Skocz do zawartości

Metal Gear Solid Collection HD


Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, maciucha napisał:

Nigdy nie grałem w mgsy w latach ich świetności, a ostatnio bez różowych okularów nostalgii odbiłem się na emulatorku od archaizmów jedynki. :(

Spróbuj jeszcze raz :). Najlepiej przenośnie na Decku/Switchu. 

 

MGS 2 i 3 już na spokojnie można ograć w 2023 i nawet dobrze się w nie pyka :). Oczywiście okulary nostalgia off zmieniają postać rzeczy, ale MGS to przecież najlepsza gra w historii według tego forum, więc warto spróbować:).

Odnośnik do komentarza

Dla mnie natomiast MG1 i MG2 to tytuły już zbyt archaiczne, żeby się przemóc do ich ukończenia. W tytułowej kolekcji chyba tylko ewentualne osiągnięcia może mnie zmotywują. Jakoś się odbijałem zawsze od tych labiryntów i tanich zgonów charakterystycznych dla gier tamtej ery. Zobaczymy, jak teraz.

 

Natomiast moja pierwsza styczność z MGS była dziwna. Wczesne czasy internetu, oczywiście bieda, piractwo, plus odkrycie emulatora PSX. No to na jakichś P2P szukałem w ciemno różnych gierek i trafiłem u kogoś na Special Missions. Nie miałem bladego pojęcia, czym jest MGS, ani że te Special Missions to tylko dodatek głównej gry. Odpaliłem i myślałem, że to gra o jakimś wirtualnym szkoleniu dla tajnych agentów, czy coś w tym stylu. :D Ale nie przeszkodziło mi to ukończyć prawie całości. Poległem dopiero przy całkiem ostatnich misjach. Gdy doczytałem o właściwym MGSie, to myślałem, że po tych wszystkich VR będę wymiatał w głównej gierce, co okazało się dalekie od prawdy. ;) Ale jak już gierkę odkryłem, to :obama:. Gogle nostalgii, czy też nie, chętnie sobie powtórzę całość jeszcze nie raz.

 

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 22.08.2023 o 19:56, Bzduras napisał:

Nie szanuję takiego nienapracowanka, panie hatfu konami won do kąta obok rockstara. Może za 20zł u turasa się kupi kiedyś za dwa lata, więcej im nie dam.

W dniu 15.10.2023 o 17:39, Bzduras napisał:

Z jednej strony nostalgia mówi "no weź, co Ci szkodzi, to metalowe dżiry przecież", ale jak widzę ten brak napracowanka to rozum szybko pacyfikuje mały głosik z tyłu głowy. Niech się walą na cyce - ta jakość nie jest warta tej ceny.

  

 

:rayos:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza

Ale to tłumaczenie Konami, że no przy remasterach w sumie nie zrobiliśmy prawie nic, bo chcieliśmy zachować dla graczy doświadczenia jak najbliższe oryginałom to jest niezła beka. 

 

Ja oczywiście też cegłę dołożyłem i już od kilku dni oglądam podsumowania calej historii na YT - żeby odświeżyć i wszystko ogarnąć, Kojima to miał niezła fazę jak to wszystko pisał :d

Odnośnik do komentarza
W dniu 21.10.2023 o 17:25, pawelgr5 napisał:

Ktoś może napisac czy te klasyki z MSX i NESa maja osobny komplet pucharków/osiągnięć i czy to coś wiecej niż ich ukończenie?

Metal Gear 1 & 2 Trophies • PSNProfiles.com

 

Wersje NES zdaje się bez osiągnięć, bardziej jako ciekawostki/dodatki. I w sumie dobrze.

 

Do MGS2 i MGS3 też dodali parę osiągnięć względem wersji PS360, więc już nie będzie tak łatwo.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, pawelgr5 napisał:

Nie wiem czy jedt jakikolwiek sens sprawdzac srednia. Oceniaja chyba jakos portow? Troche po chuju sie tym sugerować jak wszystko rozbija sie o to jak dana gra w zestawie sie postarzala.

Szkoda też, że niestety wszystkie recenzje na PS5, nic o SD/Switchu/PC/Xbox, miejmy nadzieję, że dostosowali porty pod Deckowe rozdziałki, tylko tyle i aż tyle :D. Zawsze można poczekać na pierwsze mody jak coś. 

Edytowane przez KrYcHu_89
Odnośnik do komentarza

W pracy dźwięku teraz nie odpalę. Jakieś uwagi co do portów w tych recenzjach? Coś wycięli z tych gier, czy to samo co było w HD Collection?

 

Ogólnie podoba mi się to, co widzę. Te bonusy również. Szkoda tylko, że na PC też pewnie będzie to wszystko w osobnej aplikacji, a nie na przykład w MP3/FLAC (OST), czy PDF (książki).

 

Ale ogólnie jak na bekę z Konami, to jednak sporo osób się skusiło na te leniwe porty... ;)

 

Moje pudło w paczkomacie, ale wieczorem dopiero sprawdzę. Wersję PC też kupię, ale to przy większej obniżce. Zależy, jaka będzie jakość portu i czy/jak będzie działać na SD. Jak szaleć, to szaleć.

