Skocz do zawartości

Sea of Thieves


Daddy

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładając, że się tam zmieszczę. :D

 

@Rayos: jak tylko wyszedłeś to załoga zaczęła biegać jak kury z obciętymi głowami i jeszcze na mnie winę zrzucają. :[ Ratuj!

Edytowane przez Paolo de Vesir
Odnośnik do komentarza

NAUCZCIE SIĘ TEGO AAAARRRR :pirate: http://www.finito.zanet.pl/zagle.html

 

Dziób – przednia część statku
Rufa– tylna część statku 
Burta - bok statku. Statek na sterburcie niesie światło zielone, na bakburcie – czerwone
Bakburta – lewa burta (niderl. bakboord, ang. hist. larboard, współcz. port)
Sterburta – prawa burta (niderl. stuurboord, ang. starboard)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

@Paolo de Vesir No to oczywiście, że Twoja wina, w tak małym składzie osobowym najwazniejszą osobą jest STERNIK, w domyśle KAPITAN przy tak małej załodze. Skoro nie umiesz zapanować nad własną załogą to trzeba się zastanowić nad swoim życiem. A teraz skomlisz jak kopnięty pies, że to ich wina :yao: (pipi)owy kapitan to i załoga robi co chce. Eh te szczury lądowe... :pirate: 

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Rayos napisał:

NAUCZCIE SIĘ TEGO AAAARRRR :pirate: http://www.finito.zanet.pl/zagle.html

 

Dziób – przednia część statku
Rufa– tylna część statku 
Burta - bok statku. Statek na sterburcie niesie światło zielone, na bakburcie – czerwone
Bakburta – lewa burta (niderl. bakboord, ang. hist. larboard, współcz. port)
Sterburta – prawa burta (niderl. stuurboord, ang. starboard)

hahahaa nie wiem po co piszesz jak Wezyr ma problemy żeby ogarnąć kierunek - lewa, prawa. Więc nie ma szans żeby to ogarnął :D

Odnośnik do komentarza

Pogralem wczoraj troche samemu i imo nie ma wiekszego sensu. Nie dlatego ze gra nudna czy cos tylko trzeba w pojedynke ogarniac caly statek. Podoba mi sie brak znacznikow na mapie i strzalek gdzie isc, nawet z poczatku sie czulem zagubiony :kaz: Ale jak juz ogarnalem sterowanie statkiem, doplynalem do wyspy i wykopalem skarb to poczulem dziwna satysfakcje. Po dostarczeniu skrzyni mialem ochote na wiecej. Tylko moge sobie wyobrazic jak fajnie gra sie w ekipie gdzie jeden steruje, drugi siedzi na mapie i gada czy dobrze plyniemy, a reszta ekipy wypatruje wyspy i wrogich statkow. 

 

Jak cos to w weekend bardzo chetnie pogram.

Odnośnik do komentarza

Tak sobie myślałem w nocy że jest teoretycznie możliwy jeszcze jeden sposób zniszczenia okrętu którego nie próbowaliśmy. Otóż pamiętacie te czerwone beczki pod pokładem skąd bierze się kulę armatnie? Ciekawe jakie zniszczenia zadałaby dywersja, gdyby ktoś zakradł się na wrogi statek i strzeliłby w ten skład amunicji :D

Odnośnik do komentarza
45 minut temu, hav7n napisał:

Tylko moge sobie wyobrazic jak fajnie gra sie w ekipie gdzie jeden steruje, drugi siedzi na mapie i gada czy dobrze plyniemy, a reszta ekipy wypatruje wyspy i wrogich statkow. 

rzadko to tak zorganizowanie wygląda, zazwyczaj dominuję totalny chaos a zobaczenie innego okrętu jeszcze go potęguje bo nagle trzeba ogarnąć następne zadania (przynoszenie amunicji, strzelanie, łatanie dziur i wypompowanie wody. 

 

dlatego myślę że przydałby się podział obowiązków. Moim zdaniem powinniśmy się dzielić tak:

sternik - to raczej oczywiste, steruje statkiem 

bocianie gniazdo - komunikuje się ze sternikiem informując go o skałach przed nami i wypatruje innych okrętów (na początku wydawało mi się to zbędne ale, bardzo często wpadaliśmy na skały a okręty zauważaliśmy za późno więc przydałby się ktoś taki :D)

ustawiacz żagli (nie wiem jak inaczej to nazwać) - dbający o to aby żagle zawsze dobrze łapały wiatr - tak naprawdę kluczowe zadanie bo bez tego jakikolwiek pościg za innym okrętem jest bez sensu). Powinien się komunikować ze sternikiem, bo często nie opłaca się całkowicie płynąć pod wiatr tylko lepiej obrać kurs pod pewnym kątem, takimi długim slalomem

nawigator/drugi ustawiacz żagli - odpowiedzialny za mapę i wskazywanie kierunku, z racji tego że nie trzeba cały czas na nią patrzeć to powinien pomagać przy żaglach 

 

@Shagohadpo zatopieniu okrętu pojawia się syrena, jeśli to niej podpłyniesz to teleportujesz się na inną wyspę i dostajesz nowy okręt. Tak to działa na razie. Oczywiście traci się również cały zgromadzony loot. wiec potrafi to być bolesne. 

Edytowane przez asax
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...