Skocz do zawartości

Cyberpunk 2077


Rekomendowane odpowiedzi

47 minutes ago, Elitesse said:

 

Xbox Series X. Z tego co słyszałem to gra działa poprawnie na tym sprzęcie. Martwią mnie tylko gliche i bugi mogące zepsuć pozytywne wrażenia z rozgrywki. Te kilka dni mogę jeszcze poczekać.

Można grać spokojnie, mam 40 godzin i jestem już pod koniec gry. Czasem zdarzają się jakieś pomniejsze glicze (zdecydowanie częściej napotykam je w dalszej części gry, początek wydaje się być dopracowany) ale to nic co psuło by zabawę.

Odnośnik do komentarza
52 minuty temu, Elitesse napisał:

 

Xbox Series X. Z tego co słyszałem to gra działa poprawnie na tym sprzęcie. Martwią mnie tylko gliche i bugi mogące zepsuć pozytywne wrażenia z rozgrywki. Te kilka dni mogę jeszcze poczekać.

Gram na Xbox Series X w trybie 60 fps (moim zdaniem jedyny rozsądny dla tej konsoli) i zapewniam się że na tym sprzęcie możesz spokojnie grać. To jest najlepsza wersja z konsolowych do ogrania.

70 godzin na liczniku i żadnych problemów, oczywiście lewitujące czasem bronie, czy unoszący się kilkukrotnie przeciwnicy mi osobiście nie niszczą imersji.

Żadnych bugów które by uniemożliwiały lub blokowały progres. Dla mnie więcej bugów ma już dawno spatchowany Far Cry 5. który niedawno przechodziłem.

Na dniach pierwszy większy patch zapewne usunie część bolączek.

Edytowane przez SpideyPL
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Najlepsza wersja z konsolowych, choć do ideału dużo brakuje. LOD w tej grze jest niemożliwie nisko ustawiony, tekstury potrafią dziwnie uciekać od gracza (widać zwłaszcza w nocy). Nie pisząc o tragicznym ruchu 2D. Ostatnio ogrywam GTA 4 i tam w oddali na drogach pojawia się coś podobnego, lecz tylko w nocy, w formie białych i czerwonych świateł (jakoś to się sprawdza). Nie wiem co za geniusz w CDPR wymyślił, że będzie to dobrze wyglądać.

ps. nie czekam na patcha bo jakoś nie daję wiary, że jakikolwiek patch jest w stanie naprawić grę, będącą jedynie cieniem tego czym miała być.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, qraq_pk napisał:

poczekaj lepiej z pól roku albo rok. Jak nie masz ciśnienia to po co się śpieszyć. Pewnie gdzies po wakacjach wydadzą next gen patcha i będziesz mógł się cieszyć fajniejszą grafa, która powinna zatuszować/wynagrodzić braki które gra ma nawet po pozbyciu się bugów.

 

Przed premierą nastawiałem się na to, że zakupię swój egzemplarz dopiero jak wydadzą patch na nextgeny. Wtedy zapowiadali to na koniec pierwszego kwartału / początek drugiego na wiosnę. Teraz widzę, że plany im się kompletnie pozmieniały przez bugi ;) Next-genowa wersja w założeniu ma pokazać się w drugiej połowie roku albo bliżej czwartego kwartału. Nie zdziwiłbym się gdyby pokazała się dopiero na wiosnę przyszłego roku jak się okaże, że wydany patch narobi więcej bugów w innym miejscu gry...

Nie wiem czego się można spodziewać po tym next-genowym patchu. Nie kojarzę szczegółów albo coś zapowiadano. Teraz gram w tego WD: Legion na XSX to mam wrażenie, że to jest minimalnie lepsza grafika niż w drugiej części + odbicia. Jeżeli to będzie tak wyglądać to nie wiem czy się nie zawiodę na tej nextgenowej oprawie ;) Do tego wcześniej mają pokazać się bezpłatne DLC. Czytałem, że gra fabularnie została pocięta i czegoś tam w fabule brakuje - może DLC uzupełni te braki. 

 

Dlatego przyjąłem strategię taką, że zagram teraz, a jak już będzie patch pod next geny to zagram drugi raz i zobaczę inne zakończenie, podejmę inne wybory, ogram DLC itp itd. Ewentualnie odpalę plan B i sprzedam teraz grę.

