Skocz do zawartości

Awarie, usterki, niedomagania


Gość osiol

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Za 2 tygodnie mam wyjazd na urlop i w planie zrobić z 2000 km. Dziś zupełnym przypadkiem po uchyleniu okna pasażera usłyszałem w czasie jazdy równomierne "cykanie". Nie stukanie, nie dudnienie. Ot takie cykcykcyk jak w korbie od roweru.

Podpowiedzi mam po znajomości, że to może być:

- coś przyklejone do hamulców (kumpel parę razy mocniej zahamował i przestało)

- łożysko do wymiany

Ktoś przerabiał temat? Da radę jeszcze pojeździć, czy odstawiać do diagnozy? 

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, _Red_ napisał:

Za 2 tygodnie mam wyjazd na urlop i w planie zrobić z 2000 km. Dziś zupełnym przypadkiem po uchyleniu okna pasażera usłyszałem w czasie jazdy równomierne "cykanie". Nie stukanie, nie dudnienie. Ot takie cykcykcyk jak w korbie od roweru.

Podpowiedzi mam po znajomości, że to może być:

- coś przyklejone do hamulców (kumpel parę razy mocniej zahamował i przestało)

- łożysko do wymiany

Ktoś przerabiał temat? Da radę jeszcze pojeździć, czy odstawiać do diagnozy? 

 

 

Przed takim tripem dla świętego spokoju ja bym oddał na serwis. 

Zalezy też, to nowsze auto w leasingu czy coś bardziej dojrzałego? Jeśli to drugie, to nawet bym się nie zastanawiał. Przy 2000 km do przejechania chciałbym by samochód był 101% pewny.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dzis byla pierwsza regeneracja filtra czastek stalych w aucie zony (civic). Jakies 5 miesiecy po kupnie. Glownie jezdzi po miescie, krotkie dystanse. Ja mam w swoim suvie ten sam silnik i jezdze juz rok i bez szwanku. Takze pewnie to jest przyczyna tego zapchania sie filtra. Dobrze ze sobie samemu mozna zrobic przes apke w domu. 20 min i po regeneracji. Teraz czas na zaplate :xboxssie:

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Hejka hej. Sprawa z autem zakończona. W czwartek odbieram auto po szkodzie. Od ubezpieczyciela mam dostać 3,5k ale zrobił szkodę całkowitą. Chodzi o naprawę / wymianę drzwi kierowcy i pasażera. Teraz jak to niby wygląda? Odbieram auto i DR jest zatrzymane do czasu naprawy auta? Znalazłem komplet drzwi przód tył za 200 zeta. Rozumiem, że wstawiam, jadę do diagnosty, jak przejdzie przegląd to ok i oddają dowód? Nigdy nie miałem takiej sytuacji to chciałem zapytać. No i jak mam odebrać auto a dowód chyba będzie zatrzymany(?) to przez ileś dni mogę z niego korzystać, np. żeby pojechać po drzwi i oddać do mechanika? Sorry ale nie znam się na tym a może ktoś z Was wie jak postępować w takiej sytuacji.

Odnośnik do komentarza

Pytasz ubezpieczyciela na ile wycenił ci wartość auta skoro liczy całkowitą i masz prawo do tej kwoty sam na własną rękę znaleźć blacharza, który Ci to zrobi i oni to muszą zatwierdzić, a na pewno jakiś się znajdzie. Chyba, że chcesz te 3.5k i sam się w to bawić to wtedy tak. Z zatrzymanym DR nie możesz jeździć, bo niby jak skoro nie jest pojazd dopuszczony do ruchu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...