Skocz do zawartości

Horizon: Zero Dawn


SzczurekPB

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie Horizon mimo tych wszystkich zapożyczeń i schematów znanych z innych "ubi-sandboxów", jest absolutnym zaskoczeniem tego roku. Kapitalny technicznie, szybki, dynamiczny sandbox, ze świetną fabułą, nietuzinkową bohaterką i genialnym pomysłem na połączenie futurystycznych wynalazków i post-apo. Tutaj wszystko jest idealnie wyważone, nie przytłacza, nie ma miliona pierdół, jak w grach UBI, aż wszystko się chce zwiedzić, zebrać i wszystkiego spróbować.

Ostatnio przeszedłem drugi raz, na Ultra Hard, żeby dobić 100% trofków i znów bawiłem się wyśmienicie, choć większości starć unikałem jak ognia, bo ruda u większości maszyn jest na przysłowiowego "strzała" :)

Odnośnik do komentarza
No i z nastawieniem, jakby to było jakieś objawienie - odpalasz grę i po godzinie zawód, a potem rutyna.

 

Najgorzej teraz zrobić sobie przerwę, bo potem ciężko będzie powrócić. 

 

Temat sledze raczej na biezaco i absolutnie nie zgadzam sie z pierwszym zdaniem. Nikt nigdy tak nie mowil.

W mojej opinii drugie tez nieprawdziwe, sandboxy trzeba przeplatac innymi grami zeby ta rutyna sie nie wkradla.

Walka na dystans świetna, gorzej tylko ta z bliska. Dwa ciosy na krzyż.

 

Do poprawy w 2jce, tak samo jak -wishlist- wiecej elementow prawdziwej eksploracji, bardziej rozbudowane opcje RPG.

Odnośnik do komentarza

Walka na dystans świetna, gorzej tylko ta z bliska. Dwa ciosy na krzyż.

 

Do poprawy w 2jce, tak samo jak -wishlist- wiecej elementow prawdziwej eksploracji, bardziej rozbudowane opcje RPG.

Wiadomo. Questy, postacie poboczne również. Mało ciekawe były. Jak główna bohaterka świetna, tak cała reszta jakaś taka nijaka mi się wydawała. Odbębnili swoją role i tyle. Zero jakichś emocji.

Odnośnik do komentarza

 

Walka na dystans świetna, gorzej tylko ta z bliska. Dwa ciosy na krzyż.

 

Do poprawy w 2jce, tak samo jak -wishlist- wiecej elementow prawdziwej eksploracji, bardziej rozbudowane opcje RPG.

Wiadomo. Questy, postacie poboczne również. Mało ciekawe były. Jak główna bohaterka świetna, tak cała reszta jakaś taka nijaka mi się wydawała. Odbębnili swoją role i tyle. Zero jakichś emocji.

 

Jak dla mnie jeszcze Erend był świetną postacią, no i Rost, ale ten miał za mało czasu ekranowego. Trzy Staruchy też były spoko i Sylens... Jak na grę z "nijakimi" postaciami, całkiem sporo zapamiętałem (czego nie mogę powiedzieć o GTAV np, bo tu oprócz trójki głównych bohaterów praktycznie nikogo nie kojarzę).

Odnośnik do komentarza

 

Kapitalny technicznie

 

Kapitalny technicznie w sensie, ze dopracowany i pozbawiony bugow? No nie wiem - ja przez 15h nie raz i nie dwa zacialem sie w teksturze, czy natknalem na glitche/bugi.

A jesli chodzi Ci o wywazone systemy to tez nie do konca bym sie zgodzil - wiekszosc broni jest zbedna, bo kilka innych jest po prostu za mocnych, AI mozna bez problemu zexploitowac itd.

