Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

A wiadomo kiedy ma byc jakis wiekszy pokaz i wiecej konkretow czy mamy sie banclowac nad tym filmikiem do marca?

z oficjalnej stronki:

Today’s video incorporated short glimpses of representative gameplay to demonstrate the liberating nature of the Nintendo Switch home gaming system. Full game demonstrations, the list of launch window titles, as well as launch date, product configuration and related specifics will be shown and announced prior to the March launch.

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie, lepiej niż się spodziewałem. Myślałem, że będzie to po prostu kolejne wii. A tu ciekawe połączenie konsoli przenośnej ze stacjonarną. Ciężko powiedzieć, czy na tej przenośnej wersji, będzie się grało wygodnie. Również już wyczuwam ból palców. No i najważniejsze, gry. Zobaczymy co na to wyjdzie i jak będzie wspierane na początku. Na pewno sprzętem się zainteresuję, cena pewnie nie będzie zbyt wysoka, jak na nową konsolę. 

Odnośnik do komentarza

Obejrzałem to 3 razy, jest całkiem ok. Mario Kart z takim lokalnym multi całkiem spoko, Skyrim sie mocno spóźnił wiec meh, Marian a Zelda w autobusie bedzie robić mocno. Czekam na więcej informacji. Preoerdera bym dzis nie zrobił. Prezentacja samego sprzetu mocnona plus. Jest lepiej niż się spodziewałem. Oby nie kazali długo czekać na dedykowanego directa.

Odnośnik do komentarza

 

To znaczy tak ogólnie to nie ma żadnego generalnego planu, żeby porzucić 3DS-a. 

No było właśnie mówione. 2018 i koniec wsparcia jesli dobrze pamiętam.

 

 

 

Ale w kontekście tych spekulacji to one miały mieć oczywiście wydźwięk "aż do 2018", nie "tylko do 2018". Nintendo nic nie zrobiło, by tak do tego podchodzić "wow, kasujemy dział przenośny, żeby móc robić więcej gier na jedną konsolę!".

 

Na razie to konkretnie wygląda tak, że mają dwie konsole, na które nie wychodzi ostatnimi czasy prawie nic. I zapowiedzieli jedną, na której pokazali tyle, że będzie Mario, Zelda, NBA i port Skyrima. Czyli dwie gry, które zawsze robią, i dwie pozycje będące niesamowicie małym wydarzeniem w branży. Reszta to kwestia wyobraźni. Ale ogólnie N nie zrobiło nic, by sugerować, że to "ma" być ich jedyna konsola. Wyjdzie jak wyjdzie. Jak będzie popyt to i tak będą gry, a firma może robić inne rzeczy albo nie, w zależności czy uzna, że będzie i na nie popyt.

 

Jak robili DS-a to też było wiadomo, że nie wiedzą jeszcze, czy to nie będzie tylko eksperyment i za dwa lata nowy GameBoy, czy też jednak DS uczyni GameBoya niepotrzebnym. Akurat ten eksperyment się udał. Wiele innych się nie udało. I nic, nie brnęli w nie, tylko robili inne rzeczy. 

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Jako osoba, która ma bzika na punkcie tego, żeby sprzęt pozostał w jak najlepszym stanie nie wyobrażam sobie wynoszenia Switcha poza dom. Zresztą, od kiedy skończyłem studia i przestałem jeździć autobusami to handheldy poza dom wynoszę tylko w czasie urlopu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jako osoba, która ma bzika na punkcie tego, żeby sprzęt pozostał w jak najlepszym stanie nie wyobrażam sobie wynoszenia Switcha poza dom. Zresztą, od kiedy skończyłem studia i przestałem jeździć autobusami to handheldy poza dom wynoszę tylko w czasie urlopu.

