Skocz do zawartości

Metal Gear Solid Collection HD


Rekomendowane odpowiedzi

MGS 3 Snake Eater 3D to dla mnie najlepsza wersja 3-jki. Możliwość chodzenia przykucniętym i zmianę nawet zdojonego stroju w czasie rzeczywistym swoje robi i aż chce się na nowo grać w tą grę (nie zapominając o efekcie 3D i znacznie lepszych modelach postaci). Dobrze że wyszedł New 3DS bo nie potrzeba będzie znowu bawić się z Circle Padem. Mechanika 4-jki nie była taka do końca super, dla mnie zeszmacili CQC gdzie w oryginalnej trójce można było nauczyć się kilku naprawdę ciekawych chwytów, teraz wszystko zostało spłycone do naciśnięcia jednego przycisku i gracz nie ma wpływu co postać zrobi dokładnie....

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Wersja na Vitę jest trochę zrobiona na odwal się. Brakuje dodatkowych triggerów przez samą konstrukcję konsoli. Obraz jest w 4:3 nie 16:9 no i na kardzie nie masz Peace Walkera, możesz go jedynie nabyć cyfrowo z PSNa prosto z wersji PSP (ale nie posiadam Vity z całą serią aby Ci powiedzieć czy zrobili jakiś update pod drugą gałkę jak w HD Collection czy nie). Jeżeli aktualnie posiadasz tylko Vite a nie posiadasz dajmy PS3 to jak najbardziej warto bo to dalej genialne produkcje z czasów kadencji PS2 tylko pamiętaj iż Ground Zeroes mechaniką jest znacznie dalej.

Kolega oFi opisał ci idealnie jakie są poprzednie MGSy więc nie licz na mechanikę rodem z GZ bo srogo się rozczarujesz. W innym przypadku zacznij od 3-jki, potem jak możesz to dorwij sobie Portable Ops z PSP ponieważ również rzuca światło na kilka ważnych aspektów fabularnych i dobrze przygotowuje przed zmianami jakie wprowadził Peace Walker.  MGS i MGS2 myślę iż lepiej byłoby gdybyś przeszedł dopiero po Ground Zeroes i The Phantom Pain bo mógłbyś wtedy rozpocząć Sagę Solid Snake'a, aczkolwiek na pewno przy pierwszych podejściach wszystkiego nie wyłapiesz więc w sumie możesz przejść każdy tytuł po kilka razy. A Guns of the Patriots funduje Ci pełne zwieńczenie całej sagi Metal Gear gdzie tydzień po napisach końcowych, dalej będziesz rozmyślał czym Kojima Ci strzelił w twe lico ;-] (ale nie tak dosłownie).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 4 lata później...
W dniu 9.06.2015 o 22:37, chrno-x napisał:

Wersja na Vitę jest trochę zrobiona na odwal się. Brakuje dodatkowych triggerów przez samą konstrukcję konsoli. Obraz jest w 4:3 nie 16:9 no i na kardzie nie masz Peace Walkera, możesz go jedynie nabyć cyfrowo z PSNa prosto z wersji PSP (ale nie posiadam Vity z całą serią aby Ci powiedzieć czy zrobili jakiś update pod drugą gałkę jak w HD Collection czy nie). Jeżeli aktualnie posiadasz tylko Vite a nie posiadasz dajmy PS3 to jak najbardziej warto bo to dalej genialne produkcje z czasów kadencji PS2 tylko pamiętaj iż Ground Zeroes mechaniką jest znacznie dalej.

Kolega oFi opisał ci idealnie jakie są poprzednie MGSy więc nie licz na mechanikę rodem z GZ bo srogo się rozczarujesz. W innym przypadku zacznij od 3-jki, potem jak możesz to dorwij sobie Portable Ops z PSP ponieważ również rzuca światło na kilka ważnych aspektów fabularnych i dobrze przygotowuje przed zmianami jakie wprowadził Peace Walker.  MGS i MGS2 myślę iż lepiej byłoby gdybyś przeszedł dopiero po Ground Zeroes i The Phantom Pain bo mógłbyś wtedy rozpocząć Sagę Solid Snake'a, aczkolwiek na pewno przy pierwszych podejściach wszystkiego nie wyłapiesz więc w sumie możesz przejść każdy tytuł po kilka razy. A Guns of the Patriots funduje Ci pełne zwieńczenie całej sagi Metal Gear gdzie tydzień po napisach końcowych, dalej będziesz rozmyślał czym Kojima Ci strzelił w twe lico ;-] (ale nie tak dosłownie).

Czy faktycznie ta wersja na Vitę jest słaba? Na trailerach wygląda to dużo lepiej niż np. MGS 3 na 3dsa..

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, izon napisał:

Czy faktycznie ta wersja na Vitę jest słaba? Na trailerach wygląda to dużo lepiej niż np. MGS 3 na 3dsa..

