Skocz do zawartości

Resident Evil 2 Remake


Hubert249

Rekomendowane odpowiedzi

Ehhhh skończyłem claire b co za piękna gra. Claire b znacznie łatwiejsze bo już wiesz co i jak. Trochę szkoda że wrogów nie ma w innych miejscach po posterunku. W sumie wiadomo od razu i w 

Spoiler

kanałach i w laboratorium

skąd coś wyjdzie. Za to walka z bossem końcowym 

Spoiler

nie wiedziałem że jest minigun i zginąłem kilka razy zanim nie załapałem że tam minigun leży xD 

 

Zobaczyłem true ending i dla mnie koniec. Wiem że jest hunk i można jeszcze claire a i leon b ale naprawdę horrory to nie moja bajka. Jako kompletny laik jeżeli chodzi o survival horrory bawiłem się przednio kiedy się nie bałem :)

 

Wszystko mi się podobało. Klimat który można kroić nożem. Grafika na koksie bez spadków fps. Wspaniały dźwięk na słuchawkach. Naprawdę ciekawa fabuła jak na residenta nawet w miarę spójna. Genialne lokacje ze szczególnym uwzględnieniem posterunku (te skróty co otwierasz i zagadki). Dwie kampanie niby w tych samych miejscach ale obie ciekawe fabularnie.  Gierka to dla mnie mocne 9/10. Polecam!

Odnośnik do komentarza

Leon A na Hard skończony. Ostatni boss po opracowaniu TAKTYKI banalny, choć przyznam, że trochę stresu było. Wspaniała gra i ukłon w stronę fanów oryginału. 

 

Z miejsca zacząłem Claire A na tym samym poziomie i kurde bele, ale teraz idę jak przecinak, a po zdobyciu wiadomo czego to już wszyscy latają po ścianach, nawet lizacze. Na szczęście nadal gra się bardzo przyjemnie, bo grywalnościowo to mamy tu potwora. Będą cztery przejścia raczej na bank :banderas:

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, Pupcio napisał:

Trochę nie rozumiem narzekań fanów oryginału. Chcielibyście dostać to samo 1:1 tylko w ładnej grafice? Jaki jest tego sens? Mam ból dupy do sony że właśnie tak zrobią z nowym medievilem. 

Rozwiń o co chodzi w odpowiedni temacie ?  Własnie tego chcą fani, wliczając w to mnie. 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Nyu napisał:

Ja jako fan, który grał we wszystkie części na bieżąco i wielokrotnie je powtarzał, NIE, w życiu nie chciałbym żeby remake osadzał w zasadzie nowe tła. Zapewne sprzedaż takiego rimejku oznaczałaby krzyżyk na takiej formule.

 

Mnie się podobał remake jedynki, ale dwójka, jeśli chodzi o mechanikę, robi to jeszcze lepiej! Więc myślę, że większość fanów RE przyjęłoby remakea dwójki na starych zasadach, ale na nowych gra jest bardziej przystępna i dla fanów RE i dla nowicjuszy. 

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Pupcio napisał:

No co tu rozwijać mevek? Nie potrzebuje tej samej gry w lepszej oprawie. Wolałbym żeby zrobili coś ala resurrection tylko tym razem dobrze

No, ale w Medievila nie da się grać, więc zrobienie tej samej gry, w lepszej oprawie i do tego sprawienie, żeby była grywalna to chyba spoko opcja.

Odnośnik do komentarza

Ale dlaczego 1:1 to ma być zaleta dla fanów oryginału? Wielu uważa, że remejk pierwszej części jest świetnym odświeżeniem gry,  a identyczny nie jest. Nie mówiąc o tym, że często ta gra jest uważana jako najlepszy remejk jaki w ogóle wyszedł :) Formuła jaką już drugi raz w serii wykorzystał Capcom na odnowienie gry moim zdaniem sprawdza się ideolo i pewnie dlatego doczekamy się trójki. 

Odnośnik do komentarza

Remake 1 nie pominął nic z pierwowzoru, a wręcz wzbogacił go o nowe motywy.

 

Remake 2 pominął (istotne) kwestie z pierwowzoru, nie dodał prawie nic (w sumie tylko sierociniec), przez co sprawia wrażenie jakby nie został w pełni dokończony. Nioficjalnie mówi się o konflikcie między producentem a scenarzystą, którzy mieli różne wizje na to jak Remake miał wyglądać.

Odnośnik do komentarza

Ale to nie zarzut wobec innej kamery, a nico skróconej gry, w statycznych kamerach z tłami też mogli to skrócić. Faktycznie gra wydaje się ciut przyspieszona, ale wiele lokacji nieobecnych w scenariuszu A z oryginału pojawia się w B i ładnie zlepia to w jedną całość. IMO wycinki są mało istotne w kontekście jakości całości. Nie ma co, w takim razie konflikt między producentem a scenarzystą zaowocował rewelacyjną grą.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem różnica między tym remakiem, a tym z jedynki jest taka - jak już ktoś wspomniał wcześniej tutaj, że REmake można śmiało zastąpić pierwowzór, tak tym tutaj panem nie bardzo. Nie zmienia to w moich oczach wciąż faktu, że to być może najlepszy Resident jakiego Capcom popełnił.

  • Plusik 1
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza
20 minut temu, Dr.Czekolada napisał:

Moim zdaniem różnica między tym remakiem, a tym z jedynki jest taka - jak już ktoś wspomniał wcześniej tutaj, że REmake można śmiało zastąpić pierwowzór, tak tym tutaj panem nie bardzo. Nie zmienia to w moich oczach wciąż faktu, że to być może najlepszy Resident jakiego Capcom popełnił.

No i o to chodzi, podobnie jak z TR1 i TRA - mamy wybór i możemy śmiało wrócić do oryginału, bo ma swoje wady i zalety, jak i do rimejku, który również ma swoje wady i zalety. Mamy 2019 rok, nie ma co się powtarzać i robić reinkarnacji oryginału na zasadzie wyrenderowania nowych teł. Moim zdaniem RE2make jest świetną interpretacją produkcji z 1998.

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Dr.Czekolada napisał:

Nie zmienia to w moich oczach wciąż faktu, że to być może najlepszy Resident jakiego Capcom popełnił.

 

Też jestem tego zdania. Do tej pory najlepszymi Residentami (z czym chyba większość graczy się zgodzi) były RE2 i RE4. Remake dwójki stanowi połączenie najlepszych elementów tych gier tworząc jedną, masakrycznie dobrą całość. Matematyka nie kłamie, Capcom chyba faktycznie popełniło najlepszego Residenta. Kto by pomyślał, że jeszcze ich stać na coś takiego. 

 

46 minut temu, Nyu napisał:

No i o to chodzi, podobnie jak z TR1 i TRA - mamy wybór i możemy śmiało wrócić do oryginału, bo ma swoje wady i zalety, jak i do rimejku, który również ma swoje wady i zalety. Mamy 2019 rok, nie ma co się powtarzać i robić reinkarnacji oryginału na zasadzie wyrenderowania nowych teł. Moim zdaniem RE2make jest świetną interpretacją produkcji z 1998.

 

Tego się bałem najbardziej przed premierą RE2 - że po zagraniu w remake nie będzie już sensu, żeby wracać do oryginału (który uwielbiam i który przechodzę po dziś dzień). Na szczęście tak jak piszesz - "nowy" RE2 jest tak odmienny od klasyka, że te gry mogą ze sobą razem współistnieć i do obu zawsze będzie sens powracać. 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...