Skocz do zawartości

Nioh


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

Nie tyle odpowiedniego gestu, co odpowiedni KOLOR gestu [sa trzy, niebieski, zolty i czerwony] - mamy 2 szanse, czyli 66.66% ze nam ow demon nie (pipi)nie :P

Użyłem samego słowa gest, bo opisuję też jak to działa w drugim wypadku, a tam trzeba wykonać ten sam gest co przeciwnik :)

 

Btw.

Co do kolorów - jeśli blisko tego "przeciwnika" jest revenant, to patrząc w jaki sposób został zabity, można otrzymać odpowiedź. Wtedy ma się 100% pewności, że się trafi.

Odnośnik do komentarza

Znalazłem dobry patent na bossów pod swoj build. ODKAD ZACZALEM GO STOSOWAC TO MNIE NIENAWIDZA [ZOBACZ MEMY], a tak na serio to w sumie nic odkrywczego, ale dziala bardzo dobrze. Podoba mi się że tutaj w odróżnieniu od soulsów gdzie praktycznie każda walka wyglądała podobnie (unik/blok -> dwa ciosy -> unik i tak do skutku) tak tutaj można z bossów robić swoje dziwki i combować im 30% hp.

 

W spoilerze moja walka z jednym z npc i przyklad na to jak dobre jest parowanie i jak zajebiscie wyglada :banderas:

 

 

 

 

Edytowane przez teddy
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Parry jest dosc prosto wyczuc, trzeba to jednak troche pocwiczyc, ale jak juz wjedzie piekna akcja to na twarzy pojawia sie czysty -> :banderas:

 

https://youtu.be/rPTEOQr14Tc?t=1s

 

:fsg:

 

Jutro sobie zrobie respec i strzele build pod dwie katany z ciekawosci jak sie nimi zasuwa, sporo osob pisze ze niezle mozna nimi kosic wiec na ng+ bedzie jak znalazl.

Odnośnik do komentarza

Jeśli dobrze rozumiem to ki pulse robicie patrząc na te pyłki wokoło postaci, nie na pasek? Próbowałem przynajmniej jakoś to zgrać sobie w umyśle, żeby zmaksymalizować liczbę odzyskanego ki bez patrzenia na pasek i tak mi wychodzi, że krótko po tym błysku wciśnięcie R1 daje najlepsze rezultaty. No i wtedy są takie fantomy jakby wokoło postaci, to też chyba sygnał, że poszło zaje,biście. Dobrze myślę?

Odnośnik do komentarza

W ogolnym skrocie to tak, jak blysnie ci pylek to pykasz R1, chociaz dla mnie zawsze latwiej bylo gapic sie w pasek albo po prostu robic to na czuja nie sciagajac oczu z wroga podczas walki.

 

Jak zrobisz to dobrze to zawsze bedzie ten charakterystyczny dzwiek, jak zrobisz to bardzo dobrze [czyli perfect ki pulse ktory odnawia wszystko co straciles], no to beda te 'teleporty' czy 'fantomy'.

Odnośnik do komentarza

No póki co się nie zgodzę. W grze, w której moby często mają hyper armora, w której często walczy się 1v2/3 i do tego, która to jest grą szybką, ostatnią rzeczą jakiej bym chciał to stać zbyt długo w 1 miejscu będąc już zlockowanym i czekać na ki pulse. Dla mnie, po odblokowaniu ki pulse dasha gra stałą się o poziom łatwiejsza. No ale całej jeszcze nie przeszedłem, wszystkiego nie widziałem, więc może coś się jeszcze tu zmieni. 

Edytowane przez CheeseOfTheDay
Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy dobrze testowali balans broni w grze, ale 3/4 gry da się przejść robiąc poke'a spearem ( :triangle: ) każdemu przeciwnikowi (włącznie z bossami). Ten atak przerywa prawie wszystko co robią moby. Trochę żenua i poziom trudności znacznie spada przez to.

 

Jest kilka bardzo tanich metod które łamią tą grę. Po prostu nie warto o tym myśleć i nie używać tego badziewia.

Odnośnik do komentarza
Gość ragus

Skończyłem misję 8. Bardzo fajna mapa, chociaż nie polecam robić tego poziomu na raty, bo jak odpaliłem po dniu przerwy, to trochę się pogubiłem. Dalej nie jestem pewny, czy wszystkie skróty pootwierałem. Boss taki w sam raz, tylko te projectile miał takie trochę z du,py.

