Skocz do zawartości

Horizon: Zero Dawn


SzczurekPB

Rekomendowane odpowiedzi

Jest co robić poza głównym wątkiem? Dla ludzi co lubią sobie poeksplorować itp.?

 

praktycznie nie da sie przejść 100 kroków żeby nie wpaść na jakieś poboczne zadania, znajdźki, mini misje, czy zadania polowania albo inne.

w sklepie można kupić mapki zaznaczające różne punkty z zadaniami czy znajdźkami

 

wyszedłem z pierwszej początkowej lokacji na "główną" mapę i praktycznie zablokowałem sie fabularnie chwilowo bo biegam po mapie od jednej do drugiej pomniejszej czynnosci zamiast iść do misji fabularnej:p

Odnośnik do komentarza

Jakies 5h za mna, jestem po walce z

Corraptorem

i gra mnie oczarowala, a co najlepsze to najbardziej podoba mi sie fabula XD. Elementy rpg i crafting przypominaja mi Far Cry i TR, questy poboczne zrobilem dwa i sa troche w Wieskowym stylu ale glownie przez to ze trzeba bylo duza lazic za sladami ;) Grafika i design swiata kozak chociaz to bylo juz bylo wiadomo wczesniej. Gram na normal i jak wyskoczyly na mnie dwa watchery to juz bylo ciezko i prawie zginalem dlatego podoba mi sie bardzo nastawienie na skradanie. Skille wybralem sobie z pierwszego drzewka wlasnie pod stealth kille, wdzianko tez takie sobie kupilem, a jeszcze nie bawilem sie na dobre pulapkami :banderas:

 

 

Dostalem dokladnie to czego sie spodziewalem.

Edytowane przez hav7n
  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Pograłem z 4h, po pierwsze to jak gra działa i wygląda na zwykłym ps4 cuh bieda jest nie do wiary. Bałem się że gra będzie mocno podobna do ostatnich TR czy primala, i tu się zaskoczyłem bo po tych paru godzinach w ogóle nie czułem zbytnich podobieństw. Apgrejdy broni i cały crafting bardzo fajnie zrobione bez zbędnego rozbudowania, tak samo drzewko skilli - tylko mi się wydaje że prawe jest zupełnie zbędne. Walka kozak bo tutaj spodziewałem się czegoś słabszego, a możliwości kombinowania różnych strzał, pułapek i wykupienie odpowiednich skilli pozwala na fajną zabawę i efektywne rozdupczanie maszynek. Poziom trudności - hard nie jest żadnym wyzwaniem, owszem jak coś nas trafi to idzie stracić sporo hp ale trzeba mocno nie uważać aby do tego doszło, ubiłem dopiero 

sawtootha

tak więc może później będzie ciężej ale się nie nastawiam bo im dalej tym postać będzie silniejsza. Konstrukcja questów tak jak wyżej piszecie ala wiesiek. Jedyny minus jak na razie to woda, bez kitu rzuca się w oczy przy reszcie oprawy.

 

@up

 

Przy pierwszym uruchomieniu gra pyta jakie ustawić napisy i ścieżkę. 

Edytowane przez messer88
Odnośnik do komentarza

Cały czas się waham. Design jest czaderski, ale jak oglądam gameplaye to nie czuję tego "czegoś" co by mnie porwało i kazało iść do sklepu. Ale gra jest od GG, które bardzo lubię i czuję, że potrzebuję jakiejś nowej gry, bo nie chce mi się grać w nic co mam w kolekcji.

 

Często okazuje się tak, że oglądanie filmików nie rusza, ale jak weźmie się pada do ręki to gra potrafi oczarować.

 

Ryzykować? Oglądałem ten filmik IGN i lubię wszystkie wymienione w nim rzeczy :)

 

Odnośnik do komentarza

Techniczny swiety graal ale gameplayowo po paru h rowniez fajnie, mega nacisk na skradanie, miejscami w tym aspekcie czuje sie jakbym gral w wybrane momenty z nowych tomb raiderow czy w jakas rasowa skradanke

 

Fabula fajna, swietna muza i fenomenalny design jeszxze to poteguja

 

No i ta oprawa, jezus maria...nie uwierzylbym jakis czas temu, ze takie cos mozna stworzyc na tym sprzecie

Odnośnik do komentarza

Da się ustawić angielski dubbing i polskie napisy? Nie widzę takiej opcji?