 

Po pierwsze ocenianie gier z 3DS'a poprzez filmiki oglądane na lapku czy tviku mija się z celem bo one na każdym innym urządzeniu wyglądają na rozpikselowane gó.wno gdzie  na 3DS'ie obraz jest ostry jak żyleta. 

 

Po drugie MGS na 3DS ma od nowa stworzone modele postaci, widać to zwłaszcza na wstawkach. 

 

Po trzecie wersja na 3DS'a to taki bardziej remaster. Masz nawet elementy z MGS'a 4-rki jak możliwość chodzenia przykucniętym, masz wokół Snake'a okrąg, który wyłapuje kroki przeciwników (a raczej wydawany dźwięk przez nie). 

 

Wersja na Vite ma dziwną z kolei rozdziałkę ni to HD ni to SD ma proporcję obrazu 4:3 i ma wykastrowane sterowanie bo nie ma dodatkowych przycisków bocznych. Coś co na 3DS'a obejdziesz w prawie każdym modelu (do zwykłego podepniesz Circle Pada Pro, któy dodaje drugą gałkę i dodatkowe przyciski boczne robiąc z konsolki pełnoprawnego pada. Zaś model NEW i tak ma małego c-sticka i boczne guziki).

 

Nie twierdzę że jest beznadziejnie ale jest to najsłabszy port MGS'ów aczkolwiek to jedyna platforma gdzie ograsz przenośnie MGS'a 2. 

Odnośnik do komentarza
57 minut temu, chrno-x napisał:

 

Po pierwsze ocenianie gier z 3DS'a poprzez filmiki oglądane na lapku czy tviku mija się z celem bo one na każdym innym urządzeniu wyglądają na rozpikselowane gó.wno gdzie  na 3DS'ie obraz jest ostry jak żyleta. 

 

Po drugie MGS na 3DS ma od nowa stworzone modele postaci, widać to zwłaszcza na wstawkach. 

 

Po trzecie wersja na 3DS'a to taki bardziej remaster. Masz nawet elementy z MGS'a 4-rki jak możliwość chodzenia przykucniętym, masz wokół Snake'a okrąg, który wyłapuje kroki przeciwników (a raczej wydawany dźwięk przez nie). 

 

Wersja na Vite ma dziwną z kolei rozdziałkę ni to HD ni to SD ma proporcję obrazu 4:3 i ma wykastrowane sterowanie bo nie ma dodatkowych przycisków bocznych. Coś co na 3DS'a obejdziesz w prawie każdym modelu (do zwykłego podepniesz Circle Pada Pro, któy dodaje drugą gałkę i dodatkowe przyciski boczne robiąc z konsolki pełnoprawnego pada. Zaś model NEW i tak ma małego c-sticka i boczne guziki).

 

Nie twierdzę że jest beznadziejnie ale jest to najsłabszy port MGS'ów aczkolwiek to jedyna platforma gdzie ograsz przenośnie MGS'a 2. 

Dzięki za szczegółową odpowiedź ale właśnie ja nie oceniam po filmikach. Miałem MGSa 3 na 3DSa i po paru godzinach zupełnie się odbiłem, grafika była tak zje... i rozmyta, że już na Ocelocie odpadłem bo nie widziałem kompletnie nic.

 

Serio jest ratio 4:3? WTF? jestem zdziwiony bo na filmikach wygląda to ok:

 

Edytowane przez izon
Odnośnik do komentarza

No ja ogrywałem MGS3 na standardowym 3DS'ie i obraz był jedwabisty, chyba że włączyłeś 3D to co innego. Zresztą moim zdaniem takiego MGS'a czy Residenty na 3DS'ie lepiej jest ogrywać na ciut większym ekranie jaki ma New 3DS lub New 3DS XL (widać więcej szczegółów), reszta to kwestia gustu. Na Vite oby dwie wersje normalnie będą działać w pełnym ekranie ale rzekomo jego natywne proporcje to 4:3 rozciągnięte na ekran Vity (tylko, że na tak małym ekranie za bardzo tego nie dostrzeżesz) Jeśli masz Vite to bierz i się nie zastanawiaj. Jeżeli lubisz MGSy to i tak będziesz bawił się dobrze i jak wspomniałem masz przenośnego MGS'a 2 (choć gra zamiast w 60 śmiga w 30 klatkach). 

Odnośnik do komentarza
44 minuty temu, chrno-x napisał:

No ja ogrywałem MGS3 na standardowym 3DS'ie i obraz był jedwabisty, chyba że włączyłeś 3D to co innego. Zresztą moim zdaniem takiego MGS'a czy Residenty na 3DS'ie lepiej jest ogrywać na ciut większym ekranie jaki ma New 3DS lub New 3DS XL (widać więcej szczegółów), reszta to kwestia gustu. Na Vite oby dwie wersje normalnie będą działać w pełnym ekranie ale rzekomo jego natywne proporcje to 4:3 rozciągnięte na ekran Vity (tylko, że na tak małym ekranie za bardzo tego nie dostrzeżesz) Jeśli masz Vite to bierz i się nie zastanawiaj. Jeżeli lubisz MGSy to i tak będziesz bawił się dobrze i jak wspomniałem masz przenośnego MGS'a 2 (choć gra zamiast w 60 śmiga w 30 klatkach). 

