Skocz do zawartości

Metal Gear Solid Collection HD


Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Ölschmitz napisał:

serio jest roznica jak sie wybiera w MGS 1 - wersje English (UK) i English (USA)? wszedzie pisza, ze to i tak wersja PAL z 30 fpsami. lepiej pobrac tego USa i w niego grac czy jak?

Miałem kiedyś laborki z PAL vs NTSC (50 Hz vs 60 Hz), ale nie mam pojęcia, czy na emulatorach robi to jakąś różnice, nie jestem w nich biegły. 

 

Teoretycznie robi, nie chce mi się sprawdzać, ja gram na PAL, która ma 30 (ale niby 25 i teoretycznie po prostu na NTSC jest szybciej), a Deck co śmieszne pokazuje, że ma 60 :D. 

 

Jak masz wybór i jeszcze nie zacząłeś pobierz sobie po prostu wersję US, na pewno nic nie stracisz. 

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, Ölschmitz napisał:

serio jest roznica jak sie wybiera w MGS 1 - wersje English (UK) i English (USA)? wszedzie pisza, ze to i tak wersja PAL z 30 fpsami. lepiej pobrac tego USa i w niego grac czy jak?

Jest różnica, PAL (UK) działa w 25fps, NTSC (USA) działa w 30 i to widać. Zresztą, odpal sobie jedno po drugim - PAL jest wyraźnie wolniejsza i nie ma sensu w nią grać. A najlepiej to i tak wrzucić sobie Integrala, zmienić w opcjach napisy na angielskie i mieć najlepszą wersję.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, michu86- napisał:

Pixel Gear Solid jest świetny, nawet dziś, nieważne, że Pixel ważne, że Solid.

Pixele są modne w 2023 roku, modniejsze niż w 2010 :D. Ostatnio grałem w Signalis i trochę grając w MGS 1 by mi się marzył taki remaster, ale nie można mieć wszystkiego :D. 

3 godziny temu, Bzduras napisał:

Ta, trofiki wpadają normalnie niezależnie od tego, w który wariant grasz.

a zapisy gry, wiesz może czy przechodzą z PAL na NTSC? 

Odnośnik do komentarza
W dniu 25.10.2023 o 15:01, KrYcHu_89 napisał:

Pixele są modne w 2023 roku, modniejsze niż w 2010 :D. Ostatnio grałem w Signalis i trochę grając w MGS 1 by mi się marzył taki remaster, ale nie można mieć wszystkiego :D. 

 

Polecam, jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś, obadać unMetal. Akurat jest w dobrej cenie obecnie na PS Store: https://store.playstation.com/pl-pl/product/EP0131-CUSA27671_00-3359638182361357  [edit: już nieaktualne, cena w promocji wynosiła 30 zł.]

 

Co prawda to nie MGS, a jego parodia, jednak dla kogoś kto zna i ceni sobie serię Kojimy, będzie stanowić dobrą zabawę i źródło śmiechu. Gra w fantastycznych sposób robi sobie podśmiechujki z wszelkich tropów, na jakich oparte były oryginalne MGSy.

Edytowane przez Hal Emmerich
  • Plusik 2
  • Lubię! 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza
Teraz, Hal Emmerich napisał:

 

Polecam, jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś, obadać unMetal. Akurat jest w dobrej cenie obecnie na PS Store: https://store.playstation.com/pl-pl/product/EP0131-CUSA27671_00-3359638182361357

 

Co prawda to nie MGS, a jego parodia, jednak dla kogoś kto zna i ceni sobie serię Kojimy, będzie stanowić dobrą zabawę i źródło śmiechu. Gra w fantastycznych sposób robi sobie podśmiechujki z wszelkich tropów, na jakich oparte były oryginalne MGSy.

Jak zwykle się wypstrykałem z serduszek, właśnie coś mi gdzieś to świtało, że było coś takiego mniejszego dla Kojimistów, już leci na whiteliste, a potem, na Decka :). Dzięki :). 

Odnośnik do komentarza

@pawelgr5 gra już śmiga na decku z małym fixem. Trzeba dorzucić jeden plik DLL do folderu i dodać komendę do parametrów uruchamiania - sprawdziłem, działa :lapka: https://github.com/ValveSoftware/Proton/issues/7192

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 24.10.2023 o 19:44, Suavek napisał:

Spróbuj wejść do poszczególnych DLC na SteamDB i kilknąć Install -https://steamdb.info/app/2306740/dlc/

 

Przy okazji:

 

 

Sprawa jest. Wg tego filmiku można dodać save'y z gier Konami aby zmienić dialogi Mantisowi. Ja nie mam takiej opcji, w tym menu pokazuje mi jedynie mój save z gry.

