Skocz do zawartości

Horizon: Zero Dawn


SzczurekPB

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem wytłumaczenie wielu ras jest bardzo proste, akcja dzieje się na terenie byłego USA gdzie już dzisiaj w tym momencie jest mieszanka wszystkich ras, a wraz z upływającym czasem białych i tak będzie coraz mniej.

 

 

Tak więc kiedy ludzkość się "odrodziła" po Zero Dawn to odrodziła się już w wielorasowym społeczeństwie od samego początku, więc widocznie uznała to za coś normalnego, gdzie kolor skóry jest charakterystyką taką samą jak kolor oczu czy włosów. A jako, że to świeży start, to z żadną rasą nie wiązały się żadne stereotypy czy historie.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem wytłumaczenie wielu ras jest bardzo proste, akcja dzieje się na terenie byłego USA gdzie już dzisiaj w tym momencie jest mieszanka wszystkich ras, a wraz z upływającym czasem białych i tak będzie coraz mniej.

 

 

Tak więc kiedy ludzkość się "odrodziła" po Zero Dawn to odrodziła się już w wielorasowym społeczeństwie od samego początku, więc widocznie uznała to za coś normalnego, gdzie kolor skóry jest charakterystyką taką samą jak kolor oczu czy włosów. A jako, że to świeży start, to z żadną rasą nie wiązały się żadne stereotypy czy historie.

 

Tak jest tak ale rasy żyją i tak w swoich społecznościach - gettach. Tacy po prostu jesteśmy i nie posługuje się tu żadnymi stereotypami. Tylko historia najczęściej lubi się powtarzać i myślę że te plemiona nie byłyby takie pomieszane ostatecznie no ale to tylko gra.

Odnośnik do komentarza

Przecież to co napisał Masamune to nie jest żadną nowością, a ignoranci się rzucili z minusami za wyrażenie opinii jakby ich personalnie obraził. Niektórzy faktycznie nie potrafią znieść że ktoś może mieć inne zdanie, ale dodatkowo minusować za przytoczenie faktów? Kilka opinii z obu stron które zauważyły to samo co on:

 

https://comicsverse.com/horizon-zero-dawn-feminist-game/

https://www.theguardian.com/technology/2017/jan/31/horizon-zero-dawn-the-feminist-action-game-weve-been-waiting-for

http://www.houstonchronicle.com/local/gray-matters/article/Fear-of-a-feminist-hero-Horizon-Zero-Dawn-11027667.php

http://www.independent.co.uk/life-style/gadgets-and-tech/gaming/horizon-zero-dawn-game-interview-review-guerilla-games-2017-latest-preview-a7605551.html

https://thegenrefiend.com/2017/03/08/this-is-for-me-for-all-i-did-to-make-it-here-the-quiet-feminism-of-horizon-zero-dawn/

http://www.craveonline.com/entertainment/1217339-horizon-zero-dawn-already-criticized-feminist-agenda#/slide/1

 

Idźcie im pisać w komentarzach że "Tak było"

W sumie to zrobiłeś za mnie research na ten temat, zanim w ogóle chciałem się nad tym pochylić. Chciałem skończyć gierkę by mieć pełen obraz i wtedy poszperać trochę, czy ktoś też to zauważył. Jak już widzę, zauważył. Dzięki, będzie do czego chrupać popcorn dzisiaj :hi:

Odnośnik do komentarza

Grubo, aż tak zminusowali, że posta uwaliło? Ewentualnie ktoś mi go usunął, mniejsza  :D Widać naród za bardzo nie wnika w co gra i każde słowo przeciwko GOTY, to oszczerstwo i hańba, minusa trzeba wlepić  :P
 

 

Moim zdaniem wytłumaczenie wielu ras jest bardzo proste, akcja dzieje się na terenie byłego USA gdzie już dzisiaj w tym momencie jest mieszanka wszystkich ras, a wraz z upływającym czasem białych i tak będzie coraz mniej.

Tak więc kiedy ludzkość się "odrodziła" po Zero Dawn to odrodziła się już w wielorasowym społeczeństwie od samego początku, więc widocznie uznała to za coś normalnego, gdzie kolor skóry jest charakterystyką taką samą jak kolor oczu czy włosów. A jako, że to świeży start, to z żadną rasą nie wiązały się żadne stereotypy czy historie.

 

 

 

Ciekawa teoria, ja od siebie na usprawiedliwienie gry mogę dodać, że być może jest tutaj pewna konsekwencja, bo skoro

Gaia i cały system ratowania Ziemi to spuścizna po naszej cywilizacji z przyszłości, to nie wykluczone, że ideologie dawnej cywilizacji zostały zaszczepione sztucznemu intelektowi Gai. Stąd mamy multikulturowość i wiele postaw, które wyrosły na doświadczeniach upadłej cywilizacji. Gaia chcąc odtworzyć idealne społeczeństwo jakie znała, mogła zakodować ludziom "chodowanym" w kolebkach Nowego Świtu pewne wzorce zachowań, powszechne uważane w czsach pani Sobeck za normalne. W końcu dla Elisabet Sobeck stworzyła córkę "na zamówienie" taką, jaką ta chciała mieć.