Ja grałem na New 3DS XL i może właśnie ten większy ekan pogorzył grafikę, trudno powiedzieć. Ogólnie wolałbym wszystko ogrywać na Nintendo bo jednak lepiej mi leży no i dwa ekrany powodują, że jest lepsza immersja niż na jednym "telefonowym" ekraniku Vity no ale nie jest źle:)

Odnośnik do komentarza
W dniu 6.11.2019 o 11:35, Dr.Czekolada napisał:

Potwierdzam mgs3 na dużym 3ds wygląda i działa kupiasto, a c-stick nie jest wymysłem normalnej osoby.

Chyba kupie po prostu PS3, po co się męczyć na małych ekranikach w niedorobione porty jak można za grosze zagrać w pełnoprawną wersję na dużym ekranie:)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Gość Rozi

Nie wiem, czy moja konsola jest popsuta, czy pliki MGS3 i MGS2 ze sklepu są popsute. Ściągam te gry już któryś raz z kolei i za każdym razem mam błąd instalacji przez uszkodzone dane, no kurwa. Peace Walker, jedynka i czwórka działają poprawnie, a tutaj nie da się ściągnąć w żaden możliwy sposób :/

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy później...
  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc później...
Gość Rozi
W dniu 13.06.2021 o 10:08, izon napisał:

Czy Peace Walker dostępny jest tylko w kolekcji hd na płycie czy cyfrowej również? Właśnie jest promka w sklepie M$ za 34 zeta..

Peace Walker jest w kolekcji płytowej, ale w sklepiku jest niestety osobno.

 

Dodam jeszcze, iż obecnie kolekcja kosztuje w Brazyli 41 reali, czyli 30 zeta z groszami :)

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Rozi napisał:

Peace Walker jest w kolekcji płytowej, ale w sklepiku jest niestety osobno.

 

Dodam jeszcze, iż obecnie kolekcja kosztuje w Brazyli 41 reali, czyli 30 zeta z groszami :)

Dzięki za odpowiedz. To kupię sobie Peace Walkera osobno jak tylko będzie jakaś promocja :)

Odnośnik do komentarza
  • 9 miesięcy później...

Nawet nie wiedziałem, że Konami zdjęło MGS HD Collection z dystrybucji cyfrowej na Xboxie (to są najlepsze wersje tych gier we wstecznej odpalane z XSX). Polecam rozejrzeć się za wersją fizyczną póki jeszcze są dostępne płytki jak ktoś przespał zakup w digitalu.

 

www.resetera.com/threads/not-a-single-metal-gear-solid-1-4-game-is-playable-on-current-gen-console.581462/

 

 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Konami potwierdziło dzisiaj prezentację nowej gry na targach Tokyo Game Show. Aktualnie nie wiemy, co to może być, jednak według redakcji VGC nie powinniśmy oczekiwać wielkiej zapowiedzi związanej z powrotem serii Castlevania, Silent Hill i Metal Gear Solid. Chris Scullion i Andy Robinson wspomnieli również, że Konami ma pracować nad nowymi remasterami klasycznych gier z serii Metal Gear Solid.

Informację postanowił potwierdzić Dusk Golem, informator związany z marką Resident Evil, który również słyszał o powrocie MGS-ów:

„Myślę, że mogę to powiedzieć, bo VGC o tym poinformowało: https://www.videogameschronicle.com...-from-a-series-loved-around-the-world-at-tgs/

Ale rzecz, którą trochę teasowałem, a wiem, że jest w 100% prawdziwa, to Metal Gear Solid 1-3 dostaną nowe remastery, planowane na wszystkie platformy, w tym Steam i konsole. Plan jest taki, że nowe zremasterowane wersje Metal Gear Solid 1-3 można kupić osobno, ale jeśli kupimy je razem jako kolekcję, dostaniemy również wersje Metal Gear 1+2 na MSX”.

Insider podkreślił, że otrzymał tę wiadomość „więcej niż raz z więcej niż jednego wiarygodnego źródła”, ale dopiero w momencie, gdy wiadomość ujawniło VGC, postanowił wspomnieć o grach.

Możemy podejrzewać, że Metal Gear Solid, Metal Gear Solid 2 i Metal Gear Solid 3 powrócą do cyfrowej dystrybucji w nowych wersjach i właśnie z powodu prac nad remasterami Konami usunęło ze sklepów starsze wydania klasycznych odsłon serii MGS.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.