Skocz do zawartości

Nioh


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

Główny wątek ukończony i zacząłem grać od nowa bo sie wkurzyłem, że nie można zrespecować tych punktów za tytuły xD, ale nie jest źle bo juz pierwsza strefa cala wyczyszczona i czesc drugiej tez. Chociaz znajac mojego farta to jak pewnie przejde gre ta postacia to dodadza mozliwosc resetowania tych punktow

Odnośnik do komentarza

@Fanek

Podczas gdy jest w powietrzu można go trafić, wtedy dobicie z trójkąta i tak do skutku. Broń palną można też łatwo zablokować, więc imo banalny boss. Tak naprawdę to duży zarzut mam do tej części gry, o ile sama mechanika starć z humanoidami jest ok (a nawet bardzo), to jednak boli mały zasób ruchów i banalne taktyki. I to bez używania tanich taktyk, jak jazda na pełnym LW czy Sloth talizmanach.

Do poprawy w następnej części, razem z balansem. System walki już mają, więc najtrudniejsze zadanie wykonane

Odnośnik do komentarza

 

Skończyłem misję 8. Bardzo fajna mapa, chociaż nie polecam robić tego poziomu na raty, bo jak odpaliłem po dniu przerwy, to trochę się pogubiłem. Dalej nie jestem pewny, czy wszystkie skróty pootwierałem. Boss taki w sam raz, tylko te projectile miał takie trochę z du,py.

 

Jako ze misje nie sa numerowane oraz istnieja misje dodatkowe, to huya nam to powie, ze sie tak nieladnie wyraze. 

 

Jezus ile mi krwi upuścił ten pojedynek wpolu. Właśnie go ubiłem, ale chyba z 20 razy mi zeszło. Też zaczynam nową krainę. Oj jaka ta gra jest dobra :)

Ja miałem inny pojedynek z nim, ale ograłem bety i demko, więc i na to pole przyjdzie czas.

Teraz zaczynam misję, gdzie jest dużo

gazu

:trap:

 

 

Ten pojedynek jest jest zaledwie wstepem do wlasciwego duela "na polu", a ten chyba skipnales bo jest on jeszcze w regionie 1, a misja ze spoilera to region 2 

 

 

Ubiłem go przy kolegach (nie na party, w realu :usmiech: ) i tak bardzo się podnieciłem, że od razu popłynąłem do drugiego regionu.

Czyli trzeba wrócić.

Kandydat do GOTY 2017 jest to bardzo mocny, ale im dłużej gram (teraz 23 godziny na liczniku) tym bardziej widzę, że jest to sakramencka zżynka z serii Souls-like.

Nie, że jedna czy dwie rzeczy, ale tych zgapionych patentów jest cała masa. 

No ale takie kopiowanie to ja rozumiem :banderas:

Odnośnik do komentarza

Kandydat do GOTY 2017 jest to bardzo mocny, ale im dłużej gram (teraz 23 godziny na liczniku) tym bardziej widzę, że jest to sakramencka zżynka z serii Souls-like.

Nie, że jedna czy dwie rzeczy, ale tych zgapionych patentów jest cała masa. 

No ale takie kopiowanie to ja rozumiem :banderas:

Początkowo robi takie wrażenie, ale im dłużej się gra tym coraz mniej się widzi soulsy w tej gierce. Przynajmniej ja tak miałem

Odnośnik do komentarza

Sprzedali ponad 90% wysłanych kopii i gra się wyprzedała w dużej części sklepów, więc ten wynik byłby jeszcze większy. Przypominam, że to nowe IP. Dla przykładu debiut Soulsów to ledwo 40 tys sprzedanych egzemplarzy w JP.

Nioh zakręci się pewnie w ilości ~150 tys. LTD w KKW, a to dość konserwatywne przewidywania.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

 

jestem w rejonie ostatniej bety, dużo jeszcze zostało z ciekawości? 

 

Jeśli masz na myśli ostatnie demo, to tak sporo jeszcze.