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Suavek napisał:

W pracy dźwięku teraz nie odpalę. Jakieś uwagi co do portów w tych recenzjach? Coś wycięli z tych gier, czy to samo co było w HD Collection?

 

Ogólnie podoba mi się to, co widzę. Te bonusy również. Szkoda tylko, że na PC też pewnie będzie to wszystko w osobnej aplikacji, a nie na przykład w MP3/FLAC (OST), czy PDF (książki).

 

Ale ogólnie jak na bekę z Konami, to jednak sporo osób się skusiło na te leniwe porty... ;)

 

Moje pudło w paczkomacie, ale wieczorem dopiero sprawdzę. Wersję PC też kupię, ale to przy większej obniżce. Zależy, jaka będzie jakość portu i czy/jak będzie działać na SD. Jak szaleć, to szaleć.

Jest trochę poprawek, ale głównie MGS2 i MGS3, btw. fajna animacja podmiany płytek :D.

 

 

Here are all HD Collection bugs/changes:

MGS2:

- Broken Shaver mechanic for Snake/codec call in Arsenal Rectum (Snake with no beard doesn't work in Arsenal Gear) (Fixed in Master Collection)

https://twitter.com/Kuwabara357/status/1716203679412273289

- Coolant doesn't fog up mirrors

- Colonel codec animations missing the Ghost Babel/MGS1 colonel portraits that should be there when the AI starts going crazy

- During the cutscene preceding the battle with Fortune, the sea lice around her feet appear on random playthroughs (PS3 version) (Not fixed in Master Collection)

- During the cutscene where Raiden and Pliskin discuss Dead Cell, George Sears' first name is misspelled as "Gorge" (Introduced in MGS2 Substance and not fixed in Master Collection)

- Game seems to be darker which could be a result of the game being outputted through HDMI while the PS2 original outputted a composite video signal

- Grenades take longer to explode

- In-game credits during cutscenes are written in a different color (Fixed in Master Collection)

- Lightning during the intro cutscene looks incorrect

- Metal Gear RAY models not having the correct serial numbers stamped on them (A01E, A02E, A03E on all the RAYs, despite the health bars showing B01F, C01H, etc.)

- Metal Gear Solid 2 logo in the opening is much smaller then in the original version (Fixed in Master Collection)

https://twitter.com/HEITAIs/status/1704840664863944979

- Pause/delay before codec calls (Fixed in Master Collection)

https://twitter.com/HEITAIs/status/1705771322826166730

- Rain particle effects on tanker (bridge descent cutscene)

- The laser sight on Snake's gun is missing in the boss fight cutscene against Olga (Not fixed in Master Collection)

MGS3:

- Alert state change load glitch (X360 version)

- Bike chase crash glitch

- Certain visual effects are reduced to the point where they are seemingly missing such as depth of field and rain (some fixed in Master Collection)

https://twitter.com/naven0m/status/1716209978137059339

- Cigar flickers when running

- FPV Analog Acceleration (X360 version)

- Low resolution splitter face paint (Not fixed in the Master Collection)

- MiG-21 radar display sweeping the wrong direction in Operation Snake Eater intro

- Pause/delay for changing camouflage, the cure menu etc. (Fixed in Master Collection)

- Smoke and particle effects running at double speed

- The Fury does things like attacking the wrong way and using his abilities during hitstun. Also at higher framerates a much larger amount of fire can persist on the ground which can be be especially seen on xbox series x/s since the game runs at a stable 60fps (Tied to framerate)

- The Snake Eater song in the beginning is out of sync due to the removal of the ambient noise that normally plays when "Konami Entertertainment Presents" is onscreen (Fixed in Master Collection)

- The Pain's bullet bee will not hit Snake in first person view, because of the game running at 60fps (Tied to framerate)

Odnośnik do komentarza

Ja zostaje panowie przy Legacy Colletion, nie dam moich pieniedzy chytrusom z konami. Z drugiej strony cieszę się, że mamy powrót do MGSa, bo to moje gry wszech czasów więc temat będę oczywiście śledził i życze wszystkim udanego powrótu po latach do MGS 1 2 i 3, bo nic wczesniej i później w tych klimatach nigdy nie powstało.

 

Dla trofików kupie oczywiście w potęznej cebulowej przecenie lub z drugiej ręki, ciśnienia nie mam posiadając ów kolekcje.

Odnośnik do komentarza

pewnie za szybko na takie pytania, ale trofeum za zaliczenie wszystkich misji vr w jedynce. zrobilem te w glownej grze (10 bez czasu, 10 bez broni i 10 z bronia + survival). wszystkie "na podium", ale trophy nie wpadlo.

 

albo trzeba zaliczyc wszystkie z tej drugiej gry (vr missions) albo wszedzie wbic 1 miejsce, ale o tym nie ma slowa w opisie pucharku. no i jesli to drugie to ten survival jest troche zbyt wkurwiajacy chyba :P

 

edit: znalazlem

 

"I got at least third place on every VR mission in the standard game (the 30 missions + the survival gauntlet) and no trophy. Either it's glitched or you have to the full 300 VR missions. Update: The trophy popped when I did the 300 VR missions. I used the EU release, the collection includes both the EU release (Special Missions) and the US release (VR Missions) but I would imagine both would work fine."

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...