Odnośnik do komentarza

No póki co się nie zgodzę. W grze, w której moby często mają hyper armora, w której często walczy się 1v2/3 i do tego, która to jest grą szybką, ostatnią rzeczą jakiej bym chciał to stać zbyt długo w 1 miejscu będąc już zlockowanym i czekać na ki pulse. Dla mnie, po odblokowaniu ki pulse dasha gra stałą się o poziom łatwiejsza. No ale całej jeszcze nie przeszedłem, wszystkiego nie widziałem, więc może coś się jeszcze tu zmieni. 

 

Pozwole sobie KATEGORYCZNIE sie nie zgodzic drogi kolego. Evade ki pulse jest opcja awaryjna, kiedy konczy sie opening w ofensywie, natomiast uzywanie tego non stop jest malo efektywne. Zwykly pulse/stance pulse/weapon switch pulse dziala po prostu jak cancel (fast pulse), lub jako narzedzie do odzyskania dodatkowej staminy i dmg buff ze skilli oraz oczyszczanie yokai realm (perfekt pulse) . Jak dazysz do break'a, to chcesz wykorzystac potencjal w ofensywie na maksa. Nawet pomimo hyper armora (nie wszyscy go maja i nie na kazdy atak) chcesz procz dmg sciagnac jak najwiecej ki. Poza tym sa ataki, ktore maja wbudowany evade, lub sa jednoczesnie evade jak chocby oczywiscie iai strike (sword) lub sign of the cross (dual swords). 

Jezeli wydaje sie to komus strasznie skomplikowane, to wutlumacze to, uzywajac mlodziezowego zargonu - mozna zayebac typa jak bura suke napyerdalajac jak dziki osiol. 

 

Mam tez fajna rade dla wszystkich tych, ktorzy traca czas swoj i innych na zadawanie pytan typu co to jest ki. Otoz team ninja dolozyli wszelkich staran, zeby system gry byl jak najbardziej zrozumialy, dlatego mamy do dyspozycji nie tylko samouczek na temat podstaw (zakladka amrita memories), ale tez praktycznie kazda opcje mozemy podswietlic przyciskiem options na kontrolerze i uzyskac wyjasnienie odnosnie skilli, statystyk itp. Tu problem moga miec jedynie ci, ktorzy graja z polskim tlumaczeniem, gdyz jest ono elegancko spyerdolone merytorycznie. 

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Jezus ile mi krwi upuścił ten pojedynek wpolu. Właśnie go ubiłem, ale chyba z 20 razy mi zeszło. Też zaczynam nową krainę. Oj jaka ta gra jest dobra :)

Ja miałem inny pojedynek z nim, ale ograłem bety i demko, więc i na to pole przyjdzie czas.

Teraz zaczynam misję, gdzie jest dużo

gazu

:trap:

Odnośnik do komentarza

Skończyłem misję 8. Bardzo fajna mapa, chociaż nie polecam robić tego poziomu na raty, bo jak odpaliłem po dniu przerwy, to trochę się pogubiłem. Dalej nie jestem pewny, czy wszystkie skróty pootwierałem. Boss taki w sam raz, tylko te projectile miał takie trochę z du,py.

 

Jako ze misje nie sa numerowane oraz istnieja misje dodatkowe, to huya nam to powie, ze sie tak nieladnie wyraze. 

 

Jezus ile mi krwi upuścił ten pojedynek wpolu. Właśnie go ubiłem, ale chyba z 20 razy mi zeszło. Też zaczynam nową krainę. Oj jaka ta gra jest dobra :)

Ja miałem inny pojedynek z nim, ale ograłem bety i demko, więc i na to pole przyjdzie czas.

Teraz zaczynam misję, gdzie jest dużo

gazu

:trap:

 

 

Ten pojedynek jest jest zaledwie wstepem do wlasciwego duela "na polu", a ten chyba skipnales bo jest on jeszcze w regionie 1, a misja ze spoilera to region 2 

Edytowane przez Kazub
Odnośnik do komentarza

 

Skończyłem misję 8. Bardzo fajna mapa, chociaż nie polecam robić tego poziomu na raty, bo jak odpaliłem po dniu przerwy, to trochę się pogubiłem. Dalej nie jestem pewny, czy wszystkie skróty pootwierałem. Boss taki w sam raz, tylko te projectile miał takie trochę z du,py.

 

Jako ze misje nie sa numerowane oraz istnieja misje dodatkowe, to huya nam to powie, ze sie tak nieladnie wyraze. 

 

 

To ta 

lodowa

misja. Boss spoko, napsuł mi krwi aż wykumałem, że można ładnie go na odległość pocisnąć.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...