Skocz do zawartości

Metal Gear Solid Collection HD


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, kotlet_schabowy napisał:

Podłączam się, Unmetal na propsie.

 

Co do kolekcji, to dosyć zabawne jest to, że ponad 20 lat temu ukazała się pecetowa wersja MGS1 działająca bodajże w 1024x768 (jak nie więcej), 60 fps, z filtrowaniem tekstur, AA itd., a tutaj rzucili właściwie PSXowe .iso xD. Nawet sobie nie wyobrażam, jak wygląda 240i na dużym TV 4K, wystarczy że widziałem gierki z PSXa na PS3 podłączonym do pecetowego monitora. Można sobie oczywiście tłumaczyć, że klimat, nostalgia itd. no ale nie oszukujmy się, jak twórcy robią porządny remaster, to oryginalny wygląd jest opcją dostępną do zmiany w locie pod przyciskiem/menu, a nie wpychany na siłę xD. MGS2 i 3 to porty z kolekcji HD w wersji z X360, która to była portem wersji z PS3 (i sama w sobie miała kilka baboli w stosunku do oryginału z PS2).

 

Od premiery bardziej lub mniej uważnie śledzę streamy znanej fanom ekipy OuterHeaven na TTV (obecny maraton leci na kanale Threedogga), gdzie dokładnie ogrywają wszystkie części z kolekcji po kolei, grillując je przy okazji dosyć mocno, no ale tak po prawdzie to są maniacy, którzy często czepiają się rzeczy mało istotnych z punktu widzenia "zwykłego" gracza. Nie zmienia to faktu, że fana serii pewne elementy, jak problemy z dźwiękiem czy sterowaniem, mogą zirytować, a obiektywnie patrząc świadczą po prostu o niechlujstwie devów/bezczelności wydawcy. Nie mówiąc już o typowo technicznych bugach (teoretycznie do załatania) czy zwyczajnej bylejakości (niska rozdziałka chociażby). No ale hej, w końcu to Konami.

 

Plus za dodatki typu "książeczki" czy wybór ścieżki dialogowej, no i co by nie mówić, jest to obecnie najprostsza metoda odpalenia na jednym sprzęcie wszystkich starych części serii, no ale jak ktoś nie musi się ograniczać do najnowszej konsoli, to raczej nie powinien mieć ciśnienia na taką sklejoną po łebkach kolekcję.

 

Właśnie ogladam teraz ich maraton i 3dogg juz wiele razy zaznaczal ze dźwięki są skopane w jedynce i dwojce. Z trójką jest trochę lepiej bo niby na innych codecach działają ale tez sie rozjeżdżaja sie czasem dzwieki codecow czy itemkow jak sie podnosi, a kończąc na wyborze broni.

Odnośnik do komentarza

Panowie, pewnie większość grała i może pamięta ale ja np: zapomniałem, że w MGS1 można biegać i strzelać (kwadrat, potem krzyżyk i trzymając krzyżyk latamy z bronią). Tak dawno temu grałem w jedynkę, że zapomniałem. A to się bardzo przydaje w niektórych walkach, momentach. Noobtip ale może komuś się przyda;) - a gra tego nie uczy i nie jest to intuicyjne (chyba że w tych manualach co nie czytałem). 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mówi, że se scena duszenia w MGS2 jest hardkorowa na wyższych poziomach trudności, ja jednak utknąłem w MGS1 na torturach na hardzie, no jest wyzwanie, jestem średni w mashowaniu. Dobrze, że da się zatrzymać grę między sesjami tortur żeby ręka odpoczęła. Właśnie się regeneruje - ale mega ciężkie to jest ;/ 

 

Edit: jednak jak się robi pauzy pomiędzy kolejnymi torturami to idzie bez większych problemów, skończyłem z połową paska. 

Edytowane przez michu86-
Odnośnik do komentarza

Kusi jedynaczka na switchunia. Na małym ekranie grafika nie powinna doskwierać,tak myślę. Kusi tym bardziej że można ją za 80 zł wyrwać osobno(tzn z tymi ze snesa w pakiecie) jak i każda z pozostałych części. Dwójkę i trójkę ograłem mocno, ale jedynkę to z dwie dekady w łapach nie miałem. Grywalne to jest dzisiaj panowie?

 

E: odkopałem ten trailer i… dalej jest kozacki.

 

 

Edytowane przez Szajka
Odnośnik do komentarza

Jako tako grywalne, archaiczne strzelanie, często trzeba skakać po item menu i przełączać, są upierdliwe rzeczy - no widać, że to jest stara gra, bardzo ;). Ja też wiele lat w to nie grałem, ale kupiłem i właśnie 3ci raz przechodzę jedyneczkę. Gra się ogólnie dobrze, ale trzeba przymknąć oko na niektóre rzeczy.

 

Szkoda, że dopiero przed chwilą przeczytałem, że rangę fox najłatwiej zrobić na japońskiej wersji gry - bo nie trzeba na hardzie... A ja się tyle męczyłem...

Edytowane przez michu86-
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Szajka napisał:

Kusi jedynaczka na switchunia. Na małym ekranie grafika nie powinna doskwierać,tak myślę. Kusi tym bardziej że można ją za 80 zł wyrwać osobno(tzn z tymi ze snesa w pakiecie) jak i każda z pozostałych części. Dwójkę i trójkę ograłem mocno, ale jedynkę to z dwie dekady w łapach nie miałem. Grywalne to jest dzisiaj panowie?

 

E: odkopałem ten trailer i… dalej jest kozacki.

