Skocz do zawartości

Fallout 4


luk_ash

Rekomendowane odpowiedzi

Dodam tez swoją obserwacje odnosnie trybow grafiki na PS5 i LG C2:

 

- tryb performance włączony: ustawia TV na 60Hz, VRR jest na OFF, gra chodzi płynniej (wyglada na 60 klatek), obraz nieco pozbawiony detali (bardziej "płaskie" oświetlenie, shadery)

- tryb performance wyłączony: TV wskakuje na 120Hz, VRR jest nadal na OFF, chodzi na pewno szybciej niz 30fps (mniej chrupie, to się czuje), co jest ciekawe bo zwykle gry 120Hz/40fps korzystały z włączonego VRR, jak Ratchet & Clank. Obraz/oswietlenie/cienie nabierają więcej detali. Na razie tyle tak na pierwszy rzut oka. Rozdzielczość trochę wyższa bo cienkie elementy jak roślinność/trawa są nieco wyraźniejsze. Gra wizualnie nie podchodzi do topki typu FF7Reb więc tryby nie mają realnie znaczenia widzialnego.

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, Faka napisał:

Na konsolach są mody poprawiające grafikę? Mod FOV też jest? 

FOV oczywiście .Masz 60 fps przy rozdzielczości 4K, nowe tekstury, modele postaci roślinność itp.Wszystko chodzi płynnie 

Do tego masa broni, zbroi, dodatkowych zadań usprawnień w mechanice....no naprawdę nie wiem, po co ktoś czekał na tego paczyka, który w porównaniu z modami mało co zmienia.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Chewie napisał:

Znając życie mod na UW działa lepiej. Ja nie pobieram tego zjebanego update bo mi popsuje mody, dopiero jak będę chciał zagrać w Fallout London

Z tego, co widziałem nie zrobili nawet natywnie poprawnego UI, pewnie o to się rozchodzi, na bank latają już mody, zresztą latały od 7 lat, więc tylko kwestia wyskalowania pod rozwiązanie Bethesdy :). 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Chewie napisał:

Znając życie mod na UW działa lepiej. Ja nie pobieram tego zjebanego update bo mi popsuje mody, dopiero jak będę chciał zagrać w Fallout London

Nie ja się właśnie zgapilem i mi pobralo, nie szło uruchomić, bo f4se w obecnej wersji nie obsluguje nowej wersji gry a bez f4se nie działa większość modów. Na szczęście poprzez konsolę na Steamie można pobrać pliki przed tym całym updatem i wszystko śmiga. Całe szczęście, bo zbudowałem sobie fajna grę na różnych modach i nawet nie chce mi się jej odpalać bez nich.

Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, TheProrok29 napisał:

A mógłby ktoś polecić jakie mody warto wgrać na konsoli Xbox? Nigdy nie modowalem F4 wcześniej. Na grafikę i mechaniki albo po prostu ciekawe rzeczy.

Mody mają opisy, więc wybierasz co Cię interesuje-podstawa to 60 FPS 4K, CBBE zmienia modele postaci, Beauty eyes and mouth poprawia wygląd i mimikę twarzy, Realistic Weather to lepsze efekty pogodoqe,True grass=lepsza roślinność.....jest tego od groma.

Odnośnik do komentarza

Posiadacze Fallouta 4 przez Katalog PS+ (nie chodzi mi o PS Extra), który był kiedyś dostępny nie będą mieli tej aktualizacji. Ciekawe po kogo stronie jest wina, bo jedni zwalają na drugich, ehh.

Może mi tylko ktoś powiedzieć, czy wersja na płycie normalnie przyjmuje update do PS5, czy tylko i wyłącznie zakupiona wersja ze sklepiku? 

Odnośnik do komentarza

Screenshot_20240427_205502_X.thumb.jpg.8eee877f518c5854109802f04fbf3956.jpg

 

Nie wiemy i chuja nam zrobicie. Chodzi o katalog z Essentiala, a raczej Plusa jak jeszcze nie było tego debilnego podziału na kategorie. 

 

11 minut temu, Wredny napisał:

Płytowy F4 z PS4 normalnie ma darmowy upgrade (a w zasadzie to po prostu dostajesz drugą grę, tym razem w wersji na PS5).

 

Normalnie to tak działa, ale ludziki na redditcie piszą, że przy płycie też nie mają update'u. Ty lecisz z płytki? Bo pamiętajmy, że to wciąż bugthesda i wszystko jest możliwe. 

Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, Patricko napisał:

Posiadacze Fallouta 4 przez Katalog PS+ (nie chodzi mi o PS Extra), który był kiedyś dostępny nie będą mieli tej aktualizacji. Ciekawe po kogo stronie jest wina, bo jedni zwalają na drugich, ehh.

Może mi tylko ktoś powiedzieć, czy wersja na płycie normalnie przyjmuje update do PS5, czy tylko i wyłącznie zakupiona wersja ze sklepiku? 

Winny jest Donald Tusk. 

 

Poza tym tak na serio winna jest pewnie Bethesda, co ma Sony do tego, problem leży po stronie ogarnięcia wersjonowania gry. Bethesda zlewa już teraz na Sony, cud, że ten patch w ogóle wyszedł na PS5 w jakiejkolwiek formie, równocześnie z PC i Xbox. 