 

Edytowane przez Masamune
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Grubo, aż tak zminusowali, że posta uwaliło?

Nie twój głupi post nadal wisi na poprzedniej stronie. Gorzej, że arugmentem za twoim zdaniem idiotyczną fabule jest to, że nie zgadza sie z twoim poglądem na rzeczywistość. Gra ma kiepską fabułe bo jest PC, je.bane lewaki wszystko mi psują. I tylko za to dałem minusa, nie obchodzą mnie twoje poglądy. 

 

No cóż argument jak z podstawówki, ale czego oczekiwać od ludzi z głupszego forum. To tak jakby je.bać film Smoleńsk tylko dlatego, że jest elementem propagandy (jeśli w jakimś multiverse okazało się, że to dobry film), ale co kto lubi. 

Odnośnik do komentarza

 

Grubo, aż tak zminusowali, że posta uwaliło?

Nie twój głupi post nadal wisi na poprzedniej stronie. Gorzej, że arugmentem za twoim zdaniem idiotyczną fabule jest to, że nie zgadza sie z twoim poglądem na rzeczywistość. Gra ma kiepską fabułe bo jest PC, je.bane lewaki wszystko mi psują. I tylko za to dałem minusa, nie obchodzą mnie twoje poglądy. 

 

No cóż argument jak z podstawówki, ale czego oczekiwać od ludzi z głupszego forum. To tak jakby je.bać film Smoleńsk tylko dlatego, że jest elementem propagandy (jeśli w jakimś multiverse okazało się, że to dobry film), ale co kto lubi. 

 

 

Mówię o innym poście, odnośnie postaci Rosta. No i o jakich poglądach na rzeczywistość piszesz, mając przed nosem grę o ludziach żyjących niemal w epoce kamienia łupanego ? Rzeczywiście, wśród jaskiniowców na pewno byli homoseksualiści, transseksualiści itp... więc do Horizon też pasują. Z resztą niech sobie będą, w poprzednim poście napisałem w jaki sposób to można sobie wytłumaczyć, ale fabuła w grze zwyczajnie jest słaba. Postacie są słabe, takie jednorazówki - spotykasz, użyj wieźmińskich zmysłów, tfu, Fokusa, wróć, pogadaj i cześć. Tyle go widział. Potencjał był, no ale wyszło to tak na max 8- i bynajmniej nie za fabułę.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

 

Grubo, aż tak zminusowali, że posta uwaliło?

Nie twój głupi post nadal wisi na poprzedniej stronie. Gorzej, że arugmentem za twoim zdaniem idiotyczną fabule jest to, że nie zgadza sie z twoim poglądem na rzeczywistość. Gra ma kiepską fabułe bo jest PC, je.bane lewaki wszystko mi psują. I tylko za to dałem minusa, nie obchodzą mnie twoje poglądy. 

 

No cóż argument jak z podstawówki, ale czego oczekiwać od ludzi z głupszego forum. To tak jakby je.bać film Smoleńsk tylko dlatego, że jest elementem propagandy (jeśli w jakimś multiverse okazało się, że to dobry film), ale co kto lubi.

 

 

Mówię o innym poście, odnośnie postaci Rosta. No i o jakich poglądach na rzeczywistość piszesz, mając przed nosem grę o ludziach żyjących niemal w epoce kamienia łupanego ? Rzeczywiście, wśród jaskiniowców na pewno byli homoseksualiści, transseksualiści

 

Kekłem, ty wiesz w ogole o tym, że homoseksualizm występuje w gatunku od praktycznie od zawsze? W starożytnej Grecji(i nie tylko) istniał kult bogini Kybele, czczonych przez ludzi, którzy byli kastrowani i zakładali damskie ubrania stając się defacto transami. To tylko ułmek tego co istnieje od wielu, wielu lat. 

 

A poza tym gra nie jest per se o jaskiniowcach, to chyba powinnieś wiedzieć czy oceniasz fabułe gry bez jej znajomości? Bo chciałem przypomnieć, że gra dzieje się około tysiąca lat w przyszłość. 

Odnośnik do komentarza

 

 

 

Grubo, aż tak zminusowali, że posta uwaliło?

Nie twój głupi post nadal wisi na poprzedniej stronie. Gorzej, że arugmentem za twoim zdaniem idiotyczną fabule jest to, że nie zgadza sie z twoim poglądem na rzeczywistość. Gra ma kiepską fabułe bo jest PC, je.bane lewaki wszystko mi psują. I tylko za to dałem minusa, nie obchodzą mnie twoje poglądy. 

 

No cóż argument jak z podstawówki, ale czego oczekiwać od ludzi z głupszego forum. To tak jakby je.bać film Smoleńsk tylko dlatego, że jest elementem propagandy (jeśli w jakimś multiverse okazało się, że to dobry film), ale co kto lubi.

