Skocz do zawartości

Cyberpunk 2077


Rekomendowane odpowiedzi

W grze pojawiły się, niby przypadkowo, jakieś antyruskowe treści w ukraińskiej wersji gry :) Ponoć na rosyjskich forach mocno o to toczą pianę.

 


 

Cytat

 

CD Projekt has apologized for in-game dialog and graffiti in the Ukrainian localization of Cyberpunk 2077 that criticizes Russia's invasion of the country, and says it's working to remove or replace them in the next update.

 

Cytat

 

A Ukrainian localization of Cyberpunk 2077 was included as part of the massive 2.0 update that rolled out earlier this month. But it included more than just a new language: As noted by Zone of Games (via Rock, Paper, Shotgun), it also includes some unique commentary on the Russian invasion of Ukraine. A line of police dialog referencing the Scavengers faction that normally says, "Couldn't all these assholes bite it out in the Badlands" for instance, is changed to "Couldn't all this rusnia bite it out in the Badlands?" Rusnia is a recently-coined Ukrainian term (derogatory, of course) for Russians.

Another bit of in-game dialog in the Ukrainian edition of the game has been edited to say "Go f*ck yourself in the same direction as the ship did," a reference to the famous response to Russia's demand that Ukraine's Snake Island be surrendered. There's also at least one piece of graffiti in the game that features the Ukrainian coat of arms and a symbol representing the Crimean Tatars imposed over a rough map of Crimea.

 

 

 

Mogli zostawić, tchórze.

  • This 1
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Bzduras napisał:

Zacząć dodatek możesz w dowolnym momencie po Transmission, jak zaczniesz to przez godzinę-dwie-trzy (nie mierzyłem czasu) nie możesz opuścić Dogtown, a po pewnych wydarzeniach masz swobodę wjazdu i wyjazdu, przez co możesz sobie mieszać questy z podstawki z tymi z dodatku jak Ci się podoba. Ja tam lecę DLC od razu jak tylko dostałem taką możliwość, zwłaszcza, że dochodzi nowe zakończenie do podstawki.

 

Czy sam dodatek wprowadza jakieś zmiany wcześniej przed tym questem, dla których (zgodnie z rekomendacją CDP) warto by było zacząć grę od początku? Akurat tak się składa, że moje drugie podejście zakończyłem jakoś po wykonaniu tej misji więc mógłbym darować sobie rozpoczynanie zabawy od nowa.

Odnośnik do komentarza

Dodatek nie, ale patch 2.0 zmienia sporo w samej grze i dlatego zalecali zacząć od nowa - żeby się nie pogubić na starych sejwach. Skorzystałem z porady i nie żałuję, ten quest triggerujący DLC jest do zrobienia gdzieś tak w okolicy 10h z grą odpaloną od zera.

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Bzduras napisał:

Dodatek nie, ale patch 2.0 zmienia sporo w samej grze i dlatego zalecali zacząć od nowa - żeby się nie pogubić na starych sejwach. Skorzystałem z porady i nie żałuję, ten quest triggerujący DLC jest do zrobienia gdzieś tak w okolicy 10h z grą odpaloną od zera.

Starczy zagrać kilka godzin w grę przed DLC, żeby poznać mechaniki ... :).

19 minut temu, Elitesse napisał:

 

Czy sam dodatek wprowadza jakieś zmiany wcześniej przed tym questem, dla których (zgodnie z rekomendacją CDP) warto by było zacząć grę od początku? Akurat tak się składa, że moje drugie podejście zakończyłem jakoś po wykonaniu tej misji więc mógłbym darować sobie rozpoczynanie zabawy od nowa.

Rekomendacja jest głównie dla graczy upośledzonych, co nie umieją robić respeca, normalnie można grać w DLC na starym sejwie, wszystko wtedy robisz na endgame i się ładnie skaluje. 

 

Poza tym to skalowanie poziomów podobno w misjach z podstawki działa średnio, więc wszystko zależy, są plusy i minusy zaczynania od podstaw. 

Odnośnik do komentarza
A co jest nie tak w slakowaniu poziomów w misjach z podstawki?
Tego nie wiem ;) ja gram w dlc starą dokokszoną V i na v.hard jest wyzwanie, gra nabrała rumieńców i skradanie wreszcie ma sens. Pamiętam jak w podstawce na normalu, to latałem z monstruną od moba do moba i nawet leczyć się nie trzeba było, zero wyzwania.
Odnośnik do komentarza

Jak tylko pojawił się patch 2.0 to poleciałem do ripperdoca zrobić upgrade wszczepów V generacji do wersji V+.

 

Po odpaleniu gry z Phantom Liberty znowu wszystkie wszczepy mrugają mi na żółto, oferując opcje upgrejdu. Problem w tym, że nie widzę w statsach żadnej polepszonej wartości przy upgrejdzie do gen V++ (po upgrejdzie zresztą nawet nie nazywają się one ++, tylko nadal +).

 

Bugolec jakiś? Nie chce tracić komponentów na darmo.

Odnośnik do komentarza
23 hours ago, number_nine said:

Poprawiali coś w hdr? jestem ciekaw jak teraz to wygląda, bo podstawkę przechodziłem bez hdr/dv. W normalnym trybie miałem wrażenie, że po prostu wygląda to lepiej, kolory były bardziej soczyste itd.

@Bartg jak grałeś na naszym philipsie? 

 

Bez hdr zupełnie inna gra nadal, już raczej tego nie naprawia. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Z HDR na PS5 właśnie czernie zamieniają się w szary, światłe trochę ostrzej świeca, ale ogólnie nawet w menu mydło jest. 

 

Mam jasność na ok 900-1500 (bawiłem się tym, ale i tak więcej nie wyciśnie niż TV pozwala).

Tone mapping 0.9 (mniej to będzie zbyt czarno, więcej to robi się mleko)

Jasność interfejsu na minimum.

 

HDR w menu gry na off i dla mnie wygląda lepiej, a to gozag gurwa OLED :smutas:

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, _Red_ napisał:

HDR w menu gry na off i dla mnie wygląda lepiej, a to gozag gurwa OLED :smutas:

ja mam właśnie wrażenie, że na oledzie hdr średnio się sprawdza w większości gier. przed rozpoczęciem dużych tytułów zawsze sprawdzam różne tryby i zazwyczaj zostaje przy standardowym bez tych wszystkich ulepszaczy. W cp zmieniłem na taki jakoś w połowie gry i żałowałem, że nie grałem tak od początku 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...