Skocz do zawartości

Horizon: Zero Dawn


SzczurekPB

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, niby mesjasz narodów, odpaliłem ostatnio Horizona. Pierwszy efekt - świetna grafa, oświetlenie, modele postaci z doskonałą animacją i mimiką. Uginająca się trawa. No technicznie miodzio.

 

Łażę po mapie:

 

- sterowanie jak w Tombach/Unchartedach. OK

- mapka jak w Far Cry

- collectibles jak w Far Cry

- menu broni i wytwarzania jak w Far Cry

- drzewko skilli jak w Far Cry

- subquesty "przynieś 3 kamienie" jak w każdej grze z lat 10-tych XXI wieku

 

No fajnie wszystko, ale boję się, że to będzie taka everygame :( Plz powiedzcie, że chociaż fabuła będzie wciągać niczym prześcieradło dupą, bo inaczej gdyby nie roboty, to byłby to Far Cry Primal z widokiem TPP :(

Odnośnik do komentarza

Dobra, niby mesjasz narodów, odpaliłem ostatnio Horizona. Pierwszy efekt - świetna grafa, oświetlenie, modele postaci z doskonałą animacją i mimiką. Uginająca się trawa. No technicznie miodzio.

 

Łażę po mapie:

 

- sterowanie jak w Tombach/Unchartedach. OK

- mapka jak w Far Cry

- collectibles jak w Far Cry

- menu broni i wytwarzania jak w Far Cry

- drzewko skilli jak w Far Cry

- subquesty "przynieś 3 kamienie" jak w każdej grze z lat 10-tych XXI wieku

 

No fajnie wszystko, ale boję się, że to będzie taka everygame :( Plz powiedzcie, że chociaż fabuła będzie wciągać niczym prześcieradło dupą, bo inaczej gdyby nie roboty, to byłby to Far Cry Primal z widokiem TPP :(

LOL, nope XD

Odnośnik do komentarza

imo fabula jest wporzo, a sam gameplay przez pierwsze godziny nie porywa bo sa tylko trzy typy dinobotow i wszystkie mozna zalatwic one hitem z krzakow

 

ogolem sa takie trzy fazy:

- pierwsza, meh fajna grafa ale gameplay to przeciez skradanka dla daunow, w krzaki, gwizd i one hit kill

- druga, odkrywamy wieksze obszary mapy i wieksze dinoboty, mamy wiecej rodzajow broni, wow jak mozna sie bawic, wow ile mozliwosci, wow odkrywamy weak pointy, wow jaka wczuwa

- trzecia, przelevelowanie (praktycznie nie da sie nieprzelevelowac bo gra oblesnie narzuca wszelkie zajecia poboczne) i robi sie z rudej rambo i niszczymy stada dinobotow jak przecinak

 

mimo wszystko bawilem sie swietnie

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Fabuła na końcu jest całkiem OK, chociaż nie spodziewaj się cholera wie czego bo jak zacząć to rozkładać na czynniki pierwsze to sypie się jak domek z kart.

Tak, to jest everygame, tutaj też niczego się nie spodziewaj wielkiego. Ficuś dość dobrze opisał, przy czym druga faza w moim przypadku była krótka i wow-meter był gdzieś tak w połowie skali.

Odnośnik do komentarza

jak rzygasz sandboxami to odpuść. ja w to grałem ponad 70h z czego ~50h to było latanie bez celu po mapie, sprawiło mi to mnóstwo radochy i trzymając pada zacieszałem mordę do telewizora jak dziesięciolatek do jurassic park, ale to też trzeba chcieć biegać po mapce by chłonąć i poznawać ten świat, a nie lecieć od misji do misji jak jakiś daun, skończyć w 15h i odhaczyć kolejną gierkę

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

jak rzygasz sandboxami to odpuść. ja w to grałem ponad 70h z czego ~50h to było latanie bez celu po mapie, sprawiło mi to mnóstwo radochy i trzymając pada zacieszałem mordę do telewizora jak dziesięciolatek do jurassic park, ale to też trzeba chcieć biegać po mapce by chłonąć i poznawać ten świat, a nie lecieć od misji do misji jak jakiś daun, skończyć w 15h i odhaczyć kolejną gierkę

yakuza tez sie tak rozkoszowales, zanim stwierdziles, ze to crap? :reggie:

Odnośnik do komentarza

wybacz Red, ale chyba nie wezmę. po yakuzie mam jakiś uraz do przedłużających się dialogów w gierkach. ściągnąłem te book tales z game pass na spróbowanie i po kilkunastu minutach zaczęły we mnie buzować negatywne emocje i wywaliłem z dysku. chwile pograłem w tormenta i to samo :reggie:


@copper, w yakuzę "grałem" ~20h (z 5h gameplayu i 15h filmików/napisów), bo "ponoć" miała się kiedyś "rozkręcić". jaka to była męka o matkobosko

Edytowane przez Yakubu
Odnośnik do komentarza

wybacz Red, ale chyba nie wezmę. po yakuzie mam jakiś uraz do przedłużających się dialogów w gierkach. ściągnąłem te book tales z game pass na spróbowanie i po kilkunastu minutach zaczęły we mnie buzować negatywne emocje i wywaliłem z dysku. chwile pograłem w tormenta i to samo :reggie:

@copper, w yakuzę "grałem" ~20h (z 5h gameplayu i 15h filmików/napisów), bo "ponoć" miała się kiedyś "rozkręcić". jaka to była męka o matkobosko

 

 

Może ty czytac nie umiesz?

Odnośnik do komentarza

Red historia "powstania" tegoświata obowiedziana w fabule mega dobra jak na gierkę akcji, a jakby to porownać to Far Cry to wybitna. Fajna boaterka, dobra muzyczka, kozak grafa i mega miejscówka pod koniec gry. Chciaż nie wiem czy bym podchodził od razu po tej Andromedzie (jak ty dałeś w to 40h ugrać?).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...