Grunt, że na kiblu bedzie można grac i nie bedzie zrywało połączenia jak z Wii U, hehe.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Switch? Nie do końca czuję się zaskoczony. Dla mnie to dalej brnięcie w to samo a od N mam wszystko na chacie.... Czy tak wygląda dzisiaj świat jak na tym trailerze? Czy ludzie chodzą na lewo i prawo z 3DSem? A właśnie, co z nim? Mam już go olać jak wyjeżdżam? To zaraz: 3DS, Switch i smartfon. Dużo jak na jeden plecak/kieszeń. Dali by nowe gry nawet na Wii U: Matroida, Mario, Zeldę itd. I tak to ciągle to samo: gramy na TV. Nic nowego... powrót do pada bez ekranu. Ale rozumiem, że Wii U już umarło marketingowo to trzeba zmienić nazwę. Ale gdyby były gry "wszystkie" to byłoby nadal żywe. Nie wiem. Nie podniecam się w ogóle. Bo niczego wow ani nowego nie zobaczyłem. N - dajcie gry nowe a nie jakieś kolejne hybrydy sprzętowe, które już na start są przestarzałe. Na ten moment jaram się dużo bardziej VRem. To jest coś rzeczywiście świeżego i nowego. Mogli dać po prostu mocną, nową konsolę, która sprosta wymaganiom by wszystko na niej poszło w najwyższej jakości w ciągu kilku lat. Zelda w Ultra HD itd. Dla klimatu: np. dodać kartridże. A tak na siłę ładowanie się w przenośne aspekty mając takiego kilera jak 3DS... Znowu Full HD na kilka najbliższych lat gdzie UHD rozwali dawno rynek i ta gadka: liczy się grywalność. Super ale ile można? Zaraz wejdzie Ultra HDR, 8K XD a tam nawet HDRa nie zobaczymy. Ziew. Sorry. Za rok znowu będzie płacz. Tak obstawiam. I po co kupować grę multiplatform na N jak na nowe konsole (scorpio...) będzie w dużo lepszej jakości? Czyli nadal zostanie kilka gier od N na rok w Full HD 1f609.png;) I to ma rozumiem pomóc wrócić N na tory sprzedaży Wii?

Edytowane przez -gmeru-
Odnośnik do komentarza

Ja nie do końca czuję się zaskoczony. Dalej czuję brnięcie w to samo. Czy tak wygląda dzisiaj świat jak na tym trailerze? Czy ludzie popylają na lewo i prawo z 3DSem? A właśnie, co z nim? Mam już go olać jak wyjeżdżam? To zaraz: 3DS, Switch i smartfon. Dużo jak na jeden plecak/kieszeń. Dali by nowe gry nawet na Wii U: Matroida, Mario, Zeldę itd. I tak to ciągle to samo: gramy na TV. Nic nowego... powrót do pada bez ekranu. Ale rozumiem, że Wii U już zdechło marketingowo to trzeba zmienić nazwę. Ale gdyby były gry "wszystkie" to byłoby nadal żywe. Nie wiem. Ja mam zero podniety. Bo niczego wow ani nowego nie zobaczyłem. Dawać gry nowe a nie jakieś kolejne hybrydy. Na ten moment jaram się dużo bardziej VRem. To jest coś rzeczywiście świeżego i nowego. Mogli dać po prostu mocną, nową konsolę, która sprosta wymaganiom by wszystko na niej poszło w najwyższej jakości. Zelda w UHD itd. A tak na siłę ładowanie się w przenośne aspekty mając takiego kilera jak 3DS...

 

A co to dla ciebie za różnica? 5 tysięcy gamerscore i 7 poziom na psn xd. To mówisz, że lubisz oglądać gry na swoich pięknych telewizorach, ale granie jest dla słabych? Podpowiem ci, tutaj nie będzie HDRów.

Odnośnik do komentarza

gmeru 3ds to juz jest archaizm na kazdym polu 

 

wiiu i wydanie teraz nowych gier na niego by nic nie zmienilo - moda na ta konsole minela, jest martwa, taka jest kolej rzeczy, to jakby teraz nagle sony mialo ratowac vite (ktora przeciez przynajmniej do marca to dalej najmocniejszy hadheld niszczacy moca 3ds i ma sporo niewykorzystanego potencjalu) i zaczelo wydawac dedykowane super gierki - sprzedazowo tez by juz to nie pomoglo

 

jak pisalem wczesniej - odbior switcha uwarunkowany jest od tego czy patrzymy na niego przez pryzmat tylko stacjonarki czy handhelda, jako stacjonarka faktycznie moc zblizona do ps4 dla ciebie - zachwyconego 4k i hdr, majacego prace gdzie dziennie spotyka sie nowe technologie to ziew i rozczarowanie ale jako sam handheld jest rewelacyjnie

 

i niech mi nikt nie wyskakuje, ze jakies tablety czy smartfony tez maja mocne procki i moc - bez dotykowego sterowania i porzadnych dedykowanych gier to segment do zaorania dla graczy

Odnośnik do komentarza

Już widzę tych ludzi grających jak na tym trailerze. Znowu 25 osób w Polsce na zlocie Pixel H: będziemy stali jak debile i się nerdowali bo nie ma z kim zagrać XD W domu za 2 lata technologia odbiegnie tak, że multiplatformy nawet tknąć nikt nie będzie chciał na tym sprzęcie z biednym full hd gdzie telewizor 4k będzie kosztować grosze bo będą inne nowości, o których jeszcze nie wiemy. Litości... Kolejne Wii U. I tyle. 15 gier dla których kupię sprzęt chociaż i tutaj mam już gruby przesyt mario kartem i innymi bez jakiś naprawdę nowości gameplayowych. Ale, że to ma zrobić sprzedaż? Duuuuuże wątpliwości mam. Pomysł jak z Wii jak widać rodzi się raz na 20 lat. Gdzie kapusta płynie sama strumieniem. Mario na iphone to raczej nie przypadek. Pewnie tak to się finalnie zakończy z takim podejściem. Żeby chociaż był jakiś ukłon w stronę starej szkoły... kartridże czy coś. Nie wiem ;-). Nie muszę wiedzieć.

Edytowane przez -gmeru-
Odnośnik do komentarza

Pomysł bardzo fajny i kudosy za niego: nowa forma konsoli i odpowiedź na potrzeby ludzi, którzy nie mają już czasu na granie w domu, za to dużo czasu spędzają na dojazdach.

 

Mnie interesuje gdzie ta konsola będzie się plasować w kwestii dostępności i wykonania gier na osi smartfony/tablety vs. PC/konsole stacjonarne. Pomijając gry od Nintendo, czy będzie to rzeczywiście sposób na ogrywanie klasycznych singlowych multiplatform w pociągu do pracy, nawet kosztem nieco gorszej grafiki? Czy też w praktyce konsola skończy jako handheld dedykowany do gier, który z każdym rokiem od premiery tracił będzie przewagę na kolejnymi modelami ajfonów? Być może sprawę ułatwi Nintendo pościg za 4k w przypadku stacjonarek, marnujący mnóstwo mocy, przez co taki Switch może mógłby nawet nieszczególnie odstawać z ekranem 1080p. 

Odnośnik do komentarza

Ale, że te karty pamięci? To vita też ma kartridże :/ Klimat. Tego mi brakuje. Jako gość mający wszystko na chacie co wypuściło N oczekuję jakiegoś powiewu świeżości. Dlatego poczułem takie rozczarowanie bo obawiam się, że patrzę na klona WiiU. Multiplatformy znowu najgorsze czyli pewnie za 2 lata ich nie będzie bo nie pójdą w super duper jakościach. Czyli dalej 15 gier na 3 lata bo przecież nagle N nie zacznie produkować szybciej skoro 10 lat robią to w tym samym tempie. Mnie to wali bo oczywiście jaram się Wii U dużo bardziej często niż 4K, hderem itd. Ale czy to wali N? Bo oni chyba chcą dużo zarobić. Już widzę jak na tym dużo zarobią. Świat się zmienia i jeszcze nigdy sam sposób wyświetlania obrazu nie był tak rozbudowany jak teraz gdzie sam hdr robi tak dużą różnicę. A co dopiero kolory itd... Jak zawsze będą ratować się grami. OK. Tyle czy po raz kolejny się uda z tak pędzącą jakością obrazu do przodu. Już teraz mocno mnie boli jak patrzę na obraz z WiiU. Bo mam porównanie. Duże.

Odnośnik do komentarza

gmeru a po co ci taka moc w konsoli przenosnej? przeciez ten ekranik ma 720p i mala przekatna, zreszta jak sobie wyobrazasz chlodzenie w tym przenosniaku jakby to byla najmocniejsza konsola z zapowiedzianych(albo o mocy scorpio)

 

co innego stacja dokujaca - pewnie wczesniej czy pozniej wyjdzie jakas revizja podbijajaca gierki w trybie tv do 4k i hdr

Odnośnik do komentarza

Pewnie. Ja się tym jaram i oczywiście to kupię chociażby dla tej Zeldy (mimo, że będzie nieźle wyprana ale spoko - rozumiem, że większość obecnych tutaj osób nie wie o czym bredzę bo jeszcze nie wszystko widzieli i sobie żartują na co mam głęboko : ) ) tylko w(pipi)ia mnie, że tyle było stękania i tyle czekania aby zobaczyć coś takiego. Ciekawe czy teraz zapowiedzą coś nowego przenośnego? I jak oni chcą się wyrobić z developerką tylu gier? Oni zawsze dużą gadają a potem czekamy na jedną grę rok.

Edytowane przez -gmeru-
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...