 

 

Grywalne, a dialogu dalej robią, gram naprzemiennie z graficznymi sztosami typu AW2, wszystko zależy od podejścia:). 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Szajka napisał:

E: odkopałem ten trailer i… dalej jest kozacki.

Miej tylko na uwadze, że na tym trailerze masz remake, Twin Snakes - w kolekcji jest podstawowa jedyneczka z PSXa. Powiem tak: gry cudowne, tylko kolekcja kurwa bo mogła wyjść w o wiele lepszym stanie technicznym, ale jak masz ssanie to gdzieś na promce można łyknąć.

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Szajka napisał:

Kusi jedynaczka na switchunia. Na małym ekranie grafika nie powinna doskwierać,tak myślę. Kusi tym bardziej że można ją za 80 zł wyrwać osobno(tzn z tymi ze snesa w pakiecie) jak i każda z pozostałych części. Dwójkę i trójkę ograłem mocno, ale jedynkę to z dwie dekady w łapach nie miałem. Grywalne to jest dzisiaj panowie?

 

E: odkopałem ten trailer i… dalej jest kozacki.

 

 

No jak grałeś tylko w Twin Snakes, to rzeczywiście, może być lipa, tzn. downgrade graficzny :). Dla znacznego grona graczy to jednak oryginalna jedynka lepsza. 

Odnośnik do komentarza

To w takim razie pytanie, czy chcesz przeżyć to znowu dokładnie tak samo jak kiedyś na PSX (tak, rozdzielczość i klatkaż jest 1:1 z pierwszą plejką), czy może masz jakiś komputer podłączony do prądu, na którym ruszy Duckstation i wolisz ograć na emulatorze w lepszej jakości. Tutaj podgląd:

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
36 minut temu, Bzduras napisał:

To w takim razie pytanie, czy chcesz przeżyć to znowu dokładnie tak samo jak kiedyś na PSX (tak, rozdzielczość i klatkaż jest 1:1 z pierwszą plejką), czy może masz jakiś komputer podłączony do prądu, na którym ruszy Duckstation i wolisz ograć na emulatorze w lepszej jakości. Tutaj podgląd:

 

Mam jakiegoś laptopa,nawet dwa. Ale nie używam :gayos:.

Uswiadomilem sobie dwie rzeczy,pierwsza ze na emu wyglada to dużo lepiej,druga,ze chyba aż tak mocno nie chce mi się jednak zagrać w te część,nie chce mi się ściągać obrazów płyty,instalować jakiś emu,w ogóle odpalać laptopa :shieeet:. Ale mogło by Ninny dodać do sklepiku wersję Twin Snakes. Ktoś wie czemu tego nie zrobili jeszcze?

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Szajka napisał:

Ktoś wie czemu tego nie zrobili jeszcze?

Bo prawa autorskie ma Silicon Knights, a Silicon Knights wzięło i się zamknęło już lata temu, dlatego prawa są w prawniczym limbo i nikomu nie chce się grzebać na tyle głęboko w tym szambie, żeby je odzyskać.

 

2 minuty temu, Szajka napisał:

Uswiadomilem sobie dwie rzeczy,pierwsza ze na emu wyglada to dużo lepiej,druga,ze chyba aż tak mocno nie chce mi się jednak zagrać w te część,nie chce mi się ściągać obrazów płyty,instalować jakiś emu,w ogóle odpalać laptopa :shieeet:

No to wydaj sianko w sklepiku i graj w gorszą graficznie wersję, ale bez tego memłania i na legalu :)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, Bzduras napisał:

Bo prawa autorskie ma Silicon Knights, a Silicon Knights wzięło i się zamknęło już lata temu, dlatego prawa są w prawniczym limbo i nikomu nie chce się grzebać na tyle głęboko w tym szambie, żeby je odzyskać.

 

No to wydaj sianko w sklepiku i graj w gorszą graficznie wersję, ale bez tego memłania i na legalu :)

Wielka szkoda tego Twin Snakes, bo na pewno to mimo wszystko bardziej nowoczesna wersja, szczególnie dla graczy urodzonych po 2000 roku, co nie pamiętają w ogóle czegoś takiego jak Playstation 1 :D.

 

Natomiast jeszcze oczywiście jeden plus tej wersji za 91 złotych, to na pewno wsparcie achievementów :). @Szajka Mimo wszystko nie jest to jakoś dużo pieniędzy, chociaż taka wersja jaką wypluło nam Konami oczywiście powinna kosztować maksymalnie 27 złotych :).  

Odnośnik do komentarza

Tym co już ograli wiele razy jedynkę, polecam zagrać w wersję japońską. Zawsze jakieś urozmaicenie a i fajne te głosy. Snejkuuu!

Obrazki na codecu ładniejsze - nie takie spłaszczone, sama gra jakby płynniejsza.

 

Ogladam teraz różne speedruny z MGS1 i się wkręciłem w temat, nie wiedziałem, że się szybciej biega z granatem w dłoni ;)

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, michu86- napisał:

Tym co już ograli wiele razy jedynkę, polecam zagrać w wersję japońską. Zawsze jakieś urozmaicenie a i fajne te głosy. Snejkuuu!

Obrazki na codecu ładniejsze - nie takie spłaszczone, sama gra jakby płynniejsza.

 

Ogladam teraz różne speedruny z MGS1 i się wkręciłem w temat, nie wiedziałem, że się szybciej biega z granatem w dłoni ;)

To nie wrażenie, wersja US i JP są rzeczywiście szybsze, o czym były posty kilka stron temu. Niestety zapisy nie przechodzą. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...