Skocz do zawartości

Metal Gear Solid Collection HD


Rekomendowane odpowiedzi

tylko Konami nie ma chyba dobrej mocy developerskiej dzisiaj. nie wiem jakie tam sa teamy i nie wiem kiedy oni ostatnio wydali dobra gre.

 

remake Residenta 2 to pewnie najlepszy remake wszechczasow. odswiezyc tak mgsa jedynke-dwojke-trojke i ide do sklepu na kolanach a po smierci stara pochowa moje prochy w pudelku od tej gierki.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, KrYcHu_89 napisał:

tylko po co zaczynają od trójki i dwójki (MGS i SH) to ciul wie

Jak by nie patrzeć, trójka to początek całej historii, więc ma to mimo wszystko sens. Samodzielna historia, nie bazująca na żadnych innych wydarzeniach, zaś odsłona sama w sobie ulubiona pośród fanów, zaraz obok jedynki.

 

Plus niewykluczone, że część materiałów źródłowych zachowało się w lepszej jakości do ponownego wykorzystania (voiceover, muzyka etc.).

 

Teraz wszystko sprowadza się do tego, na ile faktycznie ten remake im wyjdzie. Wtedy myślę szanse na MGS1 i może i inne odsłony będą odpowiednio większe.

 

Ale to raczej odległy temat. Nie wspominając o tym, że Konami nie ma ani środków, ani doświadczenia, żeby zrobić remake choćby zbliżony do Residentów.

 

A Silent Hill, swoją drogą, podobnie - ukochana odsłona, samodzielna historia. Sprzeda się lepiej, niż jedynka, która mimo wszystko miała super koncept, ale dupy fabułą dziś by nie urwała.

Odnośnik do komentarza

MGSy zaczynają od 3jki pewnie po to aby iść chronologicznie z wydarzeniami w grach i ewentualnie coś pozmieniać w samej historii.

SH to nie wiem, może dla tego że fabuła w 2jce jest tak dobra że wystarczy ją przenieść praktycznie 1:1 aby zagrała nawet dzisiaj i stwierdzili że Bloober Team sobie z tym poradzi? Przy SH1 to jednak więcej trzeba by było wprowadzić zmian.

Odnośnik do komentarza

Jak byscie sie zastanawiali czemu wydali porty zamiast remastrow to juz mowie dlaczego: bo wydaja porty wszystkich starych gier jakie moga jeszcxe dzis sprzedać.

 

Remake jedynki bylby najbardziej oczekiwana gra jaką mogę sobie wyobrazić. Tylko jak juz koledzy zauwazyli to Konami nie ma na to ludzi. Do tego to pazerne kurwy wiec za wyrobników tez za duzo by pewnie nie chcieli placic. To jak bardzo szanują swoje kultowe produkcje to zobaczymy wlasnie przy okazji SH2 i MGS delta. Jakis nadzór na pewno bedzie, pytanie ile spierdoliny są wstanie przyklepac zeby nie dopłacać wiecej do produkcji.

Odnośnik do komentarza

Czyli podsumowując jedynka na SD złoto, wszystko śmiga, ale to normalny emulator PS1 wklejony w launchera :D, ciężko było zepsuć :). Fajnie, że działają acziki, są tutoriale, manuale, jakieś dodatkowe artbooki w menu, ładne nowe menu typu overlay itp. można przejść na SD wszystko dzisiaj i gitara.

 

2 i 3 nie działają, osobiście nie sprawdzałem, bo mam 2 i 3 na Vitunię, ale tutaj też potwierdzają problem z odpaleniem.

 

 

Edytowane przez KrYcHu_89
Odnośnik do komentarza

MGS1 żeby zdobyć range fox trzeba spełnić określone warunki ale można używać podczas przejścia specjalnych przedmiotów: stealth camo, bandana.

 

Pytanie brzmi czy żeby te przedmioty wykorzystać w konkretnym przejściu na Fox - muszę je zdobyć na poziomie hard czyli 3x ukończyć grę na hardzie? (1 raz zdobywam bandanę, 1 raz stealth camo, 1x przechodzę całość z tymi bajerami).

 

Czy może po zakończeniu gry na danym poziomie trudności np normalnym i zdobyciu powiedzmy bandany, mogę przy kolejnym podejściu zmienić poziom trudności na hard i zachować bandanę?

 

Pewnie nie, ale wolę się upewnić ;)

 

Edit: poszperałem i odp brzmi nie;) nie można na 1 save'wie zmieniać poziomu trudności.

 

Edytowane przez michu86-
Odnośnik do komentarza

Dalej nie rozumiem czemu do tych kolekcji dodawana jest wersja snake eater a nie wersja z poprawioną kamerą. Zresztą posiadając wszystkie gry z serii mgs zdecydowanie 3 część w edycji na 3ds siedzi mi najbardziej.Cały czas też chce się zabrać za drugie przejście 4 bo bardzo dobrze ją wspominam ale ten natłok cutscen-ek odpycha delikatnie.