 

 

 

Tutaj wszystko jest idealnie wyważone, nie przytłacza, nie ma miliona pierdół

??

http://www.gameinformer.com/cfs-filesystemfile.ashx/__key/CommunityServer-Components-SiteFiles/imagefeed-featured-gameinformer-columns-funnytoapoint-horizon/map.jpg

Odnośnik do komentarza

 

 

Kapitalny technicznie

 

Kapitalny technicznie w sensie, ze dopracowany i pozbawiony bugow? No nie wiem - ja przez 15h nie raz i nie dwa zacialem sie w teksturze, czy natknalem na glitche/bugi.

A jesli chodzi Ci o wywazone systemy to tez nie do konca bym sie zgodzil - wiekszosc broni jest zbedna, bo kilka innych jest po prostu za mocnych, AI mozna bez problemu zexploitowac itd.

 

 

 

Tutaj wszystko jest idealnie wyważone, nie przytłacza, nie ma miliona pierdół

??

http://www.gameinformer.com/cfs-filesystemfile.ashx/__key/CommunityServer-Components-SiteFiles/imagefeed-featured-gameinformer-columns-funnytoapoint-horizon/map.jpg

 

 

"Kapitalny technicznie" w sensie bajeczna oprawa rodem z Uncharted w płynnych trzydziestu FPSach i w dodatku open world - bugi i śmieszne glitche zdarzają się wszędzie.

 

A ta mapka co ma mi niby udowodnić? Przyjrzałeś się jej chociaż? Przecież większość to albo siedliska różnych maszyn, albo ogniska czyli fast travel. Mi chodziło o miliony naebanych misji pobocznych, klepanych na jedno kopyto i nic nie wnoszące znajdźki typu skrzynki czy piórka.

Odnośnik do komentarza

 

"Kapitalny technicznie" w sensie bajeczna oprawa rodem z Uncharted w płynnych trzydziestu FPSach i w dodatku open world - bugi i śmieszne glitche zdarzają się wszędzie.

 

A to jak najbardziej.

 

 

A ta mapka co ma mi niby udowodnić? Przyjrzałeś się jej chociaż? Przecież większość to albo siedliska różnych maszyn, albo ogniska czyli fast travel.

 

A co za roznica czy to ogniska, kwiatki, czy przeciwnicy? Nayebane? Jeszcze jak. A jesli dobrze pamietam, to wiecej ikonek/wskaznikow po kilku godzinach dochodzi. Na to nakladaja sie obszary wykonywanych questow i ogolnie jest taki rozpyerdol, ze opanie.

 

 

Mi chodziło o miliony naebanych misji pobocznych, klepanych na jedno kopyto i nic nie wnoszące znajdźki typu skrzynki czy piórka.

 

Ok, nie bylo to doprecyzowane w Twojej pierwszej wypowiedzi, dlatego zalozylem, ze chodzilo o mapke.

Co do misji to kwestia subiektywna. Co do nic nie wnoszacych znajdziek to akurat w Horizonie jest to (nie)bardzo sprytnie ukryte pod postacia rzeczy, ktorych potrzeba, zeby ulepszyc ekwipunek albo ulepic amunicje do broni. Sztuczne zmniejszanie pojemnosci toreb itp. zeby tylko moc graczowi pozwoli na zbieranie patykow, roslinek czy innego gunwa, zeby zrobic wieksza torbe/zestaw strzal to dokladnie to, o czym piszesz, tyle ze pod inna postacia.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Skończyłem, nie żałuję ani jednej h z 70h które spędziłem z grą, chciałbym aby każde nowe IP prezentowało taki poziom wykonania.

Największy plus to przekozacka oprawa AV, sam świat gry no i walka z dinusiami która dla mnie jest największym plusem. Teraz tylko czekać na DLC. Platyna praktycznie wpadła przy pierwszym przejściu a dobić tylko musiałem dzban za zbroje która wcale nie wydaje się OP na super hard

Dziwię się wszystkim ludziom którzy nie grali na najwyższym poziomie, walka z nowo poznanym przeciwnikiem lub jakąś większą ilością jest niczym tak dobra i wymagająca jak w Nioszku ;-) ah te Skałokrusze

Edytowane przez Szymek_PL_
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...