Edytowane przez KrYcHu_89
Odnośnik do komentarza
19 minut temu, SpacierShark123 napisał:

@Bzduras czyli tak jak pisał Wredny tylko posiadacze PSplus extra dostaną patch-a natomiast posiadacze wersji PSplus essential nie.

15 minut temu, Patricko napisał:

Nie wiemy i chuja nam zrobicie. Chodzi o katalog z Essentiala, a raczej Plusa jak jeszcze nie było tego debilnego podziału na kategorie. 

A to sorry, nie znam się na tych peesplusach teraz, myślałem, że wszystko się pod to łapie. Pojebana akcja.

11 minut temu, KrYcHu_89 napisał:

Poza tym tak na serio winna jest pewnie Bethesda, co ma Sony do tego, problem leży po stronie ogarnięcia wersjonowania gry. Bethesda zlewa już teraz na Sony, cud, że ten patch w ogóle wyszedł na PS5 w jakiejkolwiek formie, równocześnie z PC i Xbox. 

Wiadomka, co ma Sony do przypisywania licencji na SKU w swoim systemie? Nie ich wina, przy FFVII to też nie była ich wina, przy DBZ też nie była ich wina. Bethesda to partacze, ale z gówna bicza nie ukręcisz jak mawia stare przysłowie, a skoro jest zamieszanie w ekosystemie PS z tymi licencjami od dawna to ciężko pokazywać na nich palcem i mówić "to oni na pewno".

Odnośnik do komentarza

Dobrali się jak w korcu maku :kaz: A tak serio to te problemy z licencjami u Sonki to chyba jeszcze od czasów PS3 się ciągną. Teraz pewnie jest już trochę za późno żeby wymieniać cały backend przy takiej bazie użytkowników i danych. Tyle dobrego, że płytka kosztuje jakieś grosze jak ktoś serio ma ciśnienie na gierkę sprzed prawie dekady.

 

Z drugiej strony gdzieś mi mignął dzisiaj news, że te pudełeczka wymiotło prawie wszędzie po serialu :notbad: BGS i MS też kurwa durnie, że z tej okazji nie robią albo nie dają nikomu (wiadomo, że Obsidian) nowej części do zrobienia. Przecież w tym momencie jakby ogłosili NV2 albo jakiś remaster Classic Collection z pakietem 3+NV (albo i nawet 1+2, port na konsole raczej nie byłby skomplikowany skoro Baldurka i Planescape z Neverwinterem udało się przenieść) to byłoby to darmowe drukowanie siana. No ale do tego to trzeba na spokojnie usiąść najwyraźniej :nosacz2:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Patricko napisał:

Normalnie to tak działa, ale ludziki na redditcie piszą, że przy płycie też nie mają update'u. Ty lecisz z płytki? Bo pamiętajmy, że to wciąż bugthesda i wszystko jest możliwe. 


Nie wiem, co za problem mają "ludziki na reddicie", ale u mnie wyglądało to tak (historyjka obrazkowa w pięciu aktach):
 

Spoiler

18f218f5bfb20-screenshotUrl-min.thumb.png.714d906e8ac97f84cbf68511608df599.png

18f218f920e71-screenshotUrl-min.thumb.png.36c1aca99578c39ac36a8ecf126443ac.png

18f218fbfc47-screenshotUrl-min.thumb.png.8a1bd3b93d088632d1d273c2a8623dae.png

18f218fe2a255-screenshotUrl-min.thumb.png.b1934df1fa4eeaa4a51ebf8fed0e4b4c.png

18f21900c2d35-screenshotUrl-min.thumb.png.f86af4b55f6bc7615f893b72476352ad.png

 

2 godziny temu, Bzduras napisał:

(albo i nawet 1+2, port na konsoel raczej nie byłby skomplikowany skoro Baldurka i Planescape z Neverwinterem udało się przenieść)


No kuźwa, raczej! Nigdy nie grałem w dwa pierwsze Fallouty i wciąż marzy mi się taki zestaw remasterów - nie mam pojęcia, czemu do dziś nikt się za to nie zabrał :dunno:
Chyba, że są tu jakieś sprawy licencyjne, albo prawa autorskie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wczoraj chciałem sobie pograć w 60 klatkach choć napukane mam w F4 ponad 700h i zrobione wszystko co się dało wraz z calaczkiem. Zainstalowałem sobie wersję digital bo miałem w bibliotece. Nigdzie ani widu ani słychu opcji z updatem PS5. Odpaliłem jednak grę a tu się okazuje że moje sejwy przeniesione na pendrivie z PS4 nie działają! Dam jeszcze dziś jedną szansę reinstalując grę z płytki (kupiłem kolekcjonerkę lata temu, teraz jest zapewne sporo warta haha) i jeśli sejwy będą działać to sobie pobiegam. Jeśli nie zadziałają to robię PaPa Sajonara Orewuar tej gierce i odświeżę sobie co najwyżej F76 po przydałoby się skompletować zawartość z dlc.

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Wredny napisał:

Chyba, że są tu jakieś sprawy licencyjne, albo prawa autorskie.

Skoro Becia sprzedaje je do dziś i tworzy nawet jakieś kolekcje z 1, 2 i Tactics (ostatnio były w S.P.E.C.I.A.L Collection) to chyba jednak całość praw mają.

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...