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, SpacierShark123 napisał:

Dalej nie rozumiem czemu do tych kolekcji dodawana jest wersja snake eater a nie wersja z poprawioną kamerą. Zresztą posiadając wszystkie gry z serii mgs zdecydowanie 3 część w edycji na 3ds siedzi mi najbardziej.Cały czas też chce się zabrać za drugie przejście 4 bo bardzo dobrze ją wspominam ale ten natłok cutscen-ek odpycha delikatnie.

Jest wersja z poprawiona kamera. W opcjach domyslnie jest 3rd person ale jak bys chciał to mozesz wrzucic z gory. Nazwy zostawili z podstawowych edycji ale cala trylogia zawiera wszystkie dodatki.

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, SpacierShark123 napisał:

Dalej nie rozumiem czemu do tych kolekcji dodawana jest wersja snake eater a nie wersja z poprawioną kamerą. Zresztą posiadając wszystkie gry z serii mgs zdecydowanie 3 część w edycji na 3ds siedzi mi najbardziej.Cały czas też chce się zabrać za drugie przejście 4 bo bardzo dobrze ją wspominam ale ten natłok cutscen-ek odpycha delikatnie.

Przecież w każdej kolekcji HD masz Subsistence.

Odnośnik do komentarza

Pobrałem Language Packi do MGS1. Wersje US i JP faktycznie działają szybciej/lepiej niż domyślna europejska.

 

Trochę szkoda, że Digital Graphic Novel w wersji angielskiej i japońskiej to osobne downloady po 8-11 GB każdy. Tzn. fajnie, że są obie wersje, ale trzymać tego na dysku jednak nie będę, póki co.

 

Ogólnie mam wrażenie, że odbiór kolekcji przez 'graczyków' wygląda mniej więcej tak:

 

Odnośnik do komentarza
30 minut temu, pawelgr5 napisał:

@Bzduras Udalo Ci sie pobrac Digital Graphic Novel na steam? U mnie przycisk download wywala do glownej na sklepie i zaden search tam nie pomaga.

Spróbuj wejść do poszczególnych DLC na SteamDB i kilknąć Install -https://steamdb.info/app/2306740/dlc/

 

Przy okazji:

 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, pawelgr5 napisał:

@Bzduras Udalo Ci sie pobrac Digital Graphic Novel na steam? U mnie przycisk download wywala do glownej na sklepie i zaden search tam nie pomaga.

Już Ci pomagam kolego królu złoty: Konami gonna Konami i zjebali nawet tak prostą rzecz, jak strona DLC w sklepiku (zresztą z tego co widziałem to na konsolach też nie wszystko da się ściągnąć xd).

 

A zatem, co trzeba zrobić: dam Ci cztery linki, w każdym masz DLC do poszczególnej gry. Klikasz na każdy numerek DLC (oprócz European Pack do MGS1, bo to jakby jest w zestawie od kopa u nas w Europie) i na górze masz guziczka "Install". Klikniesz go, wyskoczy okienko instalacji ze Steama - anuluj i powtórz proces dla każdej paczki. Pojebana akcja :kekw:

MGS1: https://steamdb.info/app/2131630/dlc/

MGS2: https://steamdb.info/app/2131640/dlc/

MGS3: https://steamdb.info/app/2131650/dlc/

Bonusy (w tym DGN): https://steamdb.info/app/2306740/dlc/

 

Edit: pamiętaj potem, żeby zaznaczyć te DLC do ściągnięcia razem z grą!

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza

Jest jak mówisz.

 

Ale dobra, dodałem sobie ręcznie te DLC, ściągnąłem wszystko co jest w tej kolekcji i pograłem trochę we wszystko. No i to jest zwyczajnie MGS HD plus jedynka rzucona żywcem w emulator bez jakichkolwiek większych usprawnień. To te same gry co na PS3 i 360, tylko tyle. Fajnie, że mamy Integrala, fajnie, że są te Master Booki i inne bonusy, ale niefajnie, że jest tu ogromne pole do popisu jeśli chodzi o fundamentalne poprawki czy ulepszenia. Gry wiadomo, GOTG i Hideo buk, ale port jest tak bardzo po linii najmniejszego oporu, że bardziej już chyba się nie da.

 

I tak przejdę :sadkek:Jeszcze niech na decku naprawią 2 i 3, a wtedy dopiero uznam, że posiadanie tej kolekcji ma jakiś tam promil cienia sensu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Suavek napisał:

Spróbuj wejść do poszczególnych DLC na SteamDB i kilknąć Install -https://steamdb.info/app/2306740/dlc/

 

Przy okazji:

 

 

Ale mógł powiedzieć, że można jeszcze to menu uruchomić wciskając L1+R1, nie trzeba wychodzić do menu konsoli. Pewnie nie wiedział.

Edytowane przez michu86-
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...