Skocz do zawartości

Uncharted: The Nathan Drake Collection


SzczurekPB

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, Paolo de Vesir napisał:

 

Dziwne o tyle, że Horizonowi ZD znacznie bliżej do TR2013 niż TR2013 do Uncharted.

Tylko otyle że Horizon wykorzystał ten aspekt powiedzmy w 70% dobrze, a Tomb w zasadzie jako dodatek i to mówię o craftingu i łuku.
Bo w Tombie jedyna rzecz to rozwalanie "pseudo" drewniany bram z łuku i strzała z linką , a reszta sam ostrzelanie to gdy ktoś lubi Snakiem grać.

mario10

Klasa ta to te 10 lat, bo się zbliża to była... W dniu premiery i jakieś maks 2 lata po niej. Jak był Hype na nią w zapowiedziach co to nie będzie, jakie elementy survivalove itd. Ile mowy było jaki dobry Reebot.
Spoko te 10 lat wstecz, jeszcze zgoda.
Ale dziś?
Odpal sobie tą pierwszą część gry, gdy już tyle innych gier wyszło z lepszym wykorzystaniem niektórych elementów. No tak... Gry się starzeją, to co teraz chcę od takiej 10 letniej gry. Ano to, że grałem po 3-4 latach w to ponownie i już się męczyłem głupotami w niej zawartymi, z całą otoczką i mechanikami.
A samo Uncharted nawet 1 mimo zestarzenia się gorszego od Tomba z 2013... Grało się przyjemniej...

Więc warto ochłonąć od gier w dniu premiery i na chłodno spojrzeć. Tomb ten to żaden Tomb. To przekombinowany Uncharted z postacią Lary. Brakuje tylko dinozaurów, które walimy na hita z łuku. Jeśli coś jest DOBRE nawet w 70% to nawet po latach bawi, a nie męczy i człowiek patrzy kiedy napisy końcowe. To po tworzyć grę, która jest na jedno posiedzenie?

Edytowane przez Soyokaze
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza
16 minut temu, Soyokaze napisał:

Tylko otyle że Horizon wykorzystał ten aspekt powiedzmy w 70% dobrze, a Tomb w zasadzie jako dodatek i to mówię o craftingu i łuku.

 

Łuk to podstawowa broń w TR pozwalająca nie tylko na eksplorację, a także i walkę gdzie masz 3 opcje: full rambo z bronią palną, cicha walka na dystans łukiem albo skradanie się. Zaś TRy nie mają otwartych światów sensu stricto tylko właśnie większe areny do eksploracji, dla mnie bomba.

 

16 minut temu, Soyokaze napisał:

Tomb ten to żaden Tomb. To przekombinowany Uncharted z postacią Lary.

 

XDDDDDD miałem rozpiskę dlaczego nazywanie TRów kopią Uncharted jest tak z dupy wyjęte jak się tylko da, może podrzucę Ci później, ale generalnie jeśli jest coś gameplayowego co robi Uncharted to TR robi to w znacznie lepszej i wyraźnie bardziej rozwiniętej formie.

 

To dwie zupełnie inne gry które łączy chyba jedynie skakanie i przestawienie świata z perspektywy trzeciej osoby. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ja skończyłem właśnie 2 i dobijam do uzyskania paru trofków.
Już ładnie uzbierałem.
Gdyby nie pewne elementy zręcznościowe, tak jak skakanie z ciężarówek na ciężarówki i fatalny system kolizji to gra na 10/10 Najgorsze tutaj są kolizje i skakania. No i też na siłę wciśnięty element skradania, który.. Czy on w ogóle działa?:unknown: Mimo L3 wciskania to i tak biega jakby normalnie.

Fabularnie o niebo lepiej. Ucieczka przed czołgiem, więcej skakania klimatyczne i łamigłówek. Dla mnie na tak leciwą pozycję po tylu latach 9/10 xD

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...
Cytat

Now, you may be wondering why we didn’t start with the original Uncharted. We felt that, while Nathan Drake’s first three adventures from the PlayStation 3 console still stand the test of time narratively, they would require a major overhaul visually to stand-up to modern PC releases and the expectations players may have.

https://blog.playstation.com/2022/10/19/how-uncharted-legacy-of-thieves-collections-pc-launch-speaks-to-naughty-dogs-present-and-future/?sf261117776=1

 

 

To co będą rimejki czy nie? :lul:

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Postanowiłem spontanicznie uzupełnić zaległe od siedmiu lat trofea platynowe z trylogii i kurde ale zajebiście się gra w te starocie… z marszu pykłem wszystkie na miażdżącym i to idealny poziom trudności na granko, strzelanko zza poza osłoną a nie „w” osłonie najlepiej wyłącznie pistoletami… nie ma takiego alfabetu, żeby naskrobać jak wybitne są te gry i wszystkie równo uwielbiam, ale nadmienię, że drake’s deception wcale nie jest najgorszą częścią, among thieves nie jest taką wcale najlepszą za to drake’s fortune jest moją ulubioną. Sanktuarium i okolice to moja ukochana miejscówka z całej serii, aczkolwiek pustynia też niczego sobie w 2022.

Headshoty w U1 :thanks:

za 7 lat wrócę znowu

 

tylko jeszcze jutro spróbuję:

u1/ch11/trapped

u3/ch14/cruisin’ for a bruisin’

na brutalnym :D

 

Widziałem urywki jak ktoś gra na tym poziomie, ludzie, jak to

Odnośnik do komentarza

@Ken Adams
Ja ogrywałem stare TR i te Reeboty, i teraz Uncharted trylogię w tym też samą 4, ale właśnie ogrywanie tych pierwszych części Drake`a z trylogii dało mi najwięcej frajdy. Właśnie przez klasyczne podejscie. Mnie nowe TR w ogóle kręcą i nawet do ponownego ogrania. Są jak "papka" dzisiejsza. Multum wszystkiego bez sensu i bez dreszczyku emocji.
Prowadzenie za rączkę, craftingi zbieractwo rpg itd

Masakryczny poziom nie robiłem i trofea z dlc jak to jest na liscie jest rozpisane nie robiłem na 100%, ale podstawka 1 i 3 już platyna jest i teraz muszę ogarnąć 2:wub:

 

         
         
         
         
         
         
         
   

Screenshot 2022-12-10 14-38-26.jpg

Screenshot 2022-12-10 14-38-41.jpg

Edytowane przez Soyokaze
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...

Skończyłem w zeszłym roku babskie przygody i całościowo wg mnie gorsze niż u4. Niby kilka rzeczy było zrealizowanych lepiej ale czuć było, że rozmach nie ten. Zbyt dużo podobnych lokacji i chyba aż tak nie przyłożyli się do niektórych skryptów bo były dla mnie hmm...takie mniej logiczne, np gdy się przed czymś uciekało i trzeba było gdzieś skoczyć byłem pewien że odległość jest za duża i to na pewno nie ten kierunek gdzie trzeba się udać by skryptowana akcja potoczyła się dalej, a jednak okazywało się, że to tu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...