 

Edit: ooogarnalem... Jebane potwierdzanie kółkiem - ciągle zapominam o tym ;)

Edytowane przez michu86-
Odnośnik do komentarza
W dniu 25.10.2023 o 16:43, Hal Emmerich napisał:

 

Polecam, jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś, obadać unMetal. Akurat jest w dobrej cenie obecnie na PS Store: https://store.playstation.com/pl-pl/product/EP0131-CUSA27671_00-3359638182361357

 

Co prawda to nie MGS, a jego parodia, jednak dla kogoś kto zna i ceni sobie serię Kojimy, będzie stanowić dobrą zabawę i źródło śmiechu. Gra w fantastycznych sposób robi sobie podśmiechujki z wszelkich tropów, na jakich oparte były oryginalne MGSy.

 

Popelnilem swego czasu recenzje nt. ów gry i polecam z calego serduszka oraz czekam na dwójkę.

 

https://www.ppe.pl/blog/7127/299818/unmetal-gra-dla-kazdego-fana-mgsa.html

Edytowane przez oFi
  • beka z typa 5
Odnośnik do komentarza
27 minut temu, oFi napisał:

 

Popelnilem swego czasu recenzje nt. ów gry i polecam z calego serduszka oraz czekam na dwójkę.

 

https://www.ppe.pl/blog/7127/299818/unmetal-gra-dla-kazdego-fana-mgsa.html

Ja bym sie do takiego grafomańskiego wysrywu nie przyznawal. I dla pewnosci bym podpisal sie PanKamilek, by usprawiedliwic ten bezsensowny slowotok

Edytowane przez Pierre Deck
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Co tutaj robimy robotę, że warto pchać dalej tą w sumie indie gierkę?

 

- Co kurwa?  Co tutaj robimy robotę?

 

- tĘ gierkĘ

 

 

 

 

Widać, że ktoś odrobił pracę domową i zadabał o odpowiedni voice acting, dzwięki w tle i czuć silę strzelania z pistoletu czy duszenia przeciwników.

 

"Czuc sile strzelania" xd

 

 

Na słuchawkach słychać napracowanie.

XD

 

 

Jprdl. To sie czyta, jakby Forrest Gump pisal. Popracuj nad slownictwem, bo masz bardzo ubogie. Do tego tekst lezy stylistycznie i jest chaotyczny.

 

no coz, jaki portal - taki tekst

 

Edytowane przez Pierre Deck
  • Lubię! 2
  • beka z typa 1
  • This 1
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Podłączam się, Unmetal na propsie.

 

Co do kolekcji, to dosyć zabawne jest to, że ponad 20 lat temu ukazała się pecetowa wersja MGS1 działająca bodajże w 1024x768 (jak nie więcej), 60 fps, z filtrowaniem tekstur, AA itd., a tutaj rzucili właściwie PSXowe .iso xD. Nawet sobie nie wyobrażam, jak wygląda 240i na dużym TV 4K, wystarczy że widziałem gierki z PSXa na PS3 podłączonym do pecetowego monitora. Można sobie oczywiście tłumaczyć, że klimat, nostalgia itd. no ale nie oszukujmy się, jak twórcy robią porządny remaster, to oryginalny wygląd jest opcją dostępną do zmiany w locie pod przyciskiem/menu, a nie wpychany na siłę xD. MGS2 i 3 to porty z kolekcji HD w wersji z X360, która to była portem wersji z PS3 (i sama w sobie miała kilka baboli w stosunku do oryginału z PS2).

 

Od premiery bardziej lub mniej uważnie śledzę streamy znanej fanom ekipy OuterHeaven na TTV (obecny maraton leci na kanale Threedogga), gdzie dokładnie ogrywają wszystkie części z kolekcji po kolei, grillując je przy okazji dosyć mocno, no ale tak po prawdzie to są maniacy, którzy często czepiają się rzeczy mało istotnych z punktu widzenia "zwykłego" gracza. Nie zmienia to faktu, że fana serii pewne elementy, jak problemy z dźwiękiem czy sterowaniem, mogą zirytować, a obiektywnie patrząc świadczą po prostu o niechlujstwie devów/bezczelności wydawcy. Nie mówiąc już o typowo technicznych bugach (teoretycznie do załatania) czy zwyczajnej bylejakości (niska rozdziałka chociażby). No ale hej, w końcu to Konami.

 

Plus za dodatki typu "książeczki" czy wybór ścieżki dialogowej, no i co by nie mówić, jest to obecnie najprostsza metoda odpalenia na jednym sprzęcie wszystkich starych części serii, no ale jak ktoś nie musi się ograniczać do najnowszej konsoli, to raczej nie powinien mieć ciśnienia na taką sklejoną po łebkach kolekcję.

Edytowane przez kotlet_schabowy
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...