Skocz do zawartości

NieR: Automata


amsterdream

Rekomendowane odpowiedzi

60h pękło i jeszcze nie mam dość, perła wśród gier, coś nowego, coś świeżego. Fabuła, cała otoczka klimatu, kurde to gra, którą się przeżywa a samą fabułę łyka w każdym aspekcie. Rzadko się zdarza, że po odłożeniu pada i położeniu się spać, przed snem myślałem o tym świecie tak intensywnie, ostatnio chyba miałem tak z Bloodborne. Skala gry jest ogromna, masa gameplayu. Mam narazie 4 zakończenia, 74% sub zadań i ciągle mi mało. Ciężko się oderwać po prostu i tak zwyczajnie przejść do innego tytułu, to tak samo jak po platynie w Wieśku i dodatkach na 100%, chciałoby się po prostu więcej. Ode mnie 9+/-10

  • Plusik 7
Odnośnik do komentarza
Pierwsze przejście za mną.

 

Główny wątek ze dwa razy niestety krótszy niż w jedynce. Zajął mi około 7h.

 

System walki względem jedynki znacznie poprawiony jednak to nadal dla mnie średniak parę ciosów na krzyż i unik.

 

Gra na Pro chodzi płynnie a grafika jest ostra i przejrzysta. Ten tytuł jak na tą generacje wygląda ok, także nie ma już sytuacji jak w poprzedniej z wizualnym crapiszczem.

 

Klimat spoko, natomiast o fabule nie ma co jeszcze pisać bo dopiero ukończyłem grę w 1/3.

 

Jak na razie nie zostałem powalony. Porównując pierwsze przejście jedynki i automaty to bez dwóch zdań jak dla mnie jedynka zmiata obecnego Niera.

Muza też gorsze, ponieważ tylko dwa utwory wpadły mi w ucho, ten podczas napisów końcowych oraz jakiś tam przy końcówce.

 

Wstępnie gra na takie max 7+
Odnośnik do komentarza

Nie ogarniam tutaj czegoś, a pytam bo sam także przymierzam się do NIER'a:

 

Z gry 7/10 robi się niespodziewanie 9/10 jeśli tylko przejdę ją minimum 3 razy? No bez jaj... te twisty w kolejnych podejściach są naprawdę aż takie dobre i istotne?

 

glowny watek to trzy przejscia.

 

 

@Figuś

 

Dokładnie, questy poboczne bardzo wzbogacają twoją wiedze o świecie i nakreślają tło fabularne. Warto je robić

Edytowane przez Heavy Deszcz
Odnośnik do komentarza

Nie ogarniam tutaj czegoś, a pytam bo sam także przymierzam się do NIER'a:

 

Z gry 7/10 robi się niespodziewanie 9/10 jeśli tylko przejdę ją minimum 3 razy? No bez jaj... te twisty w kolejnych podejściach są naprawdę aż takie dobre i istotne?

 

Dla mnie od poczatku byla minimum 9/10, a po przejsciu calosci to jedna z moich gier zycia.

  • Plusik 8
Odnośnik do komentarza

Każde przejście to inna perspektywa i inne spojrzenie na to co się dzieje, dopiero po trzech przejściach można wszystko w jedną całość poskładać :banderas: i warto robić questy poboczne :lapka:

No ok, to ogarniam, ale czy ta różnica po złożeniu całości jest naprawdę aż taka zauważalna?

 

Edit: OK, nie pytam, nie męczę. Po prostu wchodzę w to.

Odnośnik do komentarza

Ale same wydarzenia się nie zmieniają chyba, hmm? Tzn ja miałem takie wyobrażenie tego do tej pory. Zmienia się perspektywa, jakieś questy, może dialogi, ale lokacje, bossowie i cała reszta taka sama. 

 

I żeby nie było - ja nie kwestionuję atrakcyjności tej gry (sam serio bardzo chcę ją sprawdzić), ale ten aspekt przeskoku z 7 na EPIC dość mocno mnie zastanawia. Dlaczego? Bo interesując się grą (przed zakupem) wszędzie trafiam na stwierdzenia tego typu właśnie. Skończyłeś raz? To masz średniaka i ogólnie (pipi) jeszcze widziałeś. Poleć jeszcze ze dwa razy i dostajesz 10 hit combo za(pipi)istości.

Odnośnik do komentarza

Amer, problem w tym ze ciężko wytłumaczyć nagła za(pipi).istosc niera bez spoilerow. ;( Musisz sam sprawdzić, ale gwarantuje że właśnie to tak będzie wyglądało - dwa przejscia > rewelacja, 3 przejście > geniusz/gra generacji. Przynajmniej ja tak mam i wszyscy w tym temacie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja jadę teraz drugie przejście, ale staram się zrobić max sidequestów, bo po pierwszym miałem ledwo 22%. W każdym razie mimo kilku różnic, wiadomo że generalnie będzie podobnie do pierwszego przejścia, bo obydwie postacie większość czasu łażą razem, więc siłą rzeczy...

 

Już się domyślam, z czyjej perspektywy będzie trzecie przejście i nie mogę się doczekać, bo to faktycznie zupełnie inna strona medalu :)

Odnośnik do komentarza

 

Pierwsze przejście za mną.
 
Główny wątek ze dwa razy niestety krótszy niż w jedynce. Zajął mi około 7h.
 
System walki względem jedynki znacznie poprawiony jednak to nadal dla mnie średniak parę ciosów na krzyż i unik.
 
Gra na Pro chodzi płynnie a grafika jest ostra i przejrzysta. Ten tytuł jak na tą generacje wygląda ok, także nie ma już sytuacji jak w poprzedniej z wizualnym crapiszczem.
 
Klimat spoko, natomiast o fabule nie ma co jeszcze pisać bo dopiero ukończyłem grę w 1/3.
 
Jak na razie nie zostałem powalony. Porównując pierwsze przejście jedynki i automaty to bez dwóch zdań jak dla mnie jedynka zmiata obecnego Niera.
Muza też gorsze, ponieważ tylko dwa utwory wpadły mi w ucho, ten podczas napisów końcowych oraz jakiś tam przy końcówce.
 
Wstępnie gra na takie max 7+

 

 

Hmm, faktycznie glowny watek moze sie wydawac krotszy od tego w Nier, ale przynajmniej nie trzeba ciagle wracac do tych samych lokacji, no i pierwsze przejscie to jednak troche taki prolog (drugie w sumie tez, ale juz cos nieco wiecej jest rzeczy pokazanych), mimo tego samo pierwsze przejscie dalo mi wiecej frajdy niz nie jedna gra, z tym ze mi to zajelo z 20 godzin czytajac wszystko, podnoszac wszystko, robiac side-questy itp.

 

System walki mnie zaskakiwal przez caly czas, na przyklad przytrzymanie Pod'a + X = jakis atak z wyskoku, o ktorym nie wiedzialem. Przytrzymanie specjala na dluzej? Robi sie charge, przez co reszta Podow dzieli cooldown i zwiekszaja sie obrazenia oraz zasieg skilli. Mozna tez laczyc combosy w odpowiedniej chwili za pomoca linki, ktora sie odblokowywuje pozniej oraz przelaczac bronie w locie i rozszerzac repertuar ciosow, naprawde jest sporo mozliwosci o ktorych gra nas nie informuje i nie uczy.

 

Nie zgodze sie ze gra chodzi plynnie, tez gralem na Pro i o ile w walkach jest wszystko ok, to juz zwiedzanie swiata w niektorych lokacjach mocno szarpie i mi to nieco przeszkadzalo.

 

Klimat mnie zmiazdzyl, te zrujnowane bloki, hustawki i niepokojaca wrecz cisza i spokoj :obama:

 

No i troche bardziej preferuje tez Soundtrack z Automaty, pamietam chyba wszystkie utwory i ich wariacje, jakos lepiej mi w ucho wpadaly, ale wciaz uwazam ze ten z jedynki tez jest fenomenalny, poprostu uwielbiam oba. No i wole tyleczek i majteczki 2B, niz facjate glownego herosa z Nier'a xD

Edytowane przez Velius
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Można przyczepiać się do wielu rzeczy w tej grze, ale nigdy nie zrozumiem jakichkolwiek zarzutów co do muzyki. KAŻDY utwór jest rewelacyjny. Rozumiem, że komuś bardziej podoba się OST z pierwszej części, ale to co pisze Kyo jest dla mnie niezrozumiałe. Przemilczeć wypadałoby też to jak Don porównywał ten żenujący OST z Bayo do tego geniuszu ;] 

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...