Skocz do zawartości

Horizon: Zero Dawn


SzczurekPB

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku było fajne wyzwanie na very hard, jak widziałem dużego bydlaka to uciekałem gdzie pieprz rośnie, taki respekt czułem. Niestety po jakimś czasie robi się mało wymagająco :(

 

Jak pierwszy raz zobaczyłem Thunderjawa to się zacząłem zastanawiać czy aby nie za wcześnie, ja w jakiś zielonych szmatach, 7 leveli niżej od niego, ziemia się trzęsie pod jego naporem jego kroków, pierwsza myśl 'o (pipi)a' - no ale ruszyłem dzielnie w bój, dzielnie tzn wziąłem tripcastera [potykacz?], ob(pipi)ałem z 10 lin wybuchowych dookoła i zacząłem się czaić w krzakach, chciałem sprawdzić czy da się mu zrobić stealth attack pod R1, pech chciał że zanim zdążyłem się dobrze ustawić to na mnie przypadkowo nadepnął i zaczęła się dłuuuuga walka. xd

 

A teraz to w sumie na dzień dobry strzał z wibratorów w oba disc-launchery, przypięcie go liną do ziemi i nawalanie z rakiet w jego rdzeń. Ale żeby było ciekawiej to chyba wyrzucę z ekwipunku te broń co unieruchamia wrogów. Zdecydowanie najfajniej się w to gra jak trzeba się ślizgać i skakać po polu walki starając się jednocześnie w coś wycelować.

Odnośnik do komentarza

Fakt ten Ropecaster jest trochę przekokszony przy walce z większymi maszynami. Z walce z Thunderjawem czy Stormbirdem w zasadzie wystarczy się skupiać na wiązaniu przeciwnika i stopniowym jego wykańczaniu gdy już leży na ziemi. 

 

Tripcaster jak rozstawisz w ciul lin, to też robi robotę, ale akurat to fajne uczucie gdy dobrze rozstawisz pułapki, zwabisz przeciwników i załatwisz ich praktycznie bez straty życia. :banderas:

 

Ja sobie osobiście utrudniłem trochę życie, bo przez większość gry olałem praktycznie te skille do zbierania większej ilości lootu, stąd też nieraz brakowało mi choćby kabla do ropecastera czy tripcastera. I trzeba było oszczędzać. ;)

Odnośnik do komentarza

Pograłem kilka godzin i jak dla mnie póki co jest to najlepsza gra generacji obok U4 i W3. Kopia? Kalka? Tego nie wiem, bo w Far Cry'a nie gram, a serię AC zakończyłem na II części. Horizon bardziej przypomina mi takie gry jak Jak&Daxter, Uncharted w otoczce RPG-a.

 

Dla mnie feeling, klimat jest unikatowy i generalnie nie widziałem czegoś takiego jeszcze w żadnej grze wideo. Świat przedstawiony, grafika, klimat, emocje to wszystko sprawia, że mam wrażenie uczestnictwa we wspaniałej, przygodzie w grafice jakiej dotąd uświadczyć można było w custscenkach. 

 

Gameplay to poezja - pomimo otwartego świata, cały czas coś się dzieje, walki są mistrzowskie i taki Wiedźmin 3 może czyścić buty grze od Guerilla Games w tym aspeckie. Ta gra to jest po prostu czysty fun, walki są efektowne i urozmaicone, zwiedzanie nie nudzi, fabuła wciąga - czego chcieć więcej? Powiem więcej fabularnie Horizon wciągnął mnie od początku bardziej niż Wiedźmin 3, gdzie fabuła główna zwłaszcza w pierwszych godzinach nie porywała. Jedyny słaby punkt, o którym pisano w każdej recenzji to misję poboczne, które jak narazie są dosyć odtwórzcze. Zobaczymy jak pójdzie dalej ale podejrzewam,że w mojej prywatnej oceniaczce skończy się na 10/10:)

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Od pierwszych minut już wiedziałem, ze to jest to czego oczekiwalem. Oczywiscie szybka wymiana polskiego dubingu bo jest lichy i nie pasuje kompletnie. Anglik idealnie.

Juz nie pamiętam kiedy tak dobrze mogłem sie wczuc w damska postac. Od czasow Lary nie bylo podobnej.

 

Graficznie miazga, niedlugo przejde na HDR ale to co widac na moim starym sprzecie. No ja yebie, magicy z Gorylowa.

 

:sztos:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość Kasias

Ciekawy czy standalone, czy będzie trzeba zaopatrzyć się w podstawkę.

 

Trzeba mieć podstawkę, to zwykłe DLC. Pewnie po instalacji system doda ten region do mapy, bo nie wyobrażam sobie wbijać tam z jakimiś defaultowymi ustawieniami dla postaci, gdy każdy po skończeniu podstawki ma konkretnie rozwiniętą postać i swoje przyzwyczajenia.

Edytowane przez Kasias
Odnośnik do komentarza

Na amerykańskim PSS pojawił się preorder na dodatek w cenie 19,99 USD (14,99 dla Plusowiczów), u nas pewnie w okolicach 59-69 PLN ze zniżką. Podana przewidywana data (31.12.2017) to placeholder.

 

https://store.playstation.com/#!/en-us/games/addons/horizon-zero-dawn-the-frozen-wilds/cid=UP9000-CUSA01967_00-HZTHEFROZENWILDS

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...