Skocz do zawartości

Resident Evil 2 Remake


Hubert249

Rekomendowane odpowiedzi

Speedrun w tej części jest dużo trudniejszy niż w klasyku. Wąskie korytarze i wytrzymali przeciwnicy to jedno, ale najgorszy jest element losowości. Dzisiaj z 10 razy przebiegałem początek gry do Birkina G1,  zombie za każdym razem stały w nieco innych miejscach. W sensie w tych samych lokacjach, ale byli ustawieni pod innym kątem, inaczej reagowali na kule (czasem wystarczy jeden pocisk w łeb, żeby wprowadzić stunlocka, a innym razem 3 i więcej), czasem nawet zachowywali się agresywniej. Niby detale, ale kiedy grasz w taki sposób, żeby zaoszczędzić każdą sekundę to mają spore znaczenie. Podoba mi się to że nie da się już wyuczyć gry w 100% na pamięć, tylko trzeba dostosowywać się błyskawicznie do sytuacji, dzięki temu masterowanie RE2 sprawia więcej frajdy niż kiedyś. 

Odnośnik do komentarza

Jak ty z mevkiem miałeś siły dobić do S+ na HC z yebanymi 3 sejwami na scenario poniżej 2-2,5h, to ja nawet nie. Odpuściłem kompletnie. Moooże jeszcze dociągnę do zwykłej S-ki dla submachine Hunka (brak limitu sejwów, oraz samurai edge z infinite ammo), ale platyna robi mi dostatecznie. 

 

Run Hunka pompował adrenalinę i nerwy wystarczająco, zresztą jak oryginał. Bardzo przydało się podglądanie sztuczek na no damage walktrough.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Nie mam obecnie za dużo czasu na granie (~4h) na liczniku, dopiero co pozbyłem się dwumetrowego ogona. Chyba nauczyłem się grać - skrzynia pęka od zasobów, praktycznie wszystko co mogłem zebrać zebrałem. Wielką radochę sprawia planowanie czyszczenia danego pokoju: który zombie jest kluczowy do usunięcia, którego można ominąć etc. 7 zapisów za mną (gram asekuracyjnie), wcielam się właśnie w Adę - jest grubo :obama:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, nobody napisał:

Jak ty z mevkiem miałeś siły dobić do S+ na HC z yebanymi 3 sejwami na scenario poniżej 2-2,5h, to ja nawet nie. Odpuściłem kompletnie. Moooże jeszcze dociągnę do zwykłej S-ki dla submachine Hunka (brak limitu sejwów, oraz samurai edge z infinite ammo), ale platyna robi mi dostatecznie. 

 

 

3 save'y to i tak łaskawie :) stopniowo staram się schodzić coraz niżej z zapisami oraz czasem, cały komisariat jestem w stanie ukończyć w 35 min... o ile po drodze czegoś nie sp*erdolę. Ucieczka przed psami to jest ruletka. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Josh napisał:

 

3 save'y to i tak łaskawie :) stopniowo staram się schodzić coraz niżej z zapisami oraz czasem, cały komisariat jestem w stanie ukończyć w 35 min... o ile po drodze czegoś nie sp*erdolę. Ucieczka przed psami to jest ruletka. 

Jedyne trudne psy do ominięcia sa w pomieszczeniu z klatkami imo. Wszystkie inne spokojnie omijam miedzy autami. 

Najtrudniejszy etap w grze to G1. Niby mam na niego taktykę, ale wciąż ciężko mi wyczuć,  kiedy gość zaczyna atakować, po stunie i zawsze mnie draśnie. 

 

2 godziny temu, nobody napisał:

Jak ty z mevkiem miałeś siły dobić do S+ na HC z yebanymi 3 sejwami na scenario poniżej 2-2,5h, to ja nawet nie. Odpuściłem kompletnie. Moooże jeszcze dociągnę do zwykłej S-ki dla submachine Hunka (brak limitu sejwów, oraz samurai edge z infinite ammo), ale platyna robi mi dostatecznie. 

 

Może zacznij od 2 scenariusza. Wydaje sie krótszy. 3 save są w sam raz. Po jednym przed każdym bossem.  Nie wiem, czy dobrze pamietam, ale kiedyś mi pomagałeś ogrywa dlc do D.Space'a. Wydaje mi sie ze nawet masz tam platynę, także weź obudź w sobie tego starego potwora i do roboty :lapka:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
11 minut temu, MEVEK napisał:

Jedyne trudne psy do ominięcia sa w pomieszczeniu z klatkami imo. Wszystkie inne spokojnie omijam miedzy autami. 

Najtrudniejszy etap w grze to G1. Niby mam na niego taktykę, ale wciąż ciężko mi wyczuć,  kiedy gość zaczyna atakować, po stunie i zawsze mnie draśnie. 

 

 

Czyli kompletnie inne rzeczy uważamy za trudne :D pomieszczenie z klatkami to banał, wystarczy biec do drzwi po skosie i pies nie ma szans Cię dziabnąć. Najgorszy ten mały sku'rwol w długim korytarzu na końcu, bo nawet jakbym chciał to zwyczajnie nie ma tam miejsca na unik, a pocisków mi szkoda. G1 natomiast najłatwiejsza ze wszystkich mutacji, wystarczy biegać w kółko, czasem delikatnie zwolnić, żeby kolo zamachnął się rurką, uciec kilka kroków dalej i ładować mu w oko ze strzelby. Do rozwalenia w 2 minuty. G2 też w miarę do zrobienia, ale G3 póki co jest dla mnie ruletką :obama: mega wytrzymały, do tego nigdy nie potrafię zgadnąć jakim atakiem przywali, no i ma chory zasięg. Super Tyrant byłby easy, gdyby nie ten atak instakill, który potrafi wyczarować z dupy i bez żadnego ostrzeżenia.  

Odnośnik do komentarza

 

Kolejny odcinek „Następny rozdział #RE3Remake” już dostępny:

 

 

 

W drugim odcinku programu dyskusja na temat Resident Evil 3 Remake, które z pewnością jest już w produkcji. Rozmawiamy o mechanice, fabule oraz możliwościach jakie prawdopodobnie firma Capcom nam zaoferuje w nowej wersji gry. Nie mamy wątpliwości, że Nemesis będzie nam ponownie towarzyszył i czekamy na pierwszy teaser. Zapraszamy

  • Plusik 3
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Parę postów temu chwaliłem się, że do tej pory wszystko zebrałem... Sprawdzam mapkę i okazuje się, że nie byłem w jednym pomieszczeniu (dowiedziałem się, że po wizycie w nim uzyskam dostęp do trzeciej broni :dynia:). No nic - trzeba będzie jeszcze raz pobawić się z olbrzymem w kotka i myszkę. Nie wiem, jak to zrobili, ale powtarzanie etapów w ogóle mnie nie nudzi i już zacieram ręce na to, co po kolei zlikwiduję/zbiorę :lapka:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...