać więcej zabawy i dłuższe obcowanie z grą. z czego w pozostałych częściach długie obcowanie wynika jedynie z wielokrotnego przechodzenia i ewentualnie próby uzyskania jakiejś wysokiej rangi.

mi sie bardziej podoba wersja w PW - jak ktoś chce tylko przejść to przejdzie, jak ktoś chce wiecej czasu spędzić to znajdzie sporo do roboty.

 

pozytywnie mnie to nastraja na PP

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...