 

0_o niesamowita gra, ja już dobijam do 100 lvl, to nie wiem na jakim skończę grę :kaz: boss w lokacji okazał się banałem, wyczyściłem kilka zaległych lokacji z zadań pobocznych i teraz uwaga spoiler z bossów xd

po raz trzeci tyram bossa ze statku w zadaniu pobocznym na polu bitewnym, tylko jakiś mocny sie zrobił cwaniaczek xd

 

Edytowane przez Orzeszek
Odnośnik do komentarza

Czy ktoś się orientuje, czy są podobne gry na PS Vita?

Pozdrawiam

 

 

Gra jest podobna przede wszystkim do Soulsborne'ów, czyli Dark Souls 1-3, Demon's Souls i Bloodborne (oraz do Lords of the Fallen będącego kiepską kopią tychże). Żadna z nich nie jest dostępna na Vicie.

Jest jeszcze Salt & Sanctuary, które jest przeniesieniem soulsowych mechanik do 2D. Premiera na Vicie ma mieć miejsce niedługo.

BTW czemu ten temat nie jest w dziale Souls-like :dog:?

Odnośnik do komentarza

ja wczoraj zmęczyłem bossa w zimowej lokacji .... żaden mnie tak nie niszczył. Chyba teraz w drugą stronę za mało podlewelowałem i pewnie skilla brakuje. na 55 lvl cięzko było. Jak wcześniejszy boss to był banał to ten potrafił mnie jednym hitem w drugiej fazie zabić.  Wygrałem walkę oszukując. Tzn w drugiej fazie atakowałem z daleka i zużyłem 15 bombek, 7 kunai, wszystkie pociski do karabinu i większość do łuku :D . 

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza

no mnie zabijał ten atak w drugiej części jak cię łapie i dla mnie to był instant kill. Widziałem na filmikach że przy większej ilości hp albo przy zbroi cięższej to nie jest instant kill. Trudność walki polegała na tym że nawet jednego błędu nie mogłem popełnić a z wampirzycą jeden błąd dało się naprawić.  Muszę chyba troszkę hp sobie podciągnąć albo kondycje żeby móc coś poza lekkimi zbrojami. Grunt że ubita i jaka satysfakcja po godzinie starań. Dobrze że te kapliczki blisko i nawet nie trzeba się z nikim bić aby do bossa wrócić. 

Odnośnik do komentarza

Skończyłem. No cóż. Wybitna to ta gra nie jest. Takie 7+/8 na 10.

Za dużo tutaj złych schematów, możliwości cheesowania bossów i mobów, małej różnorodności tychże, braku balansu, powtarzających się miejscówek. No i zbieranie od nowa kodam(?) co region. Niektórzy bossowie mają też zepsuty tracking i potrafią wyczyniać cuda. Zamiast unikać ich ataków lepiej biegać po arenie żeby przypadkiem nie dostać ciosem, który nas powinien ominąć. Końcówka gry to sztuczne przedłużanie czasu rozgrywki. Fabuła to beka i lepiej o niej nie wspominać. Soul match jest bezużyteczny ze względu na koszty. PvP będzie w Niohu dramatycznie słabe jeżeli nie zostaną wykonane przez deva znaczne zmiany w balansie niektórych itemów (sloth talisman itp.). Design lokacji też pozostawia trochę do życzenia jeżeli porównamy go z BB lub Dark Souls.

Problemem jest też poziom trudności, który z początku wydaje się wysoki (w becie był jeszcze wyższy), ale tak gdzieś od połowy gry zaczyna regularnie spadać aż pod koniec kampanii gracz powoli zapomina, że tutaj ginie się.

Z plusów wymieniłbym system lootu, bardzo fajny combat, rozwój postaci i odblokowywanie umiejętności. Podział na misje i sub-misje też podoba mi się. Dobrze, że nie ma ucinania paska życia po zgonie.

Podstawy są naprawdę solidne i liczę, że dobra sprzedaż gry na całym świecie zaowocuje usprawnioną dwójką. Wtedy będzie mogła ta gra kandydować do miana GOTY.

Edytowane przez Kymel
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...