Skocz do zawartości

Uncharted: The Nathan Drake Collection


SzczurekPB

Rekomendowane odpowiedzi

Crushing mi się kojarzy tylko z wysuwaniem sie zza osłony zamiast kulturalnym się do niej przyklejeniem. Ta gra ma cover system po to aby z niego korzystać, ale na Crushingu ten system praktycznie nie działa.

 

Kiedyś oglądałem jakiś filmik gdzie koleś poleciał zagrać to na Easy i generalnie biegać po planszy i bardziej bawić się mechaniką, i funem z gry. Muszę tak kiedyś zagrać.

Odnośnik do komentarza
27 minut temu, standby napisał:

Ja tam nie czulem w ogole klimatu xd i jeszcze te potwory na koncu xd i nazistowski UBOOT xd. Aha i nie dziwie sie okresleniu ze strzela sie z kapiszonow, bo na normalu gralem a nieraz 10.pociskow musialem w typa wladowac.

polecam mimo wszstko celowac w glowe a nie po pietach...nawet z kapiszonow wystarczy jeden strzal ;) a i dla mnie wlasnie w jedynce z pierwszych 3 czesci strzelanie jest najprzyjemniejsze....dwojka najlepsza ale jedynka miala cos w sb przez klimat 

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, standby napisał:

Ja tam nie czulem w ogole klimatu xd i jeszcze te potwory na koncu xd i nazistowski UBOOT xd. Aha i nie dziwie sie okresleniu ze strzela sie z kapiszonow, bo na normalu gralem a nieraz 10.pociskow musialem w typa wladowac.

Ahh, kolejny raz ten zarzut z tyłka :banderas:Jak wyżej wspomniał Szymek, headshot=kill*. Nieodzowna zasada w całej serii.

*wyjątek to opancerzeni przeciwnicy, ale to chyba logiczne.

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, standby napisał:

Rozczarowala mnie troche jedynka, banalne zagadki, schematyczna rozgrywka, glupia fabula nieciekawe postacie. Nie wiem czym 1 podbila serca fanow na calym swiecie. Dobrze ze 2 jest podobno kosmicznie dobra.

4 godziny temu, Paolo de Vesir napisał:

Na pocieszenie dodam że dwójka to niebo a ziemia jeśli chodzi o poprzedniczkę: narracja, grafika która w HD może podobać się nawet dzisiaj i ciekawa intryga.

 

Tak czytam te jego zarzuty to obawiam się, że dwójka też mu nie siądzie - oczywiście zgadzam się co do tego, że to średni tytuł gameplayowo, ale już postacie i fabułka naprawdę fajne i tylko to mnie motywowało, żebym dalej męczył się z kolejnymi killroomami.
W dwójce nadal są te same postacie i narracja na podobnym poziomie, więc...
Miejmy nadzieję, że same zmiany gameplayowe, idealne wyważenie proporcji pomiędzy różnymi elementami rozgrywki i bezbłędne nimi żonglowanie wystarczy, żeby go nie zanudzić :)
 

4 godziny temu, szczudel napisał:

Crushing mi się kojarzy tylko z wysuwaniem sie zza osłony zamiast kulturalnym się do niej przyklejeniem. Ta gra ma cover system po to aby z niego korzystać, ale na Crushingu ten system praktycznie nie działa.


Dlatego ja na Crushingu kombinowałem dość ostro - żaden tam cover-system, tylko wykorzystywanie pracy kamery w TPP, przełączanie widoku z nad jednego ramienia nad drugie, wabienie przeciwników w wąskie korytarze i strzelanie do nich, gdy teoretycznie nie powinieneś trafić, właśnie poprzez ustawianie się na styk pod takim kontem, że Ty go widzisz, a on Cię nie.
Oczywiście nie wszędzie dało się tak kombinować, ale kilka miejsc ta taktyka mi znacząco ułatwiła :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Heh, też to dziś widziałem - dobra sprawa. No i od razu widać, że Troy to prawdziwy geek, zresztą wiele razy opowiadał o swoich ulubionych gierkach i widać, że się zna i często grywa.
Nolan to typowy tatuś, co kiedyś widział, ale ogólnie to głupie i po co to komu.
W każdym razie jest dużo więcej filmików z tym duetem - całkiem fajnie się to ogląda.

Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, Wredny napisał:

Heh, też to dziś widziałem - dobra sprawa. No i od razu widać, że Troy to prawdziwy geek, zresztą wiele razy opowiadał o swoich ulubionych gierkach i widać, że się zna i często grywa.
Nolan to typowy tatuś, co kiedyś widział, ale ogólnie to głupie i po co to komu.
W każdym razie jest dużo więcej filmików z tym duetem - całkiem fajnie się to ogląda.

Mhm. Pamiętam wywiady Bakera jak zrobiło się o nim głośno po TLoU i Bioshocku, że długo nie wierzył jak dostał rolę Joela i współpracował z ND, bo jeszcze 2 lata wcześniej w hotelu grał w pierwsze Uncharted, które ze sobą woził jak wyjeżdżał z domu, a ND to byli dla niego niedoścignieni w branży bogowie. :)

 

North pamiętam też jak w materiałach Uncharted 2 dawał grać swojej córce w niegotową jeszcze grę i ta turlała się nim w kałużach i wpadła wtedy na frazę "Kitty got wet", którą przenieśli do gry. Ale jestem trochę zawiedziony, że North w nic nie grał i tych gier tak nie ogarnia. :D

Odnośnik do komentarza
  • 11 miesięcy temu...

Od dzisiaj gra dostępna za darmo na psstore!

Fajny prezent od sony. Jestem pewnie w sporej mniejszości, ale nie grałem w żadną z tych 3 części, a przygodę z Uncharted rozpocząłem od 4 i to tylko dlatego bo była dołączona w zestawie z konsolą i było to miłe zaskoczenie.

Z tego co czytam, w 1 części jest dużo strzelania. W Kresie Złodzieja sporo było wstawek fabularnych, eksploracji i zagadek, wtedy grałem razem z synkiem bardzo lubił mi "pomagać", jak zaczynała się walka, to opuszczał pokój ;).

Zobaczymy czy w starszych częściach też będzie też mógł angażować się w grę, bo kto nie lubi poszukiwania skarbów :)! 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Artur_K napisał:

Od dzisiaj gra dostępna za darmo na psstore!

Fajny prezent od sony. Jestem pewnie w sporej mniejszości, ale nie grałem w żadną z tych 3 części, a przygodę z Uncharted rozpocząłem od 4 i to tylko dlatego bo była dołączona w zestawie z konsolą i było to miłe zaskoczenie.

Z tego co czytam, w 1 części jest dużo strzelania. W Kresie Złodzieja sporo było wstawek fabularnych, eksploracji i zagadek, wtedy grałem razem z synkiem bardzo lubił mi "pomagać", jak zaczynała się walka, to opuszczał pokój ;).

Zobaczymy czy w starszych częściach też będzie też mógł angażować się w grę, bo kto nie lubi poszukiwania skarbów :)! 

Chłopie, jak ja Ci zazdroszczę, że masz te wspaniałe gry jeszcze nieograne. Enjoy!

  • Plusik 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

E tam. Ja w tym roku przechodziłem ponownie i nie ma tragedii, ale fakt strzelanie jest deko drętwe, więc poziom normal to max żeby się nie męczyć.

 

Za to klimat przygody, dżungli, jednego miejsca jest chyba dla mnie najlepszy z serii. 
 

Zawsze można jedynkę ominąć, ale choćby dla poznania lepiej bohaterów warto się „przemęczyć” te ok 7-8h na normal jakby komuś za bardzo nie podeszła. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

W przypadku Kolekcji Uncharted udostępnionej obecnie za darmo na PSStore konieczne jest pobranie wszystkich części, nawet jeśli chciałbym zagrać tylko w jedną z nich? Kolekcja jest pobierana jako jeden plik?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, krzysiekp392 napisał:

W przypadku Kolekcji Uncharted udostępnionej obecnie za darmo na PSStore konieczne jest pobranie wszystkich części, nawet jeśli chciałbym zagrać tylko w jedną z nich? Kolekcja jest pobierana jako jeden plik?

Tak, pobiera się jako całość. 

 

Ps.

Właśnie zacząłem grać w pierwszą część , chwilę po zakonczeniu Death Stranding...

Bałem się, że się odbiję, ale pomimo tylu lat grafika jest przyjemna i gra się świetnie! Szkoda tylko, ze względu na fabułę, że pierwsza część w jaką grałem to 4, ale już tego nie przeskoczę ;).

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...