 

 

Mówię o innym poście, odnośnie postaci Rosta. No i o jakich poglądach na rzeczywistość piszesz, mając przed nosem grę o ludziach żyjących niemal w epoce kamienia łupanego ? Rzeczywiście, wśród jaskiniowców na pewno byli homoseksualiści, transseksualiści

 

Kekłem, ty wiesz w ogole o tym, że homoseksualizm występuje w gatunku od praktycznie od zawsze? W starożytnej Grecji(i nie tylko) istniał kult bogini Kybele, czczonych przez ludzi, którzy byli kastrowani i zakładali damskie ubrania stając się defacto transami. To tylko ułmek tego co istnieje od wielu, wielu lat. 

 

A poza tym gra nie jest per se o jaskiniowcach, to chyba powinnieś wiedzieć czy oceniasz fabułe gry bez jej znajomości? Bo chciałem przypomnieć, że gra dzieje się około tysiąca lat w przyszłość. 

 

A wydawało mi się, że jasno i zrozumiale napisałem poprzedniego posta... cytujesz i nie widzisz co cytujesz, czy zwyczaje chcesz się doje.bać?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Post o Roascie miał spoiler dlatego został wyje.bany. A piszę o twoich poglądach w których nie dopuszczasz istnienia słabszych mężczyzn, homoseksualistów etc i przez to dla ciebie fabula tej gry jest kiepska bo jak zwykle (pipi).ane lewactwo indoktrynuje prawilnych polaków. 

Odnośnik do komentarza

Post o Roascie miał spoiler dlatego został wyje.bany. A piszę o twoich poglądach w których nie dopuszczasz istnienia słabszych mężczyzn, homoseksualistów etc i przez to dla ciebie fabula tej gry jest kiepska bo jak zwykle (pipi).ane lewactwo indoktrynuje prawilnych polaków. 

 

Post o Roscie mogłeś dać w spoiler, kasując go i w dalszej części rzucając się do mnie za to co napisałem, pokazałeś swoją tolerancję, a raczej jej brak dla osób o odmiennym zdaniu i poglądach niż twoje ;) Moje poglądy to moja prywatna sprawa, i również mógłbyś się do tego podobnie odnieść, mi np jest wszystko jedno, czy jesteś gejem i czy cenisz sobie lewicowe poglądy - to twoja prywatna sprawa. Rozumiem, że dzisiaj modne jest wywyższanie takich liberalnych myśli i gier propagujących podobne poglądy, ale dla mnie gra nie zyskuje zupełnie przez tą nachalność we wciskaniu postępowej ciemnoty. Są gry, które poruszają taką tematykę i robią to znacznie lepiej niż te banały z jakimi mamy doczynienia w Horizon. Na pewno daleko temu do wspomnianej przez ciebie kultury starożytnej Grecji. Zaczynając przygodę z Aloy, nie spodziewałem się takiego obrotu spraw. Gdybym wiedział, to bym sobie zwyczajnie darował tego mesjasza, niech amatorzy takiej tematyki cieszą się ze świetnej gry, traktującej o bolączkach współczesnego świata. Szkoda mi trochę dizajnu uniwersum Horizona, w szczególności maszyn Faro, bo były świetnym materiałem na porządną grę, z porządnym klimatem, no ale decyzja na górnych szczeblach była widocznie taka, że musimy dorównać BioWare i jest jak jest. Poza tym zluzuj trochę, ja podchodzę do tematu na spokojnie, a Ty masz jakiś straszny ból i jesteś agresywny. Opanuj się chłopie, bo cała elokwencja zaraz wyparuje.

Odnośnik do komentarza

@ _Be_,  widzisz, przez to, że wiedziałeś dlaczego usunięto post, wziąłęm cię za moderatora :) Wybacz.

 

@Moldar, oczywiście nie jest to poziom BioWare, ale mimo wszystko uważam, że przekombinowali i zepsuli klimat. Nie tego się spodziewałem, stąd moja krytyczna ocena fabuły i scenariusza gry.

Edytowane przez Masamune
Odnośnik do komentarza

Nie pierwszy już raz w tym wątku widzę te ostro prawicowe pier.dolenie Masamune - strasznie muszą Cię te urojone problemy Horizona boleć.

Ja przeszedłem gierkę, byłem zachwycony fabułą i przedstawioną historią oraz świetną główną bohaterką. A rzeczy o których piszesz, zupełnie mnie ominęły, mimo że ogólnie jestem wyczulony na "pedaliadę" made in BioWare, więc chyba nie było tak źle, tylko Ty jesteś baaaardzo w tym temacie przewrażliwiony.

 

Piszesz "moje poglądy, moja prywatna sprawa" to przestań nimi tu tak szastać i skup się na merytorycznej ocenie omawianej gry, zamiast doszukiwać się wyimaginowanych podtekstów i problemów, które wpływają na Twój dziwny osąd.

Rozumiem, że idealną dla Ciebie grą będzie Duke Nukem, bo i bohater kipi testosteronem i dziewczyny słabe i trzeba je ratować...

  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...