 

Jak odpaliłem grę to pojawiły się opcje ustawy języka napisów, a potem dubbingu. Ciekawe że w obu przypadkach miałem do wyboru język polski, a gra kupiona w UK ;)

 

Dokładnie. Potwierdzam, iz wersje zagraniczne (EU) posiadaja język polski do wyboru, przy pierwszym odpaleniu gry, według własnego widzimisię(dubb/napisy). 

Gram pierwsza godzinkę i mam mózg rozj.ebany  :banderas:

 

@Voytec - marsz do sklepu. Ten świat na to zasługuję, tak samo, jak developer. Mam wrażenie, ze jeszcze sie nam, za to odwdzięcza. 

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza

Bierz śmiało będziesz się dobrze bawił. Też oglądałem kiedyś ułamek gameplayu na którym np walka wyglądała strasznie biednie okazało się że kolo kompletnie nie korzystał z różnych możliwości które daje gierka.

 

Dzięki. Zszedłem w takim razie u siebie do sklepu pod dom i kupiłem. Zobaczymy, instaluje się. :)

 

Mam nadzieję, że podejdzie.

 

PS. Guerwa, drogie te gry jak skuerwysyn cały czas. :/

Odnośnik do komentarza

Zgadzam sie absolutnie z powyzszymi opiniami, ze gra oczarowuje. Przepiekna grafika, animacje postaci, otwarty imersyjny swiat, jakiego prozno szukac w innych sandbox'ach. W koncu doczekalem sie next-gena w "open world game". Wiesiek, Infamous, Nioh moga czyscic buty Horizon. To nie ta liga. :) Obiecalem sprawdzic wersje Ps4 Pro i Amature (na full HD TV). No i kurcze jest roznica. Na pro obraz jest czystszy i klarowniejszy, bardziej szczegolowy w tle.Niby obie wersje smigaja w betonowych 30fps, ale plynniej jest na Pro. (Serio na zwyklej ps4 oczy mi sie meczyly).W ogole nie odczuwalem tych 30fps. A wierzcie mam fiola ma tym punkcie- zdarza mi sie nie kupowac gry bo nie ma 60fps. Generalnie technicznie, co oczywiste, jest lepiej ns PROsiaku (10/10), ale wersja na Amature tez daje rade (8/10).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ta gra rozpiedala generację na wszystkie czynniki techniczne, gameplay sam miód, dawno tak nie było, żebym nie mógł się oderwać od TV. Wczoraj zacząłem grać koło 21, a skończyłem o 13 na drugi dzień (jeszcze nie przeszedłem gry), żeby ogarnąć się do roboty, dobrze, że tylko na 4 godziny miałem, także tego bez snu poszedłem pracować i na energetykach jechałem XD. Tak miałem to było przy Wieśku 3. Masakra jak to wciąga ten cały sandbox.

Edytowane przez Faka
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

No bardzo ładna gierka, pierwszy raz od nie wiem kiedy gierka na konsole mi imponuje. Gameplayowo zapowiada się bardzo przyjemnie, walki już od samego początku pokazują pazur. Po pierwszym strzale z łuku w takim Tomb Raider 2013 modliłem się, żebym nie musiał tego robić nigdy więcej. Tutaj po pierwszym strzale w oko Stridera pobiegłem napier,dalać kolejne :rotfl:. Popatrzyłem sobie na drzewko skilli i wygląda bardzo przyjemnie, każdy wydaje się mieć jakiś sens i zastosowanie. I kurczę, setting świata, opowiedziana historia są bardzo wciągające. Na pewno nie jest to storytelling na poziomie TLOU, ale jest intrygująco i oryginalnie. Na razie bardziej chcę przeć do przodu, żeby się dowiedzieć co jest dalej niż z powodu grafiki czy gameplayu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dobra porada była z zakupem, jest przednio. Grafika wypala oczy, klimat drewna i nowoczesnych technologii ciekawie się przeplata. Nie wiem jak oni chcą wytłumaczyć zachowywanie się maszyn jak dinozaurów, ale jest to zupełnie bez sensu. :D

 

Mam nadzieję, ze fabularnie będzie to najlepsza gra GG, recenzje i opinie na to wskazują.

Odnośnik do komentarza

Potwierdzam spusty. Tydzien temu nie wiedzialem nawet ze ta gra wychodzi. Zero filmikow, zero wchodzenia do tematu, zero zainteresowania, zero podjarki, nie moje klimaty mysle. Ostatnio zobaczylem oceny, mowie dobra kupie bo nie mam w co grac. No i jest przehuy kozak. Dzisiaj gralem bez przerwy od 10 do 20, takie maratony nie zdarzaly mi sie nawet przy u4 na tej generacji. Jakos od 17stej chcialem juz przestac grac ale co chwile 'a dobra jeszcze zajrze tu' 'jeszcze jedna misja'. Wspaniala gra.

 

I pomyslec ze te same rece zrobily horizona i takie guwno jak killzone shadow fall xd

Odnośnik do komentarza

Ale generalnie co tu do tłumaczenia? Już w dzisiejszych czasach produkuje się roboty imitujące zwierzęta:



A to tylko pierwsze z brzegu przykłady. Boston Dynamics w ostatnich latach co chwile robi ulepszone modele różnych zwierząt.

To chyba jasne, że cokolwiek produkuje te roboty, bierze inspiracje z najbardziej dostosowanych stworzeń do danego obszaru bądź przypisanych im zadań w zastałym ekosystemie. Przecież większość maszyn to nawet nie dinozaury :v

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Robiliscie juz te tereny lowieckie? Udalo mi sie wlasnie zejsc z "proba samych czesci" do 1:07, ale tej drugiej proby z pulapkami nie moge ogarnac :<

 

mi to akurat najszybciej poszło, w jakieś 30 sekund to zaliczyłem, sprowokowałem wrogów i jak wbiegli pod kłody to je z łuku "uruchomiłem" i akurat fart chciał że jedna paczka zabiła wymagane potwory (chyba 3)

ogolnie warto zrobić te polowania na złoto, ja na nich nabiłem chyba ze 3.5 lvla bo masa ekspa leci za 3 złote medale

 

 

i mały PRO TIP

wiadomo że można wrogom urywać części ciała. niektóre te części to osobny loot, np kanistry z "benzyną"

ale jak sie już zabije wroga to można nadal atakować trupa dzidą i urwać mu te kanistry - dzięki temu dostajemy zwykły loot za lootowanie trupa, a dodatkowo możemy pozbierać szystkie urwane elementy jako osobne przedmioty, bardzo przydatne bo przy zwykłym lootowaniu ciała przedmioty są losowe i można wcale nie dostać np kanistra. tylko uwaga! - trzeba rozwalić trupa zanim sie go lootuje, bo potem znikają te doatkowe elementy ciała które są do urwania

Edytowane przez Yano
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ta gra rozpiedala generację na wszystkie czynniki techniczne, gameplay sam miód, dawno tak nie było, żebym nie mógł się oderwać od TV. Wczoraj zacząłem grać koło 21, a skończyłem o 13 na drugi dzień...

Ile koorva? :OOO

 

Ja wlasnie przejalem pierwszy oboz i skumalem sie z zyrafem :banderas::obama:

Edytowane przez Koleś88
Odnośnik do komentarza

 

Ta gra rozpiedala generację na wszystkie czynniki techniczne, gameplay sam miód, dawno tak nie było, żebym nie mógł się oderwać od TV. Wczoraj zacząłem grać koło 21, a skończyłem o 13 na drugi dzień...

Ile koorva? :OOO

Ja wlasnie przejalem pierwszy oboz i skumalem sie z zyrafem :banderas::obama:

Tak to jest jak cię gra wciągnie jak w bagno, to nie jesteś świadomy godziny XD. 16 godzin to w sumie meh, zdarzały się granie po 20 godzin ale to w wow było. Nie ukrywam tego, po prostu gra dostarczyła mi tego czego oczekiwałem od niej, klimat, świat, robodinozaury, sandbox.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...