Skocz do zawartości

Resident Evil 2 Remake


Hubert249

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie petarda! 

Co mi się bardzo spodobało?

- Gra ma bardzo mroczny klimat, cały czas czułem niepokój i trochę się bałem, grałem bardzo zachowawczo :P.  

- Krytykowany brak muzyki: WHAT? Właśnie ścieżka dźwiękowa zrobiła na mnie duże wrażenie (grane na kinie domowym)! Brak muzyki w niektórych miejscach właśnie robił bardzo duży klimat, bo człowiek słyszał wszelkie szelesty, poruszające się puszki czy jakieś inne odgłosy. Dla mnie właśnie brak przygrywającej melodii powodował największy niepokój. Tam, gdzie melodia była potrzebna, to przygrywała.

- Gunplay bardzo dobry, nie mogę się przyczepić. Podobało mi się to, że zombiaki "się gibają", przez co ciężko je trafić.

- Grafika bardzo dobra, nie mam do czego się przyczepić. Grałem na XoX i nawet jeżeli były jakieś dropy, to ja kompletnie nie zwracałem na nie uwagi. Szczerze? Totalnie mnie bawią te analizy i "o rany, granie trzyma 60fps, straszne!!!!!!!!11`2211@!". 

 

Co na minus?

- Czemu tylko 30min? Nie udało mi się skończyć, bo grałem zbyt zachowawczo :yao:

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
46 minut temu, Dr.Czekolada napisał:

Te opinie tutaj niektórych... Myślę, że nieważne co Capcom by nie zrobił nie dogodzi każdemu.

 

RE ma na tyle szeroki fanbase ze nie wiem skad to zdziwienie. Jedni lubia action RE, inni horror RE a jeszcze inni te dziwne hybrydy miedzy tymi dwoma stylami. Oczywiscie ze wszystkim nie dogodza.

Odnośnik do komentarza

dwie rzeczy ktore mi sie nie spodobaly:

-strzelasz w nogi i zombie sie nie przewraca. to handgun taki slaby czy nadal dead space lata swietlne przed seria re?

-przedmioty wywalane z inventory zamiast na ziemie leca do shadowrealm czy innego mordoru bo ich juz sie nie podniesie?. (i tak krok do przodu ze wywalic je mozna LUL)

 

demko nie zawiodlo. z prawdziwa przyjemnoscia sie biegalo po nowych lokacjach rozpoznajac w nich stare. to co zobaczylem bardzo mnie zachecilo bo bardziej survival horror niz action shooter.

oby teraz jakos wytrzymac do premiery

 

ps. mowilem sobie ze zagram raz ale nie wytrzymalem i z rana musialem jednak znowu

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Bansai napisał:

 

Jedni lubia action RE, inni horror RE a jeszcze inni te dziwne hybrydy miedzy tymi dwoma stylami. Oczywiscie ze wszystkim nie dogodza.

 

RE2 wygląda mi właśnie na taką dziwną hybrydę tyle, że ja powiedziałbym, że Capcom znalazł w RE2R właśnie złoty środek pomiędzy tymi dwoma stylami. No ale zobaczymy jeszcze jak to będzie w fullu.

 

Po ograniu dema na PC zagrałem też w nocy na zwykłej PS4 i gra wygląda podobnie, wiadomo framrate niższy ale ogólnie gra chodzi i wygląda dobrze.

 

Demo+ trainer na infinite time i ammo w shotgunie - tak się dzisiaj bawię.

Odnośnik do komentarza

Zrobiłem dzisiaj drugie podejście. Tym razem shotgun wszedł mocno. Jak dla mnie to jest coś nie tak z tymi broniami. Nikt mi nie wmówi, że w RE4 feeling strzelania był taki sam. Mimo wszystko moje nastawienie się zmieniło, bo czuję, se chce więcej. Wygląda to fajnie. Ciemne pomieszczenia przeszukiwanie z latarką dają radę. Takiego Residenta lubię. Gdzie jest laser ja się pytam.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, balon napisał:

No nie wiem co wy z tą grafą. Przecież to naprawdę okey wyglada? 

Jak komuś za szaro i ma wyblakłe kolory to polecam gamę w tv obniżyć i podbić kolory.

 

Kurdre mogliby taką jedynkę zrobić , bo trójka to formalność. 

Nie rozumiesz, albo nie widzisz.

Czerń zamienia się w mleko w momencie w którym Leon używa latarki. Kiedy przestaje szarość znika. Wina jest ewidentnie po stronie gry. Zwłaszcza, że reszta gier na moim telewizorze wyglądają jak należy. Takie ciemne lokacje chociażby w Gears of War 4 wyglądają pięknie i są czarne jak diabli. Demo DMC wygląd dużo lepiej, tam HDR i kolory są jak Pan Capcom przykazał. 

Odnośnik do komentarza

Tę czerń można ustawić w opcjach zmieniając paletę kolorów z sRGB na rec.709 jak pisał @bocieque na poprzedniej stronie.Ta zmiana robi dużą różnicę ale na konsolach możliwe, że nie ma tej opcji, a to dziwne bo to jest przy ustawieniach obrazu, a nie w opcjach graficznych PC.

 

Wiem że uwielbiacie te porównania to polecam analizę FPSów na każdej z konsol:

 

 

 

 

W skrócie:

 
Resolution:
 
X & Pro: Reconstructed to 1620p.
PS4: Native 1080p.
XB1: Reconstructed to 1080p.

Framerate:

X: 59.4 fps
PRO: 59.0 fps
PS4: 48.4 fps
XB1: 40.2 fps
Odnośnik do komentarza

Jedynka rządzi, nie ma jak statyczna kamera. A chcielibyście remake RE3 w FPP? To by było ciekawe :)

 

Przeszedłem właśnie drugi raz na innym koncie, tym razem do końca. Shotgun faktycznie wymiata. Po drugim przejściu lepiej oceniam gierkę. Zombiaki są niesamowicie zrobione, pięknie się gibają i obrywają. Komisariat niby ten sam, ale inny. Będzie więcej pomieszczeń do zwiedzenia co bardzo mnie cieszy. No i ten suwak z FoV w ustawieniach. Wow! Takie rzeczy na konsoli? Jestem na tak. 

 

Tak myślę że gra odniesie spory sukces nie tylko z powodu sentymentu sporej grupy fanów, ale również z powodu że jest... bezkonkurencyjna. Silent Hill i Dead Space nie żyją, TEW jest spoko,  ale ma za dużo elementów paranormal. Dookoła same piaskownice i shootery. 

 

Poziom hajpu: 99/100

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Bartolini napisał:

 

Drewno straszne. Czemu nie można strzelać w ruchu jak to było w RE4?

 

Chyba graliśmy w inne gry. Gdzie w RE4 strzelałeś podczas chodzenia? Swoją drogą, dla mnie strzelanie w miejscu jest esencją RE. Nie wyobrażam sobie grać w inny sposób.

 

E: nie wyłapałem, sory. 

Edytowane przez Gumiś_JaGoDa
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...