Skocz do zawartości

Dragon Quest XI


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

@pawelgr5

A co Tobie nie pasuje w ogrywaniu jRPG na dużym TV jeżeli można wiedzieć?

 

Co do DQ XI jak dla mnie wersja 3ds mogłaby się odbywać tylko na tym dolnym ekranie.

Hmmm ogólnie preferuje staro szkolne jRPG z turowym systemem walki. Takie własnie jak ostatnio wypuszczony, w koncu w EU, remake DQ VII. Często w takich grach jest jakiś grind (zwłaszca w tych z ery PSX i z serii SMT) i po prostu strasznie tego nie lubie siedząc przed TV kiedy wiem ze mam np. godzine czasu zeby pograc. Na konsolach przenośnych gram w pociągu lub busie i wtedy bawie sie w levelowanie. Jakos bardziej mnie to wtedy bawi. Kiedys nie robiło mi to różnicy ale teraz jakos na TV wrzucam zręcznościówki i inne "szybsze" gierki. To nie tak, że uwazam gry (w sensie jRPG) na stacjonarki za gorsze czy cos. Po prostu nie chce mi sie w nie grać na TV. Ciężko mi to inaczej wytłumaczyc. No moze jeszcze dodam ze mało co z nowych "duzych" produkcji interesuje.

 

FFXIII mi obrzydziło cały gatunek na jakiś rok czasu. Ni No Kuni kochałbym bardzo ale nienawidzę takich systemow walki jak w tej grze i olałem po około 7godz gry. Talesy mam zamiar jeszcze obadać bo kupiłem w całkiem dawno temu Tales of Destiny na PS3. Może wróci mi ochota na granie przed TV ale nie spieszy mi sie żeby to sprawdzić. Ostatnio też wolę ogrywac zachodnie RPG. Jak tylko znajdę czas to od nowego roku Wasteland 2 i Pillars of Eternity (moze uda sie jeszcze w 2017 skonczyć Tyranny). Mam też kilka zakupów na PS3 których nie da się wrzucić na Vitę więc troche przed większym ekranem posiedzę.

 

Żeby nie było offtopa: DQ XI na 3DS wygląda naprawdę super. Jako, że od nowego roku bede spędzać około 2h dziennie w pociągach to mocno przyspieszę ogrywanie zakupionych na 3DS'a i Vite japonskich gierek. Szkoda ze premiera jedenastki jest tak odległa bo mocno by umiliła dojazdy do pracy. 

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

cudownie sie obie wersje prezentuja choc o dziwo wieksze wrazenie robi na mnie ta na 3ds, oby jak najszybciej DQXI pojawil sie po angielsku

Widać właśnie że te ostatnie lata pracy przy handheldach Nintendo Square a zwłaszcza Armor Project pokazuje tutaj klasę (tym bardziej że poprzednie odsłony na DS'a i 3DS'a tworzyło ArtePiazza).

Ciekawi mnie czy będą jakieś różnice w loadingach na rzecz New 3DS'a lub czy wykorzystają choć trochę moc konsolki aby był mniejszy popup itp. (byłoby fajnie). Ale i tak największym mistrzostwem jest od razu ta SNESowa wersja pod tą 3DS'ową. Banan na twarzy od pierwszych sekund grania :D

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Wersja na PS4 na pewno wyjdzie na zachodzie, nie po to wychodzą DQH 1 i 2 (oraz DQB), żeby główny tytuł z serii odpuścić, zresztą 3DSowa też powinna wyjść. Widać sporo nawiązań do DQI/III - pewnie to jedna z ostatnich dużych gier Horiego, raczej będzie dobrze.

DQ7 wyszedl tylko w USA i Japonii takze nie wiem czy mozna byc az tak pewnym wydania tej gry w Europie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.