Skocz do zawartości

Fallout 4


luk_ash

Rekomendowane odpowiedzi

A sama zmiana interfejsu konsoli na angielski, odpalenie gry i powrót do polskiego nie działa? Mi raz chyba odpaliło się po anglikańsku, ale miałem akurat ustawioną konsolę na NZ bo uprawiałem turystykę przedpremierową i zapomniałem wrócić.

Odnośnik do komentarza

image.png.0ae264c9fb59a9c9fb31ed9501521ee6.png

 

Czyli essentialowa wersja też powinna udzielić licencji do pobrania wariantu PS5.

Jeszcze kilka dni temu Becia nie miała pojęcia, czy PS+ Essential powinien mieć update. Całkiem możliwe, że ludzie wtedy pokupowali niepotrzebnie F4 za kasę (lub podbili subskrypcję do PS+ Extra).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Świeżo zacząłem i widzę że względem wersji na ps4 to zmian nie ma, poza lepszą rozdziałką i 60klatkami. Ustawiłem sobie W S.P.E.C.I.A.Lu endurance i charyzmę na 7 aby nie mieć problemu z przeżywalnością i omijać dialogami część fetchquestów. Niemal z marszu (po zadaniu Sanctuary dla Minutemanów) polazłem do Diamond City. Po drodze spotkałem vendorkę Cricket co miała na składzie legendarny karabinek z tłumikiem Pay'n Spray

 

Fallout-4-Spray-N-Pray.thumb.jpg.f65a3f6194bc7233af5ee58183087988.jpg

 

 

Przechodząc grę na PS5 nastawiam się na walkę melee plus skradanie i biegam z nożykiem zadającym obrażenia od krwawienia, uznałem jednak że w razie sytuacji awaryjnych (gdy walka wręcz zawiedzie) będę korzystał z jakiejś solidnej broni. Jako że to początek gry to opyliłem praktycznie wszystko (poza stimpakami) aby kupić ten karabinek. Jest ultramocny, masakruje wszystko w kilka sekund - w porównaniu z tymi Pipe Rifle dostępnymi na początku gry i przydaje się jak robi się trudno. Zatem chyba mam już broń ratunkową do czasu aż gdzieś nie znajdę Gauss Rifle. A gram na trudnym poziomie, im wyższy poziom trudności tym większa częstotliwość pojawiania się legendarnych przeciwników i tym samym wypadania legendarnych zbroi i broni. Dużo też zależy od szczęścia. Luck level7 i wyżej to powinien być standard w każdym buildzie.

Edytowane przez SebaSan1981
Odnośnik do komentarza
W dniu 26.04.2024 o 16:36, Rozi napisał:

Mimo wszystko, wczoraj i dziś nabiłem połowę czasu (7 godzin) dotychczasowych dwóch podejść do tej gry (jeszcze na PS4). Premiera serialu swoje dodała, bo nie zwracam uwagi na bethesdowskie drewno, tylko z radością włóczę się po tych lokacjach, zbieram śmieci i rozbudowuje wioskę (jako weteran Stardew Valley, Coral Island i Dondoko Island w Yakuzie, mam w tym wprawę). Dla klimatu i uniwersum Fallouta jestem w stanie dużo wybaczyć. I tak się dzieje, jest pyszniutko!

Jakby mi kiedyś przyszło próbować grać znowu w gry Bethesdy, to mnie pierdolnijcie pałą w łeb. Wymiękłem na Lexington, płytkie, z korzeniami w generacji PS2, nie ma tu żadnego mocnego elementu; nie jestem dendrofilem, żeby czerpać z tego przyjemność.

 

Todd Howard, ty chujozo jebana :)

  • Plusik 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Myslalem, ze pogram w to pare minut z sentymentu dla serii i odpuszczę, ale jednak cos w tej eksploracji świata jest wciągającego. Spacer po pustkowiach, odkrywanie nowych osad, tu krypta i questy, tu wioska czy stacja metra. Mimo że dialogi są czerstwe, a fabuła dość mało "pilna" (wiecej czasu spędzam na side questach niż zemście za żonę i gówniaka).

 

Crafting jest sensowny, z każdą eskapadą wracam z nowymi śmieciami do ulepszenia broni, a system ubrań daje elastyczność w zakresie statystyk. Przydałyby sie jednak jakieś zestawy, abym co chwila nie musial przebierać 5 rzeczy, gdy potrzebuję wbić się w garniak podnoszący charyzmę.

 

Szkoda tylko, ze wybor opcji dialogowych to krok wstecz - ot cztery hasłowe opcje, gdzie nigdy do końca nie wiadomo co postać powie.

 

Na razie cisnę dalej, bo fajnie się eksploruje zniszczony świat w 60 fps.

Odnośnik do komentarza

Przyznam, że nie dotrwałem do końca, ponieważ pierwsze kilka minut wystarczyło mi, by mieć pewność, że facet marudzi sobie dla samego marudzenia/wyświetleń, a sam temat zna pobieżnie. Nigdzie nie było mowy, że to ma być rimejk, tylko zwykły remaster, i to dodatkowo darmowy.

Te wszystkie wersje next gen, na ogół, poprawiają płynność animacji, podwyższają rozdzielczość, przyspieszają wczytywanie danych.
I to dostarczono w Fallout 4. 

Dalej. Jeżeli on nie widzi różnicy pomiędzy trybem jakość/wydajność obrazu, to bzdury wygaduje, opcjonalnie warto okulistę odwiedzić.

Rzecz jasna jest jeszcze szansa, że (jako gracz PCtowy) średnio temat ogarnął. Ma jednak rację, że wersja na Xbąka miała z tym problemy - to już zażegnano. Wiadomo bowiem, że - tak jak w przypadku remastera Dark Souls - jak gracz konsolowy otrzyma skok z 1080p i niestabilnych 30 k/s do 4k i 60, to tę zmianę odczuje w większym stopniu, niż blacharz, który na dzień dobry grał na wyższych ustawieniach.

Sprawa bliźniacza jak z Wiesławem Trzecim. :wio:

Lata temu ukończyłem F4 na PS4Pro, niedawno zrobiłem to po raz kolejny na PS5. Sprawdziłem także wersję na X bąka Serii X i mam doskonały podgląd w tej sprawie.

Digital Foundry jakiś czas temu wypuściła dwie analizy Fallout 4 i tez opisali różnice, które są i dla gracza konsolowego są znaczne.

I, co chyba oczywiste, to nie jest najpiękniejsza gra, ale kombo 4k + 60k/s dało jej tyle, że można grać komfortowo bez skrzywienia, a często całość prezentuje się całkiem dobrze - choć tu głównie z tytułu stylistyki, ale to 4k jej zdecydowanie pomaga w odbiorze.

Rozumiem nagonkę na Todda i Bethesdę, ale akurat w tym przypadku nie wyszło to źle, a przynajmniej nie tak, jak przedstawia to autor filmiku.

dUcUSoM.jpeg

gofZjGV.jpeg

hOBZDhz.jpeg

w4Qacua.jpeg

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...