 

52 minuty temu, Texz napisał:

Najlepsza wersja z konsolowych, choć do ideału dużo brakuje. LOD w tej grze jest niemożliwie nisko ustawiony, tekstury potrafią dziwnie uciekać od gracza (widać zwłaszcza w nocy). Nie pisząc o tragicznym ruchu 2D. Ostatnio ogrywam GTA 4 i tam w oddali na drogach pojawia się coś podobnego, lecz tylko w nocy, w formie białych i czerwonych świateł (jakoś to się sprawdza). Nie wiem co za geniusz w CDPR wymyślił, że będzie to dobrze wyglądać.

ps. nie czekam na patcha bo jakoś nie daję wiary, że jakikolwiek patch jest w stanie naprawić grę, będącą jedynie cieniem tego czym miała być.

 

Patch na pewno nie zrobi z tej gry tego czegoś czym miała być. Choć ja nie wiem czym ta gra miała być, bo starałem się unikać zapowiedzi, filmików itp. Raz czy dwa coś widziałem i szczerze powiedziawszy nie podobało mi się to, jakoś czułem, że nie przebije to Wiedźmina. Potem trafiłem na pozytywny przekaz przed premierą od ludzi, którzy już w to grali, okazało się że sporo kopii sprzedano w dniu premiery więc stwierdziłem, że jednak się myliłem. Dopiero po jakimś czasie, kilku dniach okazało się, że ta gra to jeden wielki festiwal bugów. Teraz sam chce sprawdzić jak to wygląda - marketing zrobił swoje. Czym jest LOD?

 

Odnośnik do komentarza

LOD to level od detail, odległość przy której obiekty o słabszej złożoności geometrycznej są podmieniane obiektami o lepszej złożoności geometrycznej. Na konsolach XSX i PS5 wskaźniki te są ustawione na wartościach podobnych do tych z PS4 i Xbox One. Może ten nextgenowy patch coś zmieni i gra w końcu zacznie wyglądać...

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Gra jest tym czym chcieli twórcy żeby była. Po prostu marketing wszedł za mocno. Współpraca z MS też zrobiła swoje. Tam wszystko jest zawsze Ajmejzing, a potem weryfikacja. Po prostu reklamowali to ludzie, którzy nawet nie wiedzieli za specjalnie czym ta gra będzie do końca i że niektóre rzeczy są po prostu niemożliwe do zrobienia na tak wielką skalę. Przecież wystarczy wziąć pierwszy przykład z brzegu jak reklamowanie corocznej Fify. Przecież co roku na E3 miała być innowacja stulecia a jak jest co roku to każdy wie. Jak się Fifa sprzedaje? Fantastycznie. Marketing robi swoje. 

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, jak Wy, ale ja mam trochę przeświadczenie (jako pierwszy powiem to głośno?), że Bloober team zrobił o wiele lepszą cyberpunkową historię niż CD Projekt RED. Przede wszystkim scenariusz Observera był bardziej ekspresyjny, oddający sedno problemu cyberpunkowego futuryzmu. No i miał świetnie wyważony balans pomiędzy cyberpunkowym uniwersum a polskim wątkiem, który recepcji Observera w ogóle nie zaszkodził (jak za te pieniądze, to paaanie). 

Hype CD Projektu może i narobił im te kilkanaście milionów sprzedanych sztuk, ale biorąc pod uwagę nakłady pracy i marketingu - to kompletna porażka jak na razie. Oni w najśmielszych marzeniach celowali w wynik GTA V. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Elitesse napisał:

 

Przed premierą nastawiałem się na to, że zakupię swój egzemplarz dopiero jak wydadzą patch na nextgeny. Wtedy zapowiadali to na koniec pierwszego kwartału / początek drugiego na wiosnę. Teraz widzę, że plany im się kompletnie pozmieniały przez bugi ;) Next-genowa wersja w założeniu ma pokazać się w drugiej połowie roku albo bliżej czwartego kwartału. Nie zdziwiłbym się gdyby pokazała się dopiero na wiosnę przyszłego roku jak się okaże, że wydany patch narobi więcej bugów w innym miejscu gry...

Nie wiem czego się można spodziewać po tym next-genowym patchu. Nie kojarzę szczegółów albo coś zapowiadano.

 

Nie wiem kto to mówił, że next gen patch na wiosnę ale pamiętam, że mówili, że po dlc fabularnych czyli gdzieś za rok od wydania. 

Jako karę za Cyberpunka, powinien zostać zlikwidowany dział cdp, a co, niech siedzą w ogólnym. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Donatello1991 napisał:

Gra jest tym czym chcieli twórcy żeby była. Po prostu marketing wszedł za mocno. Współpraca z MS też zrobiła swoje. Tam wszystko jest zawsze Ajmejzing, a potem weryfikacja. 

Znowu wina ms, widzę, że cw mocno wchodzi. 

Odnośnik do komentarza
29 minut temu, Raptor napisał:

 

To żaden nowy news, oni dalej opierają to na słowach Iwińskiego że patch będzie w ciągu 10 dni, a to mija